Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vertikální vychylování

Team (4)|29.12.2009 18:46
Zdravím, u CRT TESLA TTV M 1413 TM (37cm) se mi občas stává, že se obraz zúží do pruhu o výšce cca 5 cm. Zdokumentované to bohužel nemám, stává se to přibližně jednou za den, vždy na asi 10-15 vteřin, samozřejmě v době kdy nemám po ruce foťák. Navenek se závada jeví jakoby vertikálním vychylovacím cívkám odpadlo napětí a paprsek cca 200 řádků projel najednou - okraje středového pruhu jsou výraznější, potom projel kus obrazu a na spodním okraji opět 200 řádků zobrazil přes sebe.
Nemá někdo tip čím by to mohlo být, na co se při hledání závady zaměřit, příp. nějaké schémátko k tomuto televizoru?
Za všechny rady předem děkuji.
SlavoF (834)|29.12.2009 19:13
no prosím, :-)
a všetci tu riešia také prkotiny či je čierna čiernejšia alebo ešte čiernejšia
a s týmto nemá kto poradiť
ja bohužial tiež nie :-(
Team (4)|1.1.2010 20:26
SlavoF:
Je mi jasné, že se jedná o překonanou technologii, do které se nevyplatí investovat větší peníze. Nicméně tento televizor mám umístěný v dílně a v kombinaci se stb oddálí nákup nového zařízení o nějaký ten rok a nebýt této sporadické závady, tak může sloužit nenáročnému divákovi ještě celou řadu let :-)
Proto pátrám po radě a nejspíš mi nezbyde nic jiného než se vypravit do nějaké specializované opravny.
Ivo Mašek (10205)|1.1.2010 22:30
Obrazovka u CRT je vlastně "velká" elektronka. Její čas se bohužel naplnil, a to, co se děje jednou za den, se bude za chvíli dít jednou za hodinu a skončí to velmi úzkým bílým pruhem...... a šmitec, konec, definitivní (za mé praxe tento úkaz několikrát pozorovatelný). Troufnu si říci, že oprava bude nemožná.
mac_cz (86)|2.1.2010 11:01
Ja myslim, ze odchazi nejaky tranzistor, ktery ovlada to vychylovani. Stejny problem jsem mel u monitoru a stacilo vymenit jeden "integrac", asi za 50 Kc.

Nicmene si myslim, ze je jednodussi a levnejsi dat inzerat "kdo za odvoz prenecha TV" a budes si moct v dilne vyrobit celou TV-stenu :-)

(Jo, mohlo by to byt i tzv. studenym spojem, jak rikame my odbornici :-) "studenakem". Prave tato soucastka je hodne tepelne namahana, takze spoj muze casem "povolit")
SlavoF (834)|2.1.2010 14:35
asi už len "do nějaké specializované opravny"
ale problém je v tom , že v týchto opravovnách chcú cca /nad/ 600kaček na hodinu
a určite im to nebude trvať 1 hodinu /to je iba rozobratie a vyčistenie/
to potom radšej nakemu "kutilovi" čo nerobí na normohodiny ale ako hobby.