Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dvd recorder

gamers (5)|14.7.2006 18:17
Čaute chci jsi pořídit DVD recorder kdo mi poradí jaky nej?

Podmínka hardisc
Česke prostředi
Možnost editace nahravek
Divx + cz titulky /háčky čárky
A vystup HDMI – 1080i
imported_jozo (82)|14.7.2006 21:17
samsung 735, alebo737 ceske prostredie nema, inak ma vsetko aj podporu Divx 6.2 +registracia
POiNTER (311)|14.7.2006 22:22
Samsung HR737 som testoval v utorok, zakladne dojmi:
Nema ceske menu
HDMI ma, ale nema upscaling (co je aj tak zbytocne, kedze TV to maju)...takze vysiela v 576p
Ma velmi pekne prostredie menu, dobre spracovany, jednoduchy na ovladanie a ma prehladny manual prekvapilo ma ze v prislusenstve bol aj HDMI kabel a tiez Audio-Video kabel.
Prehrava DivX aj Xvid...prehrava titulky: .srt, .sub ,.txt, .smi, .psb, .ass ...da sa nastavit Cetral Windows Enconding, takze s diakrikou nema problemy...avsak titulky sa k filmu prideluju automaticky a nerozpozna ich, pokial maju odlisny nazov ako film co je podstatna nevyhoda.
Dalsia nevyhoda je ze JPEG obrazky precita len s koncovkou .JPG . Obrazky sa v Library zobrazuju ako nahlady...ale dost dlho ich vytvara a to zakazdym. Nie je mozne pocuvat MP3 a zaroven pozerat JPG.
Na druhej strane, velka vyhoda je ze si mozes na disk ukladat osobitne mp3ky, DivX, aj normalne nahravky.
Ale co ma dost mrzi je ze nema ziadnu obdobu funkcie TimeShift (priame "medzi-ukladanie" ziveho vysielania a interaktivny pohyb v nom)...sice sa da pozerat vysielanie, ktore sa prave nahrava na HDD, ale predsa len to neni ono...toto ma velmi dobre vyrieseny Philips alebo LG.
Co sa tyka DVD...cita vsetko, ale zapisuje len na DVD-R/RW.
Keby boli nejake otazky na tento konkretny model, rad odpoviem...

Inak den predtym som testoval Sony HX720...a bol som totalne sklamany...takze ten ti urcite neodporucam (ale aj tak nema HDMI)
Modena (1706)|15.7.2006 10:25
[quote=POiNTER]Samsung HR737 som testoval v utorok, zakladne dojmi:
Nema ceske menu
HDMI ma, ale nema upscaling (co je aj tak zbytocne, kedze TV to maju)...takze vysiela v 576p
Ma velmi pekne prostredie menu, dobre spracovany, jednoduchy na ovladanie a ma prehladny manual prekvapilo ma ze v prislusenstve bol aj HDMI kabel a tiez Audio-Video kabel.
Prehrava DivX aj Xvid...prehrava titulky: .srt, .sub ,.txt, .smi, .psb, .ass ...da sa nastavit Cetral Windows Enconding, takze s diakrikou nema problemy...avsak titulky sa k filmu prideluju automaticky a nerozpozna ich, pokial maju odlisny nazov ako film co je podstatna nevyhoda.
Dalsia nevyhoda je ze JPEG obrazky precita len s koncovkou .JPG . Obrazky sa v Library zobrazuju ako nahlady...ale dost dlho ich vytvara a to zakazdym. Nie je mozne pocuvat MP3 a zaroven pozerat JPG.
Na druhej strane, velka vyhoda je ze si mozes na disk ukladat osobitne mp3ky, DivX, aj normalne nahravky.
Ale co ma dost mrzi je ze nema ziadnu obdobu funkcie TimeShift (priame "medzi-ukladanie" ziveho vysielania a interaktivny pohyb v nom)...sice sa da pozerat vysielanie, ktore sa prave nahrava na HDD, ale predsa len to neni ono...toto ma velmi dobre vyrieseny Philips alebo LG.
Co sa tyka DVD...cita vsetko, ale zapisuje len na DVD-R/RW.
Keby boli nejake otazky na tento konkretny model, rad odpoviem...

Inak den predtym som testoval Sony HX720...a bol som totalne sklamany...takze ten ti urcite neodporucam (ale aj tak nema HDMI)[/quote]
Myslím si, že podle svalnatých prohlášení všech "prvovýrobců" :-E DVD rekordérů se oplatí vydržet do podzimka, kdy většina z nich vrhne do předvánočních spotřebních hodokvasů nové modely, kdy i levnější varianty již budou obsahovat HDMI výstup, dražší i vstup ! :-)
POiNTER (311)|15.7.2006 11:11
[quote=Modena]
Myslím si, že podle svalnatých prohlášení všech "prvovýrobců" :-E DVD rekordérů se oplatí vydržet do podzimka, kdy většina z nich vrhne do předvánočních spotřebních hodokvasů nové modely, kdy i levnější varianty již budou obsahovat HDMI výstup, dražší i vstup ! :-)[/quote]No to hej...lenze to uz budu zase na trhu Blu Ray prehravace...a zase ten cyklus zacne nanovo...zakaznik bude rozmyslat ci sa mu oplati kupovat DVDR ked uz je Blu Ray...avsak bude este dost drahy, takze si povie ze pocka este pol roka... a tak dalej a tak dalej... :)
ace960 (394)|16.7.2006 21:35
POiNTER: mam par otazok

Aky je rozdiel medzi Samsung 735 a 737?
Podla liniek co som nasiel su uplne totozne (?)
Samsung DVD-HR737 http://www.samsung.com/sk/products/dvdplayer/dvdrecorder/dvd_hr737.asp?page=Specifications
Samsung DVD-HR735 http://www.samsung.com/cz/products/dvdplayer/dvdrecorder/dvd_hr735.asp?page=Specifications

Dalsia otazka je k titulkom.
Podla toho co pises vyssie musi mat subor s titulkami zaklad nazvu ako film. Cize takto: movie.avi, movie.sub (je to tak?)
Nevies ci sa da vybrat z viac titulkovych suborov, priklad: movie.avi, movie.1.sub, movie.2.sub

Posledna otazka, nevies odporucit nejaky konkretny model LG alebo Philips. Trochu ma matie info co pises o Timeshift, lebo pises, ze ho nema ale zaroven, ze sa da pozerat video, ktore prave nahravam... v tom nemam nejak jasno.
POiNTER (311)|17.7.2006 09:22
ace960:
1. Neskumal som rozdiel medzi 735 a 737..bude tam zrejme min. rozdiel...myslim ze len v designe...737 ma trochu krajsi design...ak si dobre pamatam tak aj navod mali spolocny.
2. K titulkom...netestoval som aky dlhy musi byt zaklad nazvu tituliek zhodny s nazvom s filmom. Ale s odlisnym nazvom proste nesli. Avsak kedze pri vyp/zap tituliek sa ukazalo cislo napr. 1/1 predpokladam ze sa da vyberat s viacerych tituliek so spolocnym zakladom slova tak ako si to uviedol na priklade (movie.1, movie.2)
3. Testoval som LG RH177...mal podobne vlastnosti ako ten Samsung (aj velkost HDD bola rovnaka), ale okrem toho mal aj TimeShift, avsak nemal HDMI.
Philips som testoval DVDR 3360H. Mal najlepsie prepracovany "timeshift" avsak pri philipse sa tato fukcia rozdeluje na Instant Replay, Pause Live TV a FlexTime. Philips mal aj tu vyhodu ze titulky k DivX si predelujes normalne z adresaru sam, takze mozu mat rozny nazov, dokonca mozu byt aj v uplne inom adresari. Avsak ma zase ine nevyhody.
U Philipsu a LG "Timeshift" funguje na ten sposob ze mas casovu os, na ktorej sa pocas pozerania vysielania mozes hocikedy posuvat, ci pausnut vysielanie..a hocikedy sa zase do realtime vysielania vratit. Vysielanie sa teda priebezne nahrava na disk, ale nemas ho tam ako fyzicku nahravku...je to nieco ako bufferovanie. Pri LG treba timeshift zapnut manualne, pri Philipse je zapnuty vzdy automaticky. Ovladanie casovej osi sa mi viac pacilo na Philipse (viac userfrendly).
No a Samsung to ma riesene inak...musis spustit nahravanie vysielania, nemas ziadnu casovu os a ked chces zacat pozerat vysielanie od zaciatku, musis ist do library a spustit si ho odtial a ked sa chces zase vratit do realtime vysielania, tak musis stopnut prehravanie...proste musis vykonat ovela viac krokov a nie je to take vymakane. Je vsak otazkou priorit, ci "timeshift" potrebujes viac ako napr. HDMI.
Inak testoval som aj Sony HX720 a ten to mal uplne najdebilnejsie...nemal casovu os...mal sice funkciu Pause TV...avsak ked si ju spustil, a chcel si vysielania spustit od okamihu pausnutia, musel si pockat kym bolo nahrate aspon 1:30 min. , inak ta to nepustilo...a vratit do realtime vysielania si sa mohol tiez len s asi 1 minutovou priepastou... tento DVDR bol so vsetkych tu spominanych najdebilnejsie rieseny po vsetkych strankach.
ace960 (394)|17.7.2006 09:39
OK, dakujem za informacie. Zatial mam v uzsom vybere:
Samsung DVD-HR725 (15k) http://www.nay.sk/gooddetail.do?pid=87220
Samsung DVD-HR737 (18k) http://www.samsung.com/sk/products/dvdplayer/dvdrecorder/dvd_hr737.asp?page=Specifications
Samsung DVD-HR735 http://www.samsung.com/cz/products/dvdplayer/dvdrecorder/dvd_hr735.asp?page=Specifications
LG RH-188 (16k) http://www.nay.sk/gooddetail.do?pid=93247 nema HDMI
LG RH-188H (18k) http://www.nay.sk/gooddetail.do?pid=93248 ma HDMI
LG RH7800 DivX (16k) http://cz.lge.com/prodmodeldetail.do?catModel=8&actType=&modelName=¤tPage=&categoryId=080201&parentId=0802&modelCategoryId=080201&modelCodeDisplay=RH7800# + citacka kariet

Ale este chcem preziet Philips, Sencor, Sony, Thomson aj ked Soyn mozno preskocim lebo predpokladam, ze ine modely budu dost podobne tomu co si testoval.
POiNTER (311)|17.7.2006 10:51
Z toho co si napisal by som sa rozhodoval asi medzi LG RH-188H a Samsung DVD-HR737.
ace960 (394)|17.7.2006 13:17
No namiesto zuzovania sa to nejak rozrasta:
- Samsung DVD-HR737, 735, 725 - stale nechapem rozdiel (aj je iba v dizajne tak sa mi to zda zbytocne)
- LG RH-188H, 188, 199, 7800, 7900M - tu mam este vacsi gulas

A este chcem pozriet Thomson a Pioneer.
LG 7500 ma jeden znamy a vadi mu akurat dlhy start po zapnuti.

Beriem odporucania od POiNTERa ale aj je Samsung 737 odlisna iba dizajnom pricom cena je vyssia ako pri 725 a 735 tak sa mi to zda zbytocne.
ace960 (394)|17.7.2006 15:26
POiNTER: Prosim ta vies mi povedat ako rychlo sa nastartuje ten Samsung 737?
POiNTER (311)|17.7.2006 15:38
[quote=ace960]POiNTER: Prosim ta vies mi povedat ako rychlo sa nastartuje ten Samsung 737?[/quote]uff...tak tento parameter som si pri testoch prilis nevsimal (asi budem musiet zacat)... ale pokial si dobre pamatam tak samsungu to islo celkom rychlo. Pri LG to trvalo o trochu dlhsie. Ale tie casi neboli az tak pridlhe, inak by som si to zacal vsimat.
Inak ak by si chcel mam aj nejake fotky, tak daj vediet cez sukromnu spravu.
gamers (5)|17.7.2006 20:52
uvažuji o tomhle LG RH-188H nevyté o odkazu kde je naněj trochu vetší recenze 9-)
ace960 (394)|19.7.2006 15:05
K tomu LG nemam nic (ale tiez by som rad) ale doplnim info k Samsungu, co som dostal zo supportu ako odpopved na otazku ohladne rozdielov 725, 735 a 737:
"... DVD maji obdobne parametry, HR-735 vsak nema vystup HDMI. HR -737 ma stejne parametry jako 725, avsak jedna se o novejsi typ, designove stihlejsi, v jinem barevnem provedeni."
POiNTER (311)|6.8.2006 19:10
[quote=ace960]K tomu LG nemam nic (ale tiez by som rad) ale doplnim info k Samsungu, co som dostal zo supportu ako odpopved na otazku ohladne rozdielov 725, 735 a 737:
"... DVD maji obdobne parametry, HR-735 vsak nema vystup HDMI. HR -737 ma stejne parametry jako 725, avsak jedna se o novejsi typ, designove stihlejsi, v jinem barevnem provedeni."[/quote]No v tom supporte nemaju asi prilis dobru informovanost...alebo maju zle popisky k produktu...pretoze podla nich 735 HDMI ma.
Skor si myslim ze si to poplietli ...zamenili 725 so 735...to by mi sedelo.
ace960 (394)|7.8.2006 00:04
Nasiel som jeden rozdiel medzi 725 a 735/737. 725 ma podporu dvd audio (2ch), mne by to bolo k nicomu ale toto rozdiel co som nasiel.
Yen (0)|6.12.2006 13:22
[quote=POiNTER]Inak den predtym som testoval Sony HX720...a bol som totalne sklamany...takze ten ti urcite neodporucam (ale aj tak nema HDMI)[/quote]

Lze prosím specifikovat míru a důvod zklamání? Hledám rozumný a jednodušše ovladatelný HDD rekordér pro rodiče a zrovna HX720 se mi docela líbila.

Díky,
H.
schuma (1)|9.12.2006 13:47
[quote=POiNTER]ace960:
1. Neskumal som rozdiel medzi 735 a 737..bude tam zrejme min. rozdiel...myslim ze len v designe...737 ma trochu krajsi design...ak si dobre pamatam tak aj navod mali spolocny.
2. K titulkom...netestoval som aky dlhy musi byt zaklad nazvu tituliek zhodny s nazvom s filmom. Ale s odlisnym nazvom proste nesli. Avsak kedze pri vyp/zap tituliek sa ukazalo cislo napr. 1/1 predpokladam ze sa da vyberat s viacerych tituliek so spolocnym zakladom slova tak ako si to uviedol na priklade (movie.1, movie.2)
3. Testoval som LG RH177...mal podobne vlastnosti ako ten Samsung (aj velkost HDD bola rovnaka), ale okrem toho mal aj TimeShift, avsak nemal HDMI.
Philips som testoval DVDR 3360H. Mal najlepsie prepracovany "timeshift" avsak pri philipse sa tato fukcia rozdeluje na Instant Replay, Pause Live TV a FlexTime. Philips mal aj tu vyhodu ze titulky k DivX si predelujes normalne z adresaru sam, takze mozu mat rozny nazov, dokonca mozu byt aj v uplne inom adresari. Avsak ma zase ine nevyhody.
U Philipsu a LG "Timeshift" funguje na ten sposob ze mas casovu os, na ktorej sa pocas pozerania vysielania mozes hocikedy posuvat, ci pausnut vysielanie..a hocikedy sa zase do realtime vysielania vratit. Vysielanie sa teda priebezne nahrava na disk, ale nemas ho tam ako fyzicku nahravku...je to nieco ako bufferovanie. Pri LG treba timeshift zapnut manualne, pri Philipse je zapnuty vzdy automaticky. Ovladanie casovej osi sa mi viac pacilo na Philipse (viac userfrendly).
No a Samsung to ma riesene inak...musis spustit nahravanie vysielania, nemas ziadnu casovu os a ked chces zacat pozerat vysielanie od zaciatku, musis ist do library a spustit si ho odtial a ked sa chces zase vratit do realtime vysielania, tak musis stopnut prehravanie...proste musis vykonat ovela viac krokov a nie je to take vymakane. Je vsak otazkou priorit, ci "timeshift" potrebujes viac ako napr. HDMI.
Inak testoval som aj Sony HX720 a ten to mal uplne najdebilnejsie...nemal casovu os...mal sice funkciu Pause TV...avsak ked si ju spustil, a chcel si vysielania spustit od okamihu pausnutia, musel si pockat kym bolo nahrate aspon 1:30 min. , inak ta to nepustilo...a vratit do realtime vysielania si sa mohol tiez len s asi 1 minutovou priepastou... tento DVDR bol so vsetkych tu spominanych najdebilnejsie rieseny po vsetkych strankach.[/quote][list=]


Zdravim!
Prave sa rozhodujem medzi samsungom alebo panasonicom,mam lcd tv od Samsungu tak by som radsej bral samsung (spolocny ovládač)ale prave to rozlišenie ma zaujalo samsug ma 576p a panasonic DMR-E65 ma 720 p ,chcem to prepojit cez HDMI. Samozrejme je aj medzi nimi cenovy rozdiel samsung sa do zohnat za 10 990, panasonic za 17490,-,navyse panasonic ma 250 g HDD + showview+čítačku kariet.
CyberTec (290)|9.12.2006 13:59
pokud ti ten panasonic neprehraje HD videa v rozliseni 720p, ale jen upscaluje SD na 720p tak mas v podstate jedno, jestli to prevede na vyssi rozliseni prehravac nebo telka. spis mi prijde zbytecnost upscalovat to na 720 v prehravaci a pak jeste podruhe na nativni rozliseni telky. tzn. dvojita interpolace misto jedne.