www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?
, , recenze
Fenomén UHD resp. 4K dorazil i do naší kotliny. Přinášíme Vám tak odbornou recenzi 4K televize, a to v podání Samsung UE65F9000. Pozor na to, že po tomto 65" drobečkovi budete toužit nejen letošní Vánoce.reklama

Design téměř na jedničkuKde koupit Samsung UE65F9000?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Základním parametrem pro výběr televize je úhlopříčka. Dnešní 65" model patří do té nejvyšší třídy a navíc přidává 4K rozlišení. Rozlišení 3840x2160 při 65" úhlopříčce tvoří 0.374 mm velký bod/pixel. To odpovídá cca 68 dpi, a tak se může téměř měřit s běžným LCD monitorem. Na televizi tedy neuvidíte jednotlivé body a celý obraz bude působit pěkně hladce, a to i při sledování z velmi malé vzdálenosti. Ale nepředbíhejme.Panasonic TX-L42ET60E

Základní pohled na televizi (klikněte pro zvětšení)


Firma Samsung vsadila na jednoduchost až strohost. Tenký stříbrný rámeček vyrobený z hliníku (horní a spodní okraj) a chromu (strany) působí na první pohled docela profesionálně. Při bližším zkoumání však zjistíte, že ne vždy doléhá tak, jak by měl a je lehounce zvlněn. Možná je to tím, že se televize jistě hodně nacestovala, ale rozhodně bych to u takto drahé televize nečekal. Spodní okraj má navíc mezi rámečkem a panelem cca 2-3 mm mezeru. Je však docela možné, že při takové úhlopříčce již musí výrobce řešit dilataci resp. tepelnou roztažnost jednotlivých dílů. Přesto by to šlo vyřešit elegantněji.


Panasonic TX-L42ET60E přední strana

Televize z čelního pohledu (klikněte pro zvětšení)


Na horní hraně naleznete kameru, která se dá schovat do rámečku a ve výsledku tak "kouká" do stropu. Takovouto kameru ovšem známe z ostatních televizí značky Samsung. Vlastně celá koncepce televize je v souladu s ostatními vyššími řadami Samsungu.

Velký rozdíl oproti většiny televizí najdete na zadní straně. Je zde totiž jen USB konektor, CI slot, napájecí konektor a poté již "Samsung" konektory. Nic víc. Nikam nezapojíte anténu, nikam nepřipojíte HDMI. Vše se děje pomocí přiloženého Samsung One Connect. Tato malá krabička se připojí pomocí speciálního konektoru k televizi a do ní již zapojujete další USB zařízení, BR přehrávač či konzoli. Toto řešení je více než praktické v případě, kdy si televizi pověsíte na zeď. K televizi totiž vedou pouze 2 kabely a ostatní si vlastně můžete schovat do šuplíku pod/vedle televize. Jen je škoda, že nespojil Samsung napájení i do externího boxu. Kabelů by ještě ubylo. Přesto jde o výrazný posun kupředu.


Panasonic TX-L42ET60E zadní strana

Zadní strana televize (klikněte pro zvětšení)


Na Samsung One Connect můžete pověsit 4 HDMI vstupy, anténu, satelit, lokální síť či optický výstup. Pomocí přiložené redukce lze ještě navíc připojit i SCART, kompozitní a komponentní vstupy. Většině lidí to tedy bude více než stačit. Trochu mě tu ovšem chybí rychlý USB 3.0 v případě využití nahrávání 4K pořadů ze satelitu. Je to ovšem jedna z prvních 4K televizí, a tak jí to musíme odpustit.


Panasonic TX-L42ET60E konektory

Samsung One Connect (klikněte pro zvětšení)


V televizi je zabudovaný WiFi modul, a tak není třeba k televizi tahat kroucenou dvojlinku. Dnešní WiFi jsou dostatečně rychlé, a to i pro videa ve vyšším rozlišení.


Panasonic TX-L42ET60E WiFi modul

Propojení televize a modulu One Connect se děje pomocí speciálního kabelu


Panasonic TX-L42ET60E štítek

Všechny vstupy jsou dobře popsány a hlavně mají dostatečné rozestupy (klikněte pro zvětšení)
Trochu chybí USB 3.0

Dodávané příslušenství:
  • Dálkové ovládání
  • Dotykové dálkové ovládání
  • 3D brýle 2x
  • Samsung One Connect (modul pro externí zdroje)
  • SCART Adaptér
  • Kompozitní a komponentní redukce
  • Manuál
  • Napájecí kabel

K televizi jsou přibalena dvě dálková ovládání. První je klasické a nutno podotknout že ne moc atraktivní či ergonomicky zvládnuté. Často na něm budete hledat jednotlivá tlačítka, protože nemají prakticky žádné rozestupy a hmatové odlišení. Celkově je dálkové ovládání až příliš standardní a k televizi jako by nepatřilo. Naštěstí tu je druhé a výrazně lepší.


Panasonic TX-L42ET60E dálkové ovládání

Klasické dálkové ovládání

Druhé ovládání je podstatně zajímavější. Má dotykovou vrstvu a mikrofon. Díky tomu lze ovládat televizi docela pohodlně a podstatně intuitivněji. Rozpoznání hlasu funguje až nečekaně dobře a samozřejmě v češtině. Je zde ovšem jedna nepříjemnost. Musíte totiž mluvit hodně nahlas, aby televize příkaz vůbec zaregistrovala. Je to samozřejmě dáno tím, že musíte překřičet film, ale i tak mě přišla citlivost mikrofonu poněkud nižší.

Samsung UE65F9000
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
65'' (16 : 9)
Odezva
neuvedeno
Frekvence zobrazení
1000 MHz Clear Motion Rate
Jas
neuvedeno
Kontrast (dynamický)
neuvedeno/"Mega Contrast"
Technologie
LCD (Edge LED podsvícení)
Podpora 3D
Ano (pasivní)
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178 / 178
Počet barev
neuvedeno (zjištěno 8 bitů)
Rozteč bodů
0,374 mm
Nativní rozlišení
3840 x 2160 px
Vestavěné reproduktory
Ano (2x 15 W + 40W subwoofer)
Tunery
Analog, DVB-T (H264, MPEG-4 AVC), DVB-C (H264, MPEG-4 AVC), CI+ slot
Vstupy
4× HDMI 1.4 (1xARC), komponentní video, kompozitní, Digital Audio OUT (optický), anténní, SCARTvstup (TV, SAT), RJ-45, CI+ slot, satelitní koaxiální
USB
2x USB 2.0 (FAT16, FAT 32, exFAT, NTFS)
Výstup pro sluchátka
Ano
DLNA
Ano
Internet (prohlížeč)
Ano (Ano)
Wi-Fi/Bluetooth
Ano (802.11n)/Ne
Světelný senzor
Ano
Energetická norma(spotřeba)
B (typ 180 W)
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 400×400 mm
Rozměry (š × v × h)
1462x837x40,7(320)mm
Hmotnost
32kg bez stojanu 35 kg se stojanem
Norma TCO
6.0
Progressive scan
Ano
Teletext / EPG
Ano/Ano
Různé variace
Ne
Speciální vlastnosti
pasivní 3D
Samsung UE65F9000
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Nejpopulárnější LCD televize s LED podsvícením
Nejnovější články
Dolby Vision na více zařízeních? Už nebude potřeba speciální hardware Dolby Vision na více zařízeních? Už nebude potřeba speciální hardware
Dolby Vision měl dosud oproti jiným HDR formátům nevýhodu, vyžadoval totiž speciální hardwarovou součástku. To se ovšem nyní mění, a k integraci Dolby Vision bude stačit softwarová aktualizace. Technologie by se tedy mohla dostat na více zařízení.
27.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic uvádí první Ultra HD Blu-ray rekordéry Panasonic uvádí první Ultra HD Blu-ray rekordéry
Panasonic chce letos na jaře začít na evropských trzích prodávat vůbec první UHD Blu-ray rekordéry na světě. Další novinkou jsou soundbary kompatibilní s novými řadami televizorů této japonské značky.
25.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení
Pokud v současné době uvažujete o nákupu Apple TV, můžete pár měsíců počkat na její novou generaci, která by měla přidat dlouho požadovanou podporu obsahu ve 4K rozlišení. A možná přijde také HDR…
25.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic přislíbil podporu HLG HDR na vybraných loňských TV Panasonic přislíbil podporu HLG HDR na vybraných loňských TV
Zatímco modely pro rok 2017 už jsou na HLG HDR připraveny od svého počátku, loňské televizory od Panasonicu podporu tohoto standardu vysokého dynamické rozsahu dostanou až formou softwarové aktualizace. Týká se to ovšem jen vybraných modelů.
24.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Nová Amazon Fire TV Stick se chlubí hlasovým asistentem Alexa Nová Amazon Fire TV Stick se chlubí hlasovým asistentem Alexa
Amazon oznámil novou generaci Fire TV Stick – miniaturního zařízení o velikosti USB flash disku, které funguje jako multimediální centrum. Poslední model nabízí především vyšší výkon a integrací hlasového asistenta Amazon Alexa.
24.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik