www.tvfreak.cz
>
>
>
>

OLED televize LG pro rok 2017: dočkáme se i flexibilní „papírové“ TV?

OLED televize LG pro rok 2017: dočkáme se i flexibilní „papírové“ TV?
, , aktualita
První informace o portfoliu OLED televizorů značky LG pro příští rok se na světlo světa dostaly dříve, než bylo zamýšleno. Těšit se můžeme na minimálně deset nových modelů od 55" do 77", z nichž dva by mohly být vybaveny papírově tenkou flexibilní obrazovkou.reklama
Blíží se konec roku a výrobci už pro nás mají jistě přichystané nové modely televizorů pro rok 2017, i když s jejich oficiálním představením ještě vyčkávají. Naštěstí existují také způsoby, jak se k některým informacím dostat v předstihu. Třeba v databázi sdružení Wi-Fi Alliance, která hlídá standard bezdrátového připojení, byly tento týden objeveny zmínky o nových OLED televizorech značky LG. Jihokorejský výrobce plánuje na trh v příštím roce přinést minimálně deset modelů v pěti řadách, přičemž většina z nich bude navazovat na letošní modely.

Cenově nejdostupnější nejspíš budou modely z řady B7, které mají být dostupné v 55“ (OLED55B7) a 65“ (OLED65B7) úhlopříčce. Ve stejných velikostech mají být dostupné také zahnuté televizory C7 (OLED55C7 a OLED65C7) a rovné, i když dražší E7 (OLED55E7 a OLED65E7). Výjimkou je vlajková loď G6, která bude podle uniklých informací k dostání s vyššími úhlopříčkami 65“ (OLED65G7) a 77“ (OLED77G7). To však nejsou příliš překvapivé údaje, stejně velké obrazovky jsou nabízeny i u současných televizorů B6, C6, E6 a G6.
LG C6


Potenciálně nejzajímavější by mohly být modely ze zbrusu nové řady W7. Mělo by jít o nové vlajkové lodě mezi OLED TV, které budou rovněž dostupné s úhlopříčkami 65“ (OLED65W7) a 77“ (OLED65W7). Spekuluje se, že by mělo jít o televizory s flexibilní obrazovkou o extrémně nízké tloušťce, která je někdy připodobňována k papíru. Samotné označení modelové řady má být zkratkou slova Wallpaper, v překladu tapeta. LG takovou technologii v minulosti opravdu testovalo, prototyp televize s 0,97mm panelem dokonce jihokorejský výrobce předvedl novinářům. Otázkou ovšem zůstává, zda se do příštího roka povede technologii natolik vylepšit, aby mohla být masově vyráběna.


Zdroj: Flatpanelshd.com
Nejpopulárnější LCD televize s LED podsvícením
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik