Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve Infinity TwinCorder HD: podruhé a lépe?

20.8.2012, Jakub Doležal, recenze
Evolve Infinity již v redakci dobře známe. Funkcemi napěchované centrum jsme si otestovali v únoru a nyní dorazil jeho vybavenější sourozenec. Přibyl duální HD DVB-T tuner a integrované Wi-Fi. Doladil však výrobce firmware?
Kapitoly článku:
Evolve letos zaútočil na přední pozice v multimediálních centrech s modelem Infinity, kde využil výkonu nejnovějšího čipsetu Realtek 1186DD. Přidal podporu 3D, torrenty, HTML5 a zejména pak interní pevný disk. Na první místo to však nestačilo, a to zejména kvůli nedoladěnému firmwaru. Nyní tu máme model Infinity TwinCorder HD, který sdílí se svým předchůdcem řadu technologií a navíc přidává duální HD DVB-T tuner.




- klikněte pro zvětšení -


Další změnou je integrovaný Wi-Fi adaptér, který jsem minule musel suplovat USB adaptérem. Znovu jde tedy o špičkovou výbavu a útok na přední pozice. Po stránce designu nejsou mezi výše jmenovanými modely výraznější rozdíly a znovu se setkáváme s elegantní černou krabičkou, kterou výrobce v přední části lehce zaoblil. Díky tomu vypadá tento model poměrně moderně a rozhodně nepatří k multimediálním centrům, která raději schováte do útrob stolku.





Jedinou nechtěnou vadou je poněkud mohutnější vzezření, ale to je způsobeno přítomností šachty pro 3.5“ disk. Nutné je počítat také s prostorem pro Wi-Fi anténu, ale o tom později.




- klikněte pro zvětšení -


I přes relativně velké rozměry se Evolve rozhodl neumístit na přední hranu žádný konektor a jedinou technologickou částí je zde dioda pro příjem infračerveného signálu z ovladače (schována kdesi v horním plexi) a dále pak mechanické tlačítko pro zapnutí přehrávače s integrovanou indikační diodou. Absence USB je v tomto případě opravdu trochu na škodu, ale uvidíme, kam jej výrobce schoval.





Levý bok (z pohledu uživatele) to rozhodně nebude, neboť zde je stejně pusto a prázdno jako v případě přední hrany. „Chybí“ i ventilační mřížka, kterou výrobci často osazují u modelů s pevným diskem.




- klikněte pro zvětšení -


Přesun na pravý bok však už znamená odhalení pozice doposud skryté konektivity. Jako první je vidět čtečka paměťových karet, která je samozřejmě určena majitelům fotoaparátů. Následují dva konektory USB na výšku, které jsou poměrně blízko sebe. Při tak velké ploše přístroje to je menší nedostatek, neboť při použití objemnějšího flash disku se k druhému konektoru nebudete muset dostat. Pro hromadné přesuny dat z PC na nový disk v Infinity TwinCorder poslouží USB 3.0, kdy se po zapojení tento model chová jako externí disk.




- klikněte pro zvětšení -


Podobnost mezi oběma přístroji končí až na zadní straně, kde došlo k mírné reorganizaci. Zleva začínáme kompozitně komponentním výstupem, který ze spodu doplňuje Wi-Fi anténa. Její umístění však není úplně nejšťastnější. Následuje HDMI port ve verzi 1.4, tedy s plnou podporou 3D obrazu. Dále tu máme Ethernet, optický/koaxiální výstup na zvuk a napájení. Nově vytvořený prostor na pravé části zadní strany nyní okupuje vstup a výstup pro anténní rozvod. Bohužel se to negativně projevilo na ventilátoru, který je ještě menší než minule.


Přehled osazených konektorů:
  • HDMI 1.4 (podpora 3D)
  • Kompozitní výstup
  • Komponentní výstup
  • Digitální koaxiální a optický audio výstup
  • 2x USB 2.0 (bok přístroje)
  • 1x USB 3.0 (režim slave, bok přístroje)
  • Čtečka karet
  • RJ-45 síťový konektor (1000 Mbps)
  • Anténa IN / OUT

Aktivní chlazení je bohužel nezbytnou výbavou takřka každého většího multimediálního centra, a tak se podívejme, od čeho všeho vlastně bude takto malý ventilátor odvádět teplo. Rozebrání modelu TwinCorder HD je velmi snadné a stačí jej položit na "záda" a vyšroubovat čtveřici šroubů v rozích. Trochu mě překvapuje měkčí konstrukce těla uvnitř a v jednu chvíli jsem se dokonce lekl, že jednu část ohnul. Nicméně na vině je velmi tenký plech, do kterého stačí jen lehce zatlačit prstem a už se deformuje.




- klikněte pro zvětšení -





Naštěstí jsou tyto měkčí části "obalené" tvrdším obalem, který z valné většiny tvoří černý lesklý plast, takže počítejte s takřka nesmytelnými otisky prstů. Spodní část, kterou jsme v předchozím odstavci zbavili šroubů, tvoří perforovaný plech, jehož obracená strana disponuje čtveřicí výstupků pro uchycení 3,5“ disku.




- klikněte pro zvětšení -


Náhled do vnitřností velmi připomíná předchozí model Infinity, který nyní výrobce doplnil DVB-T kartou a Wi-Fi adaptérem. Zásadní změny v návrhu desky se tedy zřejmě nekonají, tedy alespoň nejsou na první pohled viditelné. Každopádně je velmi dobře vidět, že volného prostoru je nyní velmi málo a odnesl to právě ventilátor.





Z balení zbývá ještě zkontrolovat přibalené příslušenství, takže jdeme na to. Výbava k modelu Infinity TwinCorder HD čítá napájecí zdroj, tištěný manuál, USB 3.0 kabel a RCA kabel. Nutno říci, že zejména poslední jmenovanou položku považuji za zbytečnou, místo toho mohl raději výrobce přibalit pořádný HDMI kabel.




- klikněte pro zvětšení -


Dálkový ovladač od minula neprošel prakticky žádnou změnou, tedy až na záměnu dvojice spodních kláves za „DVB-T nahrávací“. Z hlediska použitelnosti opět dostáváme relativně dobře do ruky padnoucí plastový hranol s ergonomickým prolisem zhruba uprostřed.




- klikněte pro zvětšení -


Rozložení kláves je logické a všechny klávesy jsou relativně dostupné. Stejně jako minule však musím zmínit, že bych ocenil menší rozměry a tlačítka či dotykové plochy pro lepší ovládání internetových služeb.