Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

české znaky v EPG

petrusek (32)|6.1.2007 22:07
Zkusil jsem si rozjet DvbDream a kromě toho, že mi připadá docela dobrý, jsem zjistil, že má problém s diakritikou v EPG stejně jako spousta dalších podobných programů (jediný z těch co jsem zkoušel který to správně řeší je ProgDVB). Po prohledání fóra k DvbDreamu (na které se mi nepodařilo zaregistrovat) jsem tam narazil na to, že podobný problém řeší i poláci a někdo ho už částečně vyřešil trochu nesystémově, ale funkčně modifikací ttf fontu používaného k vykreslování EPG textů. Rozhodl jsem se udělat totéž pro české znaky, kde to komplikuje multibyte kódování (ISO 6937), ale díky jeho uspořádání se nabízí nedokonalé řešení modifikací fontu. Výsledek mojeho pokusu je zde ke stažení, vyzkoušejte jestli chcete... Teoreticky by to mohlo fungovat i v jiných programech než DvbDream, které umožnují nastavení fontu pro EPG.

PS: v pozdějším příspěvku je také novější verze fontu ke stažení a ještě dále je i normální (regular) varinata upraveného fontu
50_134.jpg
Dreamer (459)|6.1.2007 22:48
Vdaka, vyskusam, ja som sa tiez pokusal to spravit, ale neuspesne. Inak CS link pouziva este zvlastnejsi format ako napr. UPC, takze EPG z UPC ide skoro vsade (len nie v DVB Dream, autor ma teraz pauzu), to z CS link asi len v SkyView a mozno uz aj v ProgDVB.
petrusek (32)|6.1.2007 22:56
Já nemám UPC, ani žádné DVB-S, já to řeším v souvislosti s DVB-T - Multiplex A (Brno). Jo, ještě jsem teď zjistil, že na to má vliv položka "skript" v dialogu pro výběr fontu. Ten font jsem upravoval tak, že musí být vybraný skript "Západní".
clee (6592)|6.1.2007 23:57
jak v dvbvieweru tak na GI8700 mi cesky epg jede v pohode...
Dreamer (459)|7.1.2007 01:00
EPG v CS linku funguje pokial viem len v SkyView, ale s touto upravou to ide aj v DVB Dream a to v CSlinku! Posielam jedno obrovske DIK petrusek!!!

Par poznamok, nefunguje ceske dlhe u ("ů") a "i" - kratke aj dlhe - a aj velke "I" a "D" su sirsie ako by mali byt, neviem ci je to normalne, alebo ci sa to da opravit, ked potrebujes viac info alebo screenhoty, rad pomozem. Mozno mi to zle stiahlo, alebo rozbalilo, ale asi by to neslo vobec, velkost ttf suboru je 280 KB (287 332 bytes), je to spravne?

Este sa chcem (pre istotu) spytat, ci ten subor mozem uploadnut do DVB Dream fora, prip. aj inde?

Este k registracii na DVB Dream fore, posli mi prosim PM, alebo napis tu presne ake uzivatelske meno tam pouzivas, teda ked si sa zaregistroval a nemozes sa prihlasit, alebo mi posli IPadresu, mozno ked pouzivas zdielanu, bola zablokovana koli spammerom, napisem adminovi.
Dreamer (459)|7.1.2007 01:33
Tak funguje aj ceske a slovenske UPC (aj ked ja UPC nemam, ale EPG nie je kodovane)!

Po zmene na zapadny skript a restarte DVB Dream su uz "i" v poriadku. Nasiel som ale dalsie chybicky, napisem teraz vsetky, aj stare, aj nove, aby to bolo prehladnejsie:

- ceske dlhe u ("ů") nefunguje vobec, stale sa zobrazuju 2 znaky
- slovenske o s vokanom ("ô") tiez vobec nefunguje, zobrazuju sa 2 znaky
- nasledujuce pismena vyzeraju stale divne, su hrubsie ako ostatne: (velke) "A", "D", "E", "I"
mirekv (7169)|7.1.2007 09:56
Dreamer
Blbý dotaz, ale kam soubor nahrát a jak jej v DVBDream aktivovat?
petrusek (32)|7.1.2007 11:28
mirekv: Rozbalit ten dvoudílný archiv, tím získat soubor "tahomabd_epg.ttf" (o velikosti 287 322 bytů), ten nainstalovat do windows (třeba drag&drop v průzkumníku do adresáře Windows\Fonts), tím by měl v nabídce fontů přibýt font "Tahoma EPG" (zatím jen ve variantě bold) a tento font potom v EPG pluginu DvbDreamu zvolit v DVBEPG settings na záložce Fonts zejména pro položku "Events", "Event Name" a "Event Description" a taky na záložce OSD pro položky "Event" a "Description", pokaždé nezapomenout zvolit skript "Západní"

Dreamer: Ten soubor do DD fóra klidně uploadni, ale myslím že ještě není dodělaný (jak sám vidíš). Při pokusu o registraci na DD fórum mi to píše chybu "Please include DVB hardware information in your signature! / Veuillez
indiquer les informations concernant votre matériel DVB dans votre
signature, s`il vous plait.", i když do toho pole Signature píšu po pravdě "MSI MegaSky 580", tak nevím co si o tom mám myslet. PM jsem se ti na tomhle fóru pokoušel poslat několikrát, ale vždycky skončila ve složce "Nedoručená" místo "Odeslaná", takže hádám že nedošla :-( IP adresu mi ISP občas mění a chtěl jsem se tam zaregistrovat se stejnou přezdívkou jako tady.
Mně "ů" funguje, ale nefungovalo dokud jsem nenastavil právě ten Západní skript. "ô" fungovat nemůže, protože vokánek v češtině nemáme a tudíž jsem ho neřešil a ani jsem nemohl, protože jsem na něj zatím nenarazil a tudíž nevím, který znak z fontu bych měl modifikovat (když mi řekneš, který znak se vždycky v té dvojici objevuje jako první a který symbol by to mělo znamenat, můžu to do toho fontu doplnit). Na "A", "D", "E", "I" jsem nesahal, takže nevím o co jde. Sahal jsem ale na "i" když jsem se snažil aby "í" nevypadalo úplně blbě, ale stejně to moc nepomohlo a projevily se zase jiné chyby :-(

Celkově je to nesystémové řešení a není možné pomocí něj dosáhnout perfektního vzhledu (o něco líp by to možná ještě mohlo vypadat s fontem typu Courier, kde jsou všechna písmenka stejně široká) a chtělo by to řešit efektivněji a elegantněji na nižší úrovni ve spolupráci z autorem (pokud je možná), tedy autorem DD a autorem pluginu na EPG.
mirekv (7169)|7.1.2007 12:20
petrusek
Tak to nechápu, to cos popsal je standardní postup, kterým jsem to dělal a nic se v nabídce neobjevilo, tak jsem myslel, že je na to speciální postup. Teď jsem to zkusil podruhé včetně znovunakopírování souboru do Fonts a už to jede!
Díky moc, zdá se, že to chodí OK.
Dreamer (459)|7.1.2007 15:21
[quote=mirekv]petrusek
Tak to nechápu, to cos popsal je standardní postup, kterým jsem to dělal a nic se v nabídce neobjevilo, tak jsem myslel, že je na to speciální postup. Teď jsem to zkusil podruhé včetně znovunakopírování souboru do Fonts a už to jede!
Díky moc, zdá se, že to chodí OK.[/quote]
Myslim ze je nutny restart DVBDream, mozno aj restart PC, nie som si isty, ale mne to islo tiez az na druhy-krat.
Dreamer (459)|7.1.2007 16:04
[quote=petrusek]Dreamer:

1. Ten soubor do DD fóra klidně uploadni, ale myslím že ještě není dodělaný (jak sám vidíš).

2. Při pokusu o registraci na DD fórum mi to píše chybu "Please include DVB hardware information in your signature! / Veuillez
indiquer les informations concernant votre matériel DVB dans votre
signature, s`il vous plait.", i když do toho pole Signature píšu po pravdě "MSI MegaSky 580", tak nevím co si o tom mám myslet.

3. PM jsem se ti na tomhle fóru pokoušel poslat několikrát, ale vždycky skončila ve složce "Nedoručená" místo "Odeslaná", takže hádám že nedošla :-( IP adresu mi ISP občas mění a chtěl jsem se tam zaregistrovat se stejnou přezdívkou jako tady.

4. Mně "ů" funguje, ale nefungovalo dokud jsem nenastavil právě ten Západní skript. "ô" fungovat nemůže, protože vokánek v češtině nemáme a tudíž jsem ho neřešil a ani jsem nemohl, protože jsem na něj zatím nenarazil a tudíž nevím, který znak z fontu bych měl modifikovat (když mi řekneš, který znak se vždycky v té dvojici objevuje jako první a který symbol by to mělo znamenat, můžu to do toho fontu doplnit). Na "A", "D", "E", "I" jsem nesahal, takže nevím o co jde. Sahal jsem ale na "i" když jsem se snažil aby "í" nevypadalo úplně blbě, ale stejně to moc nepomohlo a projevily se zase jiné chyby :-(

5. Celkově je to nesystémové řešení a není možné pomocí něj dosáhnout perfektního vzhledu (o něco líp by to možná ještě mohlo vypadat s fontem typu Courier, kde jsou všechna písmenka stejně široká) a chtělo by to řešit efektivněji a elegantněji na nižší úrovni ve spolupráci z autorem (pokud je možná), tedy autorem DD a autorem pluginu na EPG.[/quote]
1. Ja som sa pytal len preventivne, chcel som este pockat.

2. Je to ochrana proti spammerom a aj koli tomu aby ludia uvadzali svoju konfiguraciu, novy admin tam pridal klucove slova, z ktorych aspon jedno musis uviest, uz som mu davnejsie pisal ze to nie je najlepsi napad, aj ze by tam mal pridat viac slov, napisem mu este raz. Prave som objavil PM z DD fora.

3. To je teda odpoved na moj problem, viac tu:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=11430

4. CT1 - 16:40: ...adventistĘu ... - aj po zmene na zapadny skript, mozno je nutny osobitny font pre slovensky a osobitny pre cesky jazyk??

To "ô" nejak neviem najst, ale myslim ze problem bude aj s "ä", takze vsetko napisem do dalsieho prispevku ked to najdem.

Dalsi problem, CT1 - 15:10:

"Karel HČoger", mozno by to malo byt o s dvoma bodkami??

5. To je mi jasne. Spolupraca s autorom DVB Dream nebude teraz mozna, ma prestavku, viac je o tom napisane v DVB Dream fore:

http://www.dvbdream.org/forum/viewtopic.php?t=717

Tiez autor DVBEPG spravil len malu zmenu aby vobec ten plugin v DVB Dream fungoval, myslim ze spolupraca s nim bude tiez problematicka.

V kazdom pripade, ak budu opravene aj tie zostavajute znaky/pismena, bude to riesenie pouzitelne a celkom postacujuce IMHO.
Dreamer (459)|7.1.2007 20:24
Tak tu su znaky ktore sa nezobrazuju spravne, ceske dlhe u testovane v CS linku a UPC, slovenske znaky testovane len v UPC, lebo SKY link zatial EPG nevysiela:

Ęu = ů
Ăo = ô
Ča = ä

To male "i" uz vyzera dobre, mozno zalezi aj od velkosti fontu, ale velke je stale siroke, dokonca sa sa spaja s dalsim pismenom, myslim ze velke dlhe I sa tak casto nevyskytuje, takze to by mohlo zostat povodne.

Dakujem.
petrusek (32)|7.1.2007 22:45
Tak pro dnešek finální podoba upraveného fontu. Opět jsem sáhl na i, ve snaze tomu trochu pomoct a doplnil další diakritické znaménka - fungovat by už měly i písmenka s vokánkem (pro mne stříškou, podle postscriptu circumflex), které nemám jak vyzkoušet a se dvěma tečkama (podle postscriptu dieresis). Taky jsem zmenšil velikost souboru s fontem vyházením různých hebrejských a podobných znaků, takže teď už ho snad nebudu muset dělit na části.
Dreamer (459)|8.1.2007 00:38
Dik, ako som pisal na mail, tie specialne pismena su uz v poriadku.

"i" ani niektore velke pismena sa nezmenili.
RadstaR (28)|8.1.2007 23:51
SUper prace i kdyz jeste tam je par chybek (viz obrazek) a ty hacky a carky se me zdaji moc vysoko nad pismeny.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
petrusek (32)|9.1.2007 08:53
Ano, typograficky dokonalé řešení na téhle úrovni totiž z principu není možné. Ten háček je znak společný pro všechny písmena, tudíž ho nemůžu kvůli malým písmenům posunout níž, bo by zase zasahoval do velkých písmen a to by možná vypadalo ještě hůř. Vtip tohohle řešení totiž spočívá v jednoduchém nahrazení např. znaku "Ď" (který v tom použitém kódování má znamenat čárku patřící nad následující znak) čárkou s nulovým přírustkem šířky, takže se v podstatě vykreslují ty 2 znaky přes sebe (napřed čárka a pak to písmeno pod ní). Nejhorší je poskládat "í" - kvůli tomu jsem záměřně zprasil "i" - zmenšil tečku a posunul mírně doprava, aby nevzniklo něco úplně strašného. Vznikl font, který nedoporučuji používat na cokoli jiného!

Další problém který vznikl ediatcí stávajícího fontu je ten, že i písmena které jsem nemodifikoval začaly při malých velikostech vypadat hůř než v originálním fontu :-(. Je to dobře vidět např. u písmen "C", "D" a "A" z přechozího příspěvku.

Chce to prostě řešení na nižší úrovni, tohle je jen nouzové demo jakž takž vypadající v OSD nebo v takovém tom pluginovém celoobrazovkovém EPG gridu.
mirekv (7169)|9.1.2007 10:06
To jsou drobné kosmetické závady, proti tomu, co to bylo!
petrusek (32)|12.1.2007 19:40
Taxem dnes ještě upravil obyčejnou Tahomu (ne Bold). Myslím že při menších velikostech by mohla vypadat trochu líp než tučná varianta. Zkuste...
Atkins (447)|12.1.2007 21:03
Uf, skoda, ze to nemuzu pouzit v Technotrend nebo ShowShifter softu - je to moc hezka prace :-)
Dreamer (459)|13.1.2007 02:12
[quote=petrusek]Taxem dnes ještě upravil obyčejnou Tahomu (ne Bold). Myslím že při menších velikostech by mohla vypadat trochu líp než tučná varianta. Zkuste...[/quote]
Vyzera to rovnako, niektore pismena tam "svietia", ale vdaka, to nevadi, v OSD je to OK, lebo je tam vacsi font, tiez v DVBEPG, ktory je lepsi ako interny, v ktorom jedinom to vyzera horsie.

Prave som skusil este mensie fonty, vysledky, 9 - velmi dobre, 10 - ujde, 11, 12 - najhorsie, od 14 hore je to uz len lepsie, uz 14 je OK, ale to uz nie je pouzitelne v internom EPG, tam sa ale da pouzit 9 alebo 10.

Takze je to urcite pouzitelne a pri spravnom nastaveni velkosti to vyzera velmi dobre, este raz vdaka petrusek.

P.S. Predsa by som ale rad vedel aka zahada sposobuje ten zvlastny jav zmeny pismen, mozno by si sa mohol spytat autora polskeho EPG (najdes ho v DVB Dream fore), ten spravil tusim niekolko verzii, aj pre mensi aj pre vacsi font, ale len ked mas chut a cas, lebo povodny font je bez problemov pouzitelny.
petrusek (32)|26.1.2007 10:09
[quote=Dreamer]P.S. Predsa by som ale rad vedel aka zahada sposobuje ten zvlastny jav zmeny pismen, mozno by si sa mohol spytat autora polskeho EPG (najdes ho v DVB Dream fore), ten spravil tusim niekolko verzii, aj pre mensi aj pre vacsi font, ale len ked mas chut a cas, lebo povodny font je bez problemov pouzitelny.[/quote]

Je to asi tim ze nastroj ktery jsem na upravu fontu pouzil (High-Logic FontCreator) nezachovava vsechny jeho vlastnosti. Specifikace TTF umoznuje spoustu vymozenosti (tady se konkretne jedna zrejme o tzv. hinting), ale tenhle obycejny editor neni schopen je vsechny upravovat a bohuzel ani zachovat. Jenom kdyz original Tahomu otevru v editoru a ulozim tak ten ulozeny soubor ma znatelne mensi velikost nez original, coz moji teorii potvrzuje. Zkusim se podivat po nejakem editoru, ktery by ten font pri uprave "zprasil" o neco mene :)
petrusek (32)|27.1.2007 00:27
...tak jsem zkusil jiný editor a opravdu to při malých velikostech vypadá jinak (snad o trochu líp). Vrtání do fontů je ale hrozná věda :)
Dreamer (459)|27.1.2007 01:44
Skvela praca! Vyzera to omnoho, omnoho lepsie, myslim ze viac sa to uz ani vylepsit neda.

Chcel by som to umiestnit do niekolkych for, takze napis prosim ci je to uz finalna verzia, alebo este budes nieco vylepsovat, ak nie, tak to hodim na tie fora. Vdaka.
petrusek (32)|27.1.2007 13:52
[quote=Dreamer]myslim ze viac sa to uz ani vylepsit neda.[/quote]
Da - upravit program aby to spravne dekodoval a pak moct pouzit libovolny font v jeho korektni podobe - ale to uz je jina kapitola.
[quote=Dreamer]napis prosim ci je to uz finalna verzia, alebo este budes nieco vylepsovat, ak nie, tak to hodim na tie fora. Vdaka.[/quote]
Asi uz ne, uz se mi do toho nechce. Leda ze by nekdo objevil jeste nejaky dalsi znak ktery by se mel zmenit na neco uplne jineho.
Dreamer (459)|27.1.2007 18:34
[quote=petrusek][quote=Dreamer]myslim ze viac sa to uz ani vylepsit neda.[/quote]
Da - upravit program aby to spravne dekodoval a pak moct pouzit libovolny font v jeho korektni podobe - ale to uz je jina kapitola.[/quote]
Ja som myslel tymto sposobom - upravou fontu.

[quote=petrusek][quote=Dreamer]napis prosim ci je to uz finalna verzia, alebo este budes nieco vylepsovat, ak nie, tak to hodim na tie fora. Vdaka.[/quote]
Asi uz ne, uz se mi do toho nechce. Leda ze by nekdo objevil jeste nejaky dalsi znak ktery by se mel zmenit na neco uplne jineho.[/quote]
OK, ja len preto aby som to zase vsade neuploadol a ty spravis iny font - tak ako si spravil ne-bold verziu. Toto samozrejme staci, myslim ze ak je to pomerne zlozite, nema ani zmysel s tym stracat cas. Este skontrolujem specialne znaky v SK UPC, lebo zatial som to neskusal a hodim to na fora. Este raz vdaka!
Dreamer (459)|27.1.2007 18:43
Tak "ô" a "ä" som zatial nikde nenasiel, ale snad by mali byt OK. Nasiel som ale chybny znak:

STV1 SL - 17:55 "Dva týždne pobytu v ĆSpanielsku ako..."

Dufam ze sa to zobrazi spravne, ak nie, namiesto velkeho C s obycajnym dlznom a velkeho S ma byt velke S s makcenom.

Este budem hladat na ceskych staniciach, ak nieco najdem napisem.

Edit: prave som nasiel rovnaky znak aj na ceskej stanici:

Sport 1 CZE - 20:15 "ĆSpanělská liga, 20. kolo."

Vyzera to tak, akoby sa pre velke pismena pouzival iny znak, takze by sa mozno mohol makcen pre male posunut nizsie, neviem ako je to s dlznami.

Edit2: ale asi by to nevyzeralo dobre na niektorych malych pismenach (l, t).

Edit3: ten znak som nasiel aj na inych staniciach, ale napr. Ž a Č su v poriadku, takze problem je len so Š, slovenske ô a ä som stale nikde nenasiel, presiel som uz vsetky slovenske stanice v UPC.
Dreamer (459)|28.1.2007 17:41
Tak uz som nasiel aj spravne Š na CT1, ale aj dalsie nespravne, asi sa pouzivaju 2 znaky pre Š. :-?

Uz som nasiel aj ô, ale ä stale nie.

Edit" len doplnim ze to ô sa zobrazuje spravne.
petrusek (32)|28.1.2007 23:53
Tak "Dva týždne pobytu v ĆSpanielsku ako..." a "ĆSpanělská liga, 20. kolo." už by mohly být ok.

Asi finální přehled nahrazených znaků:

 → [color=red]´[/color]
Ď,Ď,Ć → [color=red]ˇ[/color]
Ę,Ę → [color=red]°[/color]
Č,Č → [color=red]¨[/color]
Ă → [color=red]ˆ[/color]
Dreamer (459)|30.1.2007 21:46
Vdaka, este raz si prezriem UPC EPG ci nahodou nieco nenajdem, ak nie, tak to dam na dalsie stranky.
Dreamer (459)|1.2.2007 00:42
Tak konecne som sa dostal k testovaniu, vyzera to OK, ale hladal som teraz nieco na roznych miestach a nikde to nemozem najst, ani na specialnych strankach pre DVB-T Slovensko. Nemyslel som ze toto bude taky problem.

Vysiala sa EPG aj v Slovenskom DVB-T? Ak ano mohol by niekto odskusat ci sa tam zobrazuju vsetky znaky korektne, pomocou posledneho upraveneho fontu a DVB Dream? Vdaka.
petrusek (32)|1.2.2007 14:35
Na wikipedii je pěkný popis toho našeho "úžasného" kódování. Navruhuji tedy zmlátit tyto lidi: Hugh McGregor Ross, Peter Fenwick a Luek Zeckondorf, nebo je alespoň donutit vysvětlit, proč vymysleli další kódování když už předtím jich bylo tolik že v tom byl neskutečný b.... Případně by bylo dobré zmlátit ty co sáhli zrovna po tomhle, když vybírali kódování pro EPG. Nemá snad UTF-8 stejné, neřkuli lepší vlastnosti přičemž je daleko rozšířenější???

[quote=Dreamer]Tak uz som nasiel aj spravne Š na CT1, ale aj dalsie nespravne, asi sa pouzivaju 2 znaky pre Š. ???[/quote]
...podle té tabulky na wikipedii to vypadá že "Ć", neboli znak 0xC6 nemá být obyčejný háček (caron) ale kulatý háček (breve), ovšem S podle té tabulky mezi povolené následovníky tohoto znaku nepatří a ani nevím nic o tom, že by se "Španělsko" mělo psát s jiným háčkem než třeba "Šmejd", takže už se začíná projevovat nesmyslnost toho kódování, resp. jeho používání.
Dreamer (459)|1.2.2007 22:30
[quote=petrusek]Na wikipedii je pěkný popis toho našeho "úžasného" kódování. Navruhuji tedy zmlátit tyto lidi: Hugh McGregor Ross, Peter Fenwick a Luek Zeckondorf, nebo je alespoň donutit vysvětlit, proč vymysleli další kódování když už předtím jich bylo tolik že v tom byl neskutečný b.... Případně by bylo dobré zmlátit ty co sáhli zrovna po tomhle, když vybírali kódování pro EPG. Nemá snad UTF-8 stejné, neřkuli lepší vlastnosti přičemž je daleko rozšířenější???

[quote=Dreamer]Tak uz som nasiel aj spravne Š na CT1, ale aj dalsie nespravne, asi sa pouzivaju 2 znaky pre Š. ???[/quote]
...podle té tabulky na wikipedii to vypadá že "Ć", neboli znak 0xC6 nemá být obyčejný háček (caron) ale kulatý háček (breve), ovšem S podle té tabulky mezi povolené následovníky tohoto znaku nepatří a ani nevím nic o tom, že by se "Španělsko" mělo psát s jiným háčkem než třeba "Šmejd", takže už se začíná projevovat nesmyslnost toho kódování, resp. jeho používání.[/quote]
CS link nepouziva ten znak, to len UPC, mozno by to chcelo zmlatit niekoho aj tam. :-)
petrusek (32)|7.2.2007 23:22
Beru zpět to s tím mlácením. Kdoví jestli ISO 6973 nakonec není starší než UTF-8 a vypadá to že by to snad mohl být standard pro celou evropu. Ti co to zaváděli snad měli nějaké rozumné důvody. Faktem ale je že spousta aplikací a asi i STB s tím má pořád problémy. Ovšem na tom, že je S s kulatým háčkem ve slově "Španělsko" pěkná hovadina stále trvám :-)

http://en.wikipedia.org/wiki/ISO/IEC_6937
http://tv-plattform.de/download/DVB-T/MinAnfo/A1_E-Book2-02.pdf
http://www.digitalinfo.cz/documents/kodovani_DVB_Hermes.pdf
Qul (1)|13.3.2007 15:16
Ať hledám jak hledám, nevím jak stáhnout zmiňovaný font. Help help.
Dreamer (459)|14.3.2007 00:36
Pri zmene formatu fora sa to asi stratilo, da sa to stiahnut napr. tu:

http://www.dvbdream.org/forum/viewtopic.php?t=811&sid=740524a2cf911cb87217c2f6c715012f
petrusek (32)|5.6.2007 18:18
[QUOTE=Qul;136868]Ať hledám jak hledám, nevím jak stáhnout zmiňovaný font. Help help.[/QUOTE]

tak jenom pro poradek sem ty prilohy hazu znovu...

tahoma_epg.zip je verze regular upravena v jednodussim editoru
tahoma_epg2.zip je verze regular upravena v lepsim editoru
tahomabd_epg.zip je verze bold upravena v jednodussim editoru
Dreamer (459)|5.6.2007 22:07
Rel sa uz vratil, takze teraz by sa to uz mohlo rozhybat aby sa to spravilo interne, ale len teraz zacina, takze nova testovacia verzia este nie je...
petrusek (32)|7.6.2007 14:24
[QUOTE=Dreamer;143371]Rel sa uz vratil, takze teraz by sa to uz mohlo rozhybat aby sa to spravilo interne, ale len teraz zacina, takze nova testovacia verzia este nie je...[/QUOTE]

jojo, uz jsem si toho na foru dvbdreamu vsiml, akorat zatim krome toho ze je zpatky jeste nic jineho nenapsal...
Dreamer (459)|8.6.2007 01:15
Pisal som si s nim kratko, dal som mu odkaz na (skrytu) temu so zoznamom najdolezitejsich chyb, hovoril ze sa na to pozrie a...

"I'll start in a few days, will write a new direct show source filter first (ddsource), it will need time."

Bolo to pred tyzdnom, tak snad sa to uz coskoro rozbehne.
Dreamer (459)|16.2.2010 00:06
Po dlhom case jeden problem...

Znaky "ž", "Ž", "š", "Š", "ť" su uplne vynechane, v EPG pri kanaloch v Skylink-u, jedna frekvencia ako priklad:

23.5°E 11798,H,27500 FEC 3/4 JOJ PLUS (skylink) 4:2:0

Vyber s EPG (rovnako sa zobrazuju - chybaju znaky v OSD):

..."éfinpektor Tom Barnaby (John Nettles) sa púa do vyetrovania"...
..."darí tka čoraz hustejiu sie okolo mafiánskeho bossa"...
..."ktorého sem # na jeho pramalú rados # práve preloili z Londýna."...

Nie som si isty znakom "#", ci by nemal byt najradeny napr. zatvorkou, alebo znakom "/".

Mozno toho bude viac, ak nieco najdem, pridam to sem, ale zatial to vyzera tak ze chybaju slovenske znaky, napr. ceske "ř" je v poriadku.

Bolo by mozne to opravit? Som pripraveny pomoct ak to bude v mojich silach.

Dakujem.
petrusek (32)|17.2.2010 14:12
Hmmm, odkaz na skylink je fajn, ale já bohužel nemám ani žádný DVB-S hardware :(

Je otázka čím je to způsobené. Problém může být jak ve vysílání (funguje ta diakritika správně v nějakém jiném SW nebo zařízení?) tak i ve fontu (na pozici znaku kde mělo být "ž", "š" atd. je možná jen prázdný znak). Pokud by se jednalo o problém ve fontu bylo by potřeba nějak zjistit o jaké znaky se jedná. To by mohlo při troše štěstí jít zkopírováním textu z EPG (přes schárnku windows) třeba do wordu a případnou změnou fontu na nějaký standartní... Pokud se v těch místech, kde mělo být třeba "ž", objeví nějaký znak, je to ten který hledáme, pokud se tam neobjeví nic, ukazuje to spíše na problém ve vysílání.

Další problém je, že jsem ten font upravoval tak dávno, že už si ani pořádně nepamatuju jak a v čem... :) To by ale mělo smysl řešit až kdyby se podařilo vystopovat ty správné znaky.
Dreamer (459)|19.2.2010 01:25
Hmm.. uz som odpovedal ale asi neodoslalo odpoved tak len strucne:

Problem je v DD, ten uz to robi sam, nie je nutny font, chyba je pri vsetkych fontoch, problem je teda "vyrieseny", musim napisat autorovi DD.