Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTPC s dual DVB-S2 tunerem

H8me (12)|8.11.2016 10:58
Ahoj,
jelikož mě dost unavuje zpomalení mého NAS a taky "rychlost" a padání mého satelitu, tak přemýšlím o řešení All-in-one - čili HTPC. Koukal jsem jak na CZ fóra a i zahraniční a nic kloudného jsem se nedočetl a nevymyslel. Proto, ač nerad zakládám nové vlákno. Pořád nevím, jestli je výhodnější si HTPC složit od píky a nebo koupit nějaké miniPC jako například Minix Neo Z83, Gigabyte Brix,... jsem v těchto věcech laik, takže bych si nechal rád poradit. Zařízení pro Kodi apod je hromada, ale trochu mi dělá problém nutnost použití DVB-S2 tuneru ...

Zde jsou mé požadavky na zařízení:

OS: Win či Linux (pro Kodi, prohlížení webu, excel, YouTube, HBBTV apod.)
NAS (ať už ukládání přímo na interní nebo externí disk, Torrent klient apod, ale to řeší funkcionalita Win/Linuxu napřímo)
přehrávání fullHD, asi už i 4HD videa (zvuk budu posílat do AVR přes buď optiku, či HDMI)
PVR (satelitní příjem Skylink, dva tunery DVB-S2, karta Irdeto ICE)

Nesmí to nic stát a musí to fungovat :D

Díky moc za případné návrh či rady!
Martin
KamilZ (10277)|8.11.2016 11:02
Jestli mohu radit, tak se vykašli na DVB-S v HTPC. Není to sranda a jsou s tím problémy. Jen rozběhat čtečky karet není jen tak. Na DVB-S si pořiď nějaký set top box (VU+, Dream, ...). Ušetříš si spousty nervů a starostí. Přístroje na Enigma 2 mají přímo do KODI plugin pro snadné ovládání.
H8me (12)|8.11.2016 11:41
Mam OpenATV (E2) na Amiko Alien 2, chtel jsem to mit spis vse v jednom, ale jestli s tim je peklo, tak to budu muset ozelet, nechci si kupovat tuner za 5 litrů, aby to pak nechodilo. Spis nevim jestli E2 umoznuje ovladani satu z HTPC, abych vse ovladal z jednoho místa. Pokud to tak lze udelat a pokud to dobre chapu, tak existuje Kodi server plugin do Enigmy? Pak bych mohl ovladat prijem satelitu z HTPC. Pokud to tak je, tak necham satelit a zrusim NAS a do HTPC pripojim 1TB disk a bude mi slouzit jako NAS, zarizeni bude spustene porad a budu primo v zarizeni resit PVR.
RoPo (6061)|8.11.2016 15:14
Kde máš cenu použitelného USB duálního DVB-S2 tuneru a čtečky pro sat.kartu?
H8me (12)|8.11.2016 15:54
psal jsem, ze nejspis sat vynecham a pouziju Kodi na Enigme2, musim vyzkouset, zda bude fungovat.