Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skystar HD2 nepracuje, pomoc

stoupa2 (4)|20.7.2008 10:38
Čau, koupil jsem si tuto (výše) satelitní kartu a od samého začátku mi nejede. Pročetl jsem hromadu příspěvků a toto či podobné téma z různých portálů a zmiňované rady mi nepomohly. Nejdou mi ani nekódované programy. Zkusil jsem nahrát starší ovladače, jelikož se tvrdí, že s novějšími prostě karta nešlape, opět bez výsledku. V DVBVieweru je neustále černá obrazovka, prostě mrtvola. Překontroloval jsem různá nastavení a vše se zdá být normální.
Parabola je správně nastavená a nasměrovaná (DVD Dream mi indikuje kvalitu signálu ale nenajde žádný kanál).
Pomůže někdo nebo je karta fyzicky v čudu (krajní mez) ?

Systém: Vista 64bit SP1 (stejný problém i pod winxp SP3)
-Vl- (366)|20.7.2008 12:46
[QUOTE=stoupa2;185432]Čau, koupil jsem si tuto (výše) satelitní kartu a od samého začátku mi nejede. Pročetl jsem hromadu příspěvků a toto či podobné téma z různých portálů a zmiňované rady mi nepomohly. Nejdou mi ani nekódované programy. Zkusil jsem nahrát starší ovladače, jelikož se tvrdí, že s novějšími prostě karta nešlape, opět bez výsledku. V DVBVieweru je neustále černá obrazovka, prostě mrtvola. Překontroloval jsem různá nastavení a vše se zdá být normální.
Parabola je správně nastavená a nasměrovaná (DVD Dream mi indikuje kvalitu signálu ale nenajde žádný kanál).
Pomůže někdo nebo je karta fyzicky v čudu (krajní mez) ?

Systém: Vista 64bit SP1 (stejný problém i pod winxp SP3)[/QUOTE]

To že nenajdeš žáný kanál může být tím že jsi na jiný družici kde na té frekvenci (a múže se i o několik Mh lišit) taky něco je, ale ostatní parametry pro ladění nesedí.
stoupa2 (4)|20.7.2008 14:04
[QUOTE=-Vl-;185442]To že nenajdeš žáný kanál může být tím že jsi na jiný družici kde na té frekvenci (a múže se i o několik Mh lišit) taky něco je, ale ostatní parametry pro ladění nesedí.[/QUOTE]

parametry jsou tototožný, znám je z předchozí karty a z klasickýho přijímače
Ilcoun (1)|19.10.2008 12:25
tak už jsi to vyřešil?
Radoo (1302)|19.10.2008 18:14
Takže když tam připojíš měřák nebo přijímač, tak to stopro jede jo ?
gos (64)|20.11.2008 08:55
Mám úplně ten stejný problém. DVB Viewer TE / TE2 - černo, žádný zvuk, DVB Viewer PRO 3.9.4.0 - černo, žádný zvuk, ale signál mi to ukazuje dobrý, DVB Dream 1.4i - mi vyhodí hlášku, že nelze inicializovat DVB zařízení, chyba č. 7 (nebo tak nějak). Stanice to prostě nenaladí, pokud si vyberu ze seznamu co už je v DVB Vieweru, tak holt černo a ticho, jen ten signál to ukazuje. Přeinstaloval jsem kvůli tomu i Windows Vista Ult. 64bit., protože jsem se domníval, že to je kvůli Hybridní SAT kartě, co jsem tam nedávno zkoušel a holt mi v systému po ni zbyl nějaký odpad, ale dělá to to samé. Ještě ji dám testnou kámošovi, ale řekl bych, že je asi na reklamaci. :-(

Tak jsem zapátral a taky si zavolal do Omka :-) a tam jsem zjistil, že mají info, že zatím SS HD2 nejede na Windows Vista 64bit. s 4 a více GB RAM. A na nějakém zahraničním fóru jsem se to dočetl taky. Otázka jestli je to problém toho BDA driveru a nebo těch aplikací. Jestli to pojede s 2 GB RAM, tak mě to naštve, protože jsem už přeinstaloval Visty a teď do nich budu muset zase doinstalovat hromadu programů. A to jsem je měl nainstalované zhruba jenom 2 měsíce. :(

Tak je to problém toho BDA driveru. 2GB jede vše bez problému 4 GB nejede nic. :-( Ještě testnu jestli to pojede v Linuxu.
peteb (53)|12.1.2009 19:05
Vysly nove ovladace pro Skystar HD2. Ke stazeni na
http://www.technisat.com/index6d06.html?nav=Downloads,en,33&pID=215

Zaznamenane zmeny proti predchozim

a) funguji v XP SP3, 4GB RAM
b) uspesne nataci motorem SG-2100
anicka.balounova (22)|15.1.2009 16:51
Ahoj, tak mám bohužel taky problém.
SS2 HD + CI + skylink.
Satelit v pohode-promeren.


V DVBvieweru mi
nejede u ničeho obraz
ale jede zvuk u neplacenych kanálů
u placených ani zvuk, i když už je karta aktivovaná a jsou na ní stažené subscriptions.
Ale obraz prostě nevalí.

DVBdream jede přes FFdshow že? Nebude problém v kodecích? Páč se mi u toho kanálu co hraje spustí FFdsoud codec, ale FFdobrazovej (červena ikona) se nespustí.
Zkoušela jsem odinstalovat kodeky, nainstalovat nové a pořát stejné.

Win Vista service pack 1, poslední ovladače, DVBdream 4.5.1.29 technisat edition
gos (64)|15.1.2009 22:08
Dnes jsem se mrknul na stranky technisatu a taky jsem tam našel nové ovladače a už mi to taky na 4 GB jede. :-D Teď už mi jen chybí v software k te kartě, aby mi šla zapnout akcelerace HD videa přes Avivo (grafickou kartu) jako třeba v PowerDVD a bylo by to super.

Jo jinak v Linuxu mi to fachalo i se 4 GB RAM.
jenyk103 (15)|26.1.2009 22:29
Já mám trochu jiný problém. Chvíli vše chodí jak má, ale pak zatuhne celý počítač (DBViewer Pro, Athlon FX-62, Gigabyte M59SLI-S5 s nForce590 SLI AMD, 8 GB RAM, Vista Home Premium x64). Vlastnost nebo chyba karty? Prolezl jsem celý internet ale tohle nikde neřeší. Ještě zkusím omezit paměť na 4GB, ale začínám podezřívat kartu. Zase když ji zakážu a nechám v počítači, všechno chodí spolehlivě. Babo raď.