Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp LC-xxLE824e

JMS (33)|7.12.2010 07:27
Jaké máte zkušenosti s TV této řady? Příjem ze satelitu? Využití internetu? Ovládání? DLNA? Prostě cokoliv. Případně proč tuto TV ANO a proč NE.
Onyk (17)|13.12.2010 00:17
Mám čerstvě 820. Takže satelit zvlášť. Přes DLNA bohužel jen foto a hudba. USB sežere i mkv, samozřejmě avi,wmv,mpg. Ovladač pěknej, ale nepoužívám tolik, protože sat... Vstupů a výstupů milion.
JMS (33)|13.12.2010 06:55
[quote=Onyk;314624]Mám čerstvě 820. Takže satelit zvlášť. Přes DLNA bohužel jen foto a hudba. USB sežere i mkv, samozřejmě avi,wmv,mpg. Ovladač pěknej, ale nepoužívám tolik, protože sat... Vstupů a výstupů milion.[/quote]

Můžu dotaz? Jak jsi spokojen s kavlitou obrazu? SD, HD, plánuji Skylink. Předem děkuji
Onyk (17)|13.12.2010 19:39
[quote=JMS;314644]Můžu dotaz? Jak jsi spokojen s kavlitou obrazu? SD, HD, plánuji Skylink. Předem děkuji[/quote]
Mám taky Skylink. Doteď jsem se díval na CRT 63cm a zdroj kabelovka. Takže jakékoliv srovnávání pokulhává. HD programy jsou pěkný, na SD je poznat, který stanice jsou s lepším tokem, a které ne.
Ale snaží se ta telka celkem. I na téhle velikosti je koukatelné slušné avíčko - možná to i nějak dorovnává a vylepšuje... Samozřejmě HD programy a mkv jsou jako zdroje nej.
valemiro (24)|14.12.2010 18:47
Ak možem poradiť, JMS, kúp radšej 814, sklo na 824 nepríjemne odraža okolie, vybava by mala byť rovnaká, ja mám 814-tku
JMS (33)|15.12.2010 08:08
Škoda, už mám objednanou 824 - zlákala mě vnitřní paměť pro možnost TimeShift. Možná by ta 814 byla lepší volba, ale najít prodejnu, kde mají jednotlivé řady od Sharpa vedle sebe pro porovnání se mi nepodařilo a recenzí na Sharpa zde moc není.
Onyk (17)|15.12.2010 10:20
[quote=valemiro;315059]Ak možem poradiť, JMS, kúp radšej 814, sklo na 824 nepríjemne odraža okolie, vybava by mala byť rovnaká, ja mám 814-tku[/quote]

Není to skoro rozdíl. Než jsem koupil 820 já, ptal jsem se na totéž. Tak jsme to v hifistudiu provnávali (měli 810 a 820 vedle sebe) za denního světla i umělého osvětlení a odráží se to obojí téměř stejně...
Spíš jde o to, jestli cena, nebo pár funkcí navíc.
JMS (33)|15.12.2010 10:42
Doba kdy jsem měl všechno jednotlivě (komponenty) je už pryč. Nyní jsem pohodlnej a nemám rád přehrabování ovladačů - i za cenu, že budu mít méně funkcí než mi poskytnou různá externí média centra a další "krabičky". Proto moje požadavky byly: TV cca 46" (vešla by se i 55", ale při kvalitě dnešního TV signálu jsem volil radši menší úhlopříčku), SAT tuner, DLNA, připojení na internet. Zůžil jsem výběr na značky Panasonic, Sony a Sharp. Nemám nic proti Samsung a LG, ale nechci je. U Sony mě lákala nabídka PS3 zdarma, ale mám malé dcery a nechci aby seděli pasivně u hraní her a proto jsem koupil Xbox Kinect. U Sharpa je interní paměť pro TimeShift. A Panasonic nemá 46" s Sat tunerem - pouze ve verzi s 3D a to zatím opravdu nechci. Jinak bych asi vybral Panasonica.
Tak teď budu čekat na Jéžíška, až rozbalím nového Sharpa. Mám však obavu, že ať koupím co koupím, s dnešním TV signálem (DVB-T i DVB-S) na základních programech (ČT1, ČT2, Nova, Prima) je CRT zatím nepřekonatelná. Mám Panasonica CRT 72cm a nemohu si stěžovat, pouze manželka chce větší úhlopříčku.
garb7 (1189)|15.12.2010 18:16
[quote=JMS;315201] Mám však obavu, že ať koupím co koupím, s dnešním TV signálem (DVB-T i DVB-S) na základních programech (ČT1, ČT2, Nova, Prima) je CRT zatím nepřekonatelná. Mám Panasonica CRT 72cm a nemohu si stěžovat, pouze manželka chce větší úhlopříčku.[/quote]

Zkus si pustit v obchodě starší film z DVD na P42GT20. který znáš z té tvé CRT pak to zkus na nějakou jinou TV.
Roarke (2)|16.12.2010 15:14
[quote=JMS;315201]
Tak teď budu čekat na Jéžíška, až rozbalím nového Sharpa. Mám však obavu, že ať koupím co koupím, s dnešním TV signálem (DVB-T i DVB-S) na základních programech (ČT1, ČT2, Nova, Prima) je CRT zatím nepřekonatelná. Mám Panasonica CRT 72cm a nemohu si stěžovat, pouze manželka chce větší úhlopříčku.[/quote]

Se divim ze si porad nekdo mysli,ze CRT je super.. Mam Plasmu Panasonic G15 , Skylink pres tunner a nemuzu se na to i skoro po dvou letech vynadivat. SD je super a HD je porad prekvapujici..

Nevim jak na tom bude Sharp, ale ja jsem rad ze jsem stare CRT uz vyhodil a nechci se vracet..

Best
Ivo Mašek (10205)|16.12.2010 15:19
[quote]
Nevim jak na tom bude Sharp
[/quote]
Tak SHARP, pokud to není model z levné sorty, na tom bude určitě velmi dobře.
dendy01 (16)|16.12.2010 15:29
Jaké formáty videa lze přehrát přes DLNA a jaké zvukové stopy.
Má někdo zkušenost jak sat. v této LCD pracuje s kartou Irdeto ICE od Skylinku.
Onyk (17)|20.12.2010 21:30
[quote=dendy01;315512]Jaké formáty videa lze přehrát přes DLNA a jaké zvukové stopy.
Má někdo zkušenost jak sat. v této LCD pracuje s kartou Irdeto ICE od Skylinku.[/quote]

Nemám odzkoušeno, ale v návodu píšou, že přes kabel jen foto a hudba.
Z flashky to žere ledacos, mkv ale jen obraz.
Řešením je nějakej multipřehrávač, u každý značky televizí jsou nějaké mouchy...
Mirekdream (5)|21.12.2010 10:44
Zdravím, mám Sharp LC-46LE820E a nevím jak nastavit automatické přepnutí zásuvek HDMI 2 a HDMI 3. Na zásuvce HDMI 2 mám satelit HD, při zapnutí musím manuálně nastavit tento vstup, jde to udělat, aby se sám přepínal a naopak. Dík za pomoc.
Ivo Mašek (10205)|21.12.2010 15:58
Taktéž ručně přepínám, ale HDMI1 a HDMI2. V manualu jsem se o "automatice" nedočetl, tak i já budu zvědavý, jestli existuje nějaký fígl.
Mirekdream (5)|21.12.2010 16:18
Tak jsem volal na infolinku a přes kabel HDMI to nefunguje, musí se přepínat manuálně. Přes kabel scart to funguje.
Ivo Mašek (10205)|21.12.2010 16:24
Jenže přes SCART nejde HD. Tož to budeme nadále dělat ručně. Mě to nijak nevadí, neb HDMI1 mám TV., a na HDMI2 mám přehrávač. Takže to neprovozuji zase tak často.
JMS (33)|24.12.2010 22:40
Tak jsem ji dnes vybalil, obraz lepší než jsem čekal - DVB-T i DVB-S, trochu přebarveno, ale s nastavením jsem si ještě nehrál. Mám však problém s připojením sítě - internetu. Do TV jsem zasunul přibalený USB WiFi adaptér, nastavil automatickou konfiguraci s mým wifi routerem, vše proběhlo v pořádku, v web serveru routeru vidím, že je TV připojena, to samé vidím i na TV - že je připojená, ale NET na TV nefunguje, píše to "Služba není k dispozici". A pingnout na TV se nedaří - IP neodpovídá. WiFi router ja klasický Dlink DIR-615, spojení notebooku a Xboxu přes wifi je bez problémů. Má někdo radu?
JMS (33)|27.12.2010 06:51
[quote=Mirekdream;316674]Tak jsem volal na infolinku a přes kabel HDMI to nefunguje, musí se přepínat manuálně. Přes kabel scart to funguje.[/quote]
Tak mě se 824-ka přes Scart (ext.1) sama nepřepne. Mám připojeno DVD - pouze video, bez zvuku.
Ladys (1829)|27.12.2010 08:25
Taky nevim proc, ale automaticke prepinani na jine zdroje funguje pouze pres scart, pritom by clovek od hdmi cekal minimalne to same.Driv mi to delalo u Philipse, tedka u Samsunga, ale s hdmi ani nahodou.
JMS (33)|1.1.2011 19:22
Funguje někomu internet na této TV? Mě ne. Připojení k mojí síti je funkční. Při pokusu o aktualizaci FW v TV to po chvíli napíše, že FW je aktální (předpokládám, že si to TV zjistila přes internet, aktualizaci jsem provedl dříve přes USB). Pokud stisknu tlačítko NET, TV "zčerná" a nic. Po stisku tlačítka CONTROL se vlevém dolním rohu objeví menu, po potvrzení výběru UŽIVATELSKÉ NASTAVENÍ se na obrazovce nic neobjeví? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Zkoušel někdo DLNA přes síť? V manuálu píšou, že to snad umožňuje alespoň nějaký video kodek.
Podělte se o zkušenosti. Moje zkušenosti jsou zatím velmi malé (nejsem moc doma) - obraz OK - DVB-T, DVB-S i DVD, rychlost přepínání programů - katastrofa.
JMS (33)|2.1.2011 13:32
Velmi často zpožďování obrazu za zvukem.
milan73 (1)|6.1.2011 12:53
Jsem čerstvým majitelem i když jen LC-46LE820E bez DVB-S.
Zatím celkem spokojenost ale pár připomínek bych měl:
U většiny z přednastavených režimů obrazu je nastaven vysoký jas a kontrast, obraz doslova září. Některé režimy zobrazení zas vyvolávají dojem jako by postavy vystupovali do popředí. Působí to rušivě a nepřirozeně, zejména u filmů, kdy máte pocit jako by byli natočeny videokamerou.
Pomalá reakce při přepínání programů.
Internetové aplikace a přehrávání multimedií po síti jsou v porovnání s konkurencí slabé.
Automatické přepínání hdmi vstupů zřejmě jen pro aquos-link zařízení, jinak je třeba přepínat ručně. Jelikož na ovladači nejsou přímá tlačítka pro vstupy, znamená to nutnost několika kliknutí.
Ovládání dvd dálkovým ovladačem televizoru také jen pro aquos-link zařízení.
Občas se vyskytující problémy se synchronizací zvuku s obrazem.
Praskání televizoru po jeho vypnutí. Zřejmě důsledek rozdílných tepelných roztažností dílů během chládnutí televizoru (trvá i několik desítek minut, během dne to nevnímáte ale v nočním tichu to je docela slyšet). Výrobce sice na tuto skutečnost upozorňuje v návodu, dle mého jde o konstrukční vadu.
Ivo Mašek (10205)|6.1.2011 13:07
[quote]
Automatické přepínání hdmi vstupů zřejmě jen pro aquos-link zařízení
[/quote]
Ano, pravdu díš.
[quote]
Ovládání dvd dálkovým ovladačem televizoru také jen pro aquos-link zařízení.

[/quote]
A co jsem se dozvěděl od jinud, tak DO umí ovládat vše jen od Sharp
Onyk (17)|6.1.2011 19:28
[quote=JMS;319336]Velmi často zpožďování obrazu za zvukem.[/quote]

To mi dělá taky. Dokonce jsem se kvůli tomu hrabal i v nastavení zpoždění u dom. kina.
Kdyby to bylo u pálených dvd, tak bych hledal chybu jinde, jenže to dělá i u originálek. :(

A ještě jedna věc - mimo jiné jsem vybíral tento typ i kvůli Timeshiftu. Jenže pokud něco nedělám blbě - nejede mi to. Mám signál z ext. vstupu - satelit a i v návodu píšou drobným písmem, že jen z DTV... :(

Takže už přicházím na negativa! Škoda - obrazově se mi telka líbí.
JMS (33)|6.1.2011 21:40
Tak, tak, kvalitou obrazu jistě patří mezi to lepší i vzhledově mi vyhovuje, ale zpozdovani obrazu je neprijatelne. Prepinani je opravdu velice line. Multimedia po siti jsem jeste nevyzkousel - musim dotahnout kabel - wifi je slaba. Podpora formatu mi snad bude stacit - predpokladam ulozeni DVD na NAS-DLNA server a kvalita mpeg2 mi pro me ucely dostacuje. Praskani pozoruji i pri tmavych scenach, ... No, negativ se najde dost. Ale pokud neprijdou brzy s novym fw, tak vazne uvazuji, ze ji budu reklamovat prave kvuli zpozdovani obrazu. TV se mi libi, ale neni jen na okrasu. Timeshift mi funguje.
Onyk (17)|7.1.2011 14:21
Tak jsem byl brát rozumy ve studiu, kde jsem Tv koupil.

Timeshift opravdu jen z vlastních zdrojů ( u mé 820 tedy jen pozemní digitál), externí zdroje např,. sat nikoli. (údajně snad jako ochrana před kopírováním).

Dřívější zvuk oproti obrazu na dvd - prý problém všech moderních tv napříč značkami. Každá firma různě, navíc se chová v podstatě každé dvdčko jinak.
Někdy se dokonce zvuk liší i při tv vysílání - toho jsem si zatím naštěstí u sebe nevšiml.
Jedna z domněnek je, že procesory v nových velkých obrazovkách mají dost práce se zobrazením kvalitního signálu obrazu na velkou plochu, takže zvuk je přenesen rychleji.
Na malých skleněnkách CRT to nebylo.
Řešením (samozřejmě za dost peněz) je receiver s funkcí posunu zvuku - LipSync apod., kde se to dá nastavit. A taky např. zapojení oboustranného hdmi, ne jenom scart.

Takže jak si koupí člověk jednu věc z řetězce o dost lepší než zbytek, bude muset asi následovat upgrade i dalších komponent... :(
vengeance (20)|7.1.2011 17:12
ahoj
chcem sa opýtať o aký časový posun obraz/zvuk sa asi jedná. to meškanie obrazu voči zvuku je stále rovnaké? alebo len pri prehrávaní z médií? o kúpení tohto tv som totiž uvažoval práve kvôli obrazu. nerozumiem ako môže výrobca pustiť na trh zariadenie, ktoré očividne /doslova/ nie je v poriadku. čo si to nevšimli? alebo to berú ako bežnú vec a nech si užívateľ rieši problém ako chce? dobrá rada výrobcovi: keď nestíha procesor spracovať obraz, tak treba spraviť nejaký slabý článok pri spracovaní zvuku, ktorý spôsobí podobné oneskorenie :-)
ad receiver s funkciou LipSync: niektoré dokážu spraviť omeškanie zvuku do 200 ms. stačí to? čo ak je ten posun väčší? napr. sledujem hokejový zápas, vidím, že moje mužstvo prehráva, ale komentátor hlási že otočilo skóre. a zápas sa v reprákoch už končí, ale na obrazovke ešte len začína. to je asi pre nás, čo nestíhame nikdy prísť včas.
Onyk (17)|7.1.2011 21:57
Koukám na tv vysílání přes satelit, tam to nedělá.

Je to problém při přehrávání dvd, a to jak origo, tak pálených.
Některé jsou ok, na některých je zvuk dříve.
Těch 200ms by mělo stačit, ale osobně to vyzkoušeno nemám.

A co jsem četl diskuze, tak to dělá i u ostatních značek...
Asi fakt celkový problém. :(
Cejpatka (24)|7.1.2011 22:29
Zkusil bych aktualizovat software TV. Sharp vydává celkem často aktualizace a také u starších modelů tento problém právě aktualizace řešila.
Onyk (17)|7.1.2011 23:12
No uvidíme, v prodejně mi to taky nabízeli. Budu zjišťovat, jestli mám nejnovější fw.
Prý tak jednou za kvartál se nějaký update objeví.
Onyk (17)|8.1.2011 13:12
Jo, ještě jsem někde výše psal, že z usb vstupu to žere mkv jen obraz. Není to pravda, tenkrát to byl film se zvukem pouze v DTS - tudíž tv to samozřejmě nezahrála. Když je v mkvéčku i AC-3 stopa, tak to hraje.
JMS (33)|8.1.2011 13:18
Zpožďování obrazu: mě se obraz zpožďuje jak na DVB-T, DVB-S/S2, tak i přes Scart - DVD (tam posílám jenom obraz, zvuk jde z "domácího kina"). Přes HDMI pouštím akorát XBOX pro děti a tam jsem zatím nic nepozoroval. Většinou tomu pomůže přepnutí mezi zdroji (např. z DVB-T na DVB-S a zpět). Zpožďování se projevuje několikrát denně.
Zpoždění není konstantní a kolikrát dosahuje i více (subjektivně) jak 0,5 sekundy.
Nedá se nic dělat - v pondělí zkusím reklamovat. Případně ještě zvážím rychle odstoupit od smlouvy - nevím však, jaká je lhůta.
Firmware mám poslední a nepomohl.
Ivo Mašek (10205)|8.1.2011 20:20
Já mám tedy jiný model SHARP., žádný inet, žádné jiné "sarapatičky", a nemám s nějakou prodlevou problém. ...co s tím vyvádíte?
Cejpatka (24)|9.1.2011 00:50
No u řady 700/705 byl u problém se zpožděním a řešila to právě aktualizace, kdy potom přibyla v menu položka: Audio out delay (vyp/zap). Nechápu, že tohle u nových typů nevychytají.
JMS (33)|9.1.2011 12:48
Na mojí TV jde konkrétně o zpoždění zvuku za obrazem, a zpoždění není konstantní, tím si myslím, že volba Audio out delay by byla k ničemu (v mém případě bych potřeboval volbu: Video Out Delay a konstantní spoždění, jinak mi je jakákoliv volba k ničemu). Navíc to odporuje teorii "slabého video procesoru" - viz jeden z příspěvků. Pokud by byl slabý procesor - prodleva by musela stále narůstat a netuším kde by tam vzali buffer aby se to mohlo zpoždovat. Jde prostě o problém (podle mého) synchronizace obrazu a zvuku způsobený špatným návrhem obvodů. Zítra budu volat na Sharpa s první reklamací. Je mi to líto, protože ten Sharp má (alespoň podle mého) krásný obraz a dobře si poradí i s horším signálem.
Onyk (17)|9.1.2011 13:02
Tobě jde fakt pozadu zvuk? A navíc i v tv vysílání?
Tak to se divím dvakrát, protože co tak pročítám a zjišťuju i osobně, tak bývají problémy opačné...
JMS (33)|9.1.2011 17:32
Jo, jo, mě se zpožďuje zvuk. Za dnešek jsem si toho všiml asi 7x. A dnes jsem si dal i tu práci abych zjistil přibližně nejdelší zpoždění zvuku a byly to cca 2,5 vteřiny. Jo a hlavně to dělá v TV vysílání, DVB-T i DVB-S. Jestli to dělá i na ext. zdroji - nevím. Spíš doma nejsem a dětem jsem pohádku pustil asi 2x, ale nekoukal jsem s nimi.
kofolak (294)|9.2.2011 11:40
Som zvedavy, co dokazu nove modely Sharp xxLE830/xxLE835 pre rok 2011
http://files.sharpusa.com/Downloads/ForHome/HomeEntertainment/LCDTVs/Brochures/CES_2011_Full_Line_Brochure.pdf[code]model backlight 3D DLNA WiFi Output Skype Ready PVR USB-player

70LE935E local Diming 3D 200 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)

60LE835E Edge Led 3D 200 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)
52LE835E Edge Led 3D 200 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)
46LE835E Edge Led 3D 200 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)
40LE835E Edge Led 3D 200 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)

60LE830E Edge Led 3D 100 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)
52LE830E Edge Led 3D 100 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)
46LE830E Edge Led 3D 100 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)
40LE830E Edge Led 3D 100 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI yes yes USB (Video, photos and music)

70LE732E Full LED 100 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI USB (Video, photos and music)

60LE632E Edge Led 100 Hz Ethernet WiFi 4 HDMI USB (Video, photos and music)

32LE430E Full HD 50 Hz 4 HDMI USB (photos and music)
19LE430E Full HD 50 Hz 4 HDMI USB (photos and music)[/code]
Onyk (17)|19.2.2011 16:12
Tak mi asi začíná blbnout usb vstup, nebo co...

Když připojím flashku nebo ext. hdd, vyberu film, přehrávám.
Pak chci ale přehrávání vypnout, nebo se vrátit zpět do adresáře disku (šipka zpět, nebo barevné tlačítko) a ejhle - tv zčerná, do adresáře se nevrátí.
Tv pak odmítá cokoliv dělat, na volby tlačítka výběru vstupu reaguje hláškou: "žádná činnost není dostupná při zobrazení web."
Pomůže jen tvrdý restart vypínačem vzadu...

Co to má znamenat - nevíte někdo?
JMS (33)|27.2.2011 14:46
Tak jsem zprovoznil NAS server s DLNA, uložil jsem tam několik filmů (kopie z DVD). Podpora formátů z DLNA pro video je opravdu slabá. Pokud stejnou metodou provedu kopii DVD u několika DVD (DVD Shrink - vytvoří několik VOB souborů a následně spojení VOB souborů přes VOB Merge), tak se u některých vytvoří VBR a u některých CBR. Zatím jsem vypozoroval, že CBR to nepřehraje a netuším kterým programem to mohu "prohnat" aby se změnil bitrate.
Bohužel i pouštění filmů přes DLNA dochází ke zpožďování zvuku za obrazem, standardně se to "rozpadne" tam, kde je přechod mezi jednotlivými VOB soubory. Pomůže tomu šipka Vlevo nebo Vpravo (posun o cca 5%) a návrat a zvuk je OK.
Řešení reklamace je ze strany servisní organizace velice neprofesionální - sliby, sliby a zase jen sliby.
Hardy69 (2)|3.3.2011 18:15
Zpoždění zvuku se u mě projevuje taky o cca 3s... Aktualizace firmware nic nevyřešila.
TV mám teprve druhý den, takže se zatím seznamujeme.
WIFI se mi nepodařilo rozběhnoutm, takže jedu přes kabel...

Před koupí tv jsem si na ruzných místech ověřoval toto:
Příjem TV signálu:
Analogový tuner
HD DVB-T tuner pro příjem digitálního pozemního vysílání ve vysokém rozlišení (MPEG-4)
HD DVB-C tuner pro příjem kabelové televize ve vysokém rozlišení (MPEG-4)
HD DVB-S2 tuner pro příjem satelitní televize ve vysokém rozlišení (MPEG-4)

Pět ze čtyř obchodníků mi toto potvrdilo. Jak je to ale opravdu? Přehrava tv mpeg-4 i u DVB-T a DVB-C? Zatím se mi zdá že pouze u DVB-S ...

Jinak obraz je opravdu výborny, ale zpozdeni zvuku me fakt vytáčí ...

Poradíte někdo co s tím?

Předem dík
JMS (33)|3.3.2011 19:13
Hardy69:
nejsem žádný odborník na TV vysílání, ale předpokládám, že tato TV přijímá v DVB-T pouze SD rozlišení. Pro příjem HD by tuner měl mít označení DVB-T2.
Pro připojení do sítě jsem chtěl také použít WiFi. Dokonce jsem si předem koupil nový WiFi router s "N"-kem. Bohužel, adaptér u TV je příliš "slabý". Do sítě se připojila, ale žádný obsah nepřehrála. Vyřešil to až natažený kabel. Přitom 2 notebooky ukazují maximální úroveň signálu.
A spožďování zvuku? Tragédie. Pomůže přepnutí mezi kanály. Od 13.1. televizi reklamuji, přijel servisák, manželce povídal, že jsme první komu to dělá a závada bude asi v naší anténě. Nicméně pouze sliboval nápravu a nějak se před náma "schovával". Dnes jsem ho konečně sehnal a říkal, že servisáci z Vídně poslali nový SW (prý se nejedná o FW) a vzhledem k tomu, že příští týden nejsme doma, tak přijede 14.3. to přehrát. Tak jsem zvědav. Mám chuť televizi vrátit a přejít ke konkurenci. Dám pak vědět, ale být tebou tak s reklamací nečekám.
Jak jsi spokojen s barvami? V určitých scénách se mi zdají hodně nepřirozené (červená, zelená, modrá a žlutá). Máš nějaké osvědčené nastavení?
garb7 (1189)|3.3.2011 22:36
[quote=JMS;333470]Hardy69:
nejsem žádný odborník na TV vysílání, ale předpokládám, že tato TV přijímá v DVB-T pouze SD rozlišení. Pro příjem HD by tuner měl mít označení DVB-T2.[/quote]

Bohužel ne, pro HD příjem je podmínkou mpeg4 , T2 je testován v Británii a umožní placené kodování programů něco obdobného sat.přím.
JMS (33)|4.3.2011 11:09
[quote=garb7;333513]Bohužel ne, pro HD příjem je podmínkou mpeg4 , T2 je testován v Británii a umožní placené kodování programů něco obdobného sat.přím.[/quote]

Jak jsem psal, nejsem odborník, takže můžu jen souhlasit. Pravděpodobně jsem si to popletl s tím, že jsem někde zaslechl informaci, že u nás v DVB-T nikdo HD vysílat nebude - neb tam je málo místa a HD se bude vysílat až v DVB-T2.
http://www.dvb-t2.cz/
Hardy69 (2)|4.3.2011 22:56
Tak hlasim pokroky.
Pokud jde o WIFI, podarilo se mi to rozbehnout, maká to celkem slušně. Opožděný zvuk se dnes za celý den údajně neobjevil. Konečně mám také jasno v tom, že TV je opravdu schopna prehravat MPEG-4 i pres DVB-T, jen to chtelo lepsi antenu, dnes jsem koupil Evolve Shark 39db a povedlo se!
Pokud jde o ty barvy, tak tovarni nastaveni bylo opravdu sileny, ale staci si jen trosku pohrat s nastravenim jasu, kontrastu, gama atd. atd a obraz je naprosto uzasnej, se starym Philipsem PFL se to rozhodne srovnavat neda, obraz mela Philipska peknej, ale Sharp je o tridu lepsi. Takze prozatim spokojenost, tedy pokud se nevrati opozdeny zvuk....
Co takhle technika poprosit o skopirovani toho noveho softu z Vidne a pak se o nej bratrsky rozdelit s ostatnima? ;-)
JMS (33)|14.3.2011 18:09
[quote=Hardy69;333661]Tak hlasim pokroky.
Pokud jde o WIFI, podarilo se mi to rozbehnout, maká to celkem slušně. Opožděný zvuk se dnes za celý den údajně neobjevil. Konečně mám také jasno v tom, že TV je opravdu schopna prehravat MPEG-4 i pres DVB-T, jen to chtelo lepsi antenu, dnes jsem koupil Evolve Shark 39db a povedlo se!
Pokud jde o ty barvy, tak tovarni nastaveni bylo opravdu sileny, ale staci si jen trosku pohrat s nastravenim jasu, kontrastu, gama atd. atd a obraz je naprosto uzasnej, se starym Philipsem PFL se to rozhodne srovnavat neda, obraz mela Philipska peknej, ale Sharp je o tridu lepsi. Takze prozatim spokojenost, tedy pokud se nevrati opozdeny zvuk....
Co takhle technika poprosit o skopirovani toho noveho softu z Vidne a pak se o nej bratrsky rozdelit s ostatnima? ;-)[/quote]

Bohužel se s tebou nerozdelím. Dnes dorazil servisní technik, prohlásil, že nový sw nasadil minulý týden u zákazníka a nepomohlo to. Tak jsme televizi zabalili, rozloučili se s ní, technik vystavil doklad o neopravitelnosti. Teď budu jednat o navrácení peněz od prodejce a opět vybírat novou TV. Pravděpodobně to Sharp nebude - škoda, měl velice pěkný obraz, ale dlouhá doba při přepnutí programu, vysoký odlesk, ... a navíc dnes nikdo neví kdy tady budou nové modely - díky současným problémům v Japonsku. Budu volit mezi Panasonic plasma a Samsung LED.
kofolak (294)|31.3.2011 15:36
Tak uz su zname specifikacie modelov LC-xxLE830E/831E (aj RU=Rusko/S=Skandinavia). Staci si stiahnut manual, napr. pre LC-40LE830E. Manual je prisposobeny na citanie na obrazovke, teda nalezato (konecne!).
LC-xx830E: DVB-T/C/S/S2
LC-xx831E: DVB-T/T2/C - urcene pre GB
Timeshift:
cez USB kluc, min 1GB (nie USB HDD!), televizor vykona najskor format USB kluca, v TV moze byt zaregistrovany len jeden USB kluc pre Timeshift
Vlastnosti:
3D, IP Control, Ethernet, WiFi 802.11abgn (USB WiFi dongle prilozene), standby 0,2W
Vstupy/vystupy:
EXT1-scart/2/3, VGA 15pin D-Sub, RS-232 9pin D-Sub, HDMI1234, USB1/2-HDD/3-wifi, Ethernet RJ45, SPDIF opticky, CI+, sluchadla Ø3,5mm, SD/SDHC slot len pre NetTV
kofolak (294)|13.4.2011 15:44
Uvazujem nad tymito dvoma:
Sharp LC-40LE824E za 899€
Sharp LC-40LE814E za 799€
814 nema Timeshift, ale na druhej strane je dobra cena na 824.
Ktoru z tychto dvoch by ste brali? Mate nejake skusenosti za/proti na ktore ste natrafili pri pouzivani?
JMS (33)|13.4.2011 20:02
[quote=kofolak;339614]Uvazujem nad tymito dvoma:
Sharp LC-40LE824E za 899€
Sharp LC-40LE814E za 799€
814 nema Timeshift, ale na druhej strane je dobra cena na 824.
Ktoru z tychto dvoch by ste brali? Mate nejake skusenosti za/proti na ktore ste natrafili pri pouzivani?[/quote]

Já měl doma od Vánoc LC-46LE824E. Nyní (cca 2 týdny) mám doma TX-P50V20E.
Moje zápory u Sharpa:
- spožďoval se zvuk za obrazem - servis nedokázal závadu opravit a proto byla TV vrácena (nebyl to pouze můj kus s touto závadou)
- neskutečně lesklý povrch panelu (tuším, že v prospektu je uvedeno, že se jedná o zrcadlový povrch), dost mi to doma vadilo kvůli odrazům
- velice pomalé přepínání programů (u DVB-S to je "na kafe")
- v určitých scénách velice nereálná sytost 4 základních barev (nepodařilo se mi to vyladit)
- po přepnutí se objeví na krátkou dobu v pravém horním rohu informační panel s popisem programu - popis je vzhledem k typu, velikosti a barvě fontu téměř nečitelný
- TV se automaticky nepřepla na ext. vstup (HDMI) při zapnutí XBoxu
- krkolomné procházení nabídky DLNA serveru
- internetový prohlížeč má problémy s přehráním videa (což je pochopitelné), problémy při procházení emailu na Seznamu, ...
Moje plusy u Sharpa:
- i špatný TV signál zobrazí velice kvalitně
- má internetový prohlížeč - vzhledem k uvedeným mínusům byl vhodný akorát k zobrazení předpovědi počasí

Nyní mám jinou technologii a značku, dle slov manželky s přirozenějším obrazem (snad mi teď nezačnou ostatní psát, proč ta a ta technologie je lepší), rychlejší přepínání, minimum odlesku, svižnejší procházení DLNA, barvy nejsou přebarvené, při zapnutí XBoxu se to samo přepne, ...

Težko radit. Já po zkušenostech se Sharpem jsem se zaměřil hlavně na odlesky. Ostatní bylo podružné. Každý vyžaduje a preferuje něco jiného. Nechci říkat, že Sharp je špatná značka, ale já bych tuto TV už nekoupil. Ale má v ceně o rok delší záruku a servis u zákazníka.