Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Odstraneni sumeni vetru z videa ve Vegas 5???

davl (1)|22.3.2005 19:02
Ahoj, mam problem s dost silnym sumenim vetru ve videu :-((( . Ke strihu pouzivam Vegas 5. Cetl jsem si diskusni forum na strankach Vegasu, a tam doporucuji pomerne slozite orezavani frekvenci v eqvalizeru a nebo pouziti pluginu Noise reduction. Mate nekdo zkusenosti s temito postupy a nebo mate svuj vlastni postup? Diky moc za kazdou dobrou radu. Vladik
Mike (617)|23.3.2005 09:06
Obojí jsem zkoušel a v podstatě nic z toho nefunguje, já to řeším tak, že ten zvuk prostě ztlumim a při podbarvení hudbou to není nijak rušivé a dokonce to hezky zni, ale blby je to, kdyz tam potrebujes nejkou konverzaci...
Whitejoker (616)|23.3.2005 20:17
oddělit zvuk zvlášť od videa a použít nějaký program pro úpravu zvuku (CoolEdit, GoldWave). Označit vzorek zvuku jen se šumem (typicky ve scénách, kde není jiný zvuk), nakopírovat do schránky a pak požít filtr "noise reduction" a volbu použít vzorek šumu ze schránky.
Pak upravený zvuk uložit a znovu spojit s videem.
clee (6592)|23.3.2005 20:54
noise reduction mozna pomuze, ale "sum" vetru neni porad stejnej narozdil od klasickyho sumu, (napr. z rusenyho signalu), ja sem s tim bojoval ekvalizerem
Hawkey_tvf (434)|28.3.2005 01:25
tu je kazda rada dobra a vsetky nahovno
hlavne na mikraku treba windschutz pri natacani, poriadne chlpaty, a pri silnom vetre radsej nic, lebo ak pride na editaciu zvuku tak je s tym strasne vela roboty a vacsinou aj tak mizerny vysledok
Whitejoker (616)|30.3.2005 21:01
[quote=clee]noise reduction mozna pomuze, ale "sum" vetru neni porad stejnej narozdil od klasickyho sumu, (napr. z rusenyho signalu), ja sem s tim bojoval ekvalizerem[/quote]
Ale pravě proto, že šum je pokaždé jiný, stejný problém bude dělat i EQ.
Když použiji noise reduction na nějaký vzorek větru, tak ta námaha je mnohem menší a efekt stejný nebo lepší -nějaký šum se odstraní a ten zbylý je potlačený.
Fantas! (3016)|31.3.2005 12:25
Jak rika Mike oboji je tak trochu na nic. Ale kdyz nelze misto podbarvit hudbou a je tam nutna konverzace, pak jsem lepsi vysledek dosahl s Noise Reduction v Cool Editu... +posleze equalizer. B-)