www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?
, , recenze
Fenomén UHD resp. 4K dorazil i do naší kotliny. Přinášíme Vám tak odbornou recenzi 4K televize, a to v podání Samsung UE65F9000. Pozor na to, že po tomto 65" drobečkovi budete toužit nejen letošní Vánoce.reklama

Interpolace obrazu při nižším rozlišení (1920×1080)U dnešní televize se musíte připravit na to, že valná většina signálu bude interpolována. I plný 1080p signál musí projít přepočítáním. A právě proto jsem se rozhodl otestovat přepočítání právě na 1920x1080. Stále jde o čtyřnásobně vyšší rozlišení (co do počtu pixelů).

Pokud se však podíváme na samotnou interpolaci, ta patří ke standardu. A nemusíte se ničeho obávat.


Panasonic TX-L42ET60E interpolace linek

- Klikněte pro zvětšení -


Panasonic TX-L42ET60E interpolace textu

- Klikněte pro zvětšení -


Panasonic TX-L42ET60E interpolace moaré efekt

- Klikněte pro zvětšení -


Regulace jasuPro regulaci jasu využívá televize klasický PWM obvod. Podsvícení tedy začne blikat, a tím může někomu znepříjemnit život. Frekvence blikání je celkem běžných 120 Hz. Frekvence je odvozena od toho, aby se odezva co nejvíce opticky vylepšila. A musím říci, že se jí to daří.


Panasonic TX-L42ET60E regulace podsvícení


SpotřebaKdo očekával, že jedna z prvních 4K televizí bude mít nízkou spotřebu, tak se hodně přepočítal. Už jen z důvodu velké úhlopříčky a relativně vysokého jasu je zde předpoklad na vysokou spotřebu. K tomu připočtěte 4K rozlišení, vysoké nároky na výpočetní výkon pro 4K a je to.

Spotřeba při 120 cd/m2 je 144 W.


Panasonic TX-L42ET60E spotřebaSamsung UE65F9000
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD televize s LED podsvícením
Nejnovější články
Philips 901F: první OLED TV s Ambilight zamířila na český trh Philips 901F: první OLED TV s Ambilight zamířila na český trh
Společnost TP Vision, která je výrobcem televizorů Philips pro evropský trh, oznámila dostupnost 55“ modelu 901F. Jedná se o vůbec první OLED TV značky Philips, a také první OLED TV disponující funkcí Ambilight. Jaká je cena na českém trhu?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
IMAX otevřel první kino využívající virtuální realitu IMAX otevřel první kino využívající virtuální realitu
Jak by mohla vypadat budoucnost kin? Možná tak, jak ukázala společnost IMAX. Její nové centrum je vybaveno VR headsety, kde si mohou návštěvníci vychutnat filmy ve virtuální realitě, zatímco jsou usazeni na pohodlných křeslech.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV
Své modely televizorů pro letošní rok odhalil také Panasonic, který si připravil novinky mezi OLED TV i LCD TV. Japonský výrobce se zaměřil především na technologie HDR, v případě operačního systému potom překvapivě zůstal u „mrtvého“ Firefox OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Android TV 6.0 zamíří tento týden na evropské televize od Sony Android TV 6.0 zamíří tento týden na evropské televize od Sony
Pokud vlastníte loňský či předloňský model televizoru od Sony, můžete se tento týden těšit na významnou softwarovou aktualizaci. Po USA totiž verze Android TV 6.0 konečně dorazila také do Evropy. Přinášíme seznam podporovaných zařízení i nových funkcí.
20.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV
Facebook tento týden oznámil několik vylepšení týkajících se videí a jedním z nich je samostatná aplikace pro chytré televize a set-top boxy, která umožní sledovat sdílená videa na velké obrazovce. Sociální síť si od toho slibuje také zvýšení příjmů z reklamy.
15.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik