Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CS 6 prichazi

SmirickyT (377)|23.4.2012 07:22
Premiere CS6 a dalsi programy od Adobe (After Effect) budou v prodeji za dva tydny od 7.kvetna.
Pribylo par novych programu, neco pro barevne korekce. Doufam ze dalsi programy byly prevedeny do 64bit.


http://www.bhphotovideo.com/c/product/850409-REG/Adobe_65175362_Creative_Suite_6_Production.html
Pave1 (4279)|23.4.2012 21:13
Adobe Premiere se hodně zlepšilo, navíc ten komplet s AfterEffects je silná dvojka. Díky za odkaz.
romana51 (355)|24.4.2012 07:15
Já bych po mojich zkušenostech s Premierou tolik nejásal. Zatím na Edius nemá. Snad bude trial k odzkoušení (ne něco ořezaného). Samo že nehovořím o After Effects, to je PAN PROGRAM, jenomže pro amatéra moc drahý a složitý.
SmirickyT (377)|26.4.2012 07:18
CS6 by mela umozni HW accelaraci na Radeonech pomoci open CL. To je dost zajimavy. Zatim vse jelo jen CUDA od Nvidie.
KamilZ (10277)|26.4.2012 09:06
Ano, chlubí se tím jak Adobe, tak AMD. Takže mají vlastně vše, včetně Intelu (který předpokládám v CS6 pojede také). Nerozumím ale poznámce "Supported AMD graphics cards for GPU acceleration". Že by zapomenutá stará specifikace?
BEPE (539)|26.4.2012 09:55
Zdá se mi, že je docela předělané pracovní prostředí.
neboztik (341)|26.4.2012 16:31
[QUOTE=BEPE;407590]Zdá se mi, že je docela předělané pracovní prostředí.[/QUOTE]
No to mi ani neříkej.Místo aby v ní zprovoznili smart rendering, tak předělaj pracovní prostředí ?
BEPE (539)|27.4.2012 16:32
No, ten smart rendering by se tedy hodil. Jinak počkám na rozumný recenze a hodnocení a potom se případně rohodnu, a nebo taky ne. :-)
SmirickyT (377)|30.4.2012 05:01
Encore CS6 bude 64bit. Predpokladam ze dojde k vyraznemu zrychleni encodingu.
romana51 (355)|17.5.2012 21:50
Premiere Pro CS6 je tady.

Ze zvědavosti jsem si stáhl trial abych si mohl udělat obrázek jaká je skutečnost, když předcházel takový humbuk. Trochu se změnilo prostředí,
ale ne natolik, aby to nějak nepříznivě ovlivnilo práci (používal jsem Premču CS3). Jako současného uživatele Ediusu mne především zajímala
rychlost renderu z AVCHD 5Op do .mp4, který má v Ediusu HW podporou. Protože jsem investoval do CPU Intel Sandy Bridge 2600K se zákl.deskou
s čipsetem Z68, byl jsem zvědavý budu-li mít v Premče stejnou podporu. Podpora NENÍ !! A není ani smart rendering.
Testoval jsem render klipu ze 4 souborů AVCHD (50p 26Mbps) s TT:52 sec. bez přechdů a filtrů do .mp4. V Premče trval 1min.09sec. V Ediusu 6.06
s HW podporou trval 23 sec.

Potom jsem vyšťoural přes Amsoft kromě spousty chváli návod na úžasné zrychlení, cituji:
Oproti renderování pouze s využitím výkonu CPU bylo na systému se čtyřjádrovým procesorem Intel® i7 930 s frekvencí 2,8 GHz po instalaci
základní karty NVIDIA Quadro 2000 dosaženo šestinásobného zvýšení výkonu. Quadro 5000 zvyšuje výkon až 8x, zatímco špičkové systémy
Maximus využívající kombinovaný výkon karet Quadro 6000 a Tesla C2075 byly 9x rychlejší.

Když jsem zjistil cenu uvedených grafik, zalil mne studený pot. Nejlevnější NVIDIA Quadro 2000 je k mání za cca 12k, ty výkonější od 55k nahoru.

Upgrade z Premči CS3 bych sice měl za 8.700,-Kč, ale raději zůstávám u Ediusu, v dohlednu je upgrade na v.6.5, snad bude povedenější než byl na 6.07.

Toť zatím vše, nic jiného jsem nestihl, rád si přečtu ohlasy od ostatních uživatelů.
KamilZ (10277)|17.5.2012 21:58
NVidia Quadro rozhodně není základní karta (je to profi karta). HW akcelerace přes CUDA funguje i na podstatně levnějších, neoficiálně i na úplných šrotech. Je plugin i pro Intel CPU (resp. HD GPU), ale ještě není pro CS6 (čekal bych, že to bude mít CS6 už v sobě).

Tím nehájím Premiere oproti Ediusu (to neposoudím), jen vysvětluji :-)
ai (2993)|17.5.2012 22:17
[QUOTE=romana51;410172]mne především zajímala
Rychlost renderu z AVCHD 5Op do .mp4[/QUOTE]Premiera zada vzdy hodne silny hradware, ale zase musim rict, to muze byt pro nekoho okrajova zalezitost, renderuje treba pres frame server (tedy mozna az to rozjedou v te nove verzi, pokud to nejede ted), tedy export je do lepsiho a free x264 enkoderu. Muzes pouzit 1pass CQ (CRF). U toho Ediusu neni frame server a pouzivas 2pass? To mas casove 2x tolik.
romana51 (355)|18.5.2012 07:49
KamilZ - ona je otázka, jaký efekt zrychlení se s podstatně levnějšími kartami dosáhne. Při provádění testu jistě věděli proč použili profi karty. Kdyby byl
stejný efekt na šrotech, jistě by je použili! To by byla reklama! Termín "základní karta NVIDIA Quadro 2000" je uveden v citovaném elaborátu.

ai - používám CBR a datový tok nastavuji podle zdroje. Stejně je čas renderu v CS6 lepší než v předchozích verzích (1:09 proti TT klipu 0:52).
Má to na svědomí zřejmě slušně nadupaný PC.
KamilZ (10277)|18.5.2012 08:06
Oproti čistě softwarovému počítání znamená i nejlevnější GPU podstatné zrychlení. Samozřejmě že s Teslou se do nedá porovnávat, ale to už je spec. karta čistě na výpočty, ne na grafiku.
romana51 (355)|18.5.2012 08:29
KamilZ - souhlasím. Já ale vycházím z mého hlediska, kdy mám možnost získat Premču CS6 za celkem příznivou cenu upgrade. Ale abych dosáhl efektu
jako na Ediusu, musel bych investovat min. 20k, a to není pro amatéra rozumné. Upgrade PC na Intel Sandy Bridge 2600K vč.zákl.desky byl za polovic !
Lákala mne myšlenka Premči na druhém PC (na chalupě) abych nemusel přetahovat pro Edius HW klíč.
ai (2993)|19.5.2012 03:41
[QUOTE=romana51;410199]ai - používám CBR a datový tok nastavuji podle zdroje.[/QUOTE]
24Mbit? Mohl bys zkusit DebugMode frame server z te Premiery (asi starsi, jak rikam z te nove to mozna jeste nejede), x264 enkoder, Constant Quality, CRF zvolit 16-18. Timto nemrhas daty jako CBR a enkoder je lepsi nez ten MainConcept. Nejake jedno nudne odpoledne :-)
romana51 (355)|28.5.2012 15:47
Tak jsem si provedl další testíky. Naistalil jsem do PC s CPU Intel Core i7-870 @ 2,93 LGA 1156 grafiku GeForce GTX 550 za 3k. Nevím zda je tato karta
šrot (dle KamilZ), a zázrak se nedostavil. Ten se dá očekávat zřejmě až s profi grafikou s cenou min. 12k. Na uvedeném stroji (bez podpory HW kódování
Ediusu) se Premča CS6 ukázala přece jen o kousek rychlejší. Klip uvedený v mém předchozím příspěvku vyrendrovala Premča za 2 min.15 sec., Edius za 2 min.
25 sec. Ale když se mi podařilo aktivovat (po šílených peripetiích) CUDA, zmákla to Premča za úžasných 56 sec., tedy téměř v reálném času.
Pro mne ale stále platí: bez karty NVIDIA Quadro 2000 za 12k (nebo ještě dražší) do Premiere CS6 NELEZ! A další aspekt: u výkoných karet NVIDIA se upozorňuje
na nutnost silného zdroje, 500 W zdaleka nestačí (další investice).

U profíků, kterým se investice vrátí a navíc používají další programy Adobe, hlavně After Effects, je to jasná volba. Pro mne s CPU Intel Sandy Bridge 2600K
se zákl.deskou s čipsetem Z68 stále zůstává favoritem Edius, který render zvládl za 23 sec. Neodvažuji se spekulovat jakou Nvidia grafiku bych musel pro
stejný výkon mít.
ai (2993)|28.5.2012 17:04
No ty soudis videoeditor podle rychlosti exportu, to muze byt ale i velmi okrajove pro druheho, proste se exportuje pres noc a je jedno jestli to bezi hodinu nebo 6 hodin. Pokud si clovek, ne ten, ktereho to zivi, musi porizovat neustale silnejsi stroj, grafiku, aby mu chodil editor rychle tak se zbavuje penez. Domaci strihac by zasadne nemel kupovat nejsilnesi stroje a zbavovat se penez. Tyhle veci nemohou stat vice nez kamera samotna.

Osobne i to byl pro me prechod na Vegas pred lety jasnejsi, kvuli tomuhle nesmyslu , honbe neustaleho kupovani hardwaru a ted si jeste vymysli grafiku. Z meho pohledu dalsi chytak na lidi. V mem Windowsu 7 (i5 , ten novy prvni generace) si nastavim Aero (aby se obraz nepulil, neskubal, Microsoft se zase blysknul, kde to pak nedela) a nepotrebuju na jakekoliv video grafickou kartu, sve, z netu, kopirovane BD 1:1. A porad slysim kolem grafarna, tohle, tamto, akcelerace atd. Me to pripada takove hrani jako za mlada, kdy si nekdo koupi spoiler na skodovu apod.
neboztik (341)|28.5.2012 18:00
Souhlasím s ai . Stříhám léta v Premiere,která mi "sedla" do ruky a délka exportu není pro mě podstatná.Nejsem z těch,kteří mají potřebu sedět u PC a čekat,až se to vyexportuje.Letos stříhám HD videa,i5 mi bohatě stačí a Premiera CS5.5.5 to zvládá dobře. 60 min. video export do 40 min.Delší se mohou exportovat přes noc.
U Premiery "postrádám" pouze aut.nastavení výstupního videa podle vstupního. Tak,jak se to dělo u DV*avi.A byl by dobrý i ten smart render.
Win 7/64, Intel Core i5 2500K,GTX 560Ti ,MB Asus P8Z68-V-Pro,8GB paměť.
dalizije (641)|10.6.2012 13:07
Tak jsem to nainstaloval ... A hle, v nastaveních projektu je jen pár základních presetů. Vypadá to, že všechny jsou jen v plné verzi. Takže vyzkouším leda ...
neboztik (341)|10.6.2012 17:48
Taky jsem se na to nachytal.Ani jeden preset pro nás.
ai (2993)|10.6.2012 19:01
chlapi, ja nerozumim jedne veci, specialne pokud s tim delate uz delsi cas a navstevujete forum, proc nepouzijete externi enkoder, ktery je mnohem lepsi a prijemnejsi na nastaveni ,specialne pokud hodnotite editacni soft podle toho jak dobre exportuje,

ty softy , Premiera, Vegas maji MainConcept moduly, Vegas navic jeden Sony avc, kde MainConcept ma specialni plugin nebo modul , ktery prodava MainConcept Reference, tedy zarucene nenastavi tak dobre exporty tak jako primo v enkoderu, ktery zabali pro editacni soft v jeho cene

x264 je fakticky o rad lepsi, specialne ohledne mensich datovych toku pro export na web (~1000-2500kbps), tam to je primo ocividne
neboztik (341)|10.6.2012 20:20
No já používám v Premiere plugin MainConcept na export videa.
dalizije (641)|10.6.2012 22:00
Nejde o export alo o New Project a jeho nastavení dle zdrojového videa. Ale už to mám vyřešeno (byla to moje blbost). Přeskočil jsem jeden krok v instalaci :-)

- - - - doplněno - - - -

Jinak export dělám v tom samém formátu a pokud to jde na DVD, tak používám ProCoder.