Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Odstraneni vsech kodeku

Vladimirek (16)|16.9.2006 18:48
chci si udelat v pc poradek a chtel bych odstranit vsechny kodeky. Odstranil jsem jiz ty co byli vidět v nabidce start, programy a pak jsem oddelal i ty co jsou ve windows. Presto mne filmy hraji, takze tam jeste musi neco byt. Poradite jak zjistit jake tam jsou kodeky?
Ondras_ (204)|16.9.2006 21:01
Úplně všechny? Sice nevím k čemu to bude dobré, ale budiž: Smaž *.ax z \windows\system32\ nebo pro jistotu *.ax úplně odevšad. Pak to nepřehraje filmy na 100% :-)- .
Vladimirek (16)|16.9.2006 21:28
k cemu to bude dobre? rikam, ze to chci vycistit a nahrat jen to co skutecne potrebuji.
Ondras_ (204)|16.9.2006 21:48
aha, tak potom maž jen to, o čem skutečně víš, že je kodek, který chceš odstranit, neb *.ax jsou i splitery a spol. Po mnou doporučené čistce by už nešlo přehrát nikdy nic až do nejbližší reinstalace systému.
Vladimirek (16)|16.9.2006 22:04
tak nedavej tak brutalni rady. Ja jsem se ptal jak poznam jake tam mam kodeky a jak se jich zbavit
Ondras_ (204)|16.9.2006 23:02
[quote=Vladimirek]Ja jsem se ptal jak poznam jake tam mam kodeky[/quote]

Ale nefabuluj, prosím:

[quote=Vladimirek]chci si udelat v pc poradek a chtel bych odstranit vsechny kodeky[/quote]

[quote=Vladimirek]rikam, ze to chci vycistit a nahrat jen to co skutecne potrebuji.[/quote]

Na toto jsi se ptal, byl ti porazen přesný postup jak toho dosíci. Pak jsi to teprve upřesnil...

K věci - jak poznáš co smazat můžeš? Podle názvu. Jednoduché pravidlo zní - to co podle názvu neznám, nemažu.
Foolproof (2713)|17.9.2006 00:39
to Vladimírek

2 rady

Sťáhni si např. MMView a než to začneš mazat, tak pomocí tohoto prográmku to napřed vypni, lze to potom zapnout zase nazpět, filtry se jmenují všelijak a většinou název souboru nekorensponduje názvem určeným pro uživatele, takže pozor.Tím, že bude filtr vymazán, ale zůstane v registrech taky není ideální.

Používej takové playery, např. MPC,Zoom a pod., u kterých je možnost volby dekoderu a tím pádem tě případný bordel na PC nebude tolik vzrušovat a merity a jiné taky ne.
Vladimirek (16)|17.9.2006 09:58
TO Foolproof - díky za pomoc, uz jsem programek rozjel a je to perfektni.
vlada (3470)|19.9.2006 14:29
Vladimirek
Dobrý je taky GSpot, který má podobnou funkci jako MMView. Pokud Ti hraje nějaké video a myslíš si, že by nemělo, tak si zjisti, jaký dekoder se používá.

Doporučuji Ti prostudovat si můj článek o přehrávání videa na počítači.
Henryco (1)|27.8.2011 22:43
Potřebovala bych poradit.Zřejmě jsem špatně naistalovala programy na přehrávání vedeií a ted se mi pokaždé když otevřu složku ,kde jsou videa ukazuje, že přestal fungovat program Com surrogate a vyskakuje to neustále pokud tu složku mám otevřenou.Zjistila jsem,že se to dá zachránit jedině tím ,že odinstaluji některé kodety aby to mohlo pracovat jako před tím, ale já nevím, co to vlastně mám odstranit. Můžete mi prosím poradit, jak mám postupovat ?děkuji
StD (8612)|27.8.2011 23:01
[quote=Henryco;363968]Potřebovala bych poradit.Zřejmě jsem špatně naistalovala programy na přehrávání vedeií a ted se mi pokaždé když otevřu složku ,kde jsou videa ukazuje, že přestal fungovat program Com surrogate a vyskakuje to neustále pokud tu složku mám otevřenou.Zjistila jsem,že se to dá zachránit jedině tím ,že odinstaluji některé kodety aby to mohlo pracovat jako před tím, ale já nevím, co to vlastně mám odstranit. Můžete mi prosím poradit, jak mám postupovat ?děkuji[/quote]

[quote]
[COLOR="Orange"][SIZE="4"]Fix for COM Surrogate Has Stopped Working Error in Vista[/SIZE][/COLOR]
If you’ve been getting the error COM Surrogate has stopped working whenever you browse folders containing video or media files, you have come to a good place for some possible solutions. [COLOR="orange"]This problem is caused because of codecs and other COM components installed by various softwares that aren’t fully Vista-compatible, like some versions of DivX or [SIZE="6"]Nero[/SIZE].[/COLOR]
[/quote]
http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/fix-for-com-surrogate-has-stopped-working-error-in-vista/

Stačí si to vygooglit...