Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV s HDMI propojeni s PC

magoreska (28)|26.8.2006 17:49
Zdravim, mozna to sem uplne nepatri, ale aspon trochu spolecne to ma - HDMI.
Porizuju novou TV Samsung LE32S71 a ta ma vstup pro klasicky VGA D-SUB i HDMI. Vsude jsem se docetl ze HDMI vychazi z DVI a staci tedy poridit pouze kabelovou redukci z DVI-D na HDMI a zvuk propojit samostatne.
Ale ted jsem se v navodu k te TV docetl ze PC k ni prez DVI nebo HDMI pripojit nelze, ale nejak me unika proc by to nemelo fungovat. Nenapada Vas nekoho duvod proc ????????
Diky.
Modena (1706)|26.8.2006 17:56
magoreska
Napadá - ochranný kód HDCP obsahují Tvoje vstupy TV, nikolivěk výstup DVI na grafárně počítače ! :-)
magoreska (28)|26.8.2006 18:27
Takze to jenom znamena poridit novou grafarnu do PC s podporou HDCP, napr. GV-NX76G256HI-RH
CyberTec (290)|25.9.2006 03:50
[quote=magoreska]Zdravim, mozna to sem uplne nepatri, ale aspon trochu spolecne to ma - HDMI.
Porizuju novou TV Samsung LE32S71 a ta ma vstup pro klasicky VGA D-SUB i HDMI. Vsude jsem se docetl ze HDMI vychazi z DVI a staci tedy poridit pouze kabelovou redukci z DVI-D na HDMI a zvuk propojit samostatne.
Ale ted jsem se v navodu k te TV docetl ze PC k ni prez DVI nebo HDMI pripojit nelze, ale nejak me unika proc by to nemelo fungovat. Nenapada Vas nekoho duvod proc ????????
Diky.[/quote]

Aha taky jsem na větu, o tom, že nejde HDMI použít pro propojení s počítačem narazil v manuálu Samsunga, takže má první mínus. Připojit jde pouze před analogový D-sub. Digitální signál se musí převést na analogový, aby se pak opět převedl z analogového na digitální. Zase geniální vývojáři mysleli na lidi co nemají DVI ale jen D-sub a celé to podělali. Hlavně, že to nejde připojit pomocí DVI ani na HDMI...
killerGBU (182)|25.9.2006 21:57
tak PC jde před HDMI připojit naprosto v pohodě. Měl jsem připojen svůj PC přímo v Samsungu v showroomu na všechny LCD TV a naprosto bez velkých problémů (až na ty s rozlišením a rozpoznáváním displayů)
konkrétně W32R71B funguje krásně
Foolproof (2713)|26.9.2006 00:51
Takže to vypadá, že když budu kupovat televizi, tak budu muset do prodejny dotáhnou všechna zařízení co mám doma, od kamery(1394),přes Kiss (RGB+optika)až po PC (DVI).

Nebo, že by mi to dovezli domů odzkoušet. ? :-D
CyberTec (290)|26.9.2006 00:58
[quote=killerGBU]tak PC jde před HDMI připojit naprosto v pohodě. Měl jsem připojen svůj PC přímo v Samsungu v showroomu na všechny LCD TV a naprosto bez velkých problémů (až na ty s rozlišením a rozpoznáváním displayů)
konkrétně W32R71B funguje krásně[/quote]

na obou HDMI ted zrejme bude ochrana HDCP, tak asi proto. pokud bys tam mohl vyzkouset i NEW model Samsung LE46F71B, tak by me to dost zajimalo :-)

http://www.samsung.com/cz/products/tv/lcdtelevisions/le46f71b.asp
akbrv (9)|16.1.2010 18:41
Dobrý den.
Měl bych dotaz. Mám televizor JVC LT-37 A 80 SU. Nemám Set top box. Kabelový operátor vysílá analogově 15 programů .Měl jsem je naladěné analogové programy 1-15 . Zasunul jsem do HDMI kabel HDMI a druhý konec HDMI do počítače. Po zapnutí televizoru se mi vše na televizi změnilo. Kanály jsou přeházené, nejde ovládat menu, nejde tlačítko ZOOM na přizpůsobení velikosti obrazu.Boční tlačítka na televizoru na menu nereagují. Bohužel mezi nimi není tlačítko menu. Chtěl jsem televizor resetovat do továrního nastavení, ale nic nefunguje. Kanály jdou, ale např. NOVA – kanál 59, ČT1 – kanál 57 apod.
Můžete mi poradit, co se stalo ? Děkuji Josef