Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

lada

Vše od autora | Jen články a recenze
Particle Illusion v3.0 - Tutorial 5

Particle Illusion v3.0 - Tutorial 5

Pokud nevíte, v jakém vztahu jsou typy částic k emitorům, nebo jaký je rozdíl mezi typy částic, částicemi a emitory, raději se vraťte a tyto kapitoly si projděte. Budeme probírat Super Emitters-Super emitory, jež dále zvyšují složitost všech částí programu.
31.10.2006, lada1
Particle Illusion v3.0 - Tutorial 4

Particle Illusion v3.0 - Tutorial 4

Minule jsme probrali vlastnosti emitorů a typů částic v dialogu vlastností emitoru emitter properties dialog. Končili jsme poznámkou o tlačítku Add to Library-Vložit do knihovny. Další možností využití je prohlížení a editování emitorů v knihovnách.
29.5.2006, lada1

Particle Illusion v3.0 - Tutorial 3

V předchozím tutoriálu jsme probírali některé vlastnosti emitorů, které jsou dostupné v okně hierarchie. Zatím jsme zcela přeskočili vlastnosti typů částic, takže se na ně pojďme podívat. Abychom se jimi mohli zabývat, musíme otevřít dialog vlastností emitoru emitter properties.
20.2.2006, lada
Particle Illusion v3.0 - Tutorial 2

Particle Illusion v3.0 - Tutorial 2

V prvním tutoriálu jsme pohybovali emitorem na scéně mezi několika body, ale jen v přímém směru. Co když budeme chtít, aby se emitor pohyboval po složitější křivce?
28.12.2005, lada
Particle Illusion v3.0 - Tutorial 1

Particle Illusion v3.0 - Tutorial 1

particleIllusion je samostatný program pro tvorbu efektů, jehož největší předností je využívání OpenGL pro renderování scén. Tím dosahuje velice slušné rychlosti výstupu, protože nemusí úplně vše počítat hlavní procesor počítače. Tento program byl používán i ve známých TV pořadech jako např. Star Trek: Enterprise. Může ho ale používat kdokoliv, protože existuje jak ve verzi pro Windows, tak i Mac OS X a OS 9. Pokud plánujete s ním začít, možná Vám pomůže první z několika návodů.
19.12.2005, lada
Překlad návodu na SteadyMovePRO

Překlad návodu na SteadyMovePRO

Pokud si koupíte program SteadyMovePRO, což je plugin do Premiere a After Effects pro dodatečnou stabilizaci obrazu, dostanete k němu i návod na jeho použití. Ten je jak jinak v angličtině a určitě spoustě lidí pomůže, kdyby ho měli i v české verzi.
28.7.2005, lada1
Impulse Modeler

Impulse Modeler

Pokud si rádi hrajete se zvukem, možná již znáte nebo by Vás mohl zajímat program Impulse Modeler od firmy http://www.voxengo.com, který dokáže modelovat zvuk podle místnosti, ve které se nacházíte, dokáže přidat dozvuk podle nadefinované impulsní odezvy místnosti. Zde je upravený překlad návodu, který má na svých stránkách samotný výrobce, možná se Vám bude hodit.
19.7.2005, lada2
Huffyuv 2.1.1

Huffyuv 2.1.1

Huffyuv je velice rychlý bezeztrátový video kodek Win32. "Bezeztrátový" znamená, že výstup z dekompresoru je totožný s původním vstupem do kompresoru. "Rychlý" znamená kompresi 38 MB/s na Celeronu 416 MHz. Huffyuv je určen jako náhrada za nekomprimovaný YUV jakožto formát pro zachycování videa. Je dost rychlý, aby provedl kompresi videa v plném rozlišení CCIR 601 (720 x 480 x 30fps) v reálném čase. Huffyuv rovněž podporuje bezeztrátovou kompresi RGB dat, takže jej lze používat pro výstup programů jako je VirtualDub. Huffyuv je free software.
13.7.2005, lada5