www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?
, , recenze
Fenomén UHD resp. 4K dorazil i do naší kotliny. Přinášíme Vám tak odbornou recenzi 4K televize, a to v podání Samsung UE65F9000. Pozor na to, že po tomto 65" drobečkovi budete toužit nejen letošní Vánoce.reklama

Menu a webové funkcePo zapnutí menu prakticky zapomenete na to, že jde o 4K televizi. Celé menu je totiž zcela standardní Samsungovské v 1080p, pouze přepočítané do 4K. Písmo je tak při detailním pohledu lehce roztřepené a neostré. To ale neznamená, že by bylo horší než na 1080p televizi. Jen je škoda, že Samsung nevyužil potenciálu panelu s vysokým rozlišením. Z pohodlí gauče to sice téměř nepoznáte, ale vypadá to divně, když ani menu není v plném 4K.


Panasonic TX-L42ET60E menu 01


Ovládání pomocí dotykového ovladače je příjemné a relativně rychlé. Trochu mě vadí menší citlivost touchpadu, ale lze si na to rychle zvyknout. Celé menu je tedy zcela v souladu se standardem Samsungu. Nenajdete zde prakticky nic navíc a celou televizi od ostatních dělí "pouze" ono 4K rozlišení. To si bohužel zatím moc neužijete, a to ani v menu ani v aplikacích. Všechny jsou totiž tvořeny pro maximálně 1080p a následně převzorkovány na 4K. A pokud čekáte, že alespoň YouTube nabídne nějaká ty 4K videa, čekáte marně. Na YouTubu samozřejmě jsou, ale aplikace 4K nepodporuje. A já se tedy ptám: To nemohl Samsung přepsat alespoň tuto aplikaci?


Panasonic TX-L42ET60E menu 02


Spousta ostatních aplikací navíc není ani 1080p, a tak na 65" vypadají hodně kostrbatě. I webový prohlížeč má lehce rozmazané písmo. Suma sumárum v nativních aplikacích Samsung si 4K prostě neužijete. Musíte sáhnout po satelitním vysílání nebo připojit počítač. Jiná možnost, jak do televize dostat 4K, prakticky není.


Panasonic TX-L42ET60E menu 03


Opravdu je škoda, že Samsung nepředělal menu a nedodal takovému atraktivnímu kousku něco navíc. Proč dostáváme do ruky zcela obyčejnou televizi, která má "pouze" 4K rozlišení? Navíc jakmile se stane 4K standardem, bude tato televize zastaralá a vy budete stále koukat na webový obsah maximálně v 1080p.Ladění programůVzhledem k tomu, že televize obsahuje 2 TV tunery, není problém sledovat a nahrávat 2 odlišné pořady současně. Myslím, že 2 TV tunery by měly být zcela standardní v rámci dnešních televizí, a to bez ohledu na cenu. Tuner je lehce slabší a např. takové televize Sony jej mají lepší. Ostatně pokud nasadíte satelit, což je v tomto případě takřka nutností, tolik vás to trápit nebude.


Nahrávání programůNahrávání pořadů lze provádět na externí disk, kdy je dobré mít připojený jeden na stálo. Nejlepší je sáhnout po nějakém přímo k tomu určeném, jako je např. WD My Book AV-TV. Pro nahrávání můžete využít standardních funkcí EPG. Zde opět není co řešit. Vše je zcela v souladu se standardem Samsungu.
Samsung UE65F9000
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD televize s LED podsvícením
Nejnovější články
Android TV 6.0 zamíří tento týden na evropské televize od Sony Android TV 6.0 zamíří tento týden na evropské televize od Sony
Pokud vlastníte loňský či předloňský model televizoru od Sony, můžete se tento týden těšit na významnou softwarovou aktualizaci. Po USA totiž verze Android TV 6.0 konečně dorazila také do Evropy. Přinášíme seznam podporovaných zařízení i nových funkcí.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV
Facebook tento týden oznámil několik vylepšení týkajících se videí a jedním z nich je samostatná aplikace pro chytré televize a set-top boxy, která umožní sledovat sdílená videa na velké obrazovce. Sociální síť si od toho slibuje také zvýšení příjmů z reklamy.
15.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Chytré televizory Philips začnou zobrazovat cílenou reklamu Chytré televizory Philips začnou zobrazovat cílenou reklamu
Na evropské majitele chytrých televizorů značky Philips nejspíš čeká v budoucnu nepříjemné překvapení. V uživatelském rozhraní se budou moci setkat s cílenou reklamou, která bude navržena podle sledovaných pořadů a dalších návyků.
14.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
AEE Lyfe Titan: akční kamera, která se nebojí 4K rozlišení AEE Lyfe Titan: akční kamera, která se nebojí 4K rozlišení
AEE Lyfe je nová řada akčních kamer, která nahrazuje oblíbené modely MagiCam. Oba nové modely Lyfe Titan i Lyfe Silver se vyznačují kompaktním a odolným tělem, vysokou kvalitou nahrávání či širokou nabídkou příslušenství v základním balení.
14.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba se pouští do výroby OLED TV Toshiba se pouští do výroby OLED TV
Společnost LG Display má dalšího odběratele OLED panelů z Japonska. Toshiba v blízké době zahájí prodej svých prvních modelů OLED televizorů, které si ovšem na evropském trhu nejspíš nekoupíme.
13.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik