Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ztracená ikona koše

wendy (260)|14.7.2006 16:59
Pomozte mi najít, nejlépe vrátit zpět na plochu, ztracenou ikonu "koše".
Byl jsem u kamaráda, chtěl jsem mu koš přemístit do pravého horního rohu obrazovky a během přesunu se koš z pod kurzoru ztratil a nevím, jak jej vrátit zpět na plochu.
Něco málo pokusů parametrizování PC jsem našel, ale zmínka o koši žádná. Nechám tento zatrolený problém na někom z čtenářů zdejší diskuse.
Děkuji za brzké reakce, o víkendu bych si mohl svou reputaci s Vaší pomocí napravit.
jojto (865)|14.7.2006 17:05
http://www.dougknox.com/xp/scripts_desc/rec_bin.htm pravou mysou na download a ulozit. Potom pustit z HDD.
StD (8612)|14.7.2006 21:27
Vaše starosti bych chtěl mít... :-)- Já používám jen ShiftF8 a místo koše mám flašky od piva Budweiser včetně příslušné ikony a zvuku tříštěného skla...
wendy (260)|16.7.2006 08:51
Odkaz od jojto vypadá profesionálně, tak jej na potrefeném PC vyzkouším.
Std je taky profík, ale jeho poznámce nerozumím nebo jsem natvrdlý k fórům tohoto typu.
(Proč ale ta ikona koše zmizela? Přemisťování ikon na ploše je přece běžná záležitost.)
StD (8612)|16.7.2006 08:56
ShellIconCache hledej. BTW, přepíše ti ji třeba každá aktualisace nebo záplata či zápis do registru. :BB:
wendy (260)|17.7.2006 09:40
StD: Oprava přes registr by se mi líbila, ale vyhledávání proměnné ShellIconCache mi nedalo žádný odkaz. Mám OS WinXP Pro SP1, použil jsem utilitu "regedit", vím že existují i další registry, o kterých nevím, jak do nich vstoupit. Nebo bych měl mít aktualizaci SP2?
Doom (2331)|17.7.2006 09:54
shelliconcache není v registru ale je to nějaká "databáze", kde jsou načtené ikonky. její oprava/aktualizace se provede například nějakým zápisem do registru, to napsal StD nebo prográmkem TweakUI od Microsoftu.
StD (8612)|17.7.2006 09:59
Mělo by to teoreticky jít takto:
[code]http://vbnet.mvps.org/index.html?code/reg/screenrefresh.htm[/code]
Je to stařičká berlička z NTeček... :-E
Případně ještě snáze na to jde zde:
[code]http://www.dougknox.com/xp/scripts_desc/rec_bin.htm[/code]
wendy (260)|17.7.2006 22:58
Nečekal jsem, že omylem zmizelá ikona koše (jedna ze tří-čtyř, které se vygenerují na plochu po nové čisté instalaci OS WinXP) bude takovým problémem dostat ji zpět na plochu.
K tomu kamarádovi jsem se ještě nedostal, je příliš pěkné počasí a na nějaké PC konzultace není chuť ani po večerech.
První pokus učiním podle odkazu od jojto.
(Doufám, že pak nebudu muset dělat aktualizaci nebo přeinstalaci OS)
wendy (260)|30.7.2006 23:21
informace pro jojto:

- stáhl jsem si soubor recycbin-2.reg a u kamaráda spustil
- do registru se snad parametry z uvedeného souboru dostaly
- ikona koše se neobjevila ani po obnově "plochy", ani po restartu PC

dotaz pro každého, kdo ví, co s tím:

V čem může být problém? Kde se ta ikona generuje?
Jak její obraz znovu "dopsat"?

Neuspěl bych s nějakou tweakovací utilitou? Doporučte s kterou.
Díky za brzké informace.
exTNT (1421)|30.7.2006 23:28
Nevím, zatím jsem to nepotřeboval, ale v TuneUp Utilities - Utilities - TuneUp System Control - dole Correct Problems - jako první se nabídne možnost "The Recycle Bin icon is missing from the desktop".

Třeba by to mohlo pomoct...
wendy (260)|31.7.2006 08:04
exTNT:
TuneUp ve verzi 2004 jsem stáhl, našel jsem k němu i češtinu a skutečně se tam nachází uvedená funkce (i další, jako třeba obnova ikonky "plocha" v panelu rychlého spouštění, kterou jsem kdysi taky postrádal a ani nevím, jak jsem ji tenkrát obnovil)
Díky za odkaz, zdrojové soubory si dám do flash disku a až čas dovolí zajdu ke kamarádovi učinit další pokus.
Pak dám vědět, jak jsem dopadl.
mirekv (7169)|31.7.2006 08:49
wendy
Proč ne zrovna už 2006?
exTNT (1421)|31.7.2006 17:41
[quote=mirekv]wendy
Proč ne zrovna už 2006?[/quote]
Pržesně tak... :BB:
wendy (260)|1.8.2006 08:22
TuneUp 2006 jsem si stáhl také, ale k 2004 ve verzi 4.1 jsem objevil i češtinu. Kamarádovi to vše nainstaluju a doporučím občas kliknout na ikonu 1-Click Maintenance. Když bude chtít od programu více, bude mít popisy funkcí v češtině.
Hlavně, aby fungovala obnova koše.