Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stream z TV karty do site

imported_maxx (1)|17.5.2005 14:40
Prosim o pomoc, potreboval bych najit zpusob jak nastreamovat video a radio z tvkarty (tu koupim dle doporuceni) do mistni site, aby se na to mohli kukat i ostatni lide. Diky moc za jakoukoliv pomoc
richie (86)|13.9.2005 16:18
hmm .. to sa nenasiel nikto kto by poradil ?? ..
.. tiez by som rad pustil do lokalnej siete video z dvb-t karty (fotbal, hokej 9-) ) .. ale zatial nie som velmi uspesny .. ma tu niekto s tym prakticke skusenosti ??
clee (6592)|13.9.2005 16:21
videolan.org este sem to nezkousel, ale co sem cet po boardech tak to funguje...
richie (86)|13.9.2005 18:36
no tiez som to cital .. a dnes aj pol dna skusal posielat si nejake filmy .. ale jedine co sa mi podarilo bolo posielanie (unicast) z jedneho pc na druhe .. no ja by som rad to na viac PC naraz ..
.. ma tam este dalsie moznosti zdielat to pre viac pc (http, mms) .. ale aj s nimi mam nejake problemy .. raz to ide a raz nie :( .. resp. na niektorych pc to ide a na niektorych nie a zatial som nenasiel preco ..

napr. zacne mi do logu pisate taketo veci:

main warning: late picture skipped (354856)
main warning: late picture skipped (314312)
main warning: late picture skipped (274523)
main warning: PTS is out of range (578278), dropping buffer
main warning: PTS is out of range (556000), dropping buffer
main warning: PTS is out of range (532000), dropping buffer
main warning: PTS is out of range (520278), dropping buffer
main warning: late picture skipped (625756)
main warning: late picture skipped (585756)

a nechapem preco ..

edit:

hmm .. a este jedna dolezita informacia .. VLC nevie pod Windows pracovat s DVB-T kartou :( .. takze momentalne je pre mna nepouzitelny ..
slo (227)|25.9.2005 20:10
Svého času jsem se proklikával WMEncodérem, který je zadarmo a tuším, že tam tuhle funkci (streaming) měl.
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/9series/encoder/control.aspx
P.S. Nejsem placeným agentem Microsoftu
exTNT (1421)|25.9.2005 23:43
DVBViewer (jedině k AirStar2 nebo SkyStar) má zásuvný modul "Multicast Plugin", který tohle streamování do lokální sítě umožňuje. V pluginu se nastaví na jaké IP adrese bude stream dostupný a jednotlivým stanicím se přidělí porty - podle těch si potom na jiných počítačích v síti (pomocí VLC) můžeš pustit libovolný program z konkrétního multiplexu.
johnyx5 (1)|10.10.2005 20:33
zdar lidi, chtel jsem se zeptat, jestli se nekomu podarilo rozjed streamovani videa primo z tv karty. Moje zkusenosti s touto problematikou jsou tyto: Vlastnim TV tuner od Asusu s chipem philips saa7135. Nejprve jsem se pokousel stramovani rozjed pomoci videolanu. Tento soft nedokazal vubec komunikovat s TV tunerem. PC uplne totalne sundal(totalne se vypnul). Jako dalsi jsem zkousel windows media encoder, ale to taky nefungovalo. Nejlepsich vysledku jsem dosahl se softwarem real producer, ale tam mam porad problem s normou. I kdyz nastavim ze chci PAL, tak se karta hned po odkliknuti dialogu prepne na NTSC a obraz je cernobily. Jinak po siti to normalne bezi, ale jak rikam je to cernobile. Nevite nekdo jak donutit PC aby TV bylo defaultne v PALu?
fantomex (5)|6.11.2005 16:45
v dvbviewer pro edici je sluzba dvb server (dvb server.exe) - bohuzel ve verzi 3.2.5 (vydane predevcirem) pada... takze je potreba si nekde opatrit verzi 3.2.4. (bug report uz byl hlasen)

streamovani jako unicast se mi povedlo a funguje na jednicku - da se na to skoro koukat i na 802.11b =))) - ve vysledku lze na serveru pustit dvb server a dvb viewer nastavit tak aby streamoval z dvb serveru (coz umozni i dalsim klientum pouzivat dvb server, i kdyz na serveru bezi dvbviewer =)

na prohlizeni se pouzije odpovedne nastaveny dvbviewer na vsech kompech a muzete si i prepinat kanaly =))