Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung B/C serie hlavni DVB-C a DVB-T s analogem v PIP

|Mio| (350)|5.12.2010 21:05
Celkem dlouho jsem resil problem s PIP, protoze kdyz mate modul pro DVB-C a naladite kabelovou sit, tak televize odmita cokoliv zobrazit v PIP presto ze na siti UPC bezi i analog a DVB-T muxy.

To se ale nastesti da s trochou pile obejit, ovsem je nutne mit moznost se pripojit do TV pres telnet.

Dále budete potrebovat flashku, idealne prazdnou.
Zakladni znalosti jak zpristupnit telnet, jak zazalohovat kanaly a pripadne jak editovat kanaly v PC, kdyz se vam nechce babrat v TV, najdete na tomto foru ci na foru SamyGo.

Postup:
1. TV nejlepe uvedeme do tovarniho nastaveni a naladime s volbou Antena Analog i digital.
2. Analogove kanaly seradime hned v TV, digitalni bud take, nebo pozdeji to udelame pomoci Channel Editoru v PC
3. Pripojime USB flashku a exportujeme na ni seznam kanalu. Export menu se objevi po stisku "hlasitost -" a pote podrzet potvrzovaci tlacitko (enter) minimalne 10 sekund
4. Flashku pripojime k PC a prejmenujeme adresas T-CH****** na Antena

5-8.
Tentyz postup zopakujeme pro volbu Kabel a pouze Digital a adresar prejmenujeme na Kabel

9. Nyni si muzete pomoci editoru kanalu upravit map-AirD v Antena/Clone a map-CableD v Kabel/Clone , tedy poradi digitalnich kanalu, na analogove neni editor, proto jste si jejich poradi upravili jiz v TV, ostatnich souboru si nevsimejte, pro seznamy pouzijeme jen tyto dva.

10. Znovu naladte TV s volbou Antena a staci pouze Digital, po naladeni nechte bezet nektery z digitalnich kanalu.
11. Prepnete na zdroj kde pouzivate PIP, zapnete PIP a pouzijte tlacitko PRE-CH, mel by tam skocit stejny kanal jako byl ze zdroje "TV"
12. Prepnete za zdroj TV, bude tam tentyz kanal.
13. Pres menu spuste ladeni Kabel s volbou Digital, ale ladeni pomoci zrusit hned ukoncete nez cokoli najde.
14. Prepnete na zdroj kde pouzivate PIP a zapnete PIP, melo by naskocit jen zrneni nebo tma, NESNAZTE SE PREPNOUT KANAL, misto toho pouzijte tlacitko PRE-CH, mel by naskocit digitalni kanal z DTV-Antena, pokud se pokusite prepinat budou tam jen kanaly z jedineho MUXu, ale to je OK
15. Prehodte zdroj zpet na TV, mel by tam byt DTV-Kabel ci ATV-Kabel a zadny kanal. To je cilem operace, aby PIP byl z XTV-Antena a hlavni zdroj byl XTV-Kabel
16. Pripojte k TV flashku a pripojte se k TV pres telnet, nadale se predpoklada ze flashka se sama namountuje do /dtv/usb/sda1 a ze jste v konzoli.
17. Kopirovani seznamu kanalu. Nasledujici prikazy jeden podruhem vepiste do konzole.

cp /dtv/usb/sda1/Antena/Clone/map-AirD /mtd_rwarea/map-AirD (ENTER)
cp /dtv/usb/sda1/Antena/Clone/map-AirD /mtd_rwarea/map-AirDb (ENTER)
cp /dtv/usb/sda1/Antena/Clone/map-AirA /mtd_rwarea/map-AirA (ENTER)
cp /dtv/usb/sda1/Antena/Clone/map-AirA /mtd_rwarea/map-AirAb (ENTER)
cp /dtv/usb/sda1/Antena/Clone/FineTune /mtd_rwarea/FineTune (ENTER)
cp /dtv/usb/sda1/Antena/Clone/FineTune /mtd_rwarea/FineTuneb (ENTER)
cp /dtv/usb/sda1/Kabel/Clone/map-CableD /mtd_rwarea/map-CableD (ENTER)
cp /dtv/usb/sda1/Kabel/Clone/map-CableD /mtd_rwarea/map-CableDb (ENTER)
exit (ENTER)

18. Vypnete TV vypinacim tlacitkem.

Po zapnuti budou v PIP seznamu DVB-T a analogove kanaly a ve zdroji "TV" DVB-C kanaly.

Dotazy piste rovnou sem

PS:
- Neptejte se na DVB-C v PIP, kdyby to slo nepisu tenhle postup. Ale do budoucna predpokladam
ze to pujde.
Saxel (2279)|6.12.2010 08:50
Hmmm, zajímavé a lákavé! To musím vyzkoušet. Teď dotazy:

1. A co s programy, které jsou jenom v analogu a nejsou v DVB-C, na ty se už nedostanu?

2. Když po provedení tvého postupu spustím nové ladění digitálních kanálů, tak asi o vše přijdu a budu muset postup opakovat, že? Ptám se proto, že čas od času spouštím ladění, abych zjistil, jestli v kabelu něco nepřibylo.

3. Proč se musí v bodu 13. ukončit ladění dřív něž něco najde?
Saxel (2279)|6.12.2010 19:23
Tak zkouším ten tvůj postup, ale bez úspěchu.
Nechápu ani tu poslední větu:
[COLOR=slategray]Po zapnuti budou v PIP seznamu DVB-T a analogove kanaly a ve zdroji "TV" DVB-C kanaly.[/COLOR]
V jakém PIP seznamu? Pokud je přepnuto na TV není přeci PIP vůbec dostupný. :-?
|Mio| (350)|6.12.2010 19:35
Pokud jsou TV v analogu a nejsou v DVB-C, coz treba u UPC neni proto jsem to nezminil, tak staci kopirovat z Antena/Clone/map-AirA do /mtd_rwarea/map-CableA a do map-CableAb, u analogu jsou to jen seznamy kanalu a vlastni frekvence jsou v souboru FineTune a FineTuneb, takze snad se nebudou kopat, kdyby jo tak se da naladit Kabel analog i digital a pouzit rovnou map-CableA a FineTune z tohoto ladeni a pro PIP se pouzije FineTune --> FineTuneb a map-AirA --> map-AirAb z ladeni antena

ad 2. Poukud zmenis zdroj, tedy pustil bys ladeni se s volbou Antena tak to smaze soubory pro PIP a musis postup zopaknout, pokud bys jen rucne doladoval s nechanou volbou kabel, tak by se soubory pro PIP nemeli smazat a melo by to zustat. Automaticke ladeni to pravdepodobne smazne vse, ale jiste to neni protoze si souboru map-Air*** v podstate nema proc vsimat.

ad 3. Pokud by cokoliv naladil, tak by na to automaticky prepnul, tudiz by se to ulozilo do PRE-CH a figl by nefungoval.

EDIT:

[quote=Saxel;312825]Tak zkouším ten tvůj postup, ale bez úspěchu.
Nechápu ani tu poslední větu:
[COLOR=slategray]Po zapnuti budou v PIP seznamu DVB-T a analogove kanaly a ve zdroji "TV" DVB-C kanaly.[/COLOR]
V jakém PIP seznamu? Pokud je přepnuto na TV není přeci PIP vůbec dostupný. :-?[/quote]

Na jasne, tohle je pro PIP kdyz je prepnuto na jiny zdroj nez TV, tam samozrejme PIP nefunguje.

Abych to osvetlil, ja pouzivam vstup DVI/HDMI1 protoze ji mam jako monitor a tam si PIPnu tv kanal. Totez lze kdyz si poustis DVD a podobne a chces neco pomoci PVR+ nahrat a podobne pripady.
Saxel (2279)|7.12.2010 10:13
Sorry, špatně jsem pochopil o čem vlastně píšeš. Naivně jsem si myslel, že jsi objevil způsob, jak zprovoznit PIP z analogového tuneru při sledování DVB-C. To by totiž byla bomba! Ani mi to nepřišlo divný, protože TV má fyzicky 2 tunery.

Následující větu taky nějak nechápu:
[quote=|Mio|;312535]Celkem dlouho jsem resil problem s PIP, protoze kdyz mate modul pro DVB-C a naladite kabelovou sit, tak televize odmita cokoliv zobrazit v PIP ...[/quote]
Já když přepnu na zdroj u kterého je přístupná volba PIP, normálně si můžu v okně zobrazovat všechny naladěné kanály - DVB-C i analogové.

Mám model LE46B650.
|Mio| (350)|7.12.2010 21:24
To je divny, u te moji potvory nejde DVB-C jako zdroj do PIP, proto vytvarim tohle. Vlastne pri vobe kabelovky ani analog.

Kdyby mi slo pipnout tak jsem happy.
jito (999)|8.12.2010 13:21
U mé C6510 jde také PIP z dig.kabelovky.