Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PHILIPS 37PFL7603D - problem so spracovanim obrazu

tribula (99)|17.12.2009 17:20
Mam doma Philips 37PFL7603D, som s nim spokojny az na jednu vlastnost, ktora ma vytaca. Televizoru strasne dlho trva kym spracuje obraz. Doteraz som pozeral DVD DVP5990, ktory som mal zapojeny optikou do Logitech Z5500 s dekoderom DTS, samozrejme bol obraz rozsynchronizovany so zvukom (lip-sync), riesil som to tak, ze som v DVD nastavil oneskorenie zvuku. Problem nastal az ked som si kupil HDD prehravac Xtreamer, na ktorom sa lip-sync neda nastavit. Takze som zainvestoval a kupil som si AV Reciever ONKYO TX-SR507, na ktorom sa da nastavit oneskorenie zvuku az do 100ms (na DVD philips do 200ms).
Aj ked nastavitm lip-sync na 100ms, stale to nie je synchronne!!! Je normalne ze to TV tak dlho trva? Alebo mam chybny kus? Onkyo ma volbu HDMI synchronizacie, ale to sa "dohodne" s TV iba na 30ms, co je zalostne malo.
Mate este niekto podobny problem s tymto TV alebo Philipsom vseobecne?
vivid.sk (11472)|17.12.2009 17:51
Mame s tym problem vsetci, a kupou ineho modelu od ineho vyrobcu si moc nepomozes (i ked sa mozes dostat tesne pod medzne hodnoty okolo/pod 100ms)
Samozrejme modely TV bez 100Hz mavaju mensie input lagy, prave koli tomu, ze obraz nedopocitavaju.

Pokial ti ani tych 100ms nestaci, tak to je zle (obvykle postacuje aj pri pribliznych hodnotach +-15ms).

Riesenie bez vymeny aspon jedneho konponentu z tvojho setupu viacmenej neexistuje.
tribula (99)|17.12.2009 19:50
Tento model nema 100hz technologiu...
Ked nastavim na DVD playery lip-sync az na 200ms, tak to vypada ok... ale to je uz brutus :(
Skor nechapem preco to Onkyo detetekuje automaticky iba 30ms... Zrejme tento model az tak nepodporuje Lip-sync cez HDMI 1.3.
PeLi (289)|18.12.2009 10:08
[quote=tribula;254748]Tento model nema 100hz technologiu...
Ked nastavim na DVD playery lip-sync az na 200ms, tak to vypada ok... ale to je uz brutus :(
Skor nechapem preco to Onkyo detetekuje automaticky iba 30ms... Zrejme tento model az tak nepodporuje Lip-sync cez HDMI 1.3.[/quote]Tento tv som vlastnil a oneskorene na domacom kine som mal na 80ms. Teraz mám nový TV a tam som to musel nastaviť na 200ms. A je to OK
tribula (99)|3.1.2010 17:23
Mam novy poznatok. Pri pozerani filmu z DVD playera mi staci oneskorenie 30ms. Ked vsak pozeram cex Xtreamer, tak mi nestaci ani 100ms. Cim to bude? Moze to byt tym ze na spracovanie FullHD filmov, potrebuje TV dlhsi cas?
tjurny (496)|4.1.2010 01:39
[quote=tribula;257493]Mam novy poznatok. Pri pozerani filmu z DVD playera mi staci oneskorenie 30ms. Ked vsak pozeram cex Xtreamer, tak mi nestaci ani 100ms. Cim to bude? Moze to byt tym ze na spracovanie FullHD filmov, potrebuje TV dlhsi cas?[/quote]

Hmm tak to je mazec, celkem zajimave tema. By me zazimalo jak funkce lip sinc funguje. Puj Poznatek je ze na ONKYO TX-SR805 jde lip sinc rucne nastavit az na 250 ms. Na dvd automatika nastavi 20 ms na PS3 40 ms na popcorna 40 ms
Jaap (100)|23.1.2010 11:03
Zdravím všechny,
vlatním taktéž LCD TV Philips 37PFL7303D a problém se spožděným zvukem z TV také řeším. Nezkoušeli jste někdo zapojit např. DVD přehrávač HDMI kabelem do TV a z TV koaxiálním dig. výstupem do AV receiveru? Dle návodu k této TV by měl být zvuk již synchronizovaný, pouze nevím jestli bude v 5.1 nebo jen stereo? Bohužel nevlatním žádný AV receiver takže nemůžu sám vyzkoušet. Mám to odzkoušené z analog. audio výstupu z TV do domácího kina a tam je to OK.

Díky za odpovědi
tribula (99)|24.1.2010 15:45
[quote=Jaap;261783]Zdravím všechny,
vlatním taktéž LCD TV Philips 37PFL7303D a problém se spožděným zvukem z TV také řeším. Nezkoušeli jste někdo zapojit např. DVD přehrávač HDMI kabelem do TV a z TV koaxiálním dig. výstupem do AV receiveru? Dle návodu k této TV by měl být zvuk již synchronizovaný, pouze nevím jestli bude v 5.1 nebo jen stereo? Bohužel nevlatním žádný AV receiver takže nemůžu sám vyzkoušet. Mám to odzkoušené z analog. audio výstupu z TV do domácího kina a tam je to OK.

Díky za odpovědi[/quote]

Nie je problem to prepojit tak ako popisujes, ale z TV ti pojde signal iba Stereo...
Jaap (100)|24.1.2010 21:42
Díky za odpověď, toho jsem se právě obával...Jinak opravuji chybu v mém předchozím příspěvku, je to samozřejmě PFL7603D.