www.tvfreak.cz
>
>

Marshall Stanmore – stylové retro bez drátů

Marshall Stanmore – stylové retro bez drátů
, , aktualita
Známý výrobce zesilovačů Marshall přichází s další novinkou do sbírky jejich konzumní divize Marshall Headphones. Nejedná se však ani o sluchátka, ani zesilovač jako takový. Řeč bude o reprosystému Marshall Stanmore, bez drátů a ve stylu 70. let.reklama
Marshall proslul jako dodavatel profesionálních zesilovačů, které se staly neodmyslitelnou součástí rockové scény i koncertních hal klasického žánru. Tím však činnost výrobce nekončí. Jeho konzumní divize Marshall Headphones nabízí několik sluchátek a reprosystémů. Právě do poslední kategorie patří i nově představený Marshall Stanmore. Pozornost upoutá už jeho vzhled, kde vinylovou povrchovou úpravu doplňují pozlacené prvky. Spíš než moderní reproduktor tak výsledný celek připomíná zesilovač z nahrávacího studia 70. let.

Zde však nastupuje znak typický pro retro: Styl dob minulých se zde kloubí s vymoženostmi 21. století, jakou je třeba Bluetooth. Pod „kapotou“ můžete nalézt 5.25“ woofer a dvojici 0,75“ výškových reproduktorů kupolovitého typu. Doplňuje je zesilovač třídy D s výkonem 80 Wattů. Nabídka vstupů zahrnuje Bluetooth 4.0 s aptX, optický vstup pro připojení k televizi nebo set-top boxu, konektor stereo RCA.

Nechybí ani tradiční 3,5mm jack. K tomu je přibalen točený kabel s pozlaceným koncem, jehož „dvojče“ zazářilo v klipu skupiny Zeppelin. Celková frekvenční odezva zařízení je uváděna jako 45 Hz až 22000 Hz. Marshall Stanmore je k dostání na stránkách výrobce za cenu 400 euro (kolem 10000 korun). Na výběr je klasická černá i krémová varianta.

Zdroj: DigitalTrends
Nejpopulárnější domácí kina
Nejnovější články
Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0 Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG Podpora HLG HDR se dostane na loňské televizory od LG
LG připravuje pro své modely OLED TV i LCD TV z roku 2016 softwarovou aktualizaci, která přinese podporu Hybrid Log Gamma, jednoho z dalších HDR formátů. Konkrétní datum vydání zatím nebylo stanoveno.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“ JVC uvádí trojici nových projektorů se „4K efektem“
Společnost JVC předvedla na CES 2017 modely projektorů DLA-X570R, DLA-X770R a DLA-X970R, které jsou určeny například jako základ domácího kina. Nabízejí silnější světelný zdroj, automatickou detekci HDR a režim nízké latence vhodný pro hraní konzolových her.
14.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision Aktualizace pro Sony ZD9 přinese Android TV 7.0 a Dolby Vision
Sony brzy potěší všechny majitele televizorů ZD9 (Z9D), pro které chystá výraznou aktualizaci softwaru. Přinese nejnovější verzi systému Android TV, funkci YouTube HDR a překvapivě také podporu HDR formátu Dolby Vision.
10.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017 Optoma představuje své domácí projektory pro rok 2017
Společnost Optoma rozšířila u příležitosti veletrhu CES 2017 svou nabídku projektorů pro domácí kina o šest nových modelů v různých cenových relacích a až 4K rozlišením. Mezi novinkami jsou větší laserové projektory i menší modely vhodné k častému přenášení.
9.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik