Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD, nebo plasma?

gumickar (6)|28.12.2005 16:21
Dnes jsem se zde zaregistroval, a už mi stoupá adrenalin vzhledem k tomu co jsem tu četl za rady a porady. Proto by mě zajímalo, co by si kdo radši vybral. LCD, Nebo plasmu? A hlavně proč-doufám, že se zase nikdo neozve, že LCD je napodobenina TV atd.. O projekcích vůbec nemluvím, to už je passe. Ale kdyby někdo náhodou přiřadil i jiné technologie, vadit mi to samozřejmě nebude. :-!!!
Stratoss (139)|28.12.2005 17:08
Ja som si do studia vybral LCD SAMSUNG LE 26 R 51 B
Budem to mat na blizko takze preto mensia uhlopriecka !
Ivo Mašek (10205)|28.12.2005 17:10
Přidáno hlasování.
clee (6592)|28.12.2005 17:44
HD CRT :-R jen skoda ze to tu neprodavaj :-(
mirekv (7169)|28.12.2005 18:16
Když už vybírat mezi těmito dvěma, tak rozhodně LCD (bytové podmínky, příkon...).
ODSakEda (2278)|29.12.2005 04:04
- Rychlé(pod 8ms), jasné (nad 600Ccd) a kontrastní Nad 800:1) LCD minimálně s rozlišením 1280x720pix a s VGA a DVI vstupem a raději bez TV tuneru (kdoví co bude za zdroj videa do budoucna, ale analog. vysílání určitě dlouho ne a brzo dokonce i HDTV! :-) a LCD spíše jako TV má plno kompromisů a některé maj problém s VGA a DVI vstupy a připojením na PC a zobrazením Windows!... :-( , než LCD jako komponenta-samostatné zobrazovadlo :-) ) a velké minimálně 35" 8-)
- Nejlépe LCD 8. generace! Mé rozšířený rozlišení barev a lépe zobrazí pletovou barvu i tmavé plochy 8-)
- Ostatní zobrazovadla jsou minimálně neperspektivní! :-(
gumickar (6)|29.12.2005 09:13
No pěkné pánové. Já si už myslel, že reklamy na plasmy zblbly každého :-D
LCD HD má obraz již ve kvalitě plasmy. Zklamu, ale CRT s vysokým rozlišením se sem dováží, ale vzhledem, jaké mají elektronické zpracování to není tak moc poznat. Jen kdyby ty LCD HD byli trošku levnější :-(
ODSakEda (2278)|29.12.2005 14:47
gumickar, 50.000,- Kč s DPH za 37" LCD TV (LCD je snat vždy HD?!) a maticí ultrajasných mikrotrojdiodek (čím jemnější rastr a tím menší mikrodiody, tím větší nárok na zachování jejich jasu jednotlivých pidi bodíků! a přesto se to technologicky zvládá! 8-) ) obrazovky dokonce 1920x1080!!!!! je moc???
- Kolik stojí 37" plasma, sice jasněji zářící než donedávna mnohé LCD, ale jen proto, že měly velmi hrubé velké bunky v hrubém rastru obrazovky a to 800x600, natož výprodejové 800x480... :-k (to je mín jak vakuová tela!...), ale alespon o rozlišení 1360x720 ?!...
- Myslím, že je ta láce některých přístrojů sice vznešně znějícího-plasma v těchto relacích:
- Plasma již od 19.999,-Kč!, křičí reklamy. Ano, ale s 480 řádky :-k , to se však v reklamách moc nahlas nekřičí :-E vesrus stejně velká plasma 1366x768, ale najednou za 99.000,-Kč! Proč asi?! Ta první, krom mizerného rozlišení a probléby s analogovým obrazem "16:9" a některé dokonce i s obrazem 4:3!, nemá ani VGA natož DVI ani HDMI!... Nač taky žeano s 480 řádky... :-k
clee (6592)|29.12.2005 15:21
gumickar
jestli se sem dovazi, tak asi neprodava, nenasel sem to v jedinym shopu, dej nakej odkaz...
Jacq1453 (13)|29.12.2005 20:39
2 ODSakEda: Ty jsi se do toho BENQu DV3750 nějak zamiloval nebo máš namysli nějakou jnou? Jak si vede ten při propojení s PC? Máš tipy ještě na nějaké další velké LCD 16:9? Podle pak už existuje jen Sony KVL-V40A10 (nebo S40), u těch ale nevím, jak se budou chovat po propojení s PC? Víš o nějakých konkrétnich LCD TV, které mají tyto problémy? Na netu si lidé stěžovali na Myricu, že umí jen 800x600. Tomáš
stayman (12393)|29.12.2005 22:02
1920x1200 maju v ponuke uz viaceri vyrobcovia a takisto aj plazmy...
ODSakEda (2278)|30.12.2005 02:34
Jacq1453 -jo dostal mě! (Ty taky :-) ) Především zobrazením videa analogového vysílání PAL (viz foto loga čt1: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6240 ) jak na ostrost, deinterlaci, ale i podání především pletové barvy i tmavých ploch!!!
-Jinak spíše jen k PC a "jen" po DVI bych šel nejspíš do LG 35" tuším 1260x720 (nebo 768?) do 35.000,-Kč, má lepčí parametry jasu kontrastu a DVI neinterpoluje a Windos sedí přesně na pixel! 8-) Rychlost byla 8ms nebo dokonce 2ms! Už nevím ten model :-( ale hledej! I Samsung má big LCD i LCDTV s 2ms a šíleným jasem i kontrastem!
gumickar (6)|30.12.2005 09:56
[quote=ODSakEda]gumickar, 50.000,- Kč s DPH za 37" LCD TV (LCD je snat vždy HD?!) a maticí ultrajasných mikrotrojdiodek (čím jemnější rastr a tím menší mikrodiody, tím větší nárok na zachování jejich jasu jednotlivých pidi bodíků! a přesto se to technologicky zvládá! 8-) ) obrazovky dokonce 1920x1080!!!!! je moc???
- Kolik stojí 37" plasma, sice jasněji zářící než donedávna mnohé LCD, ale jen proto, že měly velmi hrubé velké bunky v hrubém rastru obrazovky a to 800x600, natož výprodejové 800x480... :-k (to je mín jak vakuová tela!...), ale alespon o rozlišení 1360x720 ?!...
- Myslím, že je ta láce některých přístrojů sice vznešně znějícího-plasma v těchto relacích:
- Plasma již od 19.999,-Kč!, křičí reklamy. Ano, ale s 480 řádky :-k , to se však v reklamách moc nahlas nekřičí :-E vesrus stejně velká plasma 1366x768, ale najednou za 99.000,-Kč! Proč asi?! Ta první, krom mizerného rozlišení a probléby s analogovým obrazem "16:9" a některé dokonce i s obrazem 4:3!, nemá ani VGA natož DVI ani HDMI!... Nač taky žeano s 480 řádky... :-k[/quote]Což o to, hrubší rastr, ale uspořádání krystalů je do hvězdy a tím je jas a pozorovací úhel někde jinde, z led diod se bude dělat TV cca za rok, budou napařené na tenké folii a tak uvidíme, co to udělá. Ale nejvíc se těším na SED. To bude velmi zajímavé a možná se jí dočkáme už v létě. Takle jsem se naposledy těšil na DLP.
Když porovnávám plasmu a LCD, tak porovnávám alespoň ty, které mají podobné parametry, ne? Nemůžeš srovnávat Digihru s kamerou \/ . Jinak jsem rád, že se o to zajímá dost lidí a vědí co je důležité mít na mysli.
Jinak HDTV v provedení CRT dělá pouze THOMSON a myslím, že i JVC, ale odkaz bohužel nevím. Označují to jako Hi-PIX, protože el.provedení neumožňuje takové parametry(třeba HDMI apod), aby mohli nést označení HD READY.
Barto (317)|30.12.2005 10:30
ja by som si teraz nekupil ani jedno 9-)
clee (6592)|30.12.2005 15:08
HDTV CRT dela hlavne sony, jinak skoro vsichni vyrobci, ale prave jen ATSC/NTSC compatible :-I
Jacq1453 (13)|30.12.2005 21:09
Alzasoft začal prodávat další velkou LCD TV od výrobce displayů - Viewsonic N4060 s úhlopříćkou 102 cm, kontrast 1000:1, odezva 8 ms, 68 000 Kč s daní. ) Viewsonic je podle mne naprostá jednička v PC displayích. Na Tom's hardware je recenze staršího 32'' modelu ViewSonic N3200W, nevycházel z toho zle. Stejně jako u Benq vidím komplikaci, že jistě nebude k dostání držák na zeď.

Dále dumám o tom v čem se tyto "levnější" LCD TV asi liší od těch, co vyrábí Sony ve stejné velikosti, ale v cenových relacích okolo 90 tisíc (KLV-V40A10). Samozřejmě se připlácí za značku. Myslím si, že kvalita LCD TV se určuje zejména elektronikou pro úpravu obrazu - ty různé hřebenové filtry, wega procesory apod. Co když budu LCD TV používat jen jako zobrazovač a TV signál budu chytat pomocí TV DVB-T karty v X-Play? Zařídí televizní karta potřebné čištění obrazu a Tv to pak bude jenom zobrazovat?

Díky za Váš názor.

Tomáš
Jacq1453 (13)|30.12.2005 23:17
Našel jsem 2 recenze:

ViewSonic N4060W LCD TV
"The default picture settings revealed some immediate image quality issues. Particularly, colours appeared to be overly saturated and washed out, an issue that's most noticeable with warm colours such as yellow, red and orange. Skin tones are also unnatural by default, and it's difficult to detect fine details in darker scenes thanks to poor contrast performance at the low-end of the colour spectrum. Thankfully, a little tinkering with the contrast, brightness and colour settings mostly resolved these issues, albeit an optimal picture is never fully attained. Yet for most users, the N4060W's lower price should make up for the drop in image quality, provided you take the time to tweak the aforementioned settings correctly.".

BenQ DV3750
"We were slightly disappointed with the PC video performance as text displayed in the maximum 1,024 x 768 resolutions turned out softer than expected. This was partially rectified by disabling the built-in video scaler, displaying the PC output in its actual resolution at the expense of a smaller image flanked by black borders."

Jasně, že recenze může být zaujatá a chybná, ale z mého pohledu je to asi diskvalifikuje.
ODSakEda (2278)|31.12.2005 02:07
Jacq1453 - u teho BENQa je to nesmysl že jen 1024x768! Kamoš ho má a podařilo se nám po blbým VGA a z blbý integrovaný grafiky rozchodit sice né plnejch 1920x1080, ale 1280x720!: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6240
A takto vypadaj nedeformovaně Windows: http://www.svetmotoru.cz/foto/fotogalerie/id1225_1.jpg !!!
- Ale ostatní menší modely LCDTV a nejen BENQ co jsou spíše (LCD)TV než LCD monitor s TV tunerem, měli problém, že nereagovali na změnu rozlišení grafiky na 16:9 a budto musely být nastaveny windovs a grafárna (rozlišení) na 4:3 a tedy 1024x768 a tím byly po stranách černé pruhy, nebo to šlo roztáhnout jen přepnutím na telce dálkáčem a pak windows neseděly na pixely a byly krom této neostrosti hrubou interpolací i deformovány ikony!... Ta 37" byla v poho a chovala se jako klasický LCD PC monitor! 8-)
- to sem fotil já osobně! (je ta fotka ale ořízlá a dost komprmovaná pro web!) Ruku do ohně klidně dám pro mé tvrzení! :-D
Doplněno dodatečně: po DVI umí "jen" 1280x768 a tedy na plné rozlišení obrazovky signál interpoluje... I tak je to doooost dobrý!
Krayzie (325)|25.1.2008 16:29
Toto je velmi tazka otazka. Podla mna ma plazma blizsie k CRT technologii a preto pokial nie je niekto limitovany rozmerom (aj ked LG uz ma aj 32" plazmu), tak pre bezne pouzivanie, t.j. TV a DVD doporucujem kazdemu jednoznacne plazmu (osobne skusenosti s Panasonic 42PV45 aj 42PX70). Ale kedze TV vysielanie som nepozeral uz hadam aj vyse roka (okrem futbalu na Galaxii u nasich) a "TV" pouzivam vyhradne ako monitor k PC, presedlal som na LCD (konkretne Samsung LE-40R86BD). Praca s PC a hry su jednoznacne krajsie na LCD, ale filmy (aj 720p) na plazme (prirodzenejsie farby, detaily v tmavych scenach). Samozrejme, ze LCD v cenovej relacii nad 100K by bolo aj pri filmoch min. rovnakym superom ako spominane plazmy, ale tam uz je zase aj Pioneer Kuro, takze je to tazke. Obe technologie maju nieco do seba.
teplitz (251)|30.1.2008 11:15
[QUOTE=Krayzie;163215]Toto je velmi tazka otazka. Podla mna ma plazma blizsie k CRT technologii a preto pokial nie je niekto limitovany rozmerom (aj ked LG uz ma aj 32" plazmu), tak pre bezne pouzivanie, t.j. TV a DVD doporucujem kazdemu jednoznacne plazmu (osobne skusenosti s Panasonic 42PV45 aj 42PX70). Ale kedze TV vysielanie som nepozeral uz hadam aj vyse roka (okrem futbalu na Galaxii u nasich) a "TV" pouzivam vyhradne ako monitor k PC, presedlal som na LCD (konkretne Samsung LE-40R86BD). Praca s PC a hry su jednoznacne krajsie na LCD, ale filmy (aj 720p) na plazme (prirodzenejsie farby, detaily v tmavych scenach). Samozrejme, ze LCD v cenovej relacii nad 100K by bolo aj pri filmoch min. rovnakym superom ako spominane plazmy, ale tam uz je zase aj Pioneer Kuro, takze je to tazke. Obe technologie maju nieco do seba.[/QUOTE]
Je to těžké rozhodnutí, to je pravda, ale univerzálnější je asi LCD a navíc s nižší spotřebou. Chce to ale chytit dobrý kus a kvalitní panel /S-IPS, S-PVA/ a v neposlední řadě špičkovou elektroniku. Pro ty co nemají o technologii ani páru a chtějí jen klasickou TV, bych též asi doporučil Plazmu. Jaký máš panel u toho Samsunga a co podsvícení a přechody barev u méně kvalitního příjmu?
Krayzie (325)|30.1.2008 11:58
Mam S-kovy panel, cize Samsung S-PVA (pri Samsungu je to vzdy loteria). Cierna je OK (aj ked za cenu straty niektorych detailov v tmavych scenach), v hornej pravej casti mam mensi clouding (viditelny iba za urcitych nasimulovanych podmienok), farebne prechody nie su najlepsie (o malinko horsie ako na mojom 2-rocnom laptope, ale tiez je to viditelne iba cez Eiso monitor test, inac si toho nevsimnem). Pouzivam ho iba ako monitor, takze k ostatnym signalom (hlavne TV) sa nevyjadrim. Zo zaciatku som ho chcel vratit, lebo farebne podanie bolo otrasne (vsetko prepalene), ale zohnal som si kalibracne DVD nastavil jas a kontrast a postahoval farby (hlavne cervenu). Momentalne som s tym spokojny (za tie $).
teplitz (251)|30.1.2008 14:28
[QUOTE=Krayzie;163721]Mam S-kovy panel, cize Samsung S-PVA (pri Samsungu je to vzdy loteria). Cierna je OK (aj ked za cenu straty niektorych detailov v tmavych scenach), v hornej pravej casti mam mensi clouding (viditelny iba za urcitych nasimulovanych podmienok), farebne prechody nie su najlepsie (o malinko horsie ako na mojom 2-rocnom laptope, ale tiez je to viditelne iba cez Eiso monitor test, inac si toho nevsimnem). Pouzivam ho iba ako monitor, takze k ostatnym signalom (hlavne TV) sa nevyjadrim. Zo zaciatku som ho chcel vratit, lebo farebne podanie bolo otrasne (vsetko prepalene), ale zohnal som si kalibracne DVD nastavil jas a kontrast a postahoval farby (hlavne cervenu). Momentalne som s tym spokojny (za tie $).[/QUOTE]
Díky, kde jsi sehnal kalibrační DVD?
Krayzie (325)|30.1.2008 14:34
[quote=teplitz;163745]Díky, kde jsi sehnal kalibrační DVD?[/quote]
Ale toto nie je warez forum :-D Stiahol som si HDTV Calibration Wizard, je to robene vyslovene pre blbcov. Ked som to spustil, tak som sa za hlavu chytal, ale len tak zo srandy som si to skusil a ono to vazne funguje :-)
EDIT: Tu je link na nejake user reviews toho calibracneho DVD: Amazon.com: Customer Reviews: Monster/ISF HDTV Calibration Wizard DVD
V podstate sa neda inac, iba suhlasit, nedal by som za to ani korunu, ale na nastavenie jasu, kontrastu a farieb sa to da pouzit.
EDIT 2: Digital Video Essentials ma dobre recenzie, treba vyskusat.
teplitz (251)|30.1.2008 15:13
[QUOTE=Krayzie;163746]Ale toto nie je warez forum :-D Stiahol som si HDTV Calibration Wizard, je to robene vyslovene pre blbcov. Ked som to spustil, tak som sa za hlavu chytal, ale len tak zo srandy som si to skusil a ono to vazne funguje :-)
EDIT: Tu je link na nejake user reviews toho calibracneho DVD: http://www.amazon.com/review/product/B000EEXEIW/ref=cm_cr_pr_redirect
V podstate sa neda inac, iba suhlasit, nedal by som za to ani korunu, ale na nastavenie jasu, kontrastu a farieb sa to da pouzit.
EDIT 2: Digital Video Essentials ma dobre recenzie, treba vyskusat.[/QUOTE]

Díkes, ale chtěl jsem si ho koupit ne nelegálně stahovat.
Krayzie (325)|30.1.2008 15:39
To HDTV Calibration Wizard urcite nekupuj, to su vyhodene peniaze, naopak, Digital Video Essentials vraj za to stoji (v marci ma prist aj HD-DVD verzia).
Tiez si vacsinou vzdy kupim nieco, ked je to dobre, ale vzdy si to najskor otestujem. Macku vo vreci nerad kupujem.
teplitz (251)|30.1.2008 16:22
[QUOTE=Krayzie;163754]To HDTV Calibration Wizard urcite nekupuj, to su vyhodene peniaze, naopak, Digital Video Essentials vraj za to stoji (v marci ma prist aj HD-DVD verzia).
Tiez si vacsinou vzdy kupim nieco, ked je to dobre, ale vzdy si to najskor otestujem. Macku vo vreci nerad kupujem.[/QUOTE]
O.K., já bych si přímo toto nekupoval, jen mě zajímalo co za software to vůbec máš a kde jsi to sehnal = koupil.
hafca (211)|30.1.2008 17:56
[QUOTE=Ivo Mašek;76078]Přidáno hlasování.[/QUOTE]

Mám dotaz, jak to hlasování funguje? Pro LCD je tam 35 hlasů, ale jen 15 hlasujících a u plasmy je 33 hlasů, ale jen 28 hlasujících. Hlasovat bez přihlášení se nedá, kde je chyba?
Pavel_tempx2 (829)|31.1.2008 14:33
[QUOTE=Barto;76500]ja by som si teraz nekupil ani jedno 9-)[/QUOTE]

přesně tak, počkám si až se začnou ve velkém produkovat OLED a koupím si plazmu která dnes stojí 50tis. Kč za 15tis. Kč
Man5on (661)|31.1.2008 14:50
[QUOTE=Pavel_tempx2;163894]přesně tak, počkám si až se začnou ve velkém produkovat OLED a koupím si plazmu která dnes stojí 50tis. Kč za 15tis. Kč[/QUOTE]

Nebo můžeš čekat na virtuální realitu :-D
Pavel_tempx2 (829)|31.1.2008 14:59
[QUOTE=Man5on;163903]Nebo můžeš čekat na virtuální realitu :-D[/QUOTE]

taky možnost, nějaké holografické místnosti jako ze StarTreku :D, už se těším
robert.kotasek (777)|31.1.2008 15:03
nepockate spise na matrix ;) - dej primo v hlave...
Man5on (661)|31.1.2008 15:14
Mám lepší nápad, vy....m se na televizi úplně, budem chodit spát v osm večer a bude nás do pár let jak číňanů!
Pavel_tempx2 (829)|31.1.2008 15:25
[QUOTE=Man5on;163917]Mám lepší nápad, vy....m se na televizi úplně, budem chodit spát v osm večer a bude nás do pár let jak číňanů![/QUOTE]

to bych se musel vy.... i na počítač :D televizi už skoro nesleduju, ani zprávy (samá politika, vraždy, nehody...) mě nějak extra nezajímají, spíš už jen ty regionální ;)
Krayzie (325)|31.1.2008 15:30
[QUOTE=Pavel_tempx2;163921]to bych se musel vy.... i na počítač :D televizi už skoro nesleduju, ani zprávy (samá politika, vraždy, nehody...) mě nějak extra nezajímají, spíš už jen ty regionální ;)[/QUOTE]
Na nete su vzdy najcerstvejsie a najrozsiahlejsie spravy a precitas (pozries) si len to, co chces, tak naco TV?
Pavel_tempx2 (829)|31.1.2008 16:04
[QUOTE=robert.kotasek;163911]nepockate spise na matrix ;) - dej primo v hlave...[/QUOTE]

a potom by jsi už pořád zůstával ve virtuálním světě :)
Majlk (161)|31.1.2008 16:54
to Krayzie:uz stahuji Digital Video Essentials,muzes tady trochu popsat,jak se TV podle toho nastavuje....,mam Samsung LE..40M87BD
koffee (17)|2.2.2008 15:01
http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/plasmatv-burnin.html
Je pravda co tam pisou?

Nejaky cas vybiram TV.. Nakonec to asi vypada na 37PX7E (nevim jetli je hodne videt rozdil mezi PX70) - bylo by to jen na filmy DVD, HD 40% a 60% PS3 (treba 10-15h za tyden po vetsinu roku, nekdy vic)...

Mam strach z vypalovani obrazu, coz tady pisou i nekteri majitele (maji tyto Pany moznost posouvani obrazu, nebo nejaky jiny system ochrany?).. Nebylo by pro mne lepsi vzit LCD (treba Sam 40R81BD - EISA awarded)?

Mame doma 32" WL68 Toshibu a pri kvalitnim zdroji ma opravdu pekny obraz, ale neni to, co mne posadi na zadek...
Man5on (661)|4.2.2008 08:10
[QUOTE=koffee;164178]http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/plasmatv-burnin.html
Je pravda co tam pisou?

Nejaky cas vybiram TV.. Nakonec to asi vypada na 37PX7E (nevim jetli je hodne videt rozdil mezi PX70) - bylo by to jen na filmy DVD, HD 40% a 60% PS3 (treba 10-15h za tyden po vetsinu roku, nekdy vic)...

Mam strach z vypalovani obrazu, coz tady pisou i nekteri majitele (maji tyto Pany moznost posouvani obrazu, nebo nejaky jiny system ochrany?).. Nebylo by pro mne lepsi vzit LCD (treba Sam 40R81BD - EISA awarded)?

Mame doma 32" WL68 Toshibu a pri kvalitnim zdroji ma opravdu pekny obraz, ale neni to, co mne posadi na zadek...[/QUOTE]

Panasonic má automatickej posun celého obrazu o několik pixelů, ale okem to nelze postřehnout.
Na PC plazmu asi ne, ale jinak se není čeho bát.
koffee (17)|4.2.2008 09:55
Diky za info... Prave ze sem byl uz docela rozhodnutej pro plazmu, ale pak jsem si precetl prave TVUJ prispevek nekde tady, ze si hral 1-2h snad fotbal, nebo tak neco, a uz po tak kratky dobe ti zustaly nejaky tabulky na tv (ale zase zmizely)...
Jinak je opravdu hodne viditelny rozdil v obrazu mezi PX7 a PX70?
Man5on (661)|4.2.2008 11:52
[QUOTE=koffee;164350]Diky za info... Prave ze sem byl uz docela rozhodnutej pro plazmu, ale pak jsem si precetl prave TVUJ prispevek nekde tady, ze si hral 1-2h snad fotbal, nebo tak neco, a uz po tak kratky dobe ti zustaly nejaky tabulky na tv (ale zase zmizely)...
Jinak je opravdu hodne viditelny rozdil v obrazu mezi PX7 a PX70?[/QUOTE]

Ten paměťovej efekt tam skutečně je, statickej obraz zanechává otist viditelnej především na bílé ploše, ale po pár minutách (či vteřinách) se jakoby rozpustí, mám plazmu už dva měsíce a nic tam natrvalo není, je to prostě dáno technologijí, není to v žádným případě vada!
PX7 a PX70 mají stejnej panel, jen krapet jinou výbavu a především vzhled. Mě se PX7 moc nepáčí, ale pokud nejseš žádnej punťa, tak PX7 má obraz super a chybu rozhodně neuděláš.
af (10)|5.2.2008 18:17
[QUOTE=koffee;164350]Diky za info... Prave ze sem byl uz docela rozhodnutej pro plazmu, ale pak jsem si precetl prave TVUJ prispevek nekde tady, ze si hral 1-2h snad fotbal, nebo tak neco, a uz po tak kratky dobe ti zustaly nejaky tabulky na tv (ale zase zmizely)...
Jinak je opravdu hodne viditelny rozdil v obrazu mezi PX7 a PX70?[/QUOTE]

K té druhé části.

Rozdil v zobrazení mezi PX7 PX70 PX700 NENÍ! ;-)
koffee (17)|5.2.2008 19:03
Takze kdyz koupim PX7 tak neprohloupim? (nahodou nekdo nema link na jeji recenzi, pripradne porovnani?).. Ze nema VGA mi nevadi, 1x HDMI bohate staci... Jde mi opravdu jen o obraz..
Jeste sem nasel LCD Samsung LE40M91 za 29000,- co vy na to?
af (10)|5.2.2008 19:13
[QUOTE=koffee;164597]Takze kdyz koupim PX7 tak neprohloupim? (nahodou nekdo nema link na jeji recenzi, pripradne porovnani?).. Ze nema VGA mi nevadi, 1x HDMI bohate staci... Jde mi opravdu jen o obraz..
Jeste sem nasel LCD Samsung LE40M91 za 29000,- co vy na to?[/QUOTE]

No to je věc vkusu :-)
Mě se PX7 nelíbi a nemá PC vstup. Jinak je úplně stejná (minus 1HDMI, minus PC vstup, slabsi design). Opravdu!
hafca (211)|5.2.2008 21:48
[QUOTE=koffee;164597]Takze kdyz koupim PX7 tak neprohloupim? (nahodou nekdo nema link na jeji recenzi, pripradne porovnani?).. Ze nema VGA mi nevadi, 1x HDMI bohate staci... Jde mi opravdu jen o obraz..
Jeste sem nasel LCD Samsung LE40M91 za 29000,- co vy na to?[/QUOTE]
Jestli Ti jde o obraz a to je asi u TV prvořadé, pak bych do ní nešel. To jak vypadá, není až tak důležité, jako to, co umí nebo dokáže zobrazit. Nepostřehl jsem, z jaké vzálenosti budeš koukat, ale 37" je tak max. do 3 metrů, pak už raděj 42". Vím o čem píšu, prošel jsem si tím taky a vybíral jsem dlouho.

7E kontrast 8000:1 - 70EA kontrast 10000:1
7E Stupňů gradace 2048 - 70EA Stupňů gradace 3072
7E nemá sub-pixel kontrolu obrazu
7E nedokáže zpracovat signál 1080p (50Hz, 60Hz) z HDMI, umí z něj jen 1080i (50Hz, 60Hz)

To že teď nepotřebuješ vstup z PC neznamená, že za měsíc nebo později si nebudeš drbat hlavu, žes na něm ušetřil. To samé platí i druhém HDMI, dnes není potřeba a časem budeš řešit problém, jak to udělat a budeš kupovat za drahý peníz rozbočovač.
Nevím jak Ty, ale já si kupoval televizi s výhledem alespoň na 5 let, ale raději na delší dobu. A nejspíš se na ní budeš dívat každý den a pak si budeš třeba denně říkat, že já v... sem šetřil až tak moc.
KOCOUR65 (653)|5.2.2008 22:22
ty tv ukazuji uplne stejne
koffee (17)|5.2.2008 22:39
[QUOTE=hafca;164662]7E kontrast 8000:1 - 70EA kontrast 10000:1
7E Stupňů gradace 2048 - 70EA Stupňů gradace 3072
7E nemá sub-pixel kontrolu obrazu
7E nedokáže zpracovat signál 1080p (50Hz, 60Hz) z HDMI, umí z něj jen 1080i (50Hz, 60Hz)[/QUOTE]
aha :-) tak to je jina (nevedel sem o te gradaci a nejake kontrole (i kdyz nevim jestli je ke necemu - mame 100Hz LCD a neni to nijak extra znat)) to si pak ty 4k priplatim...

42" je pro mne zbytecne velka (a drazsi, to pak asi Samsunga http://www.centrumnakupu.cz/Plazmove-televizory/SAMSUNG-PS42C96HD/19/4378/ProductDetail.aspx)... Jedine ze bych se stehoval do vetsiho a to nehrozi behem dalsich 5+ let..
streethawk (85)|5.2.2008 22:39
[QUOTE=af;164584]K té druhé části.

Rozdil v zobrazení mezi PX7 PX70 PX700 NENÍ! ;-)[/QUOTE]
To neni pravda! To ze maju rovnaky panel, to neznamena, ze zobrazuju rovnako!
Rozdiel je vo vybave, ale mam namysli elektronickuu vybavu, ktoru maju modely 70 a 700 vyssiu, samotny kontrast, gradacii sedej farby a este par vychytaviek navyse, ale v konecnom dosledku i PX7 je dobra volba, to nepochybne.
KOCOUR65 (653)|5.2.2008 22:55
ukazuji stejne - kdybys videl vedle sebe jen obrazovky tak bys nepoznal ktera je ktera a jen bys naslepo tipoval
Man5on (661)|6.2.2008 08:06
Obrazově je PX7 od PX70 nerozeznatelná. Jen mě ta PX7 přijde vzhledově taková chudá příbuzná, ale to je věc vkusu každýho.
af (10)|6.2.2008 18:26
[QUOTE=KOCOUR65;164687]ukazuji stejne - kdybys videl vedle sebe jen obrazovky tak bys nepoznal ktera je ktera a jen bys naslepo tipoval[/QUOTE]

zcela souhlas
NEROZEZNATELNE včetně PX700