Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NEXSMART D32 TV Box KODI 16.1 za 22$

KamilZ (10277)|22.11.2016 15:42
Tomáš Holčík z zive.cz:

NEXSMART D32 TV Box KODI 16.1

Levnější než Raspberry PI nebo Chromecast: 22 dolarů (obejde to celnici) za Android přehrávač s vestavěným Kodi a podporou 4K. Samozřejmě včetně dálkového ovládání a dokonce i HDMI kabelem. Teď ho testuji, ale recenze bude až po této akci, kdy bude o pár dolarů dražší. WiFi u něj stojí za starou bačkoru, ale s LAN jede výborně.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_553850.html#lkid=10225270

PS: já jsem ten HW nezkoušel
whitesak (406)|28.11.2016 20:01
Je v tom CPU Rockchip RK3229. Nebrat.
Horší podpora komunity s LibreELEC. Lepší je cokoliv za podobnou a nebo jen mírně vyšší cenou s Amlogic S905X.
KamilZ (10277)|1.12.2016 11:01
Videorecenze od Tomáše Holčíka (ten krám překvapivě zvládá i 4K v H.265):
vivid.sk (11472)|1.12.2016 13:09
Preco mam pocit, ze tam je spomenute vsetko, len to, co je naozaj dolezite tam nieje?
Prehrava tento player filmovy material stabilne, pri realnych 24p, bez cukania, pripadne bez inych viditelnych problemov? Ako si poradi s 50i videom, ak je kvalita deinterlacera alebo upscalera? Prehrava 50p resp 60p videa?
V nastaveniach sice vidime moznost prepnut na 24p, ale naozaj to korektne prepina v rezime auto (aj medzi 23.976 a 24.000) ?
KamilZ (10277)|1.12.2016 14:13
Zase to nepřeháněj :-). Je to věc za 20$ u kterých tohle lidi (třeba mí rodiče) opravdu neřeší ..., je mi jasné, že Ty si to nekoupíš. Já si to k TV, pokud bych chtěl třeba něco na iVysilani nebo web za ty prachy klidně koupím, protože se nemusím s ničím drbat a stejně bych nějaké RPi, krabičku, kabely atd. levněji nesehnal. Myslím, že u dané ceny je užitková hodnota rozumná a zázraky nečekám.
vivid.sk (11472)|1.12.2016 15:07
Prave preto sa na to pytam, pretoze takychto krabic je z v poslednu dobu neurekom a myslim si, ze by sme si mali medzi nimi vyberat tie najlepsie (cena ale nieje ospravedlnenie, mne osobne je jedno ci to stoji 30$, 40$ alebo 60$ stale su to dnes zanedbatelne ciastky - nebavime sa predsa o ciastkach vo vyske ~300e ako za Intelacky NUC). To nieje vec na jedno vecerne pouzitie, ale ak tam ma byt Android ako tak funkcny aspon tie 2+ roky, nech to stoji kludne dvoj, troj nasobok.


Moja otazna smerovala k tomu, ci sa to da pouzit ako (budiz) plnohodnotna nahrada nejakeho MMC, ako si spravne podotkol, ktoru mozes bez problemov doniest rodicom a priniest spolu s obsahom vo vrecku a nechat tam. Pretoze v opacnom pripade na toto iste moze posluzit akykolvek tablet, alebo stary smartfon s miniHDMI/MHL->HDMI pripojeny do TV - ma to presne tie iste nedostatky o ktorych pisem a ako MMC to nieje pouzitelne. Akurat toto vysie ma naviac DO.



[QUOTE=KamilZ;526045]třeba mí rodiče[/QUOTE]
Teraz prehanat nebudem, ale ked uz spominas rodicov, uz aj mojmu otcovi vadi prehravanie 24p videi pri 50Hz vystupe do TV (tak, ako to bezne prehravaju obycajne DVB-S2 STB) a to nieje ziadny videofil, skratka takto to nieje akceptovatelne (pri 60Hz je to lepsie, no kto by to prehadzoval?)
zekon666 (9)|19.7.2017 20:16
Souhlas s nespokojenýma. Koupil jsem ten hnůj kámošovi kvůli ceně a je to k ničemu. Nepřehraje to nic čistě a bezproblémů. Ono.......jak nejde Libre, asi to bude vždy kus plastu. A to těch problémů je tam víc.