Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?

Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?
, , aktualita
Multimediální centra s podporou 2160p jsou povětšinou vlajkové modely výrobců a o to více potěší, že na trh dostávají i modely s nižší cenovkou. Jaké ústupky musel ale Open Hour udělat, aby dokázal vyrobit 4K model za 89 dolarů?reklama
Novou řadu Open Hour jsme si již na serveru TVFreak představili u modelu Chameleon. Ten sice nabízel velmi slušnou výbavu, ale díky tomu narostla také koncová cena, která v době uvedení na trh přesahovala 5000 Kč. Navíc byl uvnitř použit čipset Rockchip a ten v komunitě příliš obliby nezískal.

Nový Gecko proto asi přechází na jiný čipset, konkrétně Hisilicon 3798M. Ten v rámci konkurence patří spíše k průměru, ale čtveřice jader Cortex A7 a grafické části Mali450 bude prý dle výrobce na 4K stačit. Byť přes HDMI protlačíte pouze 2160p při 30 Hz.

Zbytek výbavy taktéž odpovídá nízké prodejní ceně a v rámci uživatelské paměti se budete muset spokojit s 8GB pamětí s možností rozšíření přes čtečku MicroSD nebo USB porty včetně USB 3.0. Mírné zklamání přichází v oblasti sítí, kde je k dispozici 100Mbps ethernet a Wi-Fi adaptér s podporou 802.11n.

Open Hour Gecko je vybaven tak, aby uspokojil středně náročné uživatele požadující přehrávání 4K obsahu. Výbava patří spíše k tomu horšímu, ale při prodejní ceně 2700 Kč se jistým limitům zřejmě neubráníte. Snad se již brzy podíváme, jak si Gecko vede oproti Evolveo Android Box Q4 4K.

Zdroj: Cloudmedia, Umax.cz
Nejpopulárnější multimediální centra
Nejnovější články
Dolby Vision na více zařízeních? Už nebude potřeba speciální hardware Dolby Vision na více zařízeních? Už nebude potřeba speciální hardware
Dolby Vision měl dosud oproti jiným HDR formátům nevýhodu, vyžadoval totiž speciální hardwarovou součástku. To se ovšem nyní mění, a k integraci Dolby Vision bude stačit softwarová aktualizace. Technologie by se tedy mohla dostat na více zařízení.
27.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic uvádí první Ultra HD Blu-ray rekordéry Panasonic uvádí první Ultra HD Blu-ray rekordéry
Panasonic chce letos na jaře začít na evropských trzích prodávat vůbec první UHD Blu-ray rekordéry na světě. Další novinkou jsou soundbary kompatibilní s novými řadami televizorů této japonské značky.
25.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení
Pokud v současné době uvažujete o nákupu Apple TV, můžete pár měsíců počkat na její novou generaci, která by měla přidat dlouho požadovanou podporu obsahu ve 4K rozlišení. A možná přijde také HDR…
25.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic přislíbil podporu HLG HDR na vybraných loňských TV Panasonic přislíbil podporu HLG HDR na vybraných loňských TV
Zatímco modely pro rok 2017 už jsou na HLG HDR připraveny od svého počátku, loňské televizory od Panasonicu podporu tohoto standardu vysokého dynamické rozsahu dostanou až formou softwarové aktualizace. Týká se to ovšem jen vybraných modelů.
24.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Nová Amazon Fire TV Stick se chlubí hlasovým asistentem Alexa Nová Amazon Fire TV Stick se chlubí hlasovým asistentem Alexa
Amazon oznámil novou generaci Fire TV Stick – miniaturního zařízení o velikosti USB flash disku, které funguje jako multimediální centrum. Poslední model nabízí především vyšší výkon a integrací hlasového asistenta Amazon Alexa.
24.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik