Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dvd rekordér panasonic DMR-EX768EPK versus DMR-EX87EP-K

lada22 (32)|17.7.2008 13:16
chtěl jsem se poradit, je v něčem lepší letošní model DMR-EX768EPK oproti loňskému DMR-EX87EP-K, které se teď prodávají za podobnou cenu (cca 8,5 tis.). Ten loňský mi přijde, že má vše, co ten letošní a navíc větší hard disk, ale nevím, jestli v něčem panasonic neposkočil dopředu, co by nahrávalo tomu letošnímu. dík
Xaver (149)|18.7.2008 10:14
Tezke rozhodnuti... :-(
DMR-EX768EPK nema SD slot, asi nema vstup na nahravani kamery iLink (divne viz panasonic.cz), ma lepsi tuner a bude i "odladenejsi" firmware (i kdyz i lonske modely nemeli zasadni chyby), mensi hlucnost HDD, "vic barev".

Novinky jsou pekne zobrazeny na http://panasonic.net/diga/, ale nema vsechny uvadene vlastnosti, protoze je to nenjnizsi letosni model s DVB-T, zejmena co se tyka archivace JPG,MP3 protoze nema USB ani SDHC slot.

Spise bych asi bral DMR-EX87EPK z techto dvou.
Jinak pri svobodne volbe bych si priplatil a bral letosni DMR-EX78EPK s USB.
tomzvule (249)|20.7.2008 21:13
Xaver: chtěl jsem se zeptat na tvůj podpis. Máš LCD Sony W2000 a rekordér Panasonic - proč ne Sony ?
Mám objednanou LCD Sony kdl-40W3000 a rozvažuji mezi těmito rekordéry:

Sony RDR-HXD970-B vs. Panasonic DMR-EX78EP-K

Budu nahrávat většinou ze satelitu a jestli to půjde tak z kamery JVC Everio 135 s HDD přes DV,
taky chci pouštět fotky přes USB do TV.
Xaver (149)|25.7.2008 11:51
tomzvule:
Panasonic má řečeno stručně podle me "nejlepší rekordéry". Vycházím z diskuzí, otec má doma
loňský model Panasonic DMR-EX87EP-K.

Zvažoval jsem taky mezi rek. Sony RDR-HXD970-B vs. Panasonic DMR-EX88EP-K.
Chtěl jsem Jukebox s USB s Analog/DVB-T.

Lákala mě taky jednotnost - vše od Sony (což je vlastně Pioneer), ale nakonec rozhodli špatné zkušenosti některých vlastníku Sony HXD970 v CZ i v UK. I když ty chyby nejsou fatalni nebo můžou být dané pouze špatný kusem, případně neznalostí uživatele.Je třeba to brát s rezervou...
Stěžovali si hlavne (CZ) na výpadky digitálního tuneru, špatnou češtinu u některých funkcích, (UK) výpadky nahrávání podle EPG a nejake dalsi drobne chyby.
Dalsi vyhody Panaku 2008 zapis DVD-RAM , vlozis DVD,USB,SD... a zacne prehravat (drobnost ale potesi), DivX z USB (Sony pry neumi neni to jista info.), umi kopirovat audioCD na HDD a soucasne pojmenovat pisnicky z interni databaze Grace.

Připadá mi že Pioneer je sice na špičce v přidáváni nových funkcí, ale v té rychlosti má dost nedodělků.
Už jsem četl stížnosti na loňské modely na UK diskuzích, přitom při rocích vývoje by už mohly být vyladěné.
Panasonic naproti tomu přidává nové fce pomaleji, ale zase mu vše funguje.

Takze jsem sel do Panaka...
losos (2977)|20.9.2008 03:32
Souhlasím, jakýkoliv rekordér Panasonic je výborná volba. Určitě nikoho nezklame a obsluha i střih jsou velmi snadná věc pro každého.
Mne osobně by zajímalo, co je zač ten typ EX81. V čem je jiný, než např. EX80. Když jsem prohlížel tech. údaje, tak jsem žádný rozdíl neobjevil (kromě ceny). Ví někdo něco, nepíšou o tom někde ? (pro mne česky, prosím).
Xaver (149)|20.9.2008 18:18
Novy model EX81 má novy vzhled a cz menu, 250hdd a usb vstup.

Stranky zrejme nejsou aktualizovane...
losos (2977)|21.9.2008 04:46
Ano, děkuji, nevšimnul jsem si toho USB...
Xaver (149)|21.9.2008 15:03
Neni zac..
Hlavni zmena je ale v cestine, predchozi model ji nemel!!!
losos (2977)|23.9.2008 07:43
Pro Xaver :
Promiň, že zase otravuji, ale nemohu nikde najít, co vlastně ten USB vstup u Panasonicu EX81 umí..., můžeš mi o tom něco bližšího uvést ? Díky předem.
Xaver (149)|24.9.2008 14:34
To Losos

V pohode... :-)

Bude umet (NEMAM OVERENO!) to co standartni HDD/DVD rekordery letosni modely 2008 EX78 - 88, co jsem jiz zde popisoval vcetne +/-... pohledej.

Kratce
USB umi prehrat DIVX,JPG,MP3;
z USB na HDD kopirovat - JPG,MP3
z HDD na USB kopirovat neumi nic.
Xaver (149)|24.9.2008 14:45
To Losos

Po odeslani jsem nasel clanek potvrzujici, ze EX81 ma stejny software co se tyka USB jako EX88 apod.:

Upozornim Te jeste, ze nelze pouzivat USB pokud nahravas z TV!

Detailne jsem to popsal zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/16532-panasonic-dmr-ex88ep