Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neklidné video při panningu u Canon HV30

carrot (11)|26.8.2008 10:29
Asi 2 týdny vlastním kameru Canon HV30. Obraz při statické poloze je perfektní, ale při pokusu o jen trochu rychlejší panning (posun kamerou doleva a doprava) je obraz takový neklidný (trochu trhany a blikavý). Pročítal jsem anglická fóra, kde se o tomto problému také zmiňují a podle toho, co jsem se dočetl by to mohlo souviset s nějakou nepěknou vlastnosti CMOS čipu v kameře (narozdíl od CCD, který tím prý netrpí)?
Nevím, co si o tom mám myslet a taky mě to docela štve, jelikož v obraze to dost kazí jinak perfektní dojem.
Prosím tedy o zkušenosti, zda s tímto má taky někdo problém či o tomto problému ví něco bližšího, jak ho eliminovat a další postřehy? Za jakékoliv reakce k tématu předem velice děkuji.

Na ukázku přidávám odkaz na video s HV20, kde se tento úkaz také projevuje (není to mé video, ale staženo z nějakého EN fóra):

http://files.carrot.cz/HVD.2007-10-05_09-25-13_50i_pan.m2t
Saxel (2279)|26.8.2008 11:28
Vypni si stabilizátor a uvidíš ten rozdíl. HV20/30 má poměrně účinný stabilizátor, který se však snaží stabilizovat i při švenku. Švenkuj pomalu a jen v malých úhlech nebo vypínej stabilizátor.
Terka (274)|26.8.2008 20:50
:o
to pak ten stabilizator ztraci vyznam!
Saxel (2279)|27.8.2008 09:34
Terka:
Ale ne, stabilizátor pracuje dobře, jen nemá rád rychlé švenky. Ale to snad platí o stabilizátoru v každé kameře.
Terka (274)|27.8.2008 11:00
mam panasonic nv mx8 a nikdy jsem nic takoveho nepozorovala.
PeLi (289)|27.8.2008 12:57
[quote=Saxel;189479]Terka:
Ale ne, stabilizátor pracuje dobře, jen nemá rád rychlé švenky. Ale to snad platí o stabilizátoru v každé kameře.[/quote]Na mojej SONY HC7 mám stabilizátor stále zapnutý a nič podobného nevadám ani pry rýchlejšom "panningu".
bobescl (31)|27.8.2008 13:21
No já nevím, měl jsem čtyři Panáky a žádnej z nich mi toto při zapnutým stabilizátoru nedělal. Naposledy jsem točil na dovče panorama i se stabilizátorem a nic takového jsem nezaznamenal. No ale zkus to bez něj a uvidíš čím to je a hlavně to sem napiš.
carrot (11)|28.8.2008 08:31
Díky za reakce. Natočení švenku bez zapnutého stabilzátoru zkusím o víkendu, teď jsem mimo a nemám kameru k dispozici. Pro porovnání sem potom hodím záběry se stabilizátorem i bez.
Ještě by docela bodlo, kdyby sem napsal někdo, kdo taky vlastní HV20/30, zda se s tímto také setkal.
rjja (622)|28.8.2008 13:41
[QUOTE=carrot;189648]Díky za reakce. Natočení švenku bez zapnutého stabilzátoru zkusím o víkendu, teď jsem mimo a nemám kameru k dispozici. Pro porovnání sem potom hodím záběry se stabilizátorem i bez.
Ještě by docela bodlo, kdyby sem napsal někdo, kdo taky vlastní HV20/30, zda se s tímto také setkal.[/QUOTE]

zatím ne
bobescl (31)|28.8.2008 14:33
Našel jsem tu někde jinde tento odkaz: http://www.vimeo.com/videos/search:HV30/page:1/sort:relevant/format:thumbnail. Jsou tam videa z HV30 a podle mě skoro všechna videa mají stejný problém o kterém Ty mluvíš. Na některá se kvůli tomu ani nedá koukat. Jsem zvědavý jak to bude vypadat bez stabilizátoru ...
carrot (11)|28.8.2008 16:11
[QUOTE=rjja;189699]zatím ne[/QUOTE]

Co tohle znamená, že nemáš kameru HV20/30 nebo že jí máš, ale s tímto problémem si se zatím nesetkal?
rjja (622)|28.8.2008 21:09
[QUOTE=carrot;189716]Co tohle znamená, že nemáš kameru HV20/30 nebo že jí máš, ale s tímto problémem si se zatím nesetkal?[/QUOTE]

přesně tak , kameru mám, ale problém jsem nepozoroval
FFMAN (167)|29.8.2008 07:43
Mám od 07/2008 také HV 30, a zpozoroval jsem stejné potíže při přehrávání videa na LCD TV 46, uvažoval jsem o tom že chyba je u mne a to snad při ukládání videa na HDD (Vegas 8), ale jak to tady čtu, tak bohužel.Je to má 4 kamera v životě (předtím PANASONIC NVMX8, 90 na S-VHS-C, MS4).Vyzkouším také vypnutí stabilizátorů, ale záběry z letošní dovolené jsou tím pádem včudu?U předcházejících kamer, jsem vždy stabilizátor nechal zapnutej, a žádný problém nebyl, vím nebylo to HD a k tomu digitál.......
Jinak pokud někdo kupoval kameru od CANON v období od 1.6.-do31.7.2008, může do 15.9.2008 za splnění podmínek využít akci Cash Back a budou mu vráceny cca 2 500,-Kč (vše na stránkách Canon).
Saxel (2279)|29.8.2008 09:14
[quote=bobescl;189707]... Jsou tam videa z HV30 a podle mě skoro všechna videa mají stejný problém o kterém Ty mluvíš. Na některá se kvůli tomu ani nedá koukat...[/quote]
Podle klipů na vimeo.com se to nedá moc posuzovat, tam se při panningu škube skoro každý video - tady je třeba Panasonic SD5: [video=vimeo;631990]http://www.vimeo.com/631990[/video] a tady Sony HC7: [video=vimeo;805810]http://www.vimeo.com/805810[/video].
Skutečnost je taková, že jsem se s tím jevem u HV20 setkal, má tendenci to dělat při panoramování se zapnutým stabilizátorem. Klidně bych tu mohl vystavit nějakou ukázku. Jestli vám to jiné typy kamer nedělají (o čemž osobně silně pochybuju), tak buďte rádi, ale také je možné, že jste si toho prostě nevšimli. Zkuste si panorama cca 120 stupňů, ve kterém proběhnou výrazné vertikální hrany ...

Ještě dovětek: stejně panorama z ruky vypadá blbě, na to je potřeba stativ a na něm se stabilizátory vždycky vypínají.
carrot (11)|30.8.2008 18:20
Tak jsem spáchal nějaké dvě ukázky na porovnání, jedna je se zapnutým stabilizátorem a druhá s vypnutým. Prosil bych, jestli si je může někdo stáhnout a porovnat, jelikož jsem zjistil, že u mě s k tomu probému přidává ještě nějaké divné zobrazovaní způsobené soustavou PC-LCD monitor (24"LCD HP LP2465, 1920x1200), kde vypadají hnusně obě ukázky, tak jsem to nebyl schopný nějak rozumě porovnat. Jiné Full HD zobrazovadlo k dispozici nemám. Na notebooku s displayem 1680x1050 vypadaly docela použitelně obě ukázky. Ještě jsem zkusil udělat downconvert na DVD (720x576) a následné si to pustit na stolním DVD přehrávači připojeném k 72cm CRT TV a k t0to TV i p5ipojit p59mo kameru a pustiti přehrávání z ní - obě tyto varianty vypadaly bezproblémově, ale to taky bylo určitě způsobeno značným ztracením detailu na CRT PAL zobrazovači (a ještě k tomu jen 50Hz).

Tady jsou ty zmiňované ukázky na stažení:

http://files.carrot.cz/stab_on.m2t
http://files.carrot.cz/stab_off.m2t
FFMAN (167)|30.8.2008 19:05
[QUOTE=carrot;189924]Tak jsem spáchal nějaké dvě ukázky na porovnání, jedna je se zapnutým stabilizátorem a druhá s vypnutým. Prosil bych, jestli si je může někdo stáhnout a porovnat, jelikož jsem zjistil, že u mě s k tomu probému přidává ještě nějaké divné zobrazovaní způsobené soustavou PC-LCD monitor (24"LCD HP LP2465, 1920x1200), kde vypadají hnusně obě ukázky, tak jsem to nebyl schopný nějak rozumě porovnat. Jiné Full HD zobrazovadlo k dispozici nemám. Na notebooku s displayem 1680x1050 vypadaly docela použitelně obě ukázky. Ještě jsem zkusil udělat downconvert na DVD (720x576) a následné si to pustit na stolním DVD přehrávači připojeném k 72cm CRT TV a k t0to TV i p5ipojit p59mo kameru a pustiti přehrávání z ní - obě tyto varianty vypadaly bezproblémově, ale to taky bylo určitě způsobeno značným ztracením detailu na CRT PAL zobrazovači (a ještě k tomu jen 50Hz).

Tady jsou ty zmiňované ukázky na stažení:

http://files.carrot.cz/stab_on.m2t
http://files.carrot.cz/stab_off.m2t[/QUOTE]

No vyzkoušel jsem obojí na 46 LCD full HD, a škube se to jak prase............ Prosím Tě v jakém režimu jsi to nahrával (Auto, P,...)......Já mám lepší výsledky s režimem Auto. Jinak máš avatar jako wxxxxS........ :-)
carrot (11)|30.8.2008 19:19
[QUOTE=FFMAN;189927]No vyzkoušel jsem obojí na 46 LCD full HD, a škube se to jak prase............ Prosím Tě v jakém režimu jsi to nahrával (Auto, P,...)......Já mám lepší výsledky s režimem Auto. Jinak máš avatar jako wxxxxS........ :-)[/QUOTE]

Hm, už mě to začíná pěkně štvát, jelikož takové problémy jsem u kamery za dvacet táců nečekal, ještě k tomu, když všude jsem na ní viděl jen samou chválu...
Já jsem zkoušel všechny možný režimy a všechno bylo +/- podobný. Konkrétně tyhle dvě ukázky jsou v režimu P z důvodu možnosti vypínat/zapínat stabilizátor. Při nastavení na AUTO nejsou ale v podstatě vidět žádné změny. Každopádně je blbost, aby s kamerou bylo možné natáčet jen v určitém režimu či bez stabilizátoru - takhle se přece normální výrobek chovat nemůže...
V týdnu se snad dostanu k nějakému LCD s HDMI, tak zkusím připojit kameru přímo do něj a pokud bude výsledek při panningu obdobný, tak začnu pomalu řešit reklamaci nebo tak něco, protože tohle není normalní.
FFMAN (167)|30.8.2008 19:25
[QUOTE=carrot;189928]Hm, už mě to začíná pěkně štvát, jelikož takové problémy jsem u kamery za dvacet táců nečekal, ještě k tomu, když všude jsem na ní viděl jen samou chválu...
Já jsem zkoušel všechny možný režimy a všechno bylo +/- podobný. Konkrétně tyhle dvě ukázky jsou v režimu P z důvodu možnosti vypínat/zapínat stabilizátor. Při nastavení na AUTO nejsou ale v podstatě vidět žádné změny. Každopádně je blbost, aby s kamerou bylo možné natáčet jen v určitém režimu či bez stabilizátoru - takhle se přece normální výrobek chovat nemůže...
V týdnu se snad dostanu k nějakému LCD s HDMI, tak zkusím připojit kameru přímo do něj a pokud bude výsledek při panningu obdobný, tak začnu pomalu řešit reklamaci nebo tak něco, protože tohle není normalní.[/QUOTE]

Pravda já jsem také trochu zklamaný, že snad HV 30 není jenom na statické snímky, obraz je pěkný ale jakmile se začne švenkovat tak obraz jde do kytek. Tyhle věci jsem u starších DV, S-VHS-c nepozoroval, ale pravda obraz byl o ničem..Že by snad NIKON D90....?
jibarr (792)|30.8.2008 20:53
[quote=carrot;189924]Tak jsem spáchal nějaké dvě ukázky na porovnání, jedna je se zapnutým stabilizátorem a druhá s vypnutým. Prosil bych, jestli si je může někdo stáhnout a porovnat, jelikož jsem zjistil, že u mě s k tomu probému přidává ještě nějaké divné zobrazovaní způsobené soustavou PC-LCD monitor (24"LCD HP LP2465, 1920x1200), kde vypadají hnusně obě ukázky, tak jsem to nebyl schopný nějak rozumě porovnat. Jiné Full HD zobrazovadlo k dispozici nemám. Na notebooku s displayem 1680x1050 vypadaly docela použitelně obě ukázky. Ještě jsem zkusil udělat downconvert na DVD (720x576) a následné si to pustit na stolním DVD přehrávači připojeném k 72cm CRT TV a k t0to TV i p5ipojit p59mo kameru a pustiti přehrávání z ní - obě tyto varianty vypadaly bezproblémově, ale to taky bylo určitě způsobeno značným ztracením detailu na CRT PAL zobrazovači (a ještě k tomu jen 50Hz).

Tady jsou ty zmiňované ukázky na stažení:

http://files.carrot.cz/stab_on.m2t
http://files.carrot.cz/stab_off.m2t[/quote]

Připadají mi obě v pořádku. Pokud teda pominu klapavé ruce. To by pro testy na škubání bylo lepší natočit plynulý švenk ze stativu. Ale i tak mi to připadá v pořádku.
Osobně bych ještě vytknul ten zapnutý automat. Jeho clovění při změně světla vypadá blbě.
Mrtvolka:
http://web.iol.cz/B-A/1.BMP
Pave1 (4279)|30.8.2008 21:15
vypadá to jako předělaný (točený?) do neprokládanýho videa (ale koukám jen na PC monitoru, tak úplně nevím).

Určitě bych ale pro testy "vypnul" třesoucí se ruce (stativem). Jenže na levném stativu to taky není vždy úplně plynulé, takže často je to se zapnutým stabilizátorem lepší, než s vypnutým (zvlášť pokud je ohnisko ne úplně široké).

Zkusil bych to ještě jednou ze stativu, pak z toho možná půjde něco vyčíst (pro běžné točení je fajn nějaká opěrka, hodně obraz zklidní).

fajn mi to teda nepřijde ani v jednom případě :-) (ale kameru bych z toho zase tolik ještě nepodezříval)
jibarr (792)|30.8.2008 21:22
To je prokládaný.
http://web.iol.cz/B-A/2.bmp
Pave1 (4279)|30.8.2008 21:31
Tak jsem si to odkrokoval po půlsnímcích a je to prokládaný, takže v tom musí být jiný problém (třeba příliš krátký čas závěrky + třes rukou?, nevím).

Ale klepe se to hodně (byť ten soubor se zapnutým stabilizátorem je klidnější a skoro v normě, asi to spraví opěrka).
rjja (622)|30.8.2008 22:12
mohu jen přiložit nějakou svou ukázku, posuzuju to jen na LCD monitoru 22"

cuká se to ? ( je to z ruky a se stab. )

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
carrot (11)|30.8.2008 22:12
Chlapi díky, že se mi zde pokoušíte poradit, ale nepříjde vám divné, že skoro každý radí kde změnit jaké nastavení (manuál, P, Auto,...),točit ze stativu, ale tohle má být přeci stroj pro běžné amatéry, kteří chtějí točit v HDV a to často i způsobem chytnu kameru do pazoury, přepínač nechám na AUTO, zmáčknu REC a kamera ať se snaží - při takovémhle postupu musí být výsledek použitelný alespoň jako u běžné kamery za 5-10 tisíc a ne trhaný a blikající fujtabl.
jibarr (792)|30.8.2008 22:35
carrot: Ale vždyť píšu ,,....Připadají mi obě v pořádku...." Mě se to necuká. Akorát se tam projevuje klepání rukou. To bude u každé kamery z ruky. Jinak jsou obě videa v pořádku. Pavel a já píšeme o stativu pro lepší kontrolu nahrávky. Při švenkování je lepší stabilizátor vypnout. Ten se snaží pohyb vyrovnávat a tím se to může zacukávat. Nikdy jsem tyhle blbosti nezapínal.
Pave1 (4279)|30.8.2008 22:37
Někde děláš chybu, alespoň mi to tak přijde. Jak dlouho tu kameru máš, jak dlouho s ní točíš?
Ta kamera umí točit dle mého slušně, zázrak ale zase neudělá. Byl jsi vydýchaný, soustředěný?

Zkus popřemýšlet, chce to trochu cviku (nic jiného mě nenapadá, souhlasím s Jirkou, že to chce víc klidu v rukou .-) )

(ukázka "pohyb" je pěkně plynulá, ty pomalejší panorámy jsou složitější).
jibarr (792)|30.8.2008 23:32
rjja: Pěkný. Akorát ti drobně /hodně/ :confused: utíká horizont. Nic se neškube
Saxel (2279)|1.9.2008 07:34
O víkendu jsem se snažil natočit záškub stabilizátoru a jako na potvoru se mi to ne a ne povést. Měl jsem ale nasazenou wide-předsádku, třeba to bylo tím.
To carrot: ve tvém případě bych stabilizátor vůbec nevypínal, protože záběr s ním máš mnohem klidnější a případné trhnutí stabilizátoru by bylo přijatelnější.

[quote=FFMAN;189774]....Vyzkouším také vypnutí stabilizátorů, ale záběry z letošní dovolené jsou tím pádem včudu?U předcházejících kamer, jsem vždy stabilizátor nechal zapnutej, a žádný problém nebyl...
[/quote]
No počkej, to trhání není stálý jev, že by se to objevovalo v každém švenku, nemusíš se bát, že bys měl záběry z dovolené v čudu. Objevuje se to jen při určitých podmínkách.

[quote=FFMAN;189927]No vyzkoušel jsem obojí na 46 LCD full HD, a škube se to jak prase...[/quote]
Tak to nechápu. Jakou cestou dostáváš video na obrazovku? Nemrší ti to grafická karta?
FFMAN (167)|1.9.2008 20:36
[QUOTE=Saxel;190049]O víkendu jsem se snažil natočit záškub stabilizátoru a jako na potvoru se mi to ne a ne povést. Měl jsem ale nasazenou wide-předsádku, třeba to bylo tím.
To carrot: ve tvém případě bych stabilizátor vůbec nevypínal, protože záběr s ním máš mnohem klidnější a případné trhnutí stabilizátoru by bylo přijatelnější.


No počkej, to trhání není stálý jev, že by se to objevovalo v každém švenku, nemusíš se bát, že bys měl záběry z dovolené v čudu. Objevuje se to jen při určitých podmínkách.


Tak to nechápu. Jakou cestou dostáváš video na obrazovku? Nemrší ti to grafická karta?[/QUOTE]

Video z HV 30 jsem uložil přes Vegas 8 na HDD (snad tady nedělám chybu ?), a pouštěl v MPC (media player classic) a také v KMplayeru. Obraz je nádherný - čistý, ostrý,.... pokud dělám záběry z ruky osob a předmětů které jsou v pohybu (ržim P nebo Auto), tak to jde - výsledek mírný třes, pokud ale dělám pohyb kamerou (pomalý a plynulý, přesto bez stativu,.. v režimech P a Auto) a v obraze se nacházií vertikální i horizontální linie a nebo jsou osoby a předměty v pohybu, tak to je poměrně šok, obraz je celý roztřesený (jako kdyby optika nebyla schopna zaostřit a nevěděla co dělat). A tak jak ve svých ukázkách "carrot" má záběry strukturované omítky a střešních tašek a do toho přejíždí k ženě, tak se vše neskutečně třese a není ostré. Zkoušel jsem to i "pausovat" a je tam vůbec problém zastavit obraz aby snímek byl nemazlý, čistý a ostrý, a to u obou ukázkách, pravda se zapnutým stabilizátorem je to tak o 10-20% lepší.

Co se týče PC - standartně pouštím BR+HDDVD ripy(datový tok i kolem 40 MB/s), popřípadě MKV materiál a vše bez problému, hardware je až předimenzováno pro HTPC (E8400, RAM 2GB, Nvidia 9600 GT s HDMi výstupem, SATA II HDD, systémový samostatný + hafo datových SATA II, FW, USB). Pravda je pokud pustím video na 46" LCD TV full HD Sony W4000 v originál velikosti např v MPC velikost 100 % (kdy je vyplněna cca 1/3 obrazu TV) tak se to ještě dá, ale to škubání tam jde vidět, a při zvětšení (vypnění plochy TV) je to vidět vícekrát.

Chci testnout ještě jednu věc (a to hned dneska večer) zapojím přes HDMi kameru přímo do LCD TV a pustím video, a současně pustím stejné video z HDD na HTPC, přepínáním budu pozorovat kvalitu (nekvalitu) obrazu.

Zatím díky všem, z jejichž pomocí se doberu do stavu uspokojení obrazu z HV 30.......... :-)
rjja (622)|1.9.2008 21:39
[QUOTE=FFMAN;190193] A tak jak ve svých ukázkách "carrot" má záběry strukturované omítky a střešních tašek a do toho přejíždí k ženě, tak se vše neskutečně třese a není ostré. Zkoušel jsem to i "pausovat" a je tam vůbec problém zastavit obraz aby snímek byl nemazlý, čistý a ostrý, a to u obou ukázkách, .......... :-)[/QUOTE]


nepomohlo by tady právě těch více snímků za sekundu ?
máte tady někdo ukázku z kamery o třídu lepších s pozvolným pojezdem točeným z ruky ?
FFMAN (167)|2.9.2008 00:47
[QUOTE=rjja;189949]mohu jen přiložit nějakou svou ukázku, posuzuju to jen na LCD monitoru 22"

cuká se to ? ( je to z ruky a se stab. )

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Záběr velmi krásný, přesto je celkově obraz roztřesený na 46 " LCD full HD. Ten roztřesený obraz velmi špatně působí na oči, samozřejmě při větším odstupu od 46" LCD (5 m a více) to vypadá "líp".....

Jinak jsem porovnával obdobné záběry z dovolené (stejné místo), na 46" LCD TV, pořízené na kameře mini DV Panasonic NV MX 8 se zapnutým stabilizátorem a záběry pořízené na HDV CANON HV 30, také se zapnutým stabilizátorem. Záběry na NV MX 8 jsou klidnější, méně roztřesené (cca o 50 -70 %) než na HV 30 (skoro to bliká jak stroboskop), ale samozřejmě pohled např. na moře u NV MX oproti pohledu z HV 30, byla jedná velká modrá mazanina (to větší rozlíšení u HV 30 je rapidně znát).
FFMAN (167)|2.9.2008 00:56
Takže krátké půlnoční testování dopadlo takhle, DOBRÁ ZPRÁVA je že pokud jsem kameru HV 30 zapojil přes HDMi rovnou do LCD TV 46" a pustil záběry z kazety, a současně stejné záběry spustil z HDD na HTPC propojené HDMi tak jednoznačně záběry z HV 30 byly v pořádku, z HTPC trhané,.... !!!!! ŠPATNÁ ZPRÁVA je že jsem zkoušel 3 různé playery MPC, KMplayer a VLC, zkoušel všechny možné nastavení grafiky i monitoru na 1080i, 1080p / 50,60,24 Hz, tak se mi nepdařilo problém vyřešit. Možná to mám špatně uložené na HDD, proto prosím o kontrolu ukázky (z HDD) u Vás a odpověď.Děkuji.
Odkaz na videoukázku (cca 30 MB, chrám sv.Víta-Praha):
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Info o videu:
Formát : MPEG-TS
Velikost souboru : 31.3 MiB
Maximum overal bit rate : 33.0 Mbps

Video
ID : 2064 (0x810)
Menu ID : 100 (0x64)
Formát : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@High-1440
Format settings, Matrix : Standard
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 25.0 Mbps
Nominal bit rate : 25.0 Mbps
Šířka : 1440pixely
Výška : 1080pixely
Poměr stran : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.643

Audio
ID : 2068 (0x814)
Menu ID : 100 (0x64)
Formát : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Sampling rate : 48.0 KHz
Rozlišení : 16 bits
Video delay : -192ms

Další ukázka:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Formát : MPEG-TS
Velikost souboru : 62.4 MiB
Maximum overal bit rate : 33.0 Mbps

Video
ID : 2064 (0x810)
Menu ID : 100 (0x64)
Formát : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@High-1440
Format settings, Matrix : Standard
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 25.0 Mbps
Nominal bit rate : 25.0 Mbps
Šířka : 1440pixely
Výška : 1080pixely
Poměr stran : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.643

Audio
ID : 2068 (0x814)
Menu ID : 100 (0x64)
Formát : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Sampling rate : 48.0 KHz
Rozlišení : 16 bits
Video delay : -344ms
FFMAN (167)|2.9.2008 01:52
Další testování proběhlo,tímto způsobem, videozáběry uložené na HDD jsem zkoušel otevřít v Power DVD 7, někdy se mi soubory s příponou "m2t" nechtěly zobrazit, šel pouze zvuk, tak jsem je přejmenoval na "MPEG2" a vždy Power DVD je přehrál i se zvukem v pořádku.A výsledek byl velmi dobrý, trhaný obraz byl podstatně eliminován, a ukázky od "carrot" nebo "rjja" se mi zdály v pořádku!
Saxel (2279)|2.9.2008 08:11
FFMAN:
Takže je jasné, že problém nemáš s kamerou, ale s reprodukční cestou. Divím se, že jsi nezkusil připojit napřímo kameru k TV už dřív, když jsi měl obraz z PC tak mizerný.
Obě ukázky jsou z pohledu trhání pohybu naprosto v pořádku, žádný problém tam není.
carrot (11)|2.9.2008 09:50
FFMAN:
Díval jsem se na ty tvé ukázky, abych porovnal mnou natočená videa z HV30 s někým jiným. V podstatě mě to přišlo podobný s tím, co z kamery leze mě - při svislém panningu v podstatě bez problému, ale při vodorovném je tam vidět cukání hlavně při přejezdu svislých hran. Až se dostanu k Full HD LCD s HDMI, tak taky zkusím připojit kameru přímo k LCD a zkusím, zda to bude lepší, jak píšeš ty.

Nemohl by sem někdo hodit ukázky stejných záběrů panningu natočených nějakou obyčejnou CCD kamerou a ty samé záběry natočené HV20/30 - má někdo tuhle možnost?
FFMAN (167)|2.9.2008 16:29
[QUOTE=Saxel;190239]FFMAN:
Takže je jasné, že problém nemáš s kamerou, ale s reprodukční cestou. Divím se, že jsi nezkusil připojit napřímo kameru k TV už dřív, když jsi měl obraz z PC tak mizerný.
Obě ukázky jsou z pohledu trhání pohybu naprosto v pořádku, žádný problém tam není.[/QUOTE]

Ano, máš pravdu.
Díky Tvému minulému názoru, že nemusí být něco v pořádku u mne, jsem dostal impuls a pátral dál.
A jak šel čas:
Po příspěvku "carrot" jsem si myslel že problém je asi v kameře HV 30 a nebo v jejím nastavení, v době jeho uvedení ukázek a problému s panningem, jsem kontroloval videozáběry na uloženém HDD a současně se podivoval proč je obraz trhaný i u mne, shlédl jsem jeho ukázky a bylo to obdobné jako u mně, rezignoval jsem už skoro, že HV 30 není to co jsem od ní očekával,........ještě že jsem se spletl!
Po dlouhých patáliích a testech se správným playerem v PC (zejména HD), na různý materiál, jsem zůstal u KMplayeru - ale ten ty naše zmiňované ukázky také nepřehrál v pořádku (obraz byl mírně trhaný u rychleji se pohybujících předmětů a nebo panningu).
Kameru jsem naposlední chvíli zakoupil v půlce 7 měsíce, a 30 hod před odjezdem na dovču rychle vybalil, odzkoušel venku na zahradě s králikem, zapojil přímo do LCD TV přes HDMi a konstatoval že je to "dobrý".
Před několika dny jsem to uložil na HDD přes Vegas 8......... no a když jsem si to prohlížel poslední dny tak jsem zjistil tyto problémy.
Tudíž, samozřejmě chyba byla u mne, v reprodukční cestě (jak ta věta krásně zní, mám minimálně 3 děti o kterých vím .....), ale otázka zní použít jiný přehrávač a jaký,když Power DVD v default. nastavení to zobrazil nejlíp (ostatní -KMP, MPC,VLC- už vůbec né), ale přesto né jako přímo z kamery?
Takže začnu hledat zde na foru jak řešit tento i můj problém.
Zkoušel někdo používat software dodaný ke kameře HV 30?
FFMAN (167)|2.9.2008 16:31
carrot:
Díval jsem se na ty tvé ukázky, abych porovnal mnou natočená videa z HV30 s někým jiným. V podstatě mě to přišlo podobný s tím, co z kamery leze mě - při svislém panningu v podstatě bez problému, ale při vodorovném je tam vidět cukání hlavně při přejezdu svislých hran. Až se dostanu k Full HD LCD s HDMI, tak taky zkusím připojit kameru přímo k LCD a zkusím, zda to bude lepší, jak píšeš ty.

Tak tím si buď určitě jistý, že to bude úplně jiné, lepší!!
Snad jsem Ti tohle informací alespoň "ulevil"
Pave1 (4279)|2.9.2008 16:38
co koupit nějakou grafiku s lepším výstupem, nebylo by to řešení? Pravděpodobně se sčítá "mizerný" (papírově může být skvělý) HW s "vylepšovacími" TV obvody (LCD TV), lepší grafika by v tom mohla trochu pomoct.
Druhou možností je přehrávat to z těch HDD přehrávačů (na bázi externího disku), mají jednoúčelové HW akcelerátory přehrávání (HD videa), např. ten popcorn 100A.
FFMAN (167)|2.9.2008 17:28
[QUOTE=Pave1;190318]co koupit nějakou grafiku s lepším výstupem, nebylo by to řešení? Pravděpodobně se sčítá "mizerný" (papírově může být skvělý) HW s "vylepšovacími" TV obvody (LCD TV), lepší grafika by v tom mohla trochu pomoct.
Druhou možností je přehrávat to z těch HDD přehrávačů (na bázi externího disku), mají jednoúčelové HW akcelerátory přehrávání (HD videa), např. ten popcorn 100A.[/QUOTE]

Předpokládám že nedostečným HW to nebude, v poho mi zvládá i BluRay a HD DVD ripy, kde jsou datové toky u videa i okolo 40 MB/s + audio až 4,5 MB/s. (CPU i E 8400, MB ASUS P5E, RAM Corsair 2 GB)
No grafiku mám tuhletu, má 3 výstupy (viz specifikace): Gainward 9600GT GS 512MB DDR3 9115
grafická karta, VGA, NVIDIA, PCIe x16, 2x DVI, HDMI, DisplayPort, 512MB DDR3, paměťová sběrnice 256bit, frekvence 700/2000 MHz, aktivní chladič
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A v HTPC mám minimum software, je to hlavně multimediální PC........

Rád bych se vyhnul dalšímu HW (popcorn), neboť to aby člověk celý život něco řešil (PS3, LCD TV, iPhone,HTPC, PC, notebook, WiFi,.........)
Pave1 (4279)|2.9.2008 18:37
Ta grafika vypadá slušně, ale pozor na fakt, že "vylepšovací obvody" LCD TV jsou háklivé na různé problematické úpravy TV signálu (elektronické dooostření, šum, příliš "ostré" úpravy parametrů jako je saturace atd). Záleží i na typu LCD TV. Co grafika či modul s HDMI? (aha, má ho, nevšiml jsem si .-) ). *Možná je to spíš problém té LCD TV.
FFMAN (167)|3.9.2008 16:50
[QUOTE=Pave1;190333]Ta grafika vypadá slušně, ale pozor na fakt, že "vylepšovací obvody" LCD TV jsou háklivé na různé problematické úpravy TV signálu (elektronické dooostření, šum, příliš "ostré" úpravy parametrů jako je saturace atd). Záleží i na typu LCD TV. Co grafika či modul s HDMI? (aha, má ho, nevšiml jsem si .-) ). *Možná je to spíš problém té LCD TV.[/QUOTE]

LCD je SONY 46" W4000,
ale proč se ta nahrávka chová různě v ruzných playerech, žádné jiné kodeky než ty dodáváné k playerům a CORE Codec nemám.Mám ale více LCD TV tak to zkusím pustit i na nich.
Jinak může být problém při nahrání z kamery do PC na HDD (přes Vegas 8...)?
Leon (51)|3.9.2008 18:49
zkusil jsem ony neklidne zabery pustit z Ediusu primo pres componentni vystupy strizny a vse bylo to OK. narozdil od mpc.
Saxel (2279)|4.9.2008 09:37
[quote=FFMAN;190450]...Jinak může být problém při nahrání z kamery do PC na HDD (přes Vegas 8...)?[/quote]
Ne, do PC dostaneš věrnou kopii toho, co je na pásce. A kdyby docházelo k chybám při přenosu přes sběrnici IEEE1394, byly by v obraze jiné chyby, než trhavý pohyb.
RaDim_ (128)|5.10.2008 22:08
Nevím jestli to tady někdo už nepsal. Nechtělo se mi to celý číst. Jestli jo, tak se omlouvám.

Mám HV30 a ten problém jsem taky jednu dobu řešil. Podle mě je to způsobeno použitou metodou na odstranění prokládání. Já osobně zpracovávám video v Sony Vegas a tam jsou 2 možnosti: Blend a Interpolate (File -> Properties... -> Deinterlace method). Pokud se použije Interpolate, tak je vše v pořádku, pokud Blend, tak ne.

Pokud se ale díváte přímo na zdrojový prokládaný soubor, tak pak záleží na tom, jak prokládání odstraní zobrazovací zařízení (televize nebo u počítačů přehrávač + filtr). Já osobně zdrojové soubory .m2t pouštím v Media Player Classic, který použije nějaký MPEG2 decoder (nevím jestli je to součást Windows nebo jsem to tam nějak doinstaloval) a ten používá jako výchozí deinteralce metodu "auto" - takže nevím co;) Ale vypadá to jako nějaký verze "blendu", takže je to hnus.
RaDim_ (128)|5.10.2008 22:20
Ještě dodám že jsem to zkoušel jak se stabilizátorem tak bez něj a neviděl jsem v tom rozdíl.