Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neznámý formát titulků

tzdenek (27)|22.10.2005 20:01
Na DVD Rip filmu MYTH jsem našel nějaké titulky a nic mi nejde spustit.
Má to koncovku .sub ale velikost 1,5 MB.Nevíte někdo co s tím?
Díky Zdenek
ohm (398)|22.10.2005 20:10
*.sub je zcela normální formát titulků a pro otevření Ti stačí obyčejný poznámkový blok... pokud myslíš úpravu apod. přehraje to BSplayer,atd. :BB:
clee (6592)|22.10.2005 20:52
to je vobsub, mel by tam bejt este soubor idx
ohm (398)|22.10.2005 21:05
tzdenek
Vysvětlení, kdyby bylo potřeba...

*.idx - obsahuje věškeré informace o titulcích a odkazy na jednotlivé řádky titulků

*.sub - v tomto souboru jsou fyzicky obsaženy všechny titulky, které si specifikujeme
tzdenek (27)|22.10.2005 21:41
Děkuji za vysvětlení.Už jsem zkoušel to .sub otevřít v poznámkovém bloku.Zobrazí to pouze jakési znaky. Problém bude v tom, že tam asi vůbec české titulky nejsou. Ve filmu běží čínské nebo japonské znaky.Myslel jsem, když je soubor .sub tak velký /1,5 MB/ tak že tam bude více verzí!?
Je tam i .idx ale to má 23kB.
Nezbyde, než se podívat po českých titulcích.
Děkuji za rady a vstřícná slova. Zdenek
clee (6592)|22.10.2005 21:46
jj vobsub umi vic verzi titulku, velikost jednoho streamu bejva tak okolo 0.5-5MB podle delky filmu a frekvence titulku
vlada (3470)|25.10.2005 17:26
tzdenek
IKC Ti nevědomky poradil nesmysl. Příponu SUB mají totiž jak VobSub titulky, tak i MicroDVD, se kterými si je IKC spletl. Nápovědou mu mohla být ta velikost, MicroDVD titulky by měly mít kolem 100 kB.
A teď jak to zobrazit - musíš použít buďto přehrávač, kterej takový titulky umí. To je myslim třeba MPC, o dalších nevim. Druhou možností je použít titulkovej filtr, v tomto případě DVobSub alias VSFilter. Víc informací a odkazy na přehrávač i titulkovej filtr najdeš na mých stránkách.
Potom by ještě tyhle titulky mohl umět FFDShow ale nikdy jsem to nezkoušel.
No a na závěr, kdyby si chtěl tu titulky převést do textovýho formátu (SubRip, MicroDVD), tak použí program SubRip. Je to ale piplačka. Návod opět na mých stránkách.
tzdenek (27)|25.10.2005 21:54
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Už jsem se dostal kousek dál. přehrát mi to jde v MP playeru. Zobrazuje to však čínské nebo japonské titulky. Sehnal jsem si anglické a jede to O.K. teď už jen sháním české, ale to je již jiné téma. Dík moc za rady, budu-li ještě něco někdy potřebovat, podívám se na tvé stránky. zdenek