Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?

Open Hour Gecko: nejlevnější 4K na trhu?
, , aktualita
Multimediální centra s podporou 2160p jsou povětšinou vlajkové modely výrobců a o to více potěší, že na trh dostávají i modely s nižší cenovkou. Jaké ústupky musel ale Open Hour udělat, aby dokázal vyrobit 4K model za 89 dolarů?reklama
Novou řadu Open Hour jsme si již na serveru TVFreak představili u modelu Chameleon. Ten sice nabízel velmi slušnou výbavu, ale díky tomu narostla také koncová cena, která v době uvedení na trh přesahovala 5000 Kč. Navíc byl uvnitř použit čipset Rockchip a ten v komunitě příliš obliby nezískal.

Nový Gecko proto asi přechází na jiný čipset, konkrétně Hisilicon 3798M. Ten v rámci konkurence patří spíše k průměru, ale čtveřice jader Cortex A7 a grafické části Mali450 bude prý dle výrobce na 4K stačit. Byť přes HDMI protlačíte pouze 2160p při 30 Hz.

Zbytek výbavy taktéž odpovídá nízké prodejní ceně a v rámci uživatelské paměti se budete muset spokojit s 8GB pamětí s možností rozšíření přes čtečku MicroSD nebo USB porty včetně USB 3.0. Mírné zklamání přichází v oblasti sítí, kde je k dispozici 100Mbps ethernet a Wi-Fi adaptér s podporou 802.11n.

Open Hour Gecko je vybaven tak, aby uspokojil středně náročné uživatele požadující přehrávání 4K obsahu. Výbava patří spíše k tomu horšímu, ale při prodejní ceně 2700 Kč se jistým limitům zřejmě neubráníte. Snad se již brzy podíváme, jak si Gecko vede oproti Evolveo Android Box Q4 4K.

Zdroj: Cloudmedia, Umax.cz
Nejpopulárnější multimediální centra
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik