Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD Xoro HTL 3742 w - Full HD za 35 635,- Kč!!!

tiger6 (147)|6.12.2006 23:12
Zdar, LCD nemám zrovna moc v lásce, ale tohle mě vážně zaujalo. Má full HD rozlišení 1920x1080, kontrast 1200:1, jas 500 cd/m2, odezvu 6,5ms, 3HDMI vstupy s HDCP a spoustu dalšího za lidový peníze.
Co na něj říkáte, je to jenom bouda na důvěřivce nebo špičkovej model za málo peněz?
http://www.digiboss.cz/LCD-TV-Xoro-37-HTL-3742-w/d24498/
jarab77_tvf (8)|7.12.2006 08:22
taky budu vděčen za jakékoliv další informace a praktické zkušenosti nejlépe hlavně ve schopnostech v připojení k počítači.
tiger6 (147)|7.12.2006 17:22
Tu TV bych používal asi čistě jako televizi, nechápu názor, že na ´37(94cm) nemá full HD cenu. Aspoň je i díky HDCP plně připravená pro BR případně HD-DVD disky. Hlavně by mě ale zajímalo, jak zvládá signál z analogu a jestli dovede 1080p. Snad se někdo podělí o zkušenosti aspoň z obchodu.

EDIT: Tak podle všeho 1080p podporuje, docela jsem se děsil, že pojede třeba jenom na 1080i.
Tohle jsou základní informace z oficiálních stránek:

Výbava

* Displej 37" (94 cm)
* Brilantní obraz: svítivost 500 cd/m˛, kontrast 1200:1
* Rychlá odezva - pouze 6,5 ms
* Lepší než HD ready – podporuje 720p 1080i a 1080p
* 3 HDMI rozhraní s podporou HDCP
* Funkce obraz v obraze (PIP, POP), 2 TV tunery
* Vysoké rozlišení: plné HD 1920 x 1080
* Velký zorný úhel - 176°
* 3D Deinterlacer pro perfektní kvalitu obrazu
* Pokročilé zpracování barev pro extrémně přirozenou reprodukci barev a barevných přechodů
* Dynamické zvětšování kontrastu
* Redukce digitálního šumu
* Progressive Scan prostřednictvím HDMI
* 1000 stránkový TELETEXT
* Vícejazyčné OSD
CyberTec (290)|7.12.2006 20:38
no hlavne aby tam nedavali panely s vadnymi pixely :-D
Modena (1706)|7.12.2006 21:03
Má to i scaler na analog.TV vysílání - nikde to tam nepíšou - deinterlacer je u LCD TV tak nějak samozřejmá věc, ale na tom upscaleru (a jeho výrobci :-R ) záleží především a někdy je to ten nejdražší obvod v LCD !

Jinak doufám, že takových cen bude stále přibývat, aby se i "velcí výrobci" cenově probrali ! ! ! :-E :BB:
tiger6 (147)|7.12.2006 21:29
To první byla otázka nebo konstatování? Docela vážně začínám o koupi TV uvažovat, navíc na předchozí model od Xora byly výborný reference.
Modena (1706)|7.12.2006 22:59
tiger6
Haa . . . Vypadl mi votazník . . . Pardón - samozřejmě otázka - kdybych o tom scaleru něco věděl, tak to napíšu ! :-R
Gruntovní problém a otázka : scaler a jak si poradí se stávajícím analog.vysíláním !
Mezi LCDéčky jsou zatím v tomhle směru propastné rozdíly a viděl jsem i DCDi Faroudja na jednom modelu Samsung - děs a hrůza, co předváděl za bar.mazanice na TV signál ! :-(

Proto je lépe dřív vidět, než utrácet money ! :-R \/
tiger6 (147)|9.12.2006 17:42
No, tak je objednaná. Teď už jenom zbývá doufat, že se na obraz bude dát koukat :-D
Až přijde, tak samozřejmě sdělim svoje dojmy pro případný další zájemce o koupi 8-)
clee (6592)|9.12.2006 17:46
no to sem teda zvedavej...
tiger6 (147)|13.12.2006 15:29
No, tak jsem se chtěl podělit o svoje dojmy a zkušenosti, ale zjistil jsem, že v podstatě nemám s čim porovnávat(Pokud nepočítám starou CRT Panasonic :-D ). Nicméně, jaký je můj subjektivní pocit...
Docela jsem se bál zobrazení analogu, sice mám možnost příjmu přes DVB-S, ale tam jaksi pořád chybí NOVA, že. Televize mě ale mile překvapila, přepočet je kvalitní, nekompromisní rozlišení 1920x1080 na ´37 panelu ani žádné zubatice nedovolí. Jedinou nevýhodou byla nutnost volby zvukového standardu u každého programu zvlášť. Docela dlouho jsem dumal, proč nejde zvuk z analogu, ale z ostatních zdrojů jo. Abych taky nezapomněl, televize nemá ani české menu, ani návod, vše je jen v EN a několika dalších jazycích. Zobrazení českých znaků v teletextu, které bylo u minulých modelů problémem, je už ale opraveno.
Vyjma analogu jsem samozřejmě zkoušel i další zdroje signálu. DVB-S přes Scart je výborné, ovšem známe datový tok, ve kterém naše stanice vysílají 9-). PC jsem zkoušel pouze přes VGA v rozlišení 1024x768(notebook), podle návodu je nejvyšší možné rozlišení zobrazené přes tento vstup jen 1360x768. HDMI ale podporuje až 1080p. Nejvíce "nadupaným" přístrojem, který jsem k TV připojil, byl DVD přehrávač, taktéž XORO s označením HSD 8500. Ten má výstup přes HDMI až v 720p a 1080i. HD videa zobrazuje TV úžasně, obyčejná DVD pro ní už přehrávač upscaluje a popravdě vypadají naprosto skvěle. Player si samozřejmě poradí i s DivX a Xvid formátem, bohužel nezobrazuje českou diakritiku v titulcích. Testovaný film v rozlišení 592x230, délce 105 minut zmáčknutý na 1CD sice obsahoval značné množství artefaktů, přesto však vypadal na panelu docela dobře.
K technickým podrobnostem: udávaná odezva 6,5 ms platí jen u modelů s úhlopříčkou ´42 a ´47, tento má odezvu 8ms. Zorný úhel 176 stupňů bude nejspíš pravdivý, v celé šíři pak TV předvádí vyrovnané barvy. Filtr na redukci šumu se občas snaží až moc, ale jde samozřejmě vypnout. U PIP jde druhý obraz zobrazit z TV, AV a dvou Scartů. Režim POP zobrazuje dva plnohodnotné obrazy a jde v podstatě zobrazit snad ze všech vstupů. Díky dvoum tunerům lze samozřejmě sledovat 2 TV kanály najednou. Jinak má obrazovka nastavení všech možných parametrů obrazu včetně předdefinovaných profilů. Barvičky jsou opravdu hezké, byl jsem mile překvapen.
Všechno jsou to samozřejmě subjektivní dojmy, jak jsem se ale LCD TV bál, tak mě tato mile překvapila 8-)
Modena (1706)|13.12.2006 20:34
tiger6
Jsem rád, že jsi spokojenej ! Dobrá láce a koukám asi i dobrej kšeft ! Snad takových cen fullHD bude přibývat i na straně prvovýrobců panelů - Hitachi, Toshiba/Sharp/Panasonic . . . :-)
Mě by opravdu zajímal ten scaler a určitě i výrobce displeje ! Nemáš tuchy ? Nepíšou to někde v tom návodu, nebo na zadní straně toho Xora ? :-?
:BB:
tiger6 (147)|13.12.2006 22:55
Výrobce nejspíš bude MAS ELEKTRONIK AG. Teď jsem koukal na DVB-S(konkrétně TV Prima) a obraz v pozadí se vždycky rozostřil a zase zaostřil. Netušim jestli je to scalerem, ale u analogu funguje perfektně. Takže u mě zatim naprostá spokojenost, i když jsem byl původně rozhodnutej pro plazmu, nenašel jsem ale žádnou kvalitní, která by nestála majlant. Stávám se fandou LCD technologie :-D
CyberTec (290)|14.12.2006 00:56
me se na lcdecku nejvic libi filmy, kde jsou pouzity filmove filtry, celkovy dojem je pak jak z kina. u studioveho vysilani nebo nekvalitnich poradu si zatim moc nezvykam a doladuju saturaci a vyvazeni barev. nekvalitni signal se vic skryl na mensim crtecku, na lcd vynikne diky jeho ostrosti mnohem vic sum a jpeg artifakty dvb. odsumovaci algorytmy se je snazi nekdy az moc nasilne odstranit. u kvalitniho signalu je to parada.
clee (6592)|14.12.2006 04:07
tak to je vostry, posli kdyztak nejaky fotky...
CyberTec (290)|14.12.2006 06:01
a co chces presne cvaknout, at nefotim zbytecne kraviny :-) dneska jsem si poustel King Konga v 720p a nemel chybu. lcdecku docela sedi i klasicky filmovy sum. je to dost podobne fotkam s matnym a lesklym podkladem. ne vsechny fotky se hodi na mat, ale temer vsechny snesou urcitym zpusobem lesk. podobny dojem mam i u matneho lcdecka. nektere veci tomu sedi uplne super a umocnuje to celkovy dojem, hlavne filmy a animaky a neco by spis chtelo lesklou banku (zpravy, reportaze, souteze). mozna sila mnohaleteho zvyku na crtecko. vypada to, ze lcdecko hodim na zed a budu si na nem poustet filmy a na zpravy a pod. kraviny necham v rohu trcet crtecko nebo mozna nejakou levnejsi lesklou plasmu.

podobny dojem z obrazu jsem mel, kdyz jsem poprve tiskl fotky na specialni bavlneny Fine Art papir. Urcite nastaveni barev, vetsinou vic prisaturovane dodalo fotce hloubku a takovy trochu umelecky efekt, ktery se na normalnim matnem nebo lesklem papiru neda dosahnout.
tiger6 (147)|14.12.2006 12:06
Jako filmy z DVD nebo HD videa vypadají na LCDčku vážně skvěle, barvičky jsou krásný, dokonce i analog se mi líbí, i když signál tu máme dost špatnej. DVB je ale vážně problém. Nejhůř když to jede v 16:9, zdá se mi, že to moc filtrujou už předem, navíc ten jejich bitrate... :-k Ten filmovej šum jsem včera taky objevil na jednom starším DVDčku a docela mi to tam sedělo, člověk si připadá víc jako v kině :-)
ODSakEda (2278)|14.12.2006 12:47
CyberTec cvakni logo čt1 (jak jsem fotil já zhruba a zveřejnil tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/10941-kterou-tv-s-dobrym-obrazem-crt-lcd-nebo-plasmu ) a pak toto: http://dada.bvx.cz/download/TestScreens.exe z PC i z analogovýho... vstupu jakgrafiky tak např. z DVDvideo playeru jako fotku 8-) .
jarab77_tvf (8)|15.12.2006 10:30
to tiger6: nemáš možnost pls. to Xoro vyzkoušet z normálního počítače přes DVI->HDMI. Vysledek by mě hoodně zajímal. Zda televize povolí full HDTV v 60hz.
tiger6 (147)|15.12.2006 13:41
[quote=jarab77]to tiger6: nemáš možnost pls. to Xoro vyzkoušet z normálního počítače přes DVI->HDMI. Vysledek by mě hoodně zajímal. Zda televize povolí full HDTV v 60hz.[/quote]
Což o to, já bych to klidně otestoval, ale nemám příslušnej kabel:-(
clee (6592)|15.12.2006 17:52
[quote=CyberTec]a co chces presne cvaknout, at nefotim zbytecne kraviny :-) dneska jsem si poustel King Konga v 720p a nemel chybu. lcdecku docela sedi i klasicky filmovy sum. je to dost podobne fotkam s matnym a lesklym podkladem. ne vsechny fotky se hodi na mat, ale temer vsechny snesou urcitym zpusobem lesk. podobny dojem mam i u matneho lcdecka. nektere veci tomu sedi uplne super a umocnuje to celkovy dojem, hlavne filmy a animaky a neco by spis chtelo lesklou banku (zpravy, reportaze, souteze). mozna sila mnohaleteho zvyku na crtecko. vypada to, ze lcdecko hodim na zed a budu si na nem poustet filmy a na zpravy a pod. kraviny necham v rohu trcet crtecko nebo mozna nejakou levnejsi lesklou plasmu.

podobny dojem z obrazu jsem mel, kdyz jsem poprve tiskl fotky na specialni bavlneny Fine Art papir. Urcite nastaveni barev, vetsinou vic prisaturovane dodalo fotce hloubku a takovy trochu umelecky efekt, ktery se na normalnim matnem nebo lesklem papiru neda dosahnout.[/quote]

no treba king konga to je jedno, neco v hd a neco z tv, prokladany idealne :-E
stayman (12393)|15.12.2006 18:41
kUA TO JE FAJN CENA, ZE BY SOM TO ESTE STIHOL NAPISAT JEZISKOVI? :-?
vity (292)|15.12.2006 18:49
Kdo je výrobce LCD panelu? (Xoro HTL 3742W)
tiger6 (147)|15.12.2006 20:12
Abych byl objektivní, tak barvy ze všech úhlů nezachovávají zrovna ideální kontrastnost, ale jinak je obraz opravdu hezkej.

vity
Už jsem to psal, je to nejspíš MAS ELEKTRONIK AG
hermanson (67)|22.12.2006 10:28
To tiger6:
Muzes prosim vyfotit zadni cast s konektorama tak aby byli videt/na webu Xoro je bohuzel ta fotka moc tmava/ a napsat jake formaty/vyrezy-napr.16:9,4:3,ZOOM atd./ obrazu umoznuje a jestli je mozne vyrez pote posouvat svisle a horizontalne.Urcite vis co mam na mysli.A jestli mas k dispozici nejaky Divx v 720 rozliseni na 2*cd tak cvakni i nejaky detail. Dik
Mesuge (81)|23.12.2006 00:35
No hlavni problem je ten nefungujici pixel mapping 1:1 :-(((

Jak uz se tu odkazovalo na to nemecke forum tak tam si na to stezovali/dotazovali u vyrobce a pry jsou to blbe napsane drivery takze mozna/snad by to slo v budocnu do-poladit..

Ja jedu vse pres PC takze takovahle vec je naprosto zasadni pro rozhodovani o koupi..
ODSakEda (2278)|23.12.2006 11:32
Opakuji a varuji po 101. - LCDTV je více TV než LCD monitor! tedy korektní reagování PC vstupů na grafiku PC je třeba odzkoušet. Jen spíše vyjímečně nepřepočítávaj obvody TV video (a rozlišení) z grafiky PC pro obrazovku!... :-( (tím spíše né plasma TV!) Kdo chce velkou LCD obrazovku a spíše pro připojení k PC, a traději koupí "jen" velký LCD monitor(bude mít dvojnásob větší rozlišovací schopnost-vyšší rozlišení a ostrost díky mapování pixelů přesně na 1pixel 8-) )! (na interní tunery se stejně patří vykašlat a brzo i digitální budou na nic, natož analogové, budeli spuštěno např. HDTV (ono už je, ale né česky, ale prej začnou brzo v HD vysílatněkteré stanice i česky :-) (neplést s tím, že jde o stanice české!))
Mesuge (81)|23.12.2006 12:56
Eda>
no o tom neni sporu, problem je cena LCD monitoru na uhlopricku (FULL HD). az bude nekdy napr. Dell 30" (ci budouci vetsi verze) za podobne lidovou cenu jeho dnesni 24" verze pak prosim.

PS samozrejme i na mensi pozorovaci delku i ta DELL UltraSharp 2407WFP 24" staci a muze byt ok kdyz bude krasny obraz tj. DVD upscale pres FFDshow nebo podobne upravene DVB-T/S
tiger6 (147)|23.12.2006 16:54
Mít k televizi připojený PC mi teda přijde vážně jako magořina :-D
hermanson
Já bych to vyfotil, ale oni jsou ty vstupy tak trochu zespodu(ne zespodu TV!), takže nevim jak se k tomu foťákem dostat. Ale jsou od sebe dobře oddělený, nic se nepřekrývá nebo nezastiňuje ty okolní.
Módy obrazu jsou 4:3, 14:9, 16:9, Original, Spectacle a Zoom. Ten Spectacle roztáhne obraz na krajích, takže logo TV je ultraširoký a prostředek se snaží zachovat, je to ale dost k ničemu :-D . Zoom funguje jenom jako ořezání horního a dolního okraje obrazu na 16:9, takže posouvání by nemělo smysl.
720p nebo 1080i můžu vyfotit(na 1080p nemám přehrávač), ale nevim co uvidíš z digifotky. Každopádně to vyzkoušim :-)
hermanson (67)|23.12.2006 19:00
Prave,ze jsem pri zkoumani lcd tv narazil na problem v tom,ze pri oriznuti obrazu nahore a dole vznika problem pri prehravani sirokouhleho filmu u ktereho jsou titulky umistene v tom spodnim cernem pruhu/samozrejme pres tv signal/.Co se tyka tech konektoru tak me zajima hlavne jak je resen audio vystup/na webu vyrobce je zminka,ze je tam speaker out-to se mi nejak nezda,spis bych predpokladal LINE OUT do zesilovace a pod./ a jestli tam je D-SUB/vyrobce uvadi vstup VGA,ale ve spouste obchodu neni tento vstup vubec zminovan/.Digi foto staci,pokus se vyfotit pri plnem rozliseni fotaku nejaky detailni zaber kde bude nejake logo nebo pismo nebo treba uvodni titulky-ty barevne pres bezici obraz,ne zaverecne cerne.Dik za odpoved
PS.A hezky svatky!!!
tiger6 (147)|23.12.2006 20:09
Je tam klasickej výstup na PC repro nebo sluchátka (3,5 Jack) a potom Line in, což asi teda bude vstup a ne výstup...
D-Sub se imho rovná VGA, ne? Taky mě to zajímalo a podle všeho jde o stejnej konektor. Jinak televize nereaguje na GK přes VGA zrovna korektně, i po poladění poměrně dost ořezává okraje.
Přes klasickej TV signál když budou ty titulky dole, tak asi zbývá jenom mód 4:3 nebo roztáhnutí na 14:9. Ty titulky jsou přímo v obraze, s těma nejde hnout.
A tu fotečku udělám, akorát musim zprovoznit foťák, poměrně dlouho neběžel .
P.S. Taky přeju hezký svátky :-E
Mesuge (81)|23.12.2006 21:51
[quote=tiger6]Mít k televizi připojený PC mi teda přijde vážně jako magořina :-D
[/quote]

No jak se to veme, ja toho pres den zas tolik na TV nenakoukam, takze to nejede furt, a rostouci sbirka uchylnejch filmu na DVD/Xvidu proste chce poradne stelovatelnej prehravac a to je mozne jen na PC..

Ber to tak, ze TV v podstate uz neexistuje je jen domaci multimedialni centrum a vystup na monitor, pripadne projektor..
tiger6 (147)|23.12.2006 22:02
Imho stačí každej lepší přehrávač, mít PC v obýváku připojený k televizi si vážně nedokážu představit 9-) Silně pochybuju o tom, že by to takhle chtělo praktikovat víc lidí. Že TV v podstatě neexistuje mě pobavilo, kde jsi na to přišel? :-D
Barto (317)|23.12.2006 22:07
hehe ja sa tiez cudujem, cim viac ludi si kupuje lcd tv a prepajaju to s pc 9-) 9-) 9-)
ODSakEda (2278)|23.12.2006 22:19
tiger6, Barto, do několika let ani žádnej stolní ne-PC přístroj nebude existovat!
Podobně se podivoval nad mojí multimediální kombinací v obejváku nejeden můj mnohem bohatší kamoš. A dnes?! Maj lepčí sestavy než já, netvářící se ani jako PC a už je ani neneapadne se z pohodlí křesla zvedat a hrbit se na židli u malého monitoru z blízka, ale pohodlně hnedle přepnou na net pro Tv program nebo TV zprávy z archivu, hnedle stáhnou poštu, hnedle ukážou fotečky, hnedle vlastní video (nebo poslaný mailem ode mě :-) ) , nebo nahraný filmy na HDD PC, at již na odděleném severu nebo integrovaném HDD v DVB-S přijímači a pod. 8-)

Právě nemít namísto všech krabiček a ovladačů "jen¨" PC s bezdrátovou myší a klávesnicí a pro IT analfabety s DO se šipkami a OK tlačítkem (kor v době nastupujícího HD videa -dostupné HD kamery od 25.000kč, ale i digi fotky jsou defacto zdroj HD obrazu!) a pořádný zobrazovadlo, je jen pro zaostalce :-E :-E :-E Bavíme se přeci na tomto tématu o HD zobrazovadlu ne?! Pak nemít k němu zapojený PC je spíše zbytečná investice a kupte si raději 70cm CRT TV s prokládáním a rozlišovací schopností 400x300 bodů(čárek) a s 256 stupni barev... :-E :-E :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|23.12.2006 22:26
[quote=tiger6]Imho stačí každej lepší přehrávač, mít PC v obýváku připojený k televizi si vážně nedokážu představit 9-) Silně pochybuju o tom, že by to takhle chtělo praktikovat víc lidí. Že TV v podstatě neexistuje mě pobavilo, kde jsi na to přišel? :-D[/quote]
Bavíme se o HD zobrazovadlu! Tedy jakej lepčí "stolní" přehrávač máš na mysli??? Už jsi viděl digi fotky na CRT TV nebo sice po HDMI na LCD, ale většina těch "stolních" umí dekodovat a posílat rozlišení souboru, at již videa nebo i fotky(!) jen v rozlišení maximálně 720x576px!!!... :-k
Barto (317)|23.12.2006 23:01
[quote=ODSakEda] do několika let ani žádnej stolní ne-PC přístroj nebude existovat![/quote]
-- toto by ma zaujimalo kde si zobral :-? toto sa nikdy nestane :-E


ODSakEda
mno to ci sa bavime a hd zobrazovadle alebo crt v oboch pripadoch to mas fuk,, ja ci budem pozerat nieco na crt tv alebo v buducnosti na lcd tv
nikdy to nebudem mat pripojene s pc ale so stolnym playerom :-R :-R a myslim ze takto zmysla vacsina :-)
tiger6 (147)|23.12.2006 23:05
ODSakEda
Mně přehrávač může posílat do TV signál přes HDMI až v 720p a 1080i, je to snad málo? PC je akorát obrovskej krám do obýváku, kam narvat klávesnici, myš a další? Je to hrozně nepohodlný a komplikovaný řešení, zatím bez budoucnosti. To radši šipky a tlačítko OK pro "analfabety", proč si zbytečně komplikovat život?
hermanson (67)|23.12.2006 23:18
No,abych pravdu rekl tak az bude na notebooku solidni vystup signalu do lcd tak si do obyvaku postavim ten notebook misto vsech tech zarizeni co mam pod telkou ted.Mimochodem dvd si radeji poustim z notebooku nez z playeru uz ted,ale mam zatim jen crt a pouzivam s-video kabel.Sam jsem zvedav jak zmenim navyky po porizeni lcd.Chtel jsem stravit svatky uz pred novym panelem,ale nakonec zvitezila hamiznost a doufam v novorocni pokles cen.ODSakEda to patrne mysli tak,ze pomalu ale jiste vsechny stolni pristroje zacinaji behat pod Linuxem nebo podobnymi systemy takze to jsou vlastne takova zabalena PC,ale to uz je na debatu do jineho fora.
hermanson (67)|23.12.2006 23:29
Mimochodem za podobne penize jako toto XORO se da v nemecku koupit taky AMOI s full HD 37" panelem.Nenajde se tu nekdo se zkusenostmi s timto panelem?Ja mel moznost se na nej divat v obchode kde meli vsechno pripojene na satelit a bezelo na tom SAT1 HD vysilani jestli se nemylim.Byly vedle toho jeste Philips/nejaky 7 model/Samsung 40r71,nejaky Hyundai,Benq a Toshiba 37WL66.No a subjektivne mi pripadalo,ze nejlepsi obraz maji ten Samsung a Amoi.Ale ten Amoi ma kryt pres monitor a ten silene odrazel okoli pri tmavych scenach.Vicemene jsem videl prodejnu jak v zrcadle.Osvetleni tam bylo zarivkove a stropy tak cca 3,5-4m vysoko,svetlo skoro denni.To mne docela odrazuje od teto televize.To Xoro se mi jevi lepe.I konektorovou vybavou.
tiger6 (147)|23.12.2006 23:58
Na to AMOI jsem taky koukal, designově je asi lepší. Ale čet jsem negativní názory právě na kryt displeje, což mě odradilo. Ta konektorová výbava u XORA je vážně skvělá, nechci ovlivňovat při výběru, ale 3 HDMI vstupy s HDCP dneska jen tak nějaká televize nemá :-E Chybí akorát DVB-T tuner, ale to není zas takovej problém.
Mesuge (81)|24.12.2006 00:48
[quote=tiger6].. mít PC v obýváku připojený k televizi si vážně nedokážu představit ..[/quote]

No netvrdim, ze to je u nas masovka, ale u mladsi generace je to celkem silnej trend, komponenty (krome zesiku) nas neberou. Jinak ja mam treba vykutanej tunylek ve zdi takze PC je stabilne v jinem pokoji a do obyvaku jim vedou jen kabely: prodluz keyb, krysa, sit, vga, audio atd..

Kdo je v baliku muze poridit nehlucne&rychle HTPC rovnou do obyvacky..
tiger6 (147)|24.12.2006 02:25
Masovka to ani nebude, pro spoustu lidí by to bylo opravdu náročný a komplikovaný. Je pravda, že já používám PC hodně jako náhradu televize, ale že bych ho ještě k TV připojoval mi přijde prostě blbý... A to patřim k tý výrazně mladší generaci a jsem fanda všech moderních technologií. Co pak teprve takovej obyčejnej člověk-Čech, kterej ztěží něco nadatluje ve Wordu? :-D
CyberTec (290)|24.12.2006 03:25
na standalone prehravacich se bohuzel vzdycky najde nejaky vetsi ci mensi problem. pak zbydou jen motlitby, aby se to dalo vyresit novym firmwarem. cim jsou tato zarizeni komplikovanejsi, tim vic maji problemu, viz treba kiss 600. taky je problem s novymi kodeky (ty se daji na pocitaci schrastit zadara, ale vyrobce za ne musi zaplatit, tak je tam pak neda, ikdyz by to treba bylo mozne). u pc se taky da vymenit procesor za rychlejsi, aby stihal napriklad videa s kodekem H.264 ale stavajicim stolnim masinkam uz bohuzel dosel dech. jinak co se tyce noveho hd dvd prehravace od toshiby, tak je to opravdu prevlecene pc, videl jsem ho rozkuchany. ted jde o to, jestli zaplatit stejne prachy za oklestene pc ve forme hd dvd prehravace nebo si dat do pocitace s podobnou konfiguraci hd dvd mechaniku a mit ho moznost vyuzit na mnohem vic veci. osobne se mi HTPC libi, ale zatim neni jasne, jak bude na viste spravne slapat HD video pomoci digitalniho vystupu. stavajici karty s HDMI napriklad nemaji mod 1080p, coz je dosty blbe. prevadet progresivni signal zbytecne do prokladaneho a pak ho zas deinterlacovat na lcd tv. je totiz potreba vyresit jak se bude deinterlacovat SD rozliseni v progresivnim 1080p. treba u meho HD prehravace se interlacovany pal v modu 1080p trepe, jako by se stridaly zdublovane sude a liche snimky. v modu 1080i to deinterlacuje lcd tv a obraz je ok. proto mod 1080p vetsina vyrobcu do svych prehravacu radeji ani neda...
stani (1647)|24.12.2006 12:31
[quote=tiger6]Na to AMOI jsem taky koukal, designově je asi lepší. Ale čet jsem negativní názory právě na kryt displeje, což mě odradilo. Ta konektorová výbava u XORA je vážně skvělá, nechci ovlivňovat při výběru, ale 3 HDMI vstupy s HDCP dneska jen tak nějaká televize nemá :-E Chybí akorát DVB-T tuner, ale to není zas takovej problém.[/quote]

Jeden Amoi jsem měl doma, vcelku hrůza:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/7730-amoi-lcd-tv-lc-37-af1e-vase-nazory
Mesuge (81)|24.12.2006 15:37
No neco podobneho ted v EU startuje v holandsku, vyrobce je Tatung:
42”LCD TV product choice V42EMGI (EU model) V42EMGI (US model)

za 1400Euro

--
Item Model Name V42EMGI (EU model)
Panel Aspect Ratio 16 : 9
Resolution 1920 x 1080
Display colors 16,777,216 colors
Contrast Ratio 1000 : 1 (typ.)
Brightness (center) 500 cd/m˛ (typ.)
Viewing Angle (CR>10) 176° Hor. / 176° Ver. (typ.)
Response Time (GTG) 6.5 ms (typ.)

http://www.tatung.com/en/index.asp

Diskuze na Tweakers (!strana 2 pro fota ve windoze a Xboxu):
http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1167501/0

Predchozi verze s par mouchama pod jinym jmenem se prodavala v UK,
ted uz to snad doladili:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=394235&highlight=xoro

(Pokud se to ujme muzem zalozit na to zvlastni vlakno).
ODSakEda (2278)|24.12.2006 16:41
hermanson: "az bude na notebooku solidni vystup signalu do lcd "
Ježíííííš! Copak noutbuky a vůbec vlastně všechny PC nemaj lepší video výstup??? :-E Maj , všechny! A dokonce právě pro LCD (LCDTV) a dokonce všechny (krom 486-tek...) HD video OUT!!!!! (totiž i blbý VGA video OUT je defacto HD video OUT!!!!!!!!!)
hermanson (67)|25.12.2006 01:10
To je mi jasny,ale pres D-SUB asi signal do lcd ve full HD rozliseni neposlu.Mit na notebooku HDMI tak jeste ten den leteji krome AV receiveru vsechny ostatni kramy ze skrinky pryc.No a na toho Tatunga se asi nekde mrknu v Anglii na zivo.Tam je to docela bezna znacka tak na nej snad nekde narazim.Papirove vypada dobre.
ODSakEda (2278)|25.12.2006 11:14
hermanson Proč by to nešlo po VGA na 1920x1080??? :OO (Tedýý, záleží co umí jednak vstup displeje alei grafika! A ta umí mnohá i mnohem víc i po VGA. A není li duální, což u noutbuku nebejvá, oředevšímu těch levnějších navíc s displejem 16:10, bejvá s nimi problém s jiným výstupním rozlišením... No a taky jak umí adjusting elektronika displeje, pro doladění obrazu přesně na 1 pixel, je to přeci je analog a krmí přísně digitální výstup-matici pixelů-LCD, jako to umí přímo DVI)
hermanson (67)|25.12.2006 12:39
Grafika samo zvlada i mnohem vice,alespon na stolnim pc mam rozliseni jeste vyssi/bohuzel ne na monitoru/,na notebooku mi teda neda ani full HD,ale co procitam navody a ruzna fora tak prave tento vstup byva vetsinou na lcd tv limitovan.Jinak ja jsem zatim ve fazi vyberu takze jestli zde prezentuju neco co se rozchazi s realitou,tak si rad necham poradit.
Jozef035 (646)|29.12.2006 11:45
Prepáčte ale som multimediálny analfabet. XORO patrí do triedy Hyundai, Orion alebo do triedy Loewe, Boose a pod. Jedny sú low end, druhé high end ale spoločné majú to, že laikovi nič nehovoria. Kam patrí Xoro keď sa tu toľko rozoberá?