Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ochrana DVD

duck (200)|16.1.2006 17:29
nazdar lidi

-mam prosbicku, potreboval bych odkaz na nejake stranky zabyvajici se ochranou DVD-videa nebo nejaky Software na tvorbu odchran pro DVD

-jde mi aplikaci ochran a ne o jejich prolomeni \/

diky Duck
Nasty_tvf (568)|16.1.2006 17:37
Ajejej. To se zas rozjede debatka :-D . Ale bojím se, že to není asi doma proveditelné a softy na tvorbu nebudou jen tak k mání. Navíc ani ty profi nedá moc práce odstranit, takže nanic :-(
duck (200)|16.1.2006 17:57
No to nevim jestli je to doma neproveditelny

-pamatuji si ze kdysi drive jsem sehnal nejaky program(jmeno uz nevim) na tvorbu ochran pro CD a byly tam ruzny varianty jako treba nesmyslne velika velikost dat, poskozeni dat, neviditelnost dat atd atd

-vim ze napr. Adobe Encore DVD umi pri vytvareni DVDcka udelat klasickou ochranu pomoci CCS klice(kodu) kterej je dnes uplne naprt.

-myslel jsem nejakou ucinejsi ochranu, napr. ve forme poskozenych dat.
-neco jako se dnes vyskytuje v pujcovnach na tech cervenejch DVD (Hitch, Pad treti rise,Pulp Fiction atd atd)
-je mi jasny ze jdou prolomit napr. pomoci AnyDVD ale jde mi o to, aby si to DVDcko kazdej trouba doma nezkopiroval (nebo aby mu to aspon dalo trochu prace)
Duck
Milosbb (889)|16.1.2006 18:06
duck

Zožeň si v bazáre vypalovačku Teac DV-W58G a garantujem ti, že to médium nikto neskopíruje. Problém je ale v tom, že si to ani nikto neprehrá v DVD prehrávači. :-E

---------------
duck (200)|16.1.2006 23:14
No tak lidi, piste piste piste :-( :-(( :-(

-nerikejte mi ze nikdo s tim nema zadne zkusenosti

duck
stayman (12393)|16.1.2006 23:18
Veru nema \/
Fantas! (3016)|16.1.2006 23:32
duck
ja bych ti poradil jak na to.
Udelej to tak, ze do DVD umistis vob, ktery v celkove strukture bude utopeny. Ten pak bude proste jen jako data navic a vypal takove DVD. Pak si vem fixu a zkousej delat tecky tak, aby to slo normalne cele prehrat( proste musis najit to misto, kde je vysmahly ten prostor toho slepeho vobu. ) Az ho budes mit naznaceny, tak pak staci toto misto poskrabat. Tak docilis toho, ze v DVD to pujde prehrat, ale na PC nepujde precist jen ten slepy vob. To ale BFU nevi, ze je nepotrebny a tak se na to radej vykasle a mas to co jsi chtel...jedina nevyhoda, ze musis kazde medium zaskrabat naprosto presne!
duck (200)|17.1.2006 00:03
Chlape, tak ty si frajer, tohle by mne nenapadlo

-a myslis ze se to musi poskrabat?? nestacilo by to pretahnout lihovkou???
-jo a ten VOB si myslel nejakej mrnavej nebo vetsi??

-a jeste otazka: kdyz na jednom DVDcku najdu onu pozici, tak na druhym ji musim hledat znova?? nebo bych mohl to prvni DVD pouzit jako sablonu??

-jde mi o to kdyz budu palit stejny data na stejna media
-kdyz se pali na DVD tak to jede z jakekoliv polohy nebo ma disc nejaky centralni bod?? (asi ne co?)

duck
jojto (865)|17.1.2006 05:51
duck

Nakoniec aj tak dospejes k tomu, ze vynalozena praca nieje priamo umerna vyslednemu efektu, tudis se na to muzes vysr*t :-R
Fantas! (3016)|17.1.2006 10:08
duck
vypali se to vzdycky stejne. Od stredu do stran... No velikost toho souboru by mela byt radej vetsi abys nezaskrabl mimo, ale jen do toho slepeho vobu. Zalezi ale kolik ti potrebne data na DVD budou zabirat a podle toho bych umistoval slepy vob
duck (200)|17.1.2006 12:01
JOJTO
-proc myslis ze to bude zbytecny??
-myslis ze to pujde zkopirovat?? (jako poskozena data?)

duck
Fantas! (3016)|17.1.2006 12:07
duck
bezny BFU to nezkopiruje, bud klidny! :-)
jojto (865)|17.1.2006 13:49
duck
BFU to neskopiruje, ale ked ten disk bude chciet tak to povie známemu, ktory robi s PC napr. 3 mesiace a ten to skopiruje. A to nehladim na trvacnoct dat na takto "chranenom disku".
Fantas! (3016)|17.1.2006 13:56
jojto
No jasne, ale to timpadem mluvme o profesionalne chranenych discich, ktere takovy tebou popsany jeho kamos samoze okopiruje taky, tak nevim, proc tu ceris vodu... :-E
duck (200)|17.1.2006 14:31
Jo presne tak, je mi jasny ze neexistuje neprolomitelna ochrana a uz vubec ne vytvorena v domacich podminkach.

Ale jak uz jsem psal tak mi jde o to aby to nezkopcil kazdej trouba.

Mimochodem, takto osetrene DVDcko zkopci DVDshrink nebo ne??

Duck
Fantas! (3016)|17.1.2006 14:40
duck
logicky ne. Zadny program netusi, jestli ten slepy vob je potrebny, nebo ne. To zjistis treba v PGCEditu a podobnych programech. Ale dokud sam nenahlednes do struktury DVD, tak nebudes vedet, jestli je to dulezite, nebo ne a BFU, kdyz vidi, ze to mechanika neprecte, nenapadne ho, ze to neni potreba a vykasle se na to... K cemu je mu na disku nekompletni DVD, ze? :-E
duck (200)|17.1.2006 17:41
Jeste jenom k tvorbe toho onoho VOBu

-jakym zpusobem jsi myslel ze ho mam vytvorit (myslel jsi jako ze kdyz otevru pruzkumnika a vypisou jse mi VOBy na DVDcku tak jeden z nich bude slepej??)
-protoze ja jsem to pochopil tak ze napr. v DVD LABu v rozvetveni struktury vytvorim napr. MOVIE1(o urcite delce-velikosti) na kterej nebude vest zadny odkaz a pak si ho najdu kde je vypalen.

Co myslis????

duck
Fantas! (3016)|17.1.2006 17:46
duck
muze to byt klidne jak rikas...zkratka to muze byt treba tak, ze vyrenderujes na zacatek filmu treba 5 minut videa slepeho a tim se ti ten slepy da do jednoho vobu s videem, ktere budes pres menu normalne prehravat. Jen das skok az za toto slepe misto na zacatku vobu a tim padem ho DVD nebude vubec prehravat a nenarazi na necitelne clastery... :-)
ai (2993)|17.1.2006 18:23
Fantas! - to by bylo asi jeste lepsi reseni, to by nezpravil potom ani PGCEDIT, DVD neripuju netusim jestli je neco venku co by s tim hlo, ale snad ani demux toho VOBU v PC by potom nesel ...

Jinak, Fantas!, hergot, to se musi vyzkouset :-D
duck (200)|17.1.2006 18:29
OK, tak uz jen zbyva testovat a zkouset, ale musim pockat nez mi prijde stroj z reklamacky(odesla uz druha grafika)

-tedka frcim na Pentium MMX 150 60MB ram - masina co :-E :OO :-E

-ale stejne by to chtelo nejakej softik kterej by ti tam prdnul nejaky poskozeny data, coz by melo mit ve finale stejnej efekt nebo ne???

duck
ai (2993)|17.1.2006 18:52
to by ty softy pak mohly stejne zkopirovat i z tou vadou
Fantas! (3016)|17.1.2006 21:25
ai
jo to kazdopadne, ale kolik BFU ma takove softy? 8-)
ai (2993)|17.1.2006 21:50
Takze cim zmenit data v souboru v tom VOBu a zamerne je poskodit, je nejaky assembler s UI pro windows, nebo slo by to v notepadu ? Musi byt zrejme zachovana velikost.
Fantas! (3016)|17.1.2006 22:30
ai
NEEEE! Musis najit, jak jsem psal v prvnim prispevku, to misto fyzicky na vypalku a na nem to teprve zaskrabnout... :-)
duck (200)|18.1.2006 20:31
FANTAS
Tak sem narazil na mensi problem.

zkousel jsem toto:
-kdy v DVDlab vytvorim Movie2(slepy video) navic a nedam zadnej odkaz
-z menu udelam odkaz na Movie1 a po prehrani dam prikaz aby skocil zpet do menu
-toto vse je OK, ale problem je v tom ze na prehravaci se mi Movie2 samozdrejme neprehraje ale pokud behem prehravani Movie1 stisknu skok na dalsi kapitolu tak se spusti Movie2 (problem)

-a kdyz bych to delal napr. cestou takovou za bych vyrenderoval video ktery by melo treba 20minut tmy na zacatku a pak bych v DVDlab dal odkaz az za techto 20minut tak onech 20minut spustim stisknutim tlacitka skok na predchozi kapitolu

-potrebuju nejak vymyslet aby na DVD byl nejaky kus filmu na kterej se DVD vubec nedostane.

Duck :-(((
Fantas! (3016)|18.1.2006 20:56
duck
v architectu to mam hned, ale Lab neznam a neporadim...
duck (200)|18.1.2006 21:10
A ty v tom Architektu to dokazes udelat tak ze se na ten nezadouci film DVD prehravac ani s tvoji pomoci nedostane???

Jesli jo napis mi prosimte postup.

Duck
Milosbb (889)|18.1.2006 21:26
duck

Tak tú 20 minútovú tmu daj nakoniec, po záverečných titulkoch a to médium škrábni(alebo prepichni špendlíkom :-D ) pri vonkajšom(vnějším) okraji a je to. Lama to pomocou nejakého Nera neskopčí a ten, čo sa do toho rozumie, to skopíruje ľavou zadnou, čo sa budeš akokoľvek snažiť.

------------------------
Fantas! (3016)|18.1.2006 21:42
duck
duck (200)|18.1.2006 21:58
FANTAS

Tohle vsechno je sice hezky,ale problem je v tom za kdyz se na prehravaci budu koukat na film v pozici chapter1 a stisknu klavesu pro skok o kapitolu vpred tak se dostanu na ono misto na ktery se dostat nechci.

Tohle jsem mel na mysli,uz vis co myslim???

Jo clovece a jeste kdyz hledam ono to misto na placce a delam ty puntiky fixou, tak to tomu prehravaci moc nevadi. Az kdyz jsem nacmaral na placku asi ctyri pekny cary tak sem tam skocilo.

A nejvetsi prdel byla ta ze jsem tu placku zkusil na urcitym miste zaskrabat a v Neru jsem to normalne zkopiroval 9-) 9-)
Fantas! (3016)|18.1.2006 22:03
duck
Tak si to prvni zkus! Garantuju ti, ze tak se na to misto NEDOSTANES!!!! 8-)

Jo a to skrabani, to musis skrabat tu pokovenou cast a porusit tbud ten kov, nebo udelat takove poruseni, aby se lazer od te pokovene vrstvy neodrazil...
ai (2993)|18.1.2006 22:06
Duck - v tom DVD Labu proste vytvor pred tou tmou par kapitol (2-3) v tesne blizkosti za sebou, co nejmensi (prakticky ti dovoli ten soft to udelat ve vzdalenosti 1 GOP), a na ty kapitoly dej odkaz vzdy kam to chces, po stlaceni next na dalkovem ovladaci ti garantuju, ze se to skoci na tu linku ,

lepsi varianta se mi zda s tou tmou na zacatku, aby ani demux toho VOBU nesel,
duck (200)|18.1.2006 22:09
Dobre,dobre vyzkousim.

Ja jenom ze jsem postupoval stejnym zpusobem v tom DVDlabu.

U DVDcka kovovou vrstu asi moc neposkrabu kdyz ma plast z obou stran.
A co to necim prebarvit nebo nejak jinak z nepruhlednit.

duck
Fantas! (3016)|18.1.2006 22:11
duck
no vyzkousej co te napadne, nejak to urcite pujde! :-)
duck (200)|18.1.2006 22:17
AI

Prosimte nejak jsem te nepobral 9-)

-zkus mi to vysvetlit jeste jednou ale s tim ze tma bude na zacatku a abych se na ni nedostal tlacitkem return

-konkretne jsem nepochopil to s tema odkazama na kapitoly a s tou linkou

diky Duck
Pears (1027)|18.1.2006 22:40
A co treba vzit vrtacku+10tku vrtak a vyvrtat do toho DVD diru? To by taky melo jit ne? :-E :-E
Je to zajimavy zpusob ochrany a myslim, ze neni nemozny, ale je dost pracny najit presne ten kousek prazdneho VOBu. Nicmene si myslim, ze DVDDecrypter si s tim po nejake dobe preskakovanim chyb stejne poradi
Fantas! (3016)|18.1.2006 23:22
Pears
jak rikam, to kazdopadne...bavime se o ochrane proti BFU a co si budem povidat tech jo hooodne! :-)
Fantas! (3016)|18.1.2006 23:23
Pears
vrtacka, to je doooobreee! :-E
A co tak to prostrelit malorazkou? 9-)
ai (2993)|18.1.2006 23:31
duck - mas movie2 z tou tmou na zacatku ,

-hned na zacatek uplne vlevo na timeline das kapitolu s linkou se skokem za tu tmu, tedy na zacatek tveho filmu
urcite kde ti zacina ten skutecny film v tom movie2 budes mit vytvorenou kapitolu (na kterou ti to bude skakat z menu)

-hned za tu kapitolu v co nejvetsi blizkosti, jak to pujde dalsi kapitolu s tou samou linkou

-a treba hned za to jeste jednou pro sichr

timto zarucis, ze jestlize ti neco skoci na zacatek toho movie2 (po stlaceni next, return , a ja nevim ceho jeste), ti to automaticky tu tmu preskoci

(proc se u DVD vzdy tak neskutecne jednoduche veci tak slozite vysvetluji 9-) )
Fantas! (3016)|18.1.2006 23:35
[quote=ai](proc se u DVD vzdy tak neskutecne jednoduche veci tak slozite vysvetluji 9-) )[/quote]
tak tak! :-)
duck (200)|19.1.2006 00:53
AI

Tak ty mi chces rict ze kdyz nekde na timeline filmu vytvorim znacku kapitoly tak muzu jeste urcit te znacce nejake vlastnosti, v tomto pripade odkaz na jine misto???

-zil jsem v domeni ze kdyz vytvorim kapitolu tak mohu na ni dat pouze odkaz z menu

-jestli jsem te tedy pochopil spravne???
-a melo by toto jit i DVDlab, popripade jakej jinej soft???

diky Duck
ai (2993)|19.1.2006 04:19
duck - jen trosku teorie, jen trochu,

VM commands (cesky jakesi strojove prikazy) je soubor instrukci, ktere rikaji DVD playeru co ma , v kterym miste delat, normalne je nevidis nikde v autoringu protoze ten autoring (treba Architect) je tam dosadi sam do tech VOBu nebo IFO,
priklad, chces aby film po skonceni skocil zpet do menu, v Architectu treba zvolis EndAction a vyberes z nabidky pro destination, jednoduse, az ten pri kompilaci toho DVD ten Architect vygeneruje VM commands na konec toho filmu, a da ho na konec toho VOBu.
Ty VM commandy ,muze jich i byt vice za sebou, muzou tvorit takove kratke programky , neco jako byl assembler pro drivejsi 8bitove pocitace (kdo by rek, ze se to nekdy pomuze, proto asi i ti "relativne" starsi co tim prosli, nemaji z toho absolutne strach oproti dnesni mladezi :-)).

Jestlize ten film budes brat jako jednu jednotku , v DVD specifikaci se to nazyva PGC, tak kazda takova jednotka,
PGC, ma vyhrazeny prostor na tyto prikazy, a to
na zacatku toho PGC ,(PRE commands )
na kapitolach ,(chapters, jako PTT oznacovany v DVD specifikaci)
a pozor lahudka ,na cells ( muzou a nemusi byt kapitoly, jde vytvorit jen ve Scenaristu)
na konci, POST commands

DVDLab Pro podporuje tyto VM commands a muzes je proto rucne strcit kam potrebujes,
najdi si na timeline pro ten movie2 tu prvni kapitolu pro tu tmu, najed na tu zarazku , tu ostrou spicku, a klikni pravym na mysi a z te nabidky vyber Chapter VM commands, objevi se ti okno, kde ty prikazy muzes sepsat, vlevo nahore na 1. radek vymaz Nop a napis tam LinkPTT 4, coz znamena skoc do stejneho PGC (filmu) na kapitolu 4, to cislo tam das podle tveho pripadu, dej OK, timto pri prehravani toho VOBu prehravac vzdy skoci z te kapitoly 1 na kapitolu 4 (2. a 3. kapitolu udelej stejnym zpusobem jako 1., pro jistotu)

CH 1 CH2 CH3 ..... . ...... Dlouhatanska tma .... ..... CH 4 zacatek filmu ......
wencaS (853)|19.1.2006 07:05
ARccOS made by home 9-) 9-)

poskozenej VOB by byl asi snassi, nez hledat kde skrabat, ale jak to potom korektne vypalit?


[quote=ai]Fantas! - to by bylo asi jeste lepsi reseni, to by nezpravil potom ani PGCEDIT, DVD neripuju netusim jestli je neco venku co by s tim hlo, ale snad ani demux toho VOBU v PC by potom nesel ...[/quote]
demux az po pouziti tohoto pluginu


co takhle to slepy misto dat doprostred? ale ucinost to stejne nezvedne. jeste bych tam pridal autorun namireny na sporic modre smrti.
ai (2993)|19.1.2006 14:17
protection also uses some badly formatted cells to confuse the programs

Co si pod tim vylozit , poskodi snad matrici ve zvolenem useku a lisujou to z tou vadou ?,
nebo snad meni VM commands na illegalni hodnoty az po authoringu samo, (je nejaky assembler prgm pod windows ?) protoze jinak by to authoring nevzal, jak by se chovaly ty ripujici programy, kdyz narazi na illegalni command ?
duck (200)|19.1.2006 17:04
Jeste mne napadla jedna varianta,jak nastinil wencaS

-moje vize:
-vlozim DVD-rom do mechaniky v PC
-spusti se autorun a napr. naskoci obrazovka ze spravou ze dvd lze prehrat pouze ve stolnim prehravaci a dal vas to nepusti dokud DVD zase nevyjmete z romky

-nebylo by toto nejak realizovatelne???

duck
Fantas! (3016)|19.1.2006 17:30
duck
normalni clovek ma vypnute autorun! 9-)
duck (200)|19.1.2006 17:48
Normalni jo

ale kolik jich ve skutecnosti je??? :-E

duck
ai (2993)|19.1.2006 17:48
duck - to neresi vubec nic, protoze vzdy spustis DVD v PC manualne nactenim VIDEO_TS nebo vlastne VIDEO_TS.IFO , nebo primo i tituly nactenim VTS_xx_x.VOB nebo VTS_xx_x.IFO do PC prehravace
duck (200)|19.1.2006 18:02
To je fakt, no tak sorry no :-( blbej napad me napad

duck