Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotaz - stolní MP3 přehrávač s reproduktorem

puschpull (921)|31.1.2017 19:26
Neptal bych se, kdybych opravdu již pár dní nehledal....
Potřeboval bych tip na malý stolní MP3 přehrávač. Na noční stolek k večernímu poslechu audioknih.
Ideálně pokud by si pamatoval složku a skladbu kde skončil a uměl tak poslech další večer navázat.
Přístroj, který mi v sobě integroval hodiny, budík a případně FM přijímač by byl ideální.
Něvíte, prosím, někdo o něčem podobném. Pokud by byla i osobní zkušenost bylo by to fajn.
Děkuji

P.S. ze zoufalství hledam i již mezi takovými kategoriemi:
https://www.tipa.eu/cz/fotoramecek-digitalni-sencor-sdf-1060b/d-127801/
https://www.tipa.eu/cz/reproduktor-prenosny-blow-bt400-bluetooth-sd-fm-handsfree-aux-in-hodiny-budik/d-154891/
... ale ze všech nalezených zatím nic uspokojivého
Raději z našich e-shopů, ale pokud nepůjde jinak tak i z čínských. Ale tu osobní zkušenost bych rád.
RoPo (6061)|31.1.2017 19:44
Philips něco takového, hodiny, s přehrávačem MP3 nemá?
Příklad toho, co mám na mysli toto
Přehled všech Philips budíku

Sony také něco takového vyrábí.
vivid.sk (11472)|31.1.2017 21:28
[QUOTE=puschpull;527992]Ideálně pokud by si pamatoval složku a skladbu kde skončil a uměl tak poslech další večer navázat.[/QUOTE]
Neviem ci OT, ale skusim: Stary nepouzivany smartfon + externe repro do 3.5mm jacku / resp. BT repro.
RossiD (1271)|1.2.2017 18:55
Tahle rugby "pitominka" by se Ti nelíbila ? Pár známých ji má (do garáže, na chatu atd...) a nestěžují si - za ty prachy, nekup to :D

X6 Mini Wireless Bluetooth Speaker

puschpull (921)|3.2.2017 19:21
Dík za tipy, kluci! :-)
Já zatím předběžně objednal toto: Radiopřijímač Hyundai TR 1088
https://www.euronics.cz/radioprijimac-hyundai-tr-1088-su3sb-cerny-stribrny-hyutr1088su3sb/p371269/
Má to být hlavně pro manželku na noční stolek, na poslech audioknih před usnutím. Takže něco dobře ovladatelného, s rádiem a možností budíku ...
Ještě jsem uvažovat o fotorámečku s reproduktorem s podporou mp3, ...
puschpull (921)|26.3.2018 12:48
Přeji hezký den.
Nebyl by nějaký nový tip na původní požadavek?
Manželce jsem pořídil https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Internetove-radio-SIRD-14-C2/p100206761
Šikovná věcička, ale nepamatuje si místo přerušení poslechu! Pro poslouchání audioknih (což je hlavní využití) je tato možnost zásadní.

Cituji své aktuální zadání ještě z jiného fóra:
Potřeboval bych pár tipů na domácí LAN přehrávač.
Požadavky - LAN (Wifi není až tak prioritou)
Přehrávání sdílených souborů z PC na domácí síti a hlavně přehrávání z NASky (Synology).
Přehrávání z USB
FM, ale není prioritou
Podpora formátů (samozřejmě mp3, pokud by uměl i flac, wav, atd bylo by fajn)
Uvítal bych, kdyby si přehrávač pamatoval místo, kde bylo přehrávání přerušeno (na domácí síti a USB).
Přehledný displej pro navigaci.

Nástřel:
https://www.alza.cz/hama-ir111-internetove-radio-d4576687.htm
https://www.alza.cz/hama-dir3100-internetove-radio-d2170461.htm

Uvítám tipy na jiné značky, jiné prodejce, ...
Chci to na noční stolek, takže žádné zapojování do hifi aparatury, musí to mít vestavěné reproduktory a displej.
Naprosto prioritní je přehrávání audio souborů, vše ostatní není podstatné.
Děkuji


Takže - reproduktor integrovaný v přehrávači
Možnost na domácí síť pomocí kabelu (LAN raději než Wifi)
Navázání přehrávání v místě přerušení po vypnutí přehrávače. (Záložky pro různé audioknihy by byl naprostý mazec!)
Displej pro snadnou navigaci po složkách sdílených na domácí síti
Na ceně až tak (v rámci možností) nezáleží.
Hledám, ale asi hledám na špatných místech.
P.S. raději bych koupil u nás než z čínského e-shopu.

P.P.S.
Chci koupit do auta měnič. Nějaký obyč, na dobíjení akumulátorů do fotoaparátu na dovolené , případně jiné dobíjení zařízení, které nemá USB dobíječku.
Našel jsem toto:
https://www.euronics.cz/menic-napeti-do-auta-12v-230v-600w-usb-2100ma-benn0037/p403362/
Má někdo zkušenost s podobným zařízením?

Děkuji
vivid.sk (11472)|26.3.2018 23:01
[QUOTE=puschpull;534068]Hledám, ale asi hledám na špatných místech. [/QUOTE]
Zopakujem vyssie uvedene riesenie. Chce to len iny pohlad na vec, pretoze HW playere ti nebudu vyhovovat vo vsetkych poziadavkach, pripadne to, co nefunguje zistis az potom, ked to kupis. Naviac zvukova kvalita vyssie uvedenych rieseni musi byt zalostna (aj pre audio knihy).

Skus si kupit namiesto toho aktivne Bluetooth repro a krmit ich smartfonom, pripadne vyuzit na tento ucel uz nevyuzivany. Smartfon s prehravacom audio knih z marketu splni vsetky vyssie uvedene poziadavky, kvalitnych sw prehravacov audio knih je neurekom. Pripojenie cez LAN sice nesplni, ale wifi pri beznom datovom toku audia nadmieru dostacuje.

Ak toto riesenie nieje vhodne pre tvoje potreby, sorry za OT.
puschpull (921)|27.3.2018 07:55
vivid.sk: Děkuji. Vím že to jsem si vymyslel, je problém.
Chtěl jsem se vyhnout kombinaci BT repro a Android, ale asi to nepůjde jinak.

P.S. vím že jich je "milion" ale jaké BT repro koupit? Jakým se raději vyhnout?
Asi bych chtěl, aby byly trvale zapnuté (do terénu je brát nebudu, noční stolek to jistí) a aby měly USB výstup pro napájení smartfonu.
vivid.sk (11472)|27.3.2018 12:36
[QUOTE=puschpull;534080]Chtěl jsem se vyhnout kombinaci BT repro a Android[/QUOTE]
Preferujes BT + iPhone, alebo skor BT + Windows Phone ? :D

[QUOTE=puschpull;534080]a aby měly USB výstup pro napájení smartfonu. [/QUOTE]
To su presne poziadavky, ktore su irelevantne. Nabijacka pre smartfon je vecou 5eur, takze naco si zbytocne komplikovat zivot poziadavkami, ktore su nepotrebne. Sustredil by som sa na vyslednu zvukovu kvalitu, pretoze nikdy nevies, co este budes pocuvat.

Taktiez sa vies vyhnut BT, pokial smartfon bude na svojom mieste permanentne - nasledne ich fyzicky zapojis do 3.5mm jacku. To uz je na preferenciach, ktoru moznost zvolis, kazda ma svoje vyhody a nevyhody. Priame audio prepojenie casto ponuka lepsiu kvalitu zvuku ako BT a za rovnaky rozpocet ziskas lepsi zvukovy vystup.

Ja osobne by som doplatil a kupil aktivne repro s BT (s ohladom pre buducnost), bez ohladu na to, ako ich finalne zapojis, mozno by sa dalo zacat niekde tu (zvukovo iny level, za obdobne peniaze ako vysie uvedena HAMA)*, pripadne pozri obdobne produkty (v zavislosti od designu ktory preferujes a ceny)

* https://www.alza.sk/yamaha-nx-b55-titan-d1940124.htm
puschpull (921)|27.3.2018 16:26
vivid.sk: dík za trpělivost. Kouknu se a něco vyberu.
Jinak, na zvuk mám doma Dali 850, Xavian XN270, Audioengine A2
Tohle má být opravdu na noční stolek na mluvené slovo (audioknihy)
:-)
orlov66 (87)|27.3.2018 17:07
Tak presne na tento účel so svojím iPhonom používam toto

https://www.aliexpress.com/item/New-NBY-18-Mini-Bluetooth-Speaker-Portable-Wireless-Speaker-Sound-System-3D-Stereo-Music-Surround-Support/32736826761.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fu4QJr

Hrá to prekvapujúco dobre, na jedno nabitie to vydrží cca 8 hodín, ale dá sa používať aj počas nabíjania.
vivid.sk (11472)|27.3.2018 17:53
[QUOTE=puschpull;534088] ... na zvuk mám doma ...[/QUOTE]
Poznam tvoj domaci setup, prave preto si myslim, ze neznesies akykolvek shit produkujuci zvuk.
puschpull (921)|27.3.2018 19:35
[QUOTE=vivid.sk;534090]Poznam tvoj domaci setup, prave preto si myslim, ze neznesies akykolvek shit produkujuci zvuk.[/QUOTE]

:-) Tak to jo
puschpull (921)|27.3.2018 23:12
Ještě pátrám po aplikaci do mobilu (Android). Přehrávač, který umí procházet složky na síti (NAS) a zároveň si pamatovat pozici každé audioknihy při přerušení přehrávání. (Mohu mít rozposloucháno více knih).
Aplikací je hodně, ale správný jsem zatím nenašel.
whitesak (406)|28.3.2018 11:15
Mno, já takový přehrávač (audio souborů) neznám :-(
Ale napadl mne cimrmanův úkrok stranou (a nezkoušel jsem, takže kdoví zda by to fungovalo) - jde o to, že takové vlastnosti mají přehrávače videí, nikoliv však audia.
Co takto z těch audio souborů nějakým rychlým remuxem udělat video soubory (buď zcela bez video stopy a nebo s nějakou fake jednosnímkovou statickou stopou) a pouštět to pod videopřehrávačem jako video ??? :-)

EDIT: Zkusil jsem mp3 remuxnout bez jakéhokoliv videa pomocí mkvtoolnix. Stačilo přejmenovat výsledný soubor na *.mkv (nabízel defaultně audio *.mka) . Remux trvá pikosekundu, velikost souboru pochopitelně skoro stejná s originálem.
A můj používaný přehrávač MX Player bez problémů přehrává a pamatuje si kde skončil a nabízí pokračování. I s více soubory ...
orlov66 (87)|28.3.2018 13:19
Android veľmi nepoužívam, ale na iOS je dobrý a určite existuje aj na Androide jetAudio. Prehrá všetky formáty, má možnosti všelijakých individuálnych nastavení a spoľahlivo si pamätá poslednú pozíciu prehrávania.

---------- Doplněno v 13:19 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:16 ----------

[QUOTE=puschpull;534091]
Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
Poznam tvoj domaci setup, prave preto si myslim, ze neznesies akykolvek shit produkujuci zvuk.
Tak to jo [/QUOTE]

Ale na audioknihy nepotrebuješ špičkovú zostavu 0 - 40kHz ...
puschpull (921)|28.3.2018 13:30
jetAudio už mám nainstalován. Pamatuje si pozici rozehraného souboru i na síťové složce. Ale jen tu jednu (no budiž ..)
Přemuxovávat do mkv desítky tisíc audio souborů určitě nebudu. :-)
Nějak si snad poradím, pak poreferuji.
(Škoda, že ten přehrávač z Lidlu nepamatuje poslední rozehraný soubor a pozici v něm, jinak vyhovuje naprosto...
Zkusím ten mobil a BT repro. :-)
vivid.sk (11472)|28.3.2018 15:12
Ked si vcera napisal ten vysledok, seriozne som sa zamyslel nad tym, ze to nieje az tak na dva kliky, ako sa to zda.

A) V markete mame plno pouzitelnych audio book playerov, ale vedia prehravat media len z interneho uloziska + SD karty telefonu. Nevedia prehravat veci z NASu (zo SMB/CIFs zdielanych zloziek).

B) Existuju prehravace hudby zo sietovych ulozisk (narychlo: tu, tu, pripadne dalsie), ktore ale nie primarne prehravace audio knih (so vsetkymi ich vyhodami, oproti ostatnym audio playerom).


Takze ake mame riesenia ?

1) pre pokrocilych uzivatelov s rootnutym telefonom by optimalna moznost bola moutnut cifs/smb zlozku z NASu ako internu zlozku, v tomto pripade by vsetky playere z riesenia A) vedeli prehravat audio z NASu

2) Kupit si microSD vacsej velkosti (ak ma smartfon moznost rozsirit si ulozisko) a automaticky synchronizovat zlozku audioknih z NASu v pravidelnom intervale s internym uloziskom. Na 64GB SD kartu vojde odhadom ~100ks audio knih, co by mohlo postacovat. Cim staci udrzovat danu zlozku na NASe. V smartfone bude jej presna kopia, ktoru budeme prehravat aplikaciami zo zoznamu A). Na synchronizaciu zlozky smartfon<->NAS existuje kopec aplikacii, v tomto nieje problem.

3) Skusit otestovat aplikacie zo zoznamu B), ci su pouzitelne pre ucely prehravania audio knih.


4) zabudol som na dalsie riesenie/ riesenia ? Kludne doplnte do diskusie.


[QUOTE=orlov66;534097]na audioknihy nepotrebuješ špičkovú zostavu 0 - 40kHz ... [/QUOTE]
Zostavu 0-40khz nemam ani na audio v obyvacke, no rozhodne nebudem usi trapit chrchlakom z ciny za $15. Ludsky hlas ma plnohodnotny rozsah v celom pasme, ak chce niekto pocuvat chrchlak, moze si to pustit priamo z telefonu gratis :D :D :D.
puschpull (921)|28.3.2018 16:23
Večer s hlavou v polštáři, ta hodinka před usnutím, opravdu myslím, že mi stačí monofonní repráček z číny (ale nesmí to chrčet a brumit). :-)

A tohle:
[QUOTE]2) Kupit si microSD vacsej velkosti (ak ma smartfon moznost rozsirit si ulozisko) a automaticky synchronizovat zlozku audioknih z NASu v pravidelnom intervale s internym uloziskom. Na 64GB SD kartu vojde odhadom ~100ks audio knih, co by mohlo postacovat. Cim staci udrzovat danu zlozku na NASe. V smartfone bude kopia, ktoru budeme prehravat aplikaciami zo zoznamu A). Na synchronizaciu zlozky smartfon<->NAS existuje kopec aplikacii, v tomto nieje problem.[/QUOTE]
je seriózní a rozumné řešení, které se mi i líbí.
SD 32GB v mobilu mám (Sony Xperia Z3 Compact). Je už cca z 85% plná - hlavně plno offline map (Locus, mapy.cz a nějaké navigace ...)

Nějak to ještě pokoumám, ale možná bude lepší koupit ještě nějaký nejlevnější tablet (cca +/- 2 tisíce Kč) a používat v něm jednu audio aplikaci a ten mít spojen s aktivními repráčkami.
puschpull (921)|31.3.2018 15:37
vivid.sk: moc dík za inspiraci.
Po důkladnějším rozmýšlení jsem zvolil poměrně velkorysé řešení:

https://www.alza.cz/yamaha-nx-b55-titan-d1940124.htm
YAMAHA NX-B55 Titan - jsou skvělé!

https://www.alza.cz/lenovo-tab-4-8-plus-lte-64gb-white-d5095721.htm
Lenovo TAB 4 8 Plus LTE 64GB White
do něj ještě 128GB kartu ( https://www.alza.cz/samsung-micro-sdxc-128gb-evo-plus-sd-adapter-d4846086.htm )

Koupil jsem si nově aplikace:
Neutron Music Player
jetAudio HD Music Player Plus
(z dřívějška mám koupené MX Player na video a Music Folder Player Full)
a nainstaloval i free - Smart AudioBook Player

Takže tak. :-)
Tablet vypadá dobře, využití najde větší než jen ten audio player.
Přeji hezké Velikonoce! ;)
vivid.sk (11472)|31.3.2018 20:00
Fajn vyber, daj casom vediet, ako si spokojny (aj o zvuku sa mozes rozpisat, mozno to niekto pri vybere repro k PC/TV oceni).
Tablet sa urcite osvedci aj pri sledovani video obsahu, takze myslim, ze vzhladom k obrovskemu potencialu celeho riesenia, budes spokojny.
puschpull (921)|3.4.2018 19:43
Zvuk Yamaha OK! Je to jiný level než to co jsem chtěl původně. (což bylo takové ty BT repro z Alzy a CZC za 500-2000 Kč!)
Tyhle alespoň nešumí a spolehlivě hrají jak přes kabel tak přes BT. Vždy se repro spolehlivě probere ze spánku a hraje. Na mluvené slovo tohle řešení stačí.
Samozřejmě tyhle Yamahy nesahají ani po kotníky repro sestavám od Audioengine (A2 či A5), ale nehrají špatně.
Kdyby A2 (Audioengine uměly BT, tak by nebylo co řešit). Ale na noční stolek to stačí s přehledem.
Vyzkoušel jsem si na vlastní kůži, že řešení za nějaké 2-3 tisíce není řešení ale zlost. Stála mě tahle sranda nakonec 9 a půl tisíce ale jsem spokojen.
:-)