www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?
, , recenze
Fenomén UHD resp. 4K dorazil i do naší kotliny. Přinášíme Vám tak odbornou recenzi 4K televize, a to v podání Samsung UE65F9000. Pozor na to, že po tomto 65" drobečkovi budete toužit nejen letošní Vánoce.reklama

Menu a webové funkcePo zapnutí menu prakticky zapomenete na to, že jde o 4K televizi. Celé menu je totiž zcela standardní Samsungovské v 1080p, pouze přepočítané do 4K. Písmo je tak při detailním pohledu lehce roztřepené a neostré. To ale neznamená, že by bylo horší než na 1080p televizi. Jen je škoda, že Samsung nevyužil potenciálu panelu s vysokým rozlišením. Z pohodlí gauče to sice téměř nepoznáte, ale vypadá to divně, když ani menu není v plném 4K.


Panasonic TX-L42ET60E menu 01


Ovládání pomocí dotykového ovladače je příjemné a relativně rychlé. Trochu mě vadí menší citlivost touchpadu, ale lze si na to rychle zvyknout. Celé menu je tedy zcela v souladu se standardem Samsungu. Nenajdete zde prakticky nic navíc a celou televizi od ostatních dělí "pouze" ono 4K rozlišení. To si bohužel zatím moc neužijete, a to ani v menu ani v aplikacích. Všechny jsou totiž tvořeny pro maximálně 1080p a následně převzorkovány na 4K. A pokud čekáte, že alespoň YouTube nabídne nějaká ty 4K videa, čekáte marně. Na YouTubu samozřejmě jsou, ale aplikace 4K nepodporuje. A já se tedy ptám: To nemohl Samsung přepsat alespoň tuto aplikaci?


Panasonic TX-L42ET60E menu 02


Spousta ostatních aplikací navíc není ani 1080p, a tak na 65" vypadají hodně kostrbatě. I webový prohlížeč má lehce rozmazané písmo. Suma sumárum v nativních aplikacích Samsung si 4K prostě neužijete. Musíte sáhnout po satelitním vysílání nebo připojit počítač. Jiná možnost, jak do televize dostat 4K, prakticky není.


Panasonic TX-L42ET60E menu 03


Opravdu je škoda, že Samsung nepředělal menu a nedodal takovému atraktivnímu kousku něco navíc. Proč dostáváme do ruky zcela obyčejnou televizi, která má "pouze" 4K rozlišení? Navíc jakmile se stane 4K standardem, bude tato televize zastaralá a vy budete stále koukat na webový obsah maximálně v 1080p.Ladění programůVzhledem k tomu, že televize obsahuje 2 TV tunery, není problém sledovat a nahrávat 2 odlišné pořady současně. Myslím, že 2 TV tunery by měly být zcela standardní v rámci dnešních televizí, a to bez ohledu na cenu. Tuner je lehce slabší a např. takové televize Sony jej mají lepší. Ostatně pokud nasadíte satelit, což je v tomto případě takřka nutností, tolik vás to trápit nebude.


Nahrávání programůNahrávání pořadů lze provádět na externí disk, kdy je dobré mít připojený jeden na stálo. Nejlepší je sáhnout po nějakém přímo k tomu určeném, jako je např. WD My Book AV-TV. Pro nahrávání můžete využít standardních funkcí EPG. Zde opět není co řešit. Vše je zcela v souladu se standardem Samsungu.
Samsung UE65F9000
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD televize s LED podsvícením
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
17.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik