Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pre majitelov Samsung PS50Q96/97HDX alebo PS42Q96/97HDX

mates001 (75)|5.10.2007 23:48
Vlakno len pre majitelov Samsung PS50Q96/97HDX alebo PS42Q96/97HDX.
Ake pouzivate nastavenia (jas, kontrast, tint, sharp, white bal,...) na TV (kablovka), SCART (RGB), HDMI, Komponent...

Trochu som prekvapeny, ze pri inom ako 16:9 nastaveni obrazu su deaktivovane niektore funkcie obrazu (napr DNIe, Movie Plus atd).
Tiez, ked mam nastavenie na 16:9 tak sa automaticky neroztahuje 16:9 program na celu obrazovku - zobrazuje sa s ciernymi pruhmi. Spravne sa roztiahne az ked dam AutoWide (ale vtedy su deaktivovane niektore fičurky na obraz). Na starej 16:9 CRT sa mi to samo prepinalo, ked napr ORF/CT vysielala 16:9.
d
m
Lojzik (100)|6.10.2007 08:53
Neroztahuje se ti to proto, že program je vysílám ve formátu 4:3 letter box (poznáš to podle toho, že logo je v onom černém pruhu). Je to jen domněnka, telku zatím nemám, čekám na ni.
mates001 (75)|6.10.2007 11:25
[QUOTE=Lojzik;152176]Neroztahuje se ti to proto, že program je vysílám ve formátu 4:3 letter box (poznáš to podle toho, že logo je v onom černém pruhu). Je to jen domněnka, telku zatím nemám, čekám na ni.[/QUOTE]

ORF alebo CT vysiela "pravy" 16:9 s logom mimo cierneho pruhu... Neviem ci vzdy, ale hovorim o pripade, ked to tak je... Predpokladal som, ze akykolvek rezim obrazu mam nastaveny, vzdy to pri "pravom" 16:9 skočí tak ako má.
gti (58)|6.10.2007 13:56
[QUOTE=mates001;152187]ORF alebo CT vysiela "pravy" 16:9 s logom mimo cierneho pruhu... Neviem ci vzdy, ale hovorim o pripade, ked to tak je... Predpokladal som, ze akykolvek rezim obrazu mam nastaveny, vzdy to pri "pravom" 16:9 skočí tak ako má.[/QUOTE]

Já se dívám přes CS link a používám režim široký zoom.Trochu nevím,pokud si dám třeba Eurosport a přepnu na režim 16:9,tak obraz je rozpláclý.Že by nevysílali v režimu 16:9?
Karel129 (503)|7.10.2007 08:53
Ja nevim ,ale nase programy nevysilaj pravej 16:9 ,jen Primackej automagazin.Pozna se to jednoduse na TV 4:3, ze je obraz splostelej.Pokud je sice obraz na obrazovce jako 16:9 ale ma okraje(nahore a dole) tak to neni pravy 16:9,protoze pri prepnuti obrazu na 16:9 by mel byt presne na obrazovku nasich (sam.Q97 ).Jinak nastaveni mam na 50% vsechno.A Dig.filtr mam vyplej, obyc.program(kabelovka) je pak lepsi,nedela duchy pri pohybu.Jo a pouzivam siroky zoom, kdysi obraz roztahnu na presnou geometrii(aby nebyla postava placata)a posunu mimo lobo,hlavne na Prime.
mates001 (75)|7.10.2007 16:02
[QUOTE=Karel129;152214]Ja nevim ,ale nase programy nevysilaj pravej 16:9 ,jen Primackej automagazin.Pozna se to jednoduse na TV 4:3, ze je obraz splostelej.Pokud je sice obraz na obrazovce jako 16:9 ale ma okraje(nahore a dole) tak to neni pravy 16:9,protoze pri prepnuti obrazu na 16:9 by mel byt presne na obrazovku nasich (sam.Q97 ).Jinak nastaveni mam na 50% vsechno.A Dig.filtr mam vyplej, obyc.program(kabelovka) je pak lepsi,nedela duchy pri pohybu.Jo a pouzivam siroky zoom, kdysi obraz roztahnu na presnou geometrii(aby nebyla postava placata)a posunu mimo lobo,hlavne na Prime.[/QUOTE]

Ja mam 16:9 CRT a tam ked CT alebo ORF vysiela pravy 16:9 (resp. aj so sprievodnym "povelom pre TV") tak mi CRT naskoci na FULL obrazovy rezim a vtedy viem ze to je OK. Ale na 4:3 je to s ciernymi pruhmi.

Inak ja sa s nastaveniami Q69 trochu trapim. Najviac ma se.e, ze si clovek doplati za Motion PLUS a musi to mat vypnute, lebo je to zle (programatori v samsungu sa velmi nevysvihli). Tak by som si zelal, aby to slo spravit nejakym upgradeom FW, ale to asi tazko /i kde to davaju na vsetky modely/. V pomalych scenach to ma velky vyznam, ale rychle švengy kamery to ee...
Bobanovicz (169)|7.10.2007 23:49
16:9 nativně vysílá ČT pouze na DVB-T, u analogu je to plný počet řádků z černými pruhy, takže je logické, že pokud TV přepneš do 16:9 tak ti zobrazuje zploštěle a i s těmi pruhy.
Některé TV ovšem dokáží tento režim ořezat automaticky (Panasonic), na Samsungu musíš použít zoom.
jaguar000 (123)|8.10.2007 11:53
[QUOTE=Bobanovicz;152262]16:9 nativně vysílá ČT pouze na DVB-T, u analogu je to plný počet řádků z černými pruhy, takže je logické, že pokud TV přepneš do 16:9 tak ti zobrazuje zploštěle a i s těmi pruhy.
Některé TV ovšem dokáží tento režim ořezat automaticky (Panasonic), na Samsungu musíš použít zoom.[/QUOTE]

To je zajímavé. Když kabelovka vysílá vše 4:3, tak Panasonic má nějaký režim, který u programů 16:9, ořeže pruhy nahoře a dole a zvětší (zoom) na celou obrazovku. Pochopil jsem to dobře? Jak se tato funkce jmenuje? Nikdy jsem o tom neslyšel.
ondrejs (18)|8.10.2007 13:45
To "násilné" automatické ořezávání černých pruhů by měly umět i plasmy od LG. Panasonic to (narozdíl od Samsunga) umí taky. My doma máme Samsunga PS50C96HD a tuhle funkci bych docela uvítal. Na kabelovce od UPC jsem se ale přesvědčil, že Samsung při automatickém scanování dokáže obraz přizpůsobit tak, aby byl po celé obrazovce bez černých pruhů, pokud je daný kanál vysílaný opravdu v 16:9. Byl to nějaký německý program - možná ARD, ted si přesně nevzpomínám. Na moment byl vidět obraz s černými pruhy a pak se to hned automaticky ořízlo a roztáhlo přes celý obraz.
gti (58)|8.10.2007 13:52
[QUOTE=ondrejs;152289]To "násilné" automatické ořezávání černých pruhů by měly umět i plasmy od LG. Panasonic to (narozdíl od Samsunga) umí taky. My doma máme Samsunga PS50C96HD a tuhle funkci bych docela uvítal. Na kabelovce od UPC jsem se ale přesvědčil, že Samsung při automatickém scanování dokáže obraz přizpůsobit tak, aby byl po celé obrazovce bez černých pruhů, pokud je daný kanál vysílaný opravdu v 16:9. Byl to nějaký německý program - možná ARD, ted si přesně nevzpomínám. Na moment byl vidět obraz s černými pruhy a pak se to hned automaticky ořízlo a roztáhlo přes celý obraz.[/QUOTE]

A jaký si měl na Samsungu nastavený režim obrazu,široký zoom?
Karel129 (503)|8.10.2007 20:20
Ja tu LG ktera to orezavala mel doma a moc se mi to nelibilo.Bud to fungovalo spatne ,nebot to prepinalo i pri dele zaplem kanalu samo a vickrat,nebo to stejne zdeformovalo obraz.Radsi si to naladuju(orezu sam).Me osobne se vic libi mod zvetseni , kdy si geometrii obrazu prizpusobim a vim ze kruh je kruh a ne placka.Samozrejmne se to nehodi pri castem prepinani,ale pri sledovani filmu je to OK.Kazdemu hold vyhovuje neco jineho .
mates001 (75)|8.10.2007 20:32
[QUOTE=ondrejs;152289]To "násilné" automatické ořezávání černých pruhů by měly umět i plasmy od LG. Panasonic to (narozdíl od Samsunga) umí taky. My doma máme Samsunga PS50C96HD a tuhle funkci bych docela uvítal. Na kabelovce od UPC jsem se ale přesvědčil, že Samsung při automatickém scanování dokáže obraz přizpůsobit tak, aby byl po celé obrazovce bez černých pruhů, pokud je daný kanál vysílaný opravdu v 16:9. Byl to nějaký německý program - možná ARD, ted si přesně nevzpomínám. Na moment byl vidět obraz s černými pruhy a pak se to hned automaticky ořízlo a roztáhlo přes celý obraz.[/QUOTE]

Takto mi to robila aj moja CRT 16:9.
Lojzik (100)|11.10.2007 07:10
tAk mam od včerejška Samsunga PS42C96HD. Co se obrazu týče, tak jsem opravdu spokojený, instalace byla hračkou, jediné, nad čím bádám, je formát obrazu. Když dám 16:9, tak mi to hodí černé pruhy nahoře a dole. Mám dojem, že to není tím, že by obrazovka nebyla 16:9, ale že body jsou širší, než vyšší, tak to k těm 1024 dopočítá 576 bodů namísto 768. Takže musím dát formát zvětšení a přizpůsobit na velikost obrazovky. To je asi nejlepší kompromis třeba na Nově, kde se často přepíná mezi 4:3 a 16:9. Ale možná se to vyřeší samo tím, jak Nova přejde na nativní 16:9 v digitálu (mělo by se tak stát o víkendu nebo v příštím týdnu)
Anders (9)|11.10.2007 11:04
a) doporučuji do nadpisu vlákna přidat i Samsung PS-42C96HD. Liší se od PS-42Q97HD pouze absencí třetího bočního HDMI a (teoretickou) absencí nějakého "dalšího vylepšení rychlého pohybu Movie Plus" - ačkoliv u obou typů výrobce udává stejnou technologii Real Motion Studio - těžko říct, nakolik je to jen marketingový trik, srovnávací test neexistuje.

b) V prodejně hned vedle byla plazma Philips, tedy dokonalé bezprostřední srovnání - jemně lepší cena, ale za to horší barvy, horší kontrast, a navíc zcela bez DVB-T! Tedy mám Samsunga (a řetězec OKAY chválím za možnost vrácení do 30 dní v původním obalu)

P.S.: Všechny názvy televizorů v nadpisu vlákna by měly být správně s pomlčkou PS- ... viz oficiální značení na webu výrobce. Jinak nás tady málokdo vygoogluje a bude méně zkušeností a rad :-) Já jsem taky bohužel původně hledal s pomlčkou.
Anders (9)|11.10.2007 11:15
PROPOJENÍ S PC/NOTEBOOKEM
Na DivX používám propojení "notebook-DVI-výstup >> DVI-VGA kabel >> plazma-PC/VGA-vstup" (tedy de facto z toho DVI využívám prozatím jen analogové piny).

Napadlo mě, že možná tohle je lepší řešení, než čistě digitální cesta s kabelem DVI-HDMI (který nemám). Protože pokud DivX protáhnete přes analogový VGA výstup, jednotlivé pixely se příjemně "rozpliznou" a není ani stopy po nějakém kostičkování.

Dotaz - zkoušel někdo objektivně toto porovnat - filmy z PC pustit pres VGA a potom i přes HDMI?

Pozn. Není nad Bluetooth myšku v křesle obýváku :-) Vřele doporučuji notebook s vestavěným BT přijímačem (udávaný dosah 10m). Pak teprve vyniká fajn požitek z DivXu s úhlopříčkou 107 cm :-)
Lojzik (100)|11.10.2007 11:51
Anders:
EPG mi taky nezvládá čestinu. Někde určo musí jít nastavit kódování čestiny, ale nevím, kde. A zatim jsem po tom ani moc nepatral.
Bobanovicz (169)|11.10.2007 13:35
EPG v CZ opravdu nejde, v nastavení to není.
To Lojzik: Ty černé pruhy nejsou žádnou velikostí pixelů, přečti si co jsem psal výše.
mates001 (75)|11.10.2007 19:51
Pre kutilov:

vstup do servisneho menu:
- vypnite TV do stand by
- rychlo po sebe stlacne na DO: Info-Menu-Mute-Power
- zapne sa TV a uvidite servisne menu
Prvy udaj je o dlzke pouzivania TV (skoda ze som to nepozrel hned po zapnuti) - dnes tam mam 68h
V menu su rozne polozky, od vyvazovania bielej, cez korekcie atd. Este som sa s tym nehral...

!!!!POZOR!!!! po vstupe do servisneho menu sa resetuju vsetky nastavenia uzivatela
!!!!POZOR!!!! kazdy sa vŕta v servisnom menu na vlastne riziko!!!!
xxgc (17)|11.10.2007 20:46
Mohu se zeptat : Jak si poradil Samsung (mám objednaný PS-50Q97HDX) s dnešním vysíláním NOVY? Myslím to neustálé přepínání z 4:3 na 16:9
xxgc (17)|11.10.2007 20:57
Právě to přepínají i uprostřed Růžovky.....
Bobanovicz (169)|11.10.2007 22:13
Nijak, musíš přepnout manuálně na 16:9 a potom zase na zoom.
xxgc (17)|11.10.2007 22:26
[QUOTE=Bobanovicz;152627]Nijak, musíš přepnout manuálně na 16:9 a potom zase na zoom.[/QUOTE]

To mi chceš říct, že co 10,20,30 sekund přepínáš......... Alespoň to teď na Nově tak vypadá..... Nejde to nějak automaticky?

Aha ,koukám právě na první příspěvek a tam se píše něco o AutoWide.....
Lojzik (100)|12.10.2007 07:19
Ty formáty obrazu pořád nějak nechápu. Momentálně koukám na Novu a ČT1, obě stanice vysílájí ve formátu 4:3 a zatímco u ČT1 mi to hází režim 4:3 s šedými pruhy po boku, ale Novu mi to roztahuje na plnou obrazovku 16:9. A nemohu pochopit proč.

No a druhý dotaz se týká toho, proč v menu pod formátem obrazu je ještě položka "Režim obrazu". Přijde mi to jako duplicitní položka k formátu obrazu, která při formátu obrazu na automatický režim tento režim "přebije" a při nastavení na 16:9 mi to i vysílání 4:3 zobrazuje jako 16:9. Opravdu to nějak nemohu pochopit
Bobanovicz (169)|12.10.2007 18:27
Co se týká rozlišení automatiky v jakém formátu se vysílá tak je rozdíl mezi analogem a DVB-T. U analogu se vysílá vždy nativně 4:3, při formátu 16:9 se do plného počtu řádků přidají černé pruhy (letterbox), nezmiňuji teď schválně systém vysílání Autosalonu na Primě ani včerejší formát na Nově kdy se jednalo o plný počet řádků ve formátu 16:9, protože toto vysílání budou všichni majitelé 4:3 obrazovek bez možnosti přepnutí na 16:9 vidět jako natažený 4:3.

U DVB-T je to ovšem tak, že se vysílá plně v 16:9 (tak jak jsem popsal v předchozím odstavci v poslední větě) nebo 4:3 a formát je řízen signálem, který si TV přepne do správného poměru, tady není důvod používat letterbox.

Jak je to s Automatickým režimem a Režimem obrazu u Samsungu jsem psal tady:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=150137#post150137
Karel129 (503)|13.10.2007 08:07
Presne tak,chova se mi to presne jak jsi to popsal a jen tak mimochodem,pokud nas Nova bude krmit pri TV-novinach takovym signalem a pak po nich pusti film ,kdy kvalita(i u novych filmu)je jako u VHS kazet pretacenych pred revoluci, tak at jdou do p..... A chci se zeptat komu vadi umisteni vypinaciho tlacitka na dalkovym ovladaci? Me se za tmy uz povedlo parkrat vypnout TV.To je zatim jedina vec co me vadi na nasi plasme.
mates001 (75)|13.10.2007 14:09
[QUOTE=Karel129;152743]Presne tak,chova se mi to presne jak jsi to popsal a jen tak mimochodem,pokud nas Nova bude krmit pri TV-novinach takovym signalem a pak po nich pusti film ,kdy kvalita(i u novych filmu)je jako u VHS kazet pretacenych pred revoluci, tak at jdou do p..... A chci se zeptat komu vadi umisteni vypinaciho tlacitka na dalkovym ovladaci? Me se za tmy uz povedlo parkrat vypnout TV.To je zatim jedina vec co me vadi na nasi plasme.[/QUOTE]

JJ mne sa to podarilo zatial (len raz). Snazim sa palcom nahmatat aj tie bodky pre nevidomych a vtedy viem ze nie som na cisle 1 ale na off. Je to sila zvyku...

Skuste napisat s akymi nastaveniami pozeratde analog SD TV a digital SD TV (zahorovacia doba, a po zahoreni). BTW: mne DVB-T co pokusne v BA vysiela akoby koktala. Obcas sa zasekne a hned pusti... Je to take trhanie obrazom (obcas). Na analogu to nepozorujem. Je to vysielanim, alebo plazmou/dvbt tunerom?
Majlk (161)|13.10.2007 19:14
A je v tom servisnim menu i cislo firmware desky....,at do toho zbytecne nelezu,jo a funguje to na vsechny Samsungy...,ja mam ...M87BD.
mates001 (75)|13.10.2007 20:42
[QUOTE=Majlk;152764]A je v tom servisnim menu i cislo firmware desky....,at do toho zbytecne nelezu,jo a funguje to na vsechny Samsungy...,ja mam ...M87BD.[/QUOTE]

Myslim ze ano... je tam viacej udajov informacnych (mino nastavovacich)... Ale ja sa v tych cislach nevyznam...
Karel129 (503)|14.10.2007 15:18
Tak zacnu ja s tim nastavenim na analog.Obraz vsechno na 50% krome barvy, ta ma jen 48%.Dale zaplej zesilovac signalu,vyplej dig.filtr,protoze se mi zda, ze zehli obraz.Osobne mam rad radsi ostrejsi.Cerna-nizka,dyn.kontrast-vypnuto,zvyrazneni okraju-zapnuto,DNIe-zapnuto,kolorim.prostor-automat.Jo a format obrazu zvetseni na tzv.kruh je kruh a ne placka,posunuti mimo znacky stanice(pokud to jde).Dig.je zhruba stejne,pokud to teda neni 16:9 ,kdy se zapnou ty dalsi funkce.Dvd taktez.Kdykoliv jsem v nejaky elektroprodejne ,tak se jen utvrzuju v presvedceni, ze s analog.signalem si tahle TV poradi nejlip,coz je 90% meho casu u TV.V servisnim menu jsem zatim nebyl,ikdys jsem stoura tak zatim nemam duvod.Upravoval jste v nem nekdo neco?
mates001 (75)|14.10.2007 19:47
[QUOTE=Karel129;152825]Tak zacnu ja s tim nastavenim na analog.Obraz vsechno na 50% krome barvy, ta ma jen 48%.Dale zaplej zesilovac signalu,vyplej dig.filtr,protoze se mi zda, ze zehli obraz.Osobne mam rad radsi ostrejsi.Cerna-nizka,dyn.kontrast-vypnuto,zvyrazneni okraju-zapnuto,DNIe-zapnuto,kolorim.prostor-automat.Jo a format obrazu zvetseni na tzv.kruh je kruh a ne placka,posunuti mimo znacky stanice(pokud to jde).Dig.je zhruba stejne,pokud to teda neni 16:9 ,kdy se zapnou ty dalsi funkce.Dvd taktez.Kdykoliv jsem v nejaky elektroprodejne ,tak se jen utvrzuju v presvedceni, ze s analog.signalem si tahle TV poradi nejlip,coz je 90% meho casu u TV.V servisnim menu jsem zatim nebyl,ikdys jsem stoura tak zatim nemam duvod.Upravoval jste v nem nekdo neco?[/QUOTE]


Ja mam zatial cca 100 hodin za sebou, takze vsetko pod 50. Skor 47-48. Ostrost "len" 10. Nenapisal si MODE. Ja mam Movie a Warm1. Color 40 (uplne mi staci). Digi NR mam auto. Black/Contrast zatial OFF. Wide farebny priestor. A hratky s farbami mam nastavene na ubratie cervenej/ruzovej. V servisnom menu som uberal cervenu... Aku si mal/mas cervenu v servisnom menu? Ja mal 138/130, teraz mam 130/127.
V takto nastavenych hodnotach kontrastu sa mi zda vsetko mdle. Ked tam trochu dosolim Dynamickeho kontrastu (LOW) tak to je k svetu.
S tou analog TV je to fajn: aj pri zoom (logo uplne mimo, kruh kruhom) to nie je zle a rozbite...
Lojzik (100)|15.10.2007 18:17
[QUOTE=Bobanovicz;152578]EPG v CZ opravdu nejde, v nastavení to není.
To Lojzik: Ty černé pruhy nejsou žádnou velikostí pixelů, přečti si co jsem psal výše.[/QUOTE]

EPG v češtině jede!!!
Je to tajný fígl, ale já Vám to prozradím :-)
Stačí si změnit zemi z ČR na Velkou Británii. Mně se to povedlo pouze prostřednictvím funkce plug and play v nastavení. Ostatní funkčnost TV to neovlivní a EPG pojede v pořádku.
Bobanovicz (169)|15.10.2007 23:01
Máš pravdu, funguje to :-)
Dík.
Anders (9)|28.10.2007 22:59
Jen bych podotknul, že pro znovu-spuštění "Plug & Play" musí být TV přepnutá na analog - jinak je položka v menu šedá...

Vyřešením češtiny v EPG zmizela jediná výtka, kterou jsem k TV měl... Lojzik na hrad!!! :-)
Lojzik (100)|1.11.2007 06:38
Tak jsem včera nainstaloval DVD a narazil jsem na onen zde již zmiňovaný zásadní problém. A to celkem katastrofální zvuk z DVD. Oproti televiznímu vysílání je to dost bída. Takže vše z DVD zatím pouštím přes externí repro. u DVD by to i tak mělo být, ale u pořadů nahraných z TV by mi vyhovovalo pustit to přes televizi.
qantas (39)|1.11.2007 18:48
Rozhoduji se koupit plasmu Samsung , tak premyslim o kterem typu , prosim v čem zásadním je rozdíl mezi PS50C96HD a nebo PS50Q97HD.Dekuji vsem za nazory,vim ze to sem nepatri,ale zeptam se, znamy tvrdi ze lepsi volba je Panasonic 50PX70EA,taky si rad vyslechnu Vase názory.Díky ještě jednou.A je to vážně s tím zkusem u Samsungu tak špatné ???
qantas (39)|1.11.2007 18:49
oprava : zvukem u Samsungu...
Lojzik (100)|2.11.2007 06:25
qantas: zvuk z telky je naprosto v pohodě, pouze zvuk z audio vstupu (třeba z DVD) teda není nic moc. Pokud máš domácí kino, tak pak bych to neřešil, v opačném případě si to nech někde předvést.
qantas (39)|2.11.2007 08:49
lojzik : a prosim rozdil v uvedenych modelech ?? ta PS50C96HD mě přijde až podezřele levná :o)) diky
Lojzik (100)|2.11.2007 11:09
modly s písmenem Q v názvu mají funkci na plynulejší pohyb (leč občas snižující kvalitu obrazu) a HDMI vstup navíc z boku, což modely s písmenem C nemají.

Modely s číslem 97 v názvu mají navíc ultrabright filtr - tmavší obraz, ale méně se leskne na světle.

Takže od jedné velikosti, dejme tomu 42", existují různé varianty:
PS42C96
PS42Q96 - navíc plynulejší pohyb a HDMI vstup z boku - ten májí jen někteří prodejci, třeba Electroworld
PS42Q97 - navíc plynulejší pohyb a HDMI vstup z boku a ultrabright filtr

50" modely jsou víceméně jen zvětšeniny těch 42"

Vedle sebe s identickým vstupem je možné oba modely C96 a Q97 vidět například v Datartu na Novém Smíchově.
qantas (39)|2.11.2007 12:02
lojzik: diky za super odpoved....premyslim nad 50", mysliš že má smysl jít do 50Q97HD oproti 50C96HD,jsem z Brna a bohužel vedle sebe tyto 2 modely nikde nemají.....:o( nebude problem pri sledovaní ze 4,2m ve velikosti úhlopříčky?díky
Karel129 (503)|2.11.2007 17:52
Na 4,5m je 50 akorat.Udajne je rozdil mezi Q96--Q97 jen ta stribrna lista na spodu.Ja osobne sel do Samsunga,protoze ikdyby stal stejne, tak me se panak vubec obrazove a vybavou nelibi.Vcera jsem sledoval klasiku,1.Terminatora a pri 16:9 pri zaplych "zlepsujicich funkcich",se mi zdal obraz takovy jakoby"""3D""".Nadhera.Zvuk je jediny minus techto modelu.Chybi dost basy,ale na to mam vez a bedynky.Co ale chtit od placky ze?
René (17)|2.11.2007 21:50
Zdravím všechny,

zvažuji koupi plasmy Samsung 42Q97HD. Z toho, co jsem zatím na tomto fóru četl bych řekl, že je to dobrá volba. Nebo se mýlím :-)? Mám pár otázek do fóra:

1. Jak je to se spotřebou. Výrobce tvrdí, že 380W. Už jsem četl, že to jsou maximální spotřeby, v reálu prý může spotřeba proudu klesnout až o 2/3. Nedělal jste někdo měření, můžete mi potvrdit, že průměrná spotřeba je u všech plazmových TV zhruba kolem 230W, tedy skoro tolik, co LCD?

2. Jak je to s formátem obrazu 16:9 a 4:3? Pochopil jsem správně, že se Samsung dá nastavit, aby zobrazoval obraz vždy ve vysílaném formátu? Nemár rád obraz 4:3 roztažený na 16:9 a nerad bych to neustále ručně měnil. Budu přijímat dig. vysílání.

3. Ujistěte mě prosím, že udělám dobře, když do této TV půjdu. Pak ještě uvažuju o Panasonicu 42PX700 (až ho slevní :-))) Panasonicy mají dle recenzí výborný obraz, ale viděl jsem je ve 2 prodejnách a mám pocit, že jejich obraz byl oproti ostatním TV nějak zamlžený.

4. Z jaké vzdálenosti bych se měl dívat na TV 42 palců? Bude stačit 3,5 metru?

5. Svítí pod tím velkým kulatým tlačítkem pro zapnutí modré světlo nebo to byl jiným typ Samsungu?

Předem díky za odpovědi.
Bobanovicz (169)|2.11.2007 22:32
1. Neměřil jsem, pravda je, že v reálu je spotřeba nižší než udávaná.

2. Pokud je řídící signál (DVB-T, DVD, atd.) tak se TV přepíná automaticky, jinak zůstane ve formátu jaký nastavíš.

3. Subjektivní dojem...to si musíš posoudit sám.

4. 3,5 m stačí bohatě.

5. Světlo svítí tak jak si nastavíš v menu, buď svítí pořád nebo při zaplé TV a nebo při vyplé TV.
Karel129 (503)|3.11.2007 07:58
Ja mel nastavenou obrazovku vse na 50% a setreni energie na maximum a za 8 hodinove sledovani TV poradu je prumerna spotreba 175W(+- uz nevim presne).Mereno merakem.Proste jsem spotrebu vydelil poctem jetych minut.Bal jsem se taky spotreby, ale je to OK.Navic tenhle Samsung ti pri zaple kolonce max. uspory neudela nic s obrazerm(ja aspon nic nevidim) narozdil od LG kde poklesne jas.Procti tema "jakou Plasmu"dost se tam pise.
2. bod, me osobne se prave libi funkce kde si zvetsim obraz, aby kruh byl kruh a ne placka(da se menit nastaveni jednim tlacitkem),ne jako u panaka ,kde se zvetsi jen stred.
3. bod, ja detailne zkousel tyhle 3 TV a mam stejnej dojem jako ty,navic si Samsung nejlip poradil s klasickym TV-analog vysilanim ze vsech Plasem.Ma tzv.Sonacke podani barev(obrazu).Navic je dobre vybavenej.
xxgc (17)|3.11.2007 17:32
Tak jsem měl dnes na chvilku super den. Fakt ale na chvilku.... Ráno dorazila (11.10. objednaná v Datartu)očekávaná Tv Samsung PS50Q97HD.. Vše super, dopravce TV donesl, vybalil, odvezl obal a starou TV a se slovy "nechte jí tak hoďku nebo dvě zahřát a pak jí puste" jsem se s ním rozloučil. Po hoďce a půl jsem TV zapnul a.... NIC. Teda - zvuk šel. Obraz nenaskočil ani po hodině marných pokusů... No a nastal kolotoč telefonátů do shopu Datart, do Datartu na Zličín (mám to tam kousek). Výsledek? TV jsem naložil a odvezl na Zličín s tím, že to budou řešit příští týden.... A že mi půjčí na koukání jinou - třicetsedmičku... Vše OK ale pak nastal šok... Prodavač mi v podpaží přinesl malou 37 CM televizi.... Přiznám se, že jsem se už dlouho tak dobře nezasmál. Přesto o Samsunga stojím a po měsíci brouzdání na netu jí prostě chci (samozřejmě mi bylo nabídnuto zrušení kupní smlouvy nebo jiná TV) A tak budu asi zase čekat a čekat (a koukat na tv v noťasu neboť mou 29 SONY mi zdarma Datart odvezl). Prostě "blbej den na to přestat chlastat". Má někdo podobnou veselou příhodu?
pipoun (1)|3.11.2007 20:27
Lidi, trochu mimo mísu. Je na trhu LCD s LED podsvícením, jestli jo tak která.
Karel129 (503)|4.11.2007 06:12
[QUOTE=xxgc;154778]Tak jsem měl dnes na chvilku super den. Fakt ale na chvilku.... Ráno dorazila (11.10. objednaná v Datartu)očekávaná Tv Samsung PS50Q97HD.. Vše super, dopravce TV donesl, vybalil, odvezl obal a starou TV a se slovy "nechte jí tak hoďku nebo dvě zahřát a pak jí puste" jsem se s ním rozloučil. Po hoďce a půl jsem TV zapnul a.... NIC. Teda - zvuk šel. Obraz nenaskočil ani po hodině marných pokusů... No a nastal kolotoč telefonátů do shopu Datart, do Datartu na Zličín (mám to tam kousek). Výsledek? TV jsem naložil a odvezl na Zličín s tím, že to budou řešit příští týden.... A že mi půjčí na koukání jinou - třicetsedmičku... Vše OK ale pak nastal šok... Prodavač mi v podpaží přinesl malou 37 CM televizi.... Přiznám se, že jsem se už dlouho tak dobře nezasmál. Přesto o Samsunga stojím a po měsíci brouzdání na netu jí prostě chci (samozřejmě mi bylo nabídnuto zrušení kupní smlouvy nebo jiná TV) A tak budu asi zase čekat a čekat (a koukat na tv v noťasu neboť mou 29 SONY mi zdarma Datart odvezl). Prostě "blbej den na to přestat chlastat". Má někdo podobnou veselou příhodu?[/QUOTE]
A proc jsi proboha nechal odvezt toho Sonaka?Copak by se nikde jinde, nebo u nekoho jineho neuzivil?
xxgc (17)|4.11.2007 20:37
[QUOTE=Karel129;154800]A proc jsi proboha nechal odvezt toho Sonaka?Copak by se nikde jinde, nebo u nekoho jineho neuzivil?[/QUOTE]

Víš ja vypadá černoch v tunelu nebo vodník v bažně? Ta přesně takový obraz už chudinka měla.... 11 let odsloužila a dál už odmítala zobrazovat... Při pokusu o zvýšení jasu se každé 2-3 sec vypínal obraz..takže z toho bylo rádio... Na její omluvu budiž řečeno, že 20h denně provozu nebyl problém.
Karel129 (503)|5.11.2007 17:17
Tak to jo 29" radio neni zrovna OK.
mates001 (75)|5.11.2007 19:05
[QUOTE=pipoun;154786]Lidi, trochu mimo mísu. Je na trhu LCD s LED podsvícením, jestli jo tak která.[/QUOTE]

Samsung v katalogu 2007/2008 uz jednu ma. FHD, nadherny obraz - uz som ju videl na zivo. PARADA!
A cena? "Parada" tiez;) Cena niekolkych modelov 50Q;)