www.tvfreak.cz
>
>

Moka360: nejmenší 360° kamera na světě vám nezruinuje peněženku

Moka360: nejmenší 360° kamera na světě vám nezruinuje peněženku
, , aktualita
Na Indiegogo je velmi úspěšný projekt miniaturní a levné kamery, která je určena k nahrávání 360° videí ve 2K rozlišení a dokonce také živému streamování na sociální sítě. Požadovaného finančního cíle se povedlo dosáhnout za pouhých šest hodin.reklama
360stupňová videa získávají postupem času na popularitě. Může za to jistě také rozšiřování zařízení virtuální realitu, která umožňují takové snímky i videa zobrazit nejpřirozenějším způsobem. Spolu s tím se rozšiřuje nabídka specializovaných kamer, které zvládnou snímat ve 360° záběru. Na trhu lze sehnat kousky za pár tisíc korun, ale také za pár desítek tisíc korun. Známý Samsung Gear 360 stojí s cenovkou necelých 10 000 Kč někde uprostřed. K dalším alternativám, které na českém trhu nejsou aktuálně dostupné, patří Nikon KeyMission 360 nebo designově zajímavá Sphericam. S nabídkou nebyl spokojený Raymond Wang, bývalý zaměstnanec společností 3Com a HP. Dal proto dohromady tým, se kterým vymyslel kameru Moka360. O peníze na její vývoj se rozhodli požádat na známém crowdfundingovém webu Indiegogo, kde byl o jejich nápad obrovský zájem – požadovaných 25 tisíc dolarů se podařilo vybrat za pouhých šest hodin a v době psaní článku byl cíl překonán téměř pětkrát.

Co tedy zákazníky na této novince tolik uchvátilo? Zaprvé to mohl být titul „nejmenší 360° kamera na světě“, který lze sice těžko ověřit, ale v každém případě se Moka360 s rozměry 56 x 51 x 28 mm a hmotností 98 g řadí k těm nejkompaktnějším. Jen pro srovnání, už zmiňovaný Gear 360 od Samsungu měří 66,7 x 56,3 x 60,1 mm a váží 152 g. Dalším lákadlem mají být kvalitní parametry. Moka360 zvládne nahrávat videa ve 2K rozlišení při 30 snímcích za sekundu, a to pomocí dvojice skleněných širokoúhlých objektivů se světelností f/2.0. Výsledný obraz kamerka automaticky složí do 360stupňové podoby. K dispozici má být také stabilizace obrazu, i když podrobnosti autoři nezveřejnili. Na těle zařízení nalezneme několik tlačítek pro ovládání a monochromatický displej, který zobrazuje nejpodstatnější informace.

Pokročilejší možnosti, a především přehrávání pořízených videí, umožní mobilní aplikace pro Android či iOS. Nahrávky je možné dokonce streamovat živě například na Facebook či YouTube. Propojení se smartphonem či počítačem probíhá přes bezdrátovou síť Wi-Fi (stabilnější než Bluetooth a s dosahem až 20 m), případně je možné využít kabel micro USB. Data jsou ukládána na až 128GB paměťovou kartu. Kamera je kompatibilní se standardními stativy, případně je možné ji připevnit pomocí silného magnetu nacházejícího se na jejím vrchu. Integrovaná baterie o kapacitě 1 500 mAh by měla zajistit až hodinu a půl provozu. Pokud budete jen pořizovat fotografie, může výdrž přesáhnout jeden den. K dispozici je také voděodolný obal, který umožní kamerku v hloubce až 40 metrů pod hladinou. 3,5mm jack pro připojení externího mikrofonu se autoři rozhodli nepoužít, aby ušetřili místo.

Moka360 bude k dostání za 199 dolarů, v přepočtu asi 5 100 Kč bez DPH. V rámci kampaně na Indiegogo lze ovšem kousek získat za ještě výhodnějších 120 dolarů, tedy asi 3 100 Kč bez DPH. K ceně je nutné přičíst ještě náklady na dopravu 20 dolarů. K prvním zákazníkům se kamera dostane v březnu příštího roku.

Zdroj: Indiegogo.com
Nejpopulárnější videokamery
Nejnovější články
Philips 901F: první OLED TV s Ambilight zamířila na český trh Philips 901F: první OLED TV s Ambilight zamířila na český trh
Společnost TP Vision, která je výrobcem televizorů Philips pro evropský trh, oznámila dostupnost 55“ modelu 901F. Jedná se o vůbec první OLED TV značky Philips, a také první OLED TV disponující funkcí Ambilight. Jaká je cena na českém trhu?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
IMAX otevřel první kino využívající virtuální realitu IMAX otevřel první kino využívající virtuální realitu
Jak by mohla vypadat budoucnost kin? Možná tak, jak ukázala společnost IMAX. Její nové centrum je vybaveno VR headsety, kde si mohou návštěvníci vychutnat filmy ve virtuální realitě, zatímco jsou usazeni na pohodlných křeslech.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV
Své modely televizorů pro letošní rok odhalil také Panasonic, který si připravil novinky mezi OLED TV i LCD TV. Japonský výrobce se zaměřil především na technologie HDR, v případě operačního systému potom překvapivě zůstal u „mrtvého“ Firefox OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Android TV 6.0 zamíří tento týden na evropské televize od Sony Android TV 6.0 zamíří tento týden na evropské televize od Sony
Pokud vlastníte loňský či předloňský model televizoru od Sony, můžete se tento týden těšit na významnou softwarovou aktualizaci. Po USA totiž verze Android TV 6.0 konečně dorazila také do Evropy. Přinášíme seznam podporovaných zařízení i nových funkcí.
20.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV Facebook vydá aplikaci pro sledování videí na TV
Facebook tento týden oznámil několik vylepšení týkajících se videí a jedním z nich je samostatná aplikace pro chytré televize a set-top boxy, která umožní sledovat sdílená videa na velké obrazovce. Sociální síť si od toho slibuje také zvýšení příjmů z reklamy.
15.2.2017,  aktualita, Jáchym Šlik