Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak odstranit praskání z grabovaného videa

wolfmann (3)|8.8.2005 14:23
Poradil by mě prosím někdo jak dostat z grabovaného videa praskání ze zvuku či přímo zamezit mu ještě před vznikem mám tv kartu Win Fast200XP a zvukovku interní AC97 moc mě to trápí to praskání připomíná praskání gramofonové desky mockrát děkuji za kladnou odpověd.
Pitomec (10211)|8.8.2005 16:20
Začít grabovat pořádným A/D převodníkem (Canopus) a vys*at se na nějaký WinFasty a interní zvukovky.
redburger (499)|8.8.2005 17:16
a neviem ako casto su pukance v tom videu,ale ak nie casto, tak v editore v tom bode dat hlasitost na minimum,ak je horsie,potom mozna nejaky sound forge?neviem, v tom som nerobil.
ale tu-tam aj mne sa stane ze mam puk a neviem preco,ale to potom vo vegase hovorim,stisim.a nic nepoznať
wolfmann (3)|8.8.2005 17:24
No praská mi v tom dá se říci stále a nevím vůbec proč
redburger (499)|8.8.2005 17:38
no,tak tu ma asi pravdu pitomec,i ked zase by som tu tv kartu tak z toho neobvinoval...
ak mas moznost,skus to vziat a grabnut kdesi inde....
dozvies sa viac......
ak to tam pojde,nieco v tvojom pc.....no najprv by som to zobral inam...alebo skus vytiahnut von antenu,ci tam nieco nerusi abo tak... :-?
mmmartin (187)|16.8.2005 23:52
Souvisi výskyt praskání s momentální hlasitostí zvuku?
Saxel (2279)|17.8.2005 10:54
[quote=wolfmann]No praská mi v tom dá se říci stále a nevím vůbec proč[/quote]
Také jsem se s tím setkal. Při digitalizaci VHS záznamů přes A/D převodník miniDV kamery z jednoho určitého videorekordéru se v audiu vyskytovalo praskání, které skutečně připomínalo lupance z vinylových desek. Nebyl čas na hledání příčiny, a protože nagrabované audio stejně vždy "čistím od šumu" v Adobe Auditionu, odstranil jsem v něm i praskance Click/pop Eliminatorem. S jiným videorekordérem jsem tento jev nezaznamenal.
Podotýkám, že lupance se objevovaly nezávisle na úrovni signálu při tichých i hlasitějších pasážích a pouze pokud byl zvuk zaznamenám v šikmých stopách (tzv. hifi stereo).

Poznámka:
Zbavit audio šumu a praskání jde i přímo ve Vegasu, pokud je nainstalován potřebný DirectX plugin (např. SonicFoundry Noise Reduction). Nikdy se mi ale nepodařilo dosáhnou takových výsledků jako s Auditionem (mohlo to také být jen nedokonalým nastavením parametrů v pluginu).
pee.tr (1208)|17.8.2005 15:13
Nezkoušel jsem, ale v CoolEditu (Napřed si musíš tu audio stopu vytáhnout mimo video, abys jí tam načet) by to mělo jít nějak takto: Najdeš si přímo to místo prasknutí, označíš ho a tím ho definuješ. Pokud jsou ty praskance všechny stejný, tak by je měl dokázat snad celkem úspěšně hromadně odstranit. Známej si takhle čistil zvuk od praskání když digitalizoval LP desky.