Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nelze přehrát nahrané televizní visílání - ochrana DRM

Petr75 (62)|28.11.2016 12:57
Minulý týden jsem si nahrál 2 pořady z Novy (Výměna manželek, V oku tornáda) na televizi Samsung UE32F5500, při pokusu o přehrání mi to psalo, že je obsah chráněn pomoci DRM. To už si nebudu moci ani nahrávat pořady na TV? Je to nějaký ojedinělý jev nebo už Nova přechází na ochranu proti nahrávání?
Programy nahrávám na připojený HDD přes USB v TV a i V TV je přehrávám. V PC to ani přehrát nejde.
mirekv (7169)|28.11.2016 13:37
Máš zformátovaný disk přímo TV? Já mám UE50KU6072 a není problém. Na PC to pochopitelně nechodí.
Petr75 (62)|28.11.2016 14:10
Ano, disk je zformátovaný přímo v TV, jinak by ani nešlo nahrávat. Na TV nahrávám už přes 2 roky bez problému, jen teď u 2 pořadů se mi toto zobrazilo.
mirekv (7169)|30.11.2016 09:45
Tak je vidět, že se DRM začíná používat i na vlastní potřebu.
Dagy2 (3153)|30.11.2016 11:28
Neviem ako používa DRM Nova (a hovorím o Skylinku, Novu v DVB-T tu samozrejme nemáme). Na našich TechniSat prijímačoch je DRM aktívne pri použití niektorých CI+ modulov pri nahrávaní programu v zakodovanom stave a pokuse o rozkodovanie v neskoršom termíne. Je tam 90min na dekodovanie alebo prehratie.
Moduly, ktoré som odskúšal sú vo vlákne Technisat Technicorder ISIO STC (viem že tvoje DVB-T je FTA)
Pri nahraní v dekodovanom stave sa v našom prípade DRM neuplatňuje nikdy, pri použití "správneho" modulu DRM nie je aktívne ani pri zakodovanom nahratí. Aj keď občas ikonku DRM po prepnutí na kanály Novy vidno a to aj v EPG. Pri ďalšom zobrazení EPG však väčšinou zmizne. Na mňa to pôsobí ako keby tam bol nejaký bordel v tom čo sa posiela do streamu a snáď to je od času keď začalo HbbTV. ale istotu nemám.
Petr75 (62)|30.11.2016 12:17
No co se týče satelitu, tak tam je s kódováním docela často problém. Normálně při nahrávání ze satelitu se nahrávka už dekóduje, ale někdy se stane, že se nedekóduje a musí se dekódovat při přehrávání, ale problém je, že skylink mění kódování někdy v noci asi každý týden, tak pokud se nestihne kódovaná nahrávka přehrát před změnou kódování, tak už je to na smazání. Ale toto je jiná TV, se set-top boxem a nemá to s původním dotazem nic společného.
Dagy2 (3153)|30.11.2016 18:50
Vím že mluvíš o TV a DVB-T, nicméně teď mluvíš o dvou různých věcech
- DMR a blokování nahrávky na 90 min
- změna klíčů kódovacího systému Irdeto poskytovatele vysílání, např.Skylink

o změně klíčů nebyla doposud řeč a s tvým problémem u DVB-T nemá nic společného.
U DMR jsem pouze poukázal na to, že se objevuje ca 2÷3 týdny sporadicky u programů Novy jako kdyby to začalo v nějakém koincidentu možná s HbbTV. U Technisatů jak jsem psal se DMR objevuje u některých CI modulů a rovněž tam asi není vysílané, protože jiné CI moduly s ním nemají problém.
tím vším chci říct, že DMR snad nepoužívá Nova cíleně ale nějakou chybou ve streamu přijímače vyhodnocují jeho přítomnost.
Nebo má ještě někdo problém nahrát něco z Novy a pak to přehrávat?
Petr75 (62)|1.12.2016 07:56
V pondělí jsem nahrával po sobě 2 pořady z Primy a jeden z nich zase měl ochranu DRM. Výskyt ochrany DRM je tedy asi náhodný.