www.tvfreak.cz
>
>
>

Rollei Actioncam 7S Wi-Fi: hodně muziky za málo peněz?

Rollei Actioncam 7S Wi-Fi: hodně muziky za málo peněz?
, , recenze
Kdo dnes tráví dovolenou bez minikamery, jako by nebyl. Ať už jdete na výlet, koupete se u moře, nebo sjíždíte svahy, míjí vás desítky lidí s krabičkami po celém těle. Musíte ale kupovat to nejdražší, nebo lze sehnat podobnou kvalitu za polovinu ceny?
Kapitoly článku:
  1. Rollei Actioncam 7S Wi-Fi: hodně muziky za málo peněz?
  2. Nastavení a praxe při natáčení
  3. Zatopí konkurenci? Závěrreklama
Kde koupit Rollei 7S WiFi?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
Pořizování videozáznamů z dovolené bylo vždy spíše pro ty nejoddanější jedince. První mobilní kamery byly totiž neuvěřitelně těžké a ani v dalších generacích se výrobci příliš nepředvedli. Malou revoluci tak spustila až společnost GoPro, která kameru zmenšila na rozměry robustnější krabičky od sirek.Najednou se s minikamerami doslova roztrhl pytel, zákazníci přibývali geometrickou řadou a stejně tak se na trh dostávají další a další výrobci, kteří se snaží GoPro konkurovat, jak jen můžou. Ono co si budeme povídat, marketing má tato společnost vymyšlený stejně brilantně jako Apple a snad každý z vás už viděl nějaké video s vrcholovým sportovcem a jeho až neskutečnými kousky.

Pozvali jsme proto do redakce hráče, který na trhu mini kamer rozhodně nemá takové renomé, ale o to více může překvapit. Představujeme německou společnost Rollei s historií od roku 1920 a její řadu Actioncam.


Rollei Actioncam 7S Wi-FiTento model na první pohled připomíná moderní outdoorové mini kamery. Miniaturní plastové tělo, řada tlačítek, několik posuvníků, přesahující objektiv a také displej. U tohoto modelu jsou navíc dva, což nebývá mezi těmito produkty úplně obvyklé. Co všechno lze do takto malého balení vměstnat? Poměrně hodně.

Základním kamenem modelu 7S je 16MPix snímač, z kterého dokáže výrobce vykřesat až 4K rozlišení. Zde se však musíme na moment zastavit a trochu si upřesnit detaily. Takto vysoké rozlišení totiž zvládne kamera snímat pouze při 12 FPS (15 FPS při NTSC), což není úplně dostatečné. Výrazně lépe je na tom 1920x1080 s 50 FPS (60 FPS při NTSC) a milovníci zpomalených záběru přepnou rovnou na 720p a 100 FPS (120 FPS při NTSC).

Objektiv kamery (f/2.7 a 10x digitální zoom) zvládne snímat venkovní dění v několika úhlech, konkrétně v 80/100/120 a 150 stupních. Dále zde máme časosběrná (time-lapse) videa, dávkové fotografování a hlavně Wi-Fi. Pomocí aplikace se pak spojíte s kamerou a nastavíte nebo zkontrolujete vše potřebné, než vyrazíte ze svahu střemhlav dolu. Pro podvodní záznamy přijde vhod vodotěsné pouzdro, neboť samotná kamera se s vodou příliš v oblibě nemá.


Model
Rollei Actioncam 7s Wi-Fi
Rozměry
43 x 60 x 46 mm (bez pouzdra)
Hmotnost
113 gramů (s baterií, bez pouzdra)
Velikost displeje
51 mm (barevný)
Typ senzoru
16 MPx
Objektiv
f/2.7, široký úhel záběru (150°)
Záznam videa
Záleží na normě, více v další tabulce
Záznam fotografií
Rozlišení: 16 MPx , 12 MPx, 8 MPx
Série: 3, 6, 10 fotografí za sekundu
Časovací spoušť: 3, 5, 10 sekund
Formát: JPG (JPEG)
Záznamové médium
Micro SD Card (až 32 GB)
Rozhraní
Mini USB (i pro dobíjení)
Mini HDMI
AV out
Wi-Fi
Zvuk
zabudovaný mikrofon
Napájení
USB
Akumulátor
Li-ion
5,55 Wh (1500 mAh / 3,7 V)
výdrž cca 2 hodiny
Obsah balení
vodotěsné pouzdro (60 m) s náhradními dvířky, sada držáků s nálepkami, poutko na ruku, sada manuálů (včetně CZ), CD s návodem
Rollei 7S WiFi
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Rozlišení
PAL
NTSC
4K Cinema (17:9)
4096 x 2160 12 FPS
4K (16:9) 3840 x 2160
12,5 FPS
15 FPS
2.7K Cinema (17:9)
2704 x 1440 24 FPS
2.7K (16:9) 2704 x 1524
25 FPS
30 FPS
1080P (16:9) 1920 x 1080
24, 25, 48 a 50 FPS
24, 30, 48 a 60 FPS
960P (4:3) 1280 x 960
48 a 50 FPS
48 a 60 FPS
720P (16:9) 1280 x 720
50 a 100 FPS
60 a 120 FPS


Tlačítka všude kde se podívášKamera je doslova obsypána různými tlačítky či posuvníky, a proto se pojďme podívat, k čemu všechny z nich slouží. Začněme přední stranou, kde se úplně nejníže nachází jezdec pro zapnutí a vypnutí přístroje. Velké červené tlačítko nalevo od něj samozřejmě slouží pro spuštění nahrávání. Bílé kolečko nad ním upozorňuje na režim nahrávání a to zcela nejmenší na aktivní Wi-Fi. Náš popis přední strany zakončíme u dvojice jezdců. Ten výše položený aktivuje Wi-Fi, zatímco ten pod ním je určený pro způsob měření světla (centrální/průměrný).

Levý bok kamerky obsahuje plastovou krytku, pod kterou naleznete Mini HDMI, Mini USB (AV out) a čtečku Micro SD karet. Zde je dobré zmínit, že model 7S nemá vnitřní integrovanou paměť. Zcela vlevo jsou umístěna dvě tlačítka, přičemž to s písmenem M spouští menu a druhé s šipkou vás přesune k seznamu nahraných videozáznamů.

Zadní strana je prakticky celá věnována odnímatelnému displeji s úhlopříčkou 2“. Jeho rozlišení výrobce neuvádí a stejně tak není znám typ panelu. Perforovaný plast pod displejem ukrývá reproduktor a vzhledem k jeho velikosti je nutno počítat s nepříliš vysokou kvalitou projevu. Tuto stranu ukončíme popisem dvojice diod v levé části, přičemž ta horní indikuje nahrávání, zatímco ta spodní stav kamery.

Pravý bok (z pohledu zepředu) je prakticky bez tlačítek či indikací, resp. jedna dioda úplně vlevo vespod indikuje nahrávání. Zbytek plochy je vyhrazen perforované mřížce chlazení a dále úchytu pro lanko. Pro další technologické finesy musíme navštívit horní část kamerky.

Zde se vyskytuje černobílý displej s informacemi o režimu kamery, aktuálním rozlišení, názvu videa a také stavu baterie. Velmi podobným principem fungují displeje u pokročilejších zrcadlovek. Zleva zde máme tlačítko nahoru/dolu (+/-), dále velmi výmluvnou klávesu „OK“ a poslední dvojice šipek slouží pro přesuny v menu. Tlačítkové orgie ještě nekončí, neboť zde máme tlačítko pro fotografování a zastavení nahrávání. Dvojice diod informuje o nahrávání a stavu kamery.

Spodní strana je vybavena vyjímatelným akumulátorem s kapacitou 1500 mAh, mikrofonem pro záznam zvuku a bajonetem pro nasazení na všemožné stativy. Tlačítek a diod je na kameře poměrně dost a rozhodně zabere několik hodin, než se naučíte, co přesně které z nich spouští či indikuje.

Příslušenství kamery je nadmíru štědré a zde vydá jedna fotografie za tisíc slov. Respektive je zde prakticky vše myslitelné, kromě paměťové karty MicroSD.Nejpopulárnější videokamery
Nejnovější články
Philips 901F: první OLED TV s Ambilight zamířila na český trh Philips 901F: první OLED TV s Ambilight zamířila na český trh
Společnost TP Vision, která je výrobcem televizorů Philips pro evropský trh, oznámila dostupnost 55“ modelu 901F. Jedná se o vůbec první OLED TV značky Philips, a také první OLED TV disponující funkcí Ambilight. Jaká je cena na českém trhu?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
IMAX otevřel první kino využívající virtuální realitu IMAX otevřel první kino využívající virtuální realitu
Jak by mohla vypadat budoucnost kin? Možná tak, jak ukázala společnost IMAX. Její nové centrum je vybaveno VR headsety, kde si mohou návštěvníci vychutnat filmy ve virtuální realitě, zatímco jsou usazeni na pohodlných křeslech.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV
Své modely televizorů pro letošní rok odhalil také Panasonic, který si připravil novinky mezi OLED TV i LCD TV. Japonský výrobce se zaměřil především na technologie HDR, v případě operačního systému potom překvapivě zůstal u „mrtvého“ Firefox OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Android TV 6.0 zamíří tento týden na evropské televize od Sony Android TV 6.0 zamíří tento týden na evropské televize od Sony
Pokud vlastníte loňský či předloňský model televizoru od Sony, můžete se tento týden těšit na významnou softwarovou aktualizaci. Po USA totiž verze Android TV 6.0 konečně dorazila také do Evropy. Přinášíme seznam podporovaných zařízení i nových funkcí.
20.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV
Facebook tento týden oznámil několik vylepšení týkajících se videí a jedním z nich je samostatná aplikace pro chytré televize a set-top boxy, která umožní sledovat sdílená videa na velké obrazovce. Sociální síť si od toho slibuje také zvýšení příjmů z reklamy.
15.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik