Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma

forrester (6)|22.4.2012 12:03
Zdravim, aj vdaka tomuto foru som si zakupil TV Panasonic Viera TX-P42G30E.
zatial sa len s nim zoznamujem nastavenie atd, a chcel by som vas poprosit o radu ako to vsetko co najlepsie prepojit:
zostava:

Panasonic TX-P42G30E (TV)
LG HT503TH (DK)
Go Sat GS7055 HDi (STB)

Vsetky 3 prijimace maju aj HDMI aj Optiku
mam to zatial poprepajane takto:
TV-STB (hdmi)
TV-DK (hdmi)
STB-DK (scart)
DK-TV (aux OPT)
resp ako docielit aby mi vystup z TV isiel cez DK 5.1 zvuk
hadam som to nepoplietol : ) za rady vopred dakujem :)

dalej este jedna mala otazka , ako je to zo zapojenim resp nahravanim z tv ,skusal som zapojit 16GB usb kluc ale nenaslo mi ho, na domovskej stranke som nasiel zmienku ze to funguje len z externym HDD (s ext. napajanim)s kapacitou vyssou ako 160 GB je to pravda?
KamilZ (10277)|22.4.2012 13:12
Proč máš zapojen "[COLOR=#ff0000]STB-DK (scart)[/COLOR]"? Co myslíš tímhle "[COLOR=#ff0000]DK-TV (aux OPT)[/COLOR]"? Optika není AUX... Předpokládám, že to DK nemá HDMI 1.4, takže bych to zapojil takto:
STB -> TV (HDMI)
DK -> TV (HDMI)
TV -> DK (Optika - Toslink)
Při tomhle zapojení Ti bude v DK hrát zvuk z TV, ať budeš sledovat DVB-T/C, STB přes HDMI, film přes USB.

Pokud se v TV díváš pouze na DK nebo STB, tak alternativně můžeš místo TV -> DK (Optika) zapojit STB -> DK (Optika), ale v tom případě Ti z DK nepůjde zvuk z DVB-T nebo při přehrávání USB a může být problém se zpožděním obrazu. Výhoda je, že se Ti do toho nebude plést TV (pokud by TV nějak mršila 5.1 při posílání zvuku z HDMI do optiky).

Přes AUX nebo SCART 5.1 (obojí analog) zvuk 5.1 neprotlačíš. A ještě si zkontroluj, je nemáš někde (TV, STB) zapnutý Downmix do sterea.
geronimoh (2327)|22.4.2012 13:34
[QUOTE=KamilZ;407057]pokud by TV nějak mršila 5.1 při posílání zvuku z HDMI do optiky[/QUOTE]

No právě, nevím jak je to u G30, ale můj Panasonic VT20 u HDMI vstupů nepodporuje AC3 ani DTS audio ...
forrester (6)|22.4.2012 14:37
ten scart mi tiez nesiel do hlavy, ale v manuali od tv to tam je zobrazene,take prepojenie
tv signal mam od Skylinku
a ten kabel som zle napisal :) je to Hama opticky toslink
erik555 (776)|22.4.2012 14:54
Co ma HDMI vystup, tak do TV HDMI kablom (podla toho, kolko TV tych HDMI vstupov obsahuje)...Pises, ze si to DK prepojil s TV HDMI kablom, lenze ja v manualy nevidim HDMI vystup, iba Komponent, co by vlastne nevadilo, pretoze to je tiez HD prepojenie, ibaze analogove.

A co sa tyka plnohodnotneho 5.1 zvuku z STB, tak to prepoj priamo STB -> DK optikou, ako pise KamilZ.. Samozrejme, ze nie vsetko mas z STB v 5.1, co je stereo tak DK to rozdeli do 5.1 (DolbyPrologic). Inak ten zvuk DD 5.1 je potrebne aj vybrat pri tej TV stanici. A este v STB nezabudnut nastavit zvukovy vystup 5.1 (alebo ako to tam mas oznacene, treba pozriet manual)
KamilZ (10277)|22.4.2012 15:01
forrester : vyzkoušej, co jsem psal, v uvedeném pořadí. Pokud přes TV neprojde do optiky 5.1 , tak tu druhou variantu.
forrester (6)|8.5.2012 12:17
tak som to nastavil podla vas, a dalej to uz nejako neriesim :)
ale mam dalsiu otazku a to sa tyka nahravania,co bude lepsie, napojit HDD 250 GB (s externym napajanim) na TV alebo na STB? co som tak narychlo prebehol nejake temy, vidim tam jeden problem, a to ze ked chcem nahravat z STB tak musim pozerat ten isty program? BTW ked som zapol prvy krat TV tak sa snazil naladit nejake kanaly cez dvbt ale nic nenasiel, co ktomu este treba?
signal tv mam SKylink MULTI HD
bavorak (1494)|9.5.2012 09:45
no antenu na DVBT ....
forrester (6)|9.5.2012 20:11
dakujem za ochotu, napojil som hdd na stb a vsetko facha ako ma :)