Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170

Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170
, , aktualita
Novinka výrobce Pioneer s označením BDP-170 je více, než jen průměrný přehrávač Blu-ray. Je dodáván s integrovaným Wi-Fi adaptérem a nabídne například streamování Miracast pro telefony a tablety.reklama
Nový Blu-ray přehrávač Pioneer BDP-170 je certifikovaným zařízením DLNA, umožní přímý přístup na Youtube a Picasa a podporuje dokonce funkci "Send to TV", což v praxi znamená možnost přehrání videa z Youtube na televizi připojené k chytrému telefonu či tabletu. Přehrávač podporuje 802.11 b/g/n včetně Wi-Fi Direct, což umožní streamování audia i videa z chytrého zařízení přímo do přehrávače bez nutnosti vlastnit Wi-Fi router.
- klikněte pro zvětšení -


Přehrávač BDP-170 je kompatibilní s Blu-ray 3D, podporuje 36bitovou barevnou hloubku Deep Color a disponuje výstupem HDMI 1080p/24Hz. Podporuje také nejnovější kodeky Dolby a DTS surround, tedy Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio a DTS-HD High Resolution Audio. Dále je také přehrávač vybaven dvoukanálovým převodníkem DAC 192 kHz/24bit.

Přístroj se pochlubí podporou alb Super Audio CD a zvládne přehrát nespočet formátů, jako např. 3GP, FLV, MPEG, AVI, WMV, FLAC, WMA, MP3, MKV a DivX vč. HD.
- klikněte pro zvětšení -


Dočkáme se zde také nových funkcí, jako např. 1.5x View Scan with Audio. Tato funkce nám dovolí skenování obsahu disku Blu-ray se stále srozumitelným zvukovým výstupem, což dokáže hodně ulehčit vyhledávání konkrétního časového úseku.

Se zapnutou funkcí Wi-Fi Direct je možné také aktivovat Miracast, což umožní zobrazit či přehrát jakýkoli obsah z chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Díky již zmíněné podpoře DLNA lze streamovat multimediální obsah z podporovaných zařízení, což může být např. počítač, media server nebo mobilní zařízení.

V neposlední řadě je pro majitele chytrého telefonu s iOS nebo Androidem k dispozici aplikace iControlAV5, která umožní přehrávač ovládat přímo z telefonu. Aplikace je volně ke stažení v odpovídajícím obchodě (App Store nebo Google Play) daného telefonu.

K dispozici jsou dvě barevná provedení - stříbrné a černé. Cena přehrávače BDP-170 je stanovena na 249 USD, tedy přibližně 5 500 Kč.

Zdroj: HardwareZone
Nejpopulárnější domácí kina
Nejnovější články
Dolby Vision na více zařízeních? Už nebude potřeba speciální hardware Dolby Vision na více zařízeních? Už nebude potřeba speciální hardware
Dolby Vision měl dosud oproti jiným HDR formátům nevýhodu, vyžadoval totiž speciální hardwarovou součástku. To se ovšem nyní mění, a k integraci Dolby Vision bude stačit softwarová aktualizace. Technologie by se tedy mohla dostat na více zařízení.
27.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic uvádí první Ultra HD Blu-ray rekordéry Panasonic uvádí první Ultra HD Blu-ray rekordéry
Panasonic chce letos na jaře začít na evropských trzích prodávat vůbec první UHD Blu-ray rekordéry na světě. Další novinkou jsou soundbary kompatibilní s novými řadami televizorů této japonské značky.
25.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení
Pokud v současné době uvažujete o nákupu Apple TV, můžete pár měsíců počkat na její novou generaci, která by měla přidat dlouho požadovanou podporu obsahu ve 4K rozlišení. A možná přijde také HDR…
25.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic přislíbil podporu HLG HDR na vybraných loňských TV Panasonic přislíbil podporu HLG HDR na vybraných loňských TV
Zatímco modely pro rok 2017 už jsou na HLG HDR připraveny od svého počátku, loňské televizory od Panasonicu podporu tohoto standardu vysokého dynamické rozsahu dostanou až formou softwarové aktualizace. Týká se to ovšem jen vybraných modelů.
24.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Nová Amazon Fire TV Stick se chlubí hlasovým asistentem Alexa Nová Amazon Fire TV Stick se chlubí hlasovým asistentem Alexa
Amazon oznámil novou generaci Fire TV Stick – miniaturního zařízení o velikosti USB flash disku, které funguje jako multimediální centrum. Poslední model nabízí především vyšší výkon a integrací hlasového asistenta Amazon Alexa.
24.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik