Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170

Pioneer představuje Blu-ray přehrávač BDP-170
, , aktualita
Novinka výrobce Pioneer s označením BDP-170 je více, než jen průměrný přehrávač Blu-ray. Je dodáván s integrovaným Wi-Fi adaptérem a nabídne například streamování Miracast pro telefony a tablety.reklama
Nový Blu-ray přehrávač Pioneer BDP-170 je certifikovaným zařízením DLNA, umožní přímý přístup na Youtube a Picasa a podporuje dokonce funkci "Send to TV", což v praxi znamená možnost přehrání videa z Youtube na televizi připojené k chytrému telefonu či tabletu. Přehrávač podporuje 802.11 b/g/n včetně Wi-Fi Direct, což umožní streamování audia i videa z chytrého zařízení přímo do přehrávače bez nutnosti vlastnit Wi-Fi router.
- klikněte pro zvětšení -


Přehrávač BDP-170 je kompatibilní s Blu-ray 3D, podporuje 36bitovou barevnou hloubku Deep Color a disponuje výstupem HDMI 1080p/24Hz. Podporuje také nejnovější kodeky Dolby a DTS surround, tedy Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio a DTS-HD High Resolution Audio. Dále je také přehrávač vybaven dvoukanálovým převodníkem DAC 192 kHz/24bit.

Přístroj se pochlubí podporou alb Super Audio CD a zvládne přehrát nespočet formátů, jako např. 3GP, FLV, MPEG, AVI, WMV, FLAC, WMA, MP3, MKV a DivX vč. HD.
- klikněte pro zvětšení -


Dočkáme se zde také nových funkcí, jako např. 1.5x View Scan with Audio. Tato funkce nám dovolí skenování obsahu disku Blu-ray se stále srozumitelným zvukovým výstupem, což dokáže hodně ulehčit vyhledávání konkrétního časového úseku.

Se zapnutou funkcí Wi-Fi Direct je možné také aktivovat Miracast, což umožní zobrazit či přehrát jakýkoli obsah z chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Díky již zmíněné podpoře DLNA lze streamovat multimediální obsah z podporovaných zařízení, což může být např. počítač, media server nebo mobilní zařízení.

V neposlední řadě je pro majitele chytrého telefonu s iOS nebo Androidem k dispozici aplikace iControlAV5, která umožní přehrávač ovládat přímo z telefonu. Aplikace je volně ke stažení v odpovídajícím obchodě (App Store nebo Google Play) daného telefonu.

K dispozici jsou dvě barevná provedení - stříbrné a černé. Cena přehrávače BDP-170 je stanovena na 249 USD, tedy přibližně 5 500 Kč.

Zdroj: HardwareZone
Nejpopulárnější domácí kina
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik