QNAP HS-251+: NAS nebo HTPC?

QNAP HS-251+: NAS nebo HTPC?
, , aktualita
Kombinaci tradičního NASu a multimediálního centra jsme již viděli, ale tentokrát se společnost QNAP rozhodla postavit tuto sestavu v obráceném pořadí. Jak tedy vypadá novinka mířená do obývacího pokoje?reklama
Tradiční NAS je většinou nevzhledný černý box, který po vybalení a konfiguraci okamžitě schováte do technické místnosti, nebo hluboko pod stůl. Výrobce QNAP to však u modelu HS-251+ zkouší obraceným směrem. Vytvořil totiž celkem pohledné multimediální centrum s funkcí síťového uložiště dat.

Na první pohled připomíná HS-251+ tradiční multimediální přehrávače, byť uvnitř je toho mnohem více. Základem je blíže neurčený 4 jádrový Intel Celeron na frekvenci 2.0 GHz doplněný o 2 GB DDR3L, což by mělo bohatě stačit pro souběh síťových služeb a přehrávání videa. Pokud nebude takt stačit, navýší procesor frekvenci jader na 2,42 GHz. To vše při zcela pasivním chlazení.

Grafické jádro výrobce nezmiňuje, ale zcela jistě se jedná o jeden z modelů Intel HD Graphics. Tyto grafické čipy v pouzdře procesoru za poslední roky značně posílily, avšak u řady Celeron nelze čekat ohromující výkon a na akceleraci 4K videa to zřejmě stačit nebude. Pro propojení s televizorem je k dispozici HDMI port.

V oblasti síťových technologií je na tom HS-251+ o mnoho lépe. Z úvodu překvapí dvě pozice na až 3,5“ pevné disky a také dvojice Ethernetů s rychlostí 1000 Mbps. Komu by vnitřní prostor nestačil, může zapojit další 4 externí USB disky, z čehož dva skrze USB 3.0. Pro multimédia přibalí výrobce ovladač, pro síťové záležitosti tradiční webové rozhraní.

NAS s lepší výbavou byl vždy poměrně nákladná záležitost a QNAP HS-251+ to jen potvrzuje, neboť jeho cena činí 11 000 Kč bez pevných disků. Zkušenější uživatelé si za tuto částku jistě sestaví vlastní HTPC včetně disků.

Zdroj: QNAP, storagereview
Nejpopulárnější multimediální centra
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik