Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas 14

maxima (134)|4.11.2016 12:45
Ahoj. Mam nainstalovanou Vegas 13 suite (nemá ac3pro dekoder), zakoupil jsem novou licenci Vegas 14 verzi Pro s Architectem a neotvira se mi moznost kodovani zvuku AC3 pro.
Nevite kde by mohl byt problém ?? Avi server, stare pluginy vse funguje jen to nechce zpřístupnit ten ac3 pro.
Max
aleycon (152)|19.1.2017 00:27
Vegasu AC3 na vstupu chutnat nebude - viz napr. zde.
Zkusil jsem to (Vegas Pro 14) a nejde to. Zkus treba PCM, AAC, MP3, apod.
aleycon (152)|19.1.2017 00:45
maxima: Ted koukam ze spatne ctu. Slo Ti urcite o vystup v AC3 Pro, tak sorry. Ve Vegasu 14 mam k dispozici vystup jen AC-3 Studio.
ai (2993)|19.1.2017 22:55
ja bych zkusil preinstalovat DVD Architect, ten by teoreticky mel najit nainstalovane verze Vegasu a pridat to tam, zrejme se to neresi v opacnem sledu
maxima (134)|20.1.2017 17:43
Ahoj,

zkusim a uvidim. Když tak budu používat tvoje BAT soubory. Toto by bylo pohodlnejsi rovnou z Timeline , nevim co z Magixu zase vymysleji. Jinak instalovana první verze byla strasna. Padala, BorisC10 nektere věci chodily jak snek. Nyní jsem aktualizoval na poslední a uz realtivne v pohode.
Max

---------- Doplněno v 17:43 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:42 ----------

To. Aleycon. Jak jsi spokojeny se 14 ??
ai (2993)|20.1.2017 18:50
ty BATy si stahni znova, kdyz uz, bylo tam mnoho chyb, ja jsem to nedavno vse upravoval po upozorneni
1hroch (865)|20.1.2017 19:56
[QUOTE=ai;527620]ja bych zkusil preinstalovat DVD Architect, [/QUOTE]
Netusim, jak je to ted, ale byvaval postup pri Installu Sony productu:
1. DVD Architect
2. Vegas
3. Sound Forge
4. ACID
5. Batch Converter
Pak fungovalo AC3
maxima (134)|23.1.2017 16:07
diky, stahnu, z toho odkazu ve foru ?? Jinak preinstalace nepomohla. Da se s tim zit..

Maxim
ai (2993)|23.1.2017 20:21
Ta posledni linka by tusim mela porad fungovat, nebo radeji to vypisu: Dmfs Avi to MP4-DVD.zip
ted jsem jeste opravil zjistovani nelegalnich znaku, to muze byt casty pripad padnuti tech skriptu, aby to spravne upozornilo a ne jen jednoduse padlo

Ja to mam na videohelp.com ulozene a tam kdyz to vymazu a pak hned uploadnu stejny filename, tak si to podrzi tu puvodni download linku.
maxima (134)|24.1.2017 10:03
Uni. Tak jsem včera vecer rozjel všechny ty skripty.
Dokonce i ten „MP4 from widescreen PAL DVavi-to-double_frame_rate_anamorphic“ stahnout knihovny nainstalovat,odkazy, ale na poprvé se rozjel. Hodne si me za ten cas posunul, mel jsem radost jak to fici.
Jinak mam par dotazu.
- Script Blu-Ray streams from 50p in to H264 and AC3 chybi tam--fake-interlaced –
a u starého mam místo --ref 3 –hodnotu ref 6 co je spravne.
- Všechny skripty prevadi zvuk na 44,1 kHz, nemelo by byt 48 kHz ?
- Ten „MP4 from widescreen PAL DVavi-to-double_frame_rate_anamorphic“ pro co je vlastne v praxi. SD materiál 4:3 prevadi dobře na MP4, ale pises „#if frame serving from Vegas SD source (HD source would be PC.709), otherwise delete this line Assumebff()
QTGMC(Preset="Slow"), co vlastne je presne výsledek, proc to používat.
- A poslední: ten kodek H265 je fakt super, pomalý render, ale výsledek je polovicni velikost a skoro bych řekl, ze ty barvy jsou „klidnejsi a jasnejsi“ na první pohled skoro lespi .
Nehodil by se vzhledem ke sve velikosti výsledného videa na archivaci HD materialu ?
Nevis kdy bude H 265 povolen jako norma pro BD ? TS Muxer ho nebere.
Tak zatím diky, když budes mit cas.
Maxim
ai (2993)|24.1.2017 19:52
[QUOTE=maxima;527770]
- Script Blu-Ray streams from 50p in to H264 and AC3 chybi tam--fake-interlaced –
a u starého mam místo --ref 3 –hodnotu ref 6 co je spravne.
[/QUOTE]
Ale u avisynt scriptu tam je rozliseni 1280x720, coz znamena ven jde doubleframe rate progresivni video, BD compatibilni, pokud mas mensi rozliseni, tak muze byt i vetsi ref frames. Poctem ref frames limitujes pamet, pokud mas rozliseni mensi muze byt ref vetsi, treba u SD rozliseni ui mnohem vetsi . Takze nenastavenim ref v command line vlastne nechas default, nevim co povoluje Blu-Ray muzes tam samozrejme dopsat --ref 6, nevim co je podle BD predpisu , bude to nekde na webu. U 1920x1080 by melo byt --ref 3 maximalne!.

[QUOTE=maxima;527770]
- Všechny skripty prevadi zvuk na 44,1 kHz, nemelo by byt 48 kHz ?
[/QUOTE]
_AVI_to_DVD.BAT vyrobi AC3 a beton 48000
Pozor na audio bugy pres frame server, jsou tri, zalezi na verzich Vegas, frame serveru.
-Muze byt glitch na konci audia,
-natvrdo dava 44100
-nebo je audio ticho (pokud jede podruhe, jakoze se skriptem vzdy).
Ten 44100 bug frame server muze nastavit , i kdyz mas projekt 48000 a klip 48000, ja jsem se s tim nesetkal, ale je to celkem bezne. Pokud delas AC3 a chces 48000 poloz ten AC3 audio only.INI na _AVI_to_DVD.BAT ne _AVI_to_MP4.BAT, tam mam override na 48000 pokud to dela vyrobu na DVD, ale to asi neni oprimalni 48000>44100>48000, proto:
Proto tam mam moznost , pokud predem enkodujes sve M4a nebo AC3 z Vegasu nebo i MP4 , aac, vlozis do INI filu
mux_external_audio :yes
a to zapricini, ze to nevyrabi audio, pouze to prevezme audio predrendrovane z Vegasu se stejnym nazvem jako signpost.avi, hleda bud signpost.mp4, nebo signpost.m4a nebo signpost.aac (v tom sledu) a proste to zmuxuje audio do enkodovaneho MP4. Ovsem ty delas streamy zvlast, tak to normalne udelej ve Vegasu ten AC3 pokud mas ten 44100 bug a chces 48000.
ai (2993)|24.1.2017 20:10
[QUOTE=maxima;527770]
- Ten „MP4 from widescreen PAL DVavi-to-double_frame_rate_anamorphic“ pro co je vlastne v praxi. SD materiál 4:3 prevadi dobře na MP4, ale pises „#if frame serving from Vegas SD source (HD source would be PC.709), otherwise delete this line Assumebff()
QTGMC(Preset="Slow"), co vlastne je presne výsledek, proc to používat.
[/QUOTE]
no znamena to, ze to prevede video 25i z prokladaneho na progresivni 50p, ale nezmeni se rozliseni na ctvercovy pixel, tak tomu musis dat aspect ratio do x264 command line, aby se to prevadelo na screen proporcionalne
ten sar je pro widescreen PAL: --sar 64:45

rozumej tomu, ze pokud zmenis avisynth script a nechas DV avi prokladane (odstranis QTGMC), tak musis pridat to prokladani do x264 command line vyse, pridas tam --bff, a video se bude enkodovat prokladane

progresivni video je dneska plus, Kodi, XMBC neumi poradne deinterlacovat, mas TV, ktere to neumi poradne a vubec, vypada to, ze vyvojari maji plno jinych veci v planu, ale ne poradne de-interlacovat, odstranovat prokladani, pri prehravani videa, Ja zasadne prevadim videa na progresivni MP4

ty me INI jsou pouhe navody na enkodovani, ty si je muzes pozmenovat, prejmenovavat, a jak sam vidis je to propojene, sledujes jake video avisynth dava ven a podle toho nastavujes command line

[QUOTE=maxima;527770]
- A poslední: ten kodek H265 je fakt super, pomalý render, ale výsledek je polovicni velikost a skoro bych řekl, ze ty barvy jsou „klidnejsi a jasnejsi“ na první pohled skoro lespi .
Nehodil by se vzhledem ke sve velikosti výsledného videa na archivaci HD materialu ?
Nevis kdy bude H 265 povolen jako norma pro BD ? TS Muxer ho nebere.
Tak zatím diky, když budes mit cas.
Maxim[/QUOTE]
x265 je lepsi na vetsi rozliseni, pokud se ti HEVC "pozdava", tak proc ne. x265 zatim neenkoduje i drobne detaily jako x264, ale u vetsich rozliseni to je jedno snad, specialne UHD, tam se fakt musi snizovat datove toky nejakym zpusobem, na to tu HEVC je.

HEVC nebude nikdy na Blu-Ray, muzes to snad palit jako data na placku a teoreticky to zacne nektery Blu-Ray prehravac prehravat, moc bych na to nesazel. HEVC uloz na disk. Nebo i kdyz trvas na tom to uskladnit na placce tak jen jako data. Dneska maji venku UHD normu na disky, tam je HEVC povolen a mozna pozdejsi UHD prehravace to i prehraji jako data, nevim.
Te muj ZIP dela 10bit 4:2:0 HEVC, ale existuje i 8bit (nanic, to zrovna muzem delat 8bit H.264) a pak i vys. Myslim, ze na nase uscely staci 10bit HEVC vic nez dost a prehravace to prehraji. I kdejaky Android. Pozor, ty Androidy a vselijake prehravace se chvastaji 10bit HEVC UHD playbackem a pokud tomu das vetsi bitrate jako 30-40Mbit tak uz mou mit problem s cukanim, klasika, false advertisement, ale co nadelas, na to pozor. Silnejsi Android je treba, prehravace, pokud Android, vzdy kupujeme posledni nejrychlejsi SoCs ne starsi.

Nezapominej si ten x265.exe i updatovat, zajed to /tools a tam se podivej do x265-64bit slozky (asi urcite mas 64bit OS tipuju) a podle navodu uvnitr si stahni posledni verzi toho x265xyzxyzxyz.exe. Muze se stat, ze treba nepojede, ze predstavi nejaky novy bug, tak tam proste bez uvazovani dej tu predchozi prozatim atd., je to ve vyvoji, ale prave proto tam obcas dej novou verzi. Zrychluji to casem a vylepsuji as we speak.
Pokud to nekdo zkousi na 32bitovem windows, tak samozrejme pojede jen 8bit HEVC, to je omezeni vyvojaru a oni i ukoncili vyvoj pred Vanocema, ten 8bit HEVC na 32bitovy system, takze ja tam mam i tu historicky posledni verzi na 32bitovy OS windows, neni uz co updatovat
ten muj skript pozna jaky je ten windows 32bit nebo 64bit a automaticky pouzije 64 bit enkodery pokud to jde.

Jeste takova vsuvka, Avisynth je 32bitovy ale jede s 64bitovym enkoderem (pokud je system 64bit) protoze tam je programek avs4x26x mezi tim Avisynthem a enkoderem, ten muj skript nacte avisynth script a preda ho enkoderu pres ten avs4x26x.
avs4x26x.exe -L x264.exe %nastaveni enkoderu% --output output.264 input.avs
nebo
avs4x26x.exe -L x265_10bit.exe %nastaveni enkoderu% --output output.hevc input.avs
aleycon (152)|27.1.2017 00:52
ai: Myslim si ze je lepsi nechat video prokladane, zvlaste pokud to pujde na DVD pro TV. I pri pouziti kvalitniho deinterlace (QTGMC, TempGaussMC) bude prokladane video na TV ve scenach s pohybem na pohled lepsi, nehlede na to ze obe jmenovane deinterlace metody jsou pomale. Mam telku docela novou (cca 2 roky) a umi TFF i BFF.
Jinak video ze satace kde to take byva mix interlaced i progressive take nejprve provedu deinterlace. Pouzivam ale nnedi3 a Yadifmod, ktere jsou velmi rychle i kdyz nedavaji az takove vysledky jako QTGMC a TempGaussMC. Rozdily nebyvaji vsak nijak zavazne.

maxima: S novym Vegasem 14 jsem zatim moc spokojen. Prechazel jsem z verze 8 ktera sice HD umela, ale byl to opruz.
ai (2993)|27.1.2017 20:05
na DVD se necha prokladane, to jo, pokud je natocene uz prokladane, tam ani neni celkem jina moznost

jinak nechat prokladani nebo nenechat u H264, jj, je to na kazdem jak se rozhodne, jen takova zajimavost, pokud se to projede QTGMC, jen defaultni nastavenim a "slow", ale tusim i "medium", tak objem videa bude v konci mensi nez prokladane video, aspon tohle mi pravidelne vychazi u meho DV.avi videa. 60p video mi dava mensi objem nez enkodovane jako 30i, se stejnym nastavenim.

Mozna jeste k tomu, SD videa ,videa s malym rozlisenim, tam neni prostor na error, veskere artefakty se normalne zvetsi a "rozplaznou" na velke obrazovce, tam je spatny deinterlace , delany ne drahou TV (ma vetsina) nebo i yadif deinterlace atd., nebo i aplikaci, ktera si s tim nedela hlavu (Kodi) strasne videt. Tak tam bych doporucil QTGMC , protoze ten cas ani neni tak hrozny, jako u HD rozliseni (3-4x dele). Ani nejlepsi TV neudela deinterlace jako QTGMC. U HD rozliseni, tam error v deinterlace neni tak videt, tak treba i nechat deinterlace, vetsina snad enkoduje HD prokladane jako zase prokladane stejne.

A dost lidi ma problem, ze jim nejede QTGMC s 100% CPU, ja to resim jednoduse tim, ze necham bezet dve (furt asi 10 % CPU je k dispozici na prohlizec na Firefox atd,) a nebo vice instanci enkodovani a pak to zamestna CPU naplno. To je prave take vyhoda tech programku batch skriptu, ja delal kdysi DVavi helper zip atd., nechaji se bezet 2-3 instance skriptu najednou.
maxima (134)|30.1.2017 11:51
AI. Jasne diky. ref3 a fake rozumim, AC3 zvuk také. U H265 jsem myslel vzhledem k velikosti vse archivovat (hotove projekty), ale podle toho co pises bude lepsi HD 1920_1080 archivovat v x264 a nasledne kdykoliv palit na BD, ja mensi projekty palim jako AVCHD 1270_720 50p na DVD. Tech 50p mi bohužel BD prehravac v plnem 1920_1080 nebere, i když jak jsi nekdy psal je to ve specifikaci a to ani po novem firmware. Musim vždy 1270_720 50p. Myslim, ze tech 50p je lepších nez 25p, když uz mam takovy zdroj. To zmenseni není skoro videt.
A pripadne UHD pak archivovat v tom H265. Upgrady budu casem delat, ale vždy jsem rad, ze to rozchodim , tak se mi moc nechce. Ulozim funcni starou a zkusim ten x265. Diky moc.

---------- Doplněno v 11:51 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:47 ----------

To aleycon. Diky. Ja ted po bug 211 taky, jestli nemas, doporucuji. Psali mi, ze pracuji na aktualizaci, aby slo primo z Vegas ted musíš stahovat externe.