Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

současné možnosti

NahdarVebb (13)|28.6.2016 18:18
Nazdar,
nedávno jsem tady řešil jak připojit více zdrojů zvuku k hloupému kinu abych zjistli, že kino je tak hloupé že ani hdmi switch fungovat nebude. Nakonec jsem zakotvil u stávající sestavy satelitního vysílání a tak nějak si zvyknul na dabované filmy.

Mám Skylink a čím dál víc mě rozčiluje. Nejenže když někde zaprší, ani ne v blízkém okolí, tak se mi rozpadá obraz či rovnou ztratím signál a mám hotovo, čím dál častěji jsou nahrané pořady zakódované. Vysledoval jsem že se jedná hlavně o pořady v prime time, ale navíc se tak děje skutečně čím dál častěji. 70 % videa které natočím se zakóduje a jediný způsob jak takové video sledovat je od začátku do konce. S nemožností přetáčení. Vzhledem k tomu, že mám denně tak hoďku na teelvizi je to u filmů 1,5-2 hodin dlouhých nereálné.
Tak přemýšlím jestli je Skylinkem nebo si dělá srandu někdo jiný a dívám se po alternativách.

Bydlím na vesnici, v domě mám linku o2, 20 Mb vdsl, myslím že druhou linku mi asi nezřídí a na tu dvacítku bych tv asi provozovat nechtěl. Před půl rokem mi "zřídili" 40 Mb, ale pouze na papíře, protože dodnes nepřišel nový modem. Takže tak.

Je krom Digi, které jsem měl před Skylinkem ještě nějaká možnost? Nebo se mám smířit s tím že si se mnou bude Skylink vytírat prdel.
KamilZ (10277)|28.6.2016 18:49
No, řekl bych, že si "vytíráš prdel" sám sobě. Nastav si rozumně parabolu (výpadek způsobí jen opravdu silný slejvák) a co se týká nahrávek, tak si pořiď rozumný přijímač.
RoPo (6061)|29.6.2016 08:35
Další sat. alternativa je FreeSat, což je UPC. Jinak viz. KamilZ - seřiď si příjmací soustavu a používej vhodnější příjímač.
NahdarVebb (13)|29.6.2016 14:24
Hm díky, jenže už tady byl servisák dvakrát a dvakrát to "seřizoval". Takže buď je chyba v parabole, nebo v servisákovi nebo ve službě. Ono mě totiž vypadává signál kdykoliv kdy kolem baráku prší, tady na vesnici prší jednou za uherský rok.

Mimochodem, co to znamená rozumný přijímač. V současnosti mám Humax iCord HD 500GB.
RoPo (6061)|29.6.2016 14:43
Parabola má přímý výhled na oblohu bez překážek (bez stromů, apod) ? Pokud ano a servisák nic "chybného na sat. soustavě nezměřil" (špatné/nevhodné komponenty - LNB, konektory, vedení, nedostatečná velikost paraboly), tak je chyba v servisákovi.

Není normální, pokud je sat. soustava správně nainstalována (vybrány správné komponenty), seřízena a není vadný příjmač, aby Skylink kostičkoval či signál vypadával i při slabém dešti. Jednou jsem neměl signál - když byla parabola pod sněhem. Což je normální jev. Počkal jsem až čepice z paraboly "sjela". Jinak ani při silném dešti a sněžení signál nekostičkuje a nevypadává. A to mám v RD 6 sat přípojek + parabolu s motorem. Příjmače mám "stařičké" Tehnisat Digicorder HD S2.
jito (999)|29.6.2016 17:03
Je technik a technik....
Velikost paraboly?
NahdarVebb (13)|29.6.2016 20:21
No těžko říct. Naposledy na střeše cosi upevňoval, pak to proměřil a odcházel s tím, že se zadařilo. Parabola, takhle od pasu má do metru. Ale nevím kolik měří. Na střechu nepolezu, bojím se :)
KamilZ (10277)|29.6.2016 20:52
bastlir (3245)|29.6.2016 21:58
Když to vezmu odzadu, mě zajímá, zda nemáš pár drobných na nový VDSL modem. Jinak předpokládám, že anténní servisák vždycky přišel za ideálního počasí. Jinak si myslím, že nejlepším satelitním providerem asi bude Skylink, i když samozřejmě ne bez výhrad. Od té doby, co jsem si namontoval metrové paraboly, počasí mě v podstatě nezajímá (s výjimkou bouřky). A jak tu bylo řečeno, nesmí mezi ní a družicí nic stát a i stožár se nesmí ani pohnout.
Dagy2 (3153)|30.6.2016 13:00
NahdarVebb, nechci se tě nijak dotknout, ale tvůj příspěvek je jako stížnost slunci že mě upeklo když jsem vylezl po 10-ti létech v bunkru a ležel celý den na pláži bez ochranných prostředků.
za těch 10 let se změnil systém kódování a přenosu dat (poplatné ovšem podstatnému zvýšení počtu satelitních programů za těch 10 let), takže to, co chodilo kdysi dnes nechodí. Potřebuješ opravdu donastavit anténu a přečíst si link který ti dal Kamil, resp. poohlídnout se podle rady bastlíře.

Humax iCord (a Topfield) nahrával vždy kodovaně, ovšem kdysi to "Skylink akceptoval" a s dodatečným dekodovaním nebyl problém. rovněž nebyl problém kreknout kdysi kartu a mít zadara plnou palbu navždycky. To je minulost. Nové technologie nám dávají víc programu ve snad lepší HD kvalitě ale také víc omezení.

Příští týden doufám postnu sem "velký" test aktuálně dostupných CI-modulů na trhu a jejich možností a vlastnosti. Možná tam najdeš co hledáš.
bastlir (3245)|30.6.2016 13:45
[QUOTE=Dagy2;523394]....... Příští týden doufám postnu sem "velký" test aktuálně dostupných CI-modulů na trhu a jejich možností a vlastnosti. Možná tam najdeš co hledáš.[/QUOTE]
To bude záslužný čin, rovněž k tomu přidej i způsoby aktualizací.
NahdarVebb (13)|30.6.2016 16:38
Díky všem za odpovědi. Přečetl jsem vlákno co poskytl Kamil. Protože je to pro mě hatmatilka které nerozumím, nevím jestli jsem to pochopil správně. Rozumím tomu dobře, že teoreticky při dodání druhé dekódovací karty by se neměly, nahrávky kódovat (v případě že to icord umí)? Protože, já si stejně většinu nahrávek dělám v době, kdy spím nebo nejsem doma. Jedině snad, občas něco nahraju v době, kdy se dívám na již nahraný pořad z disku. Zakódované snímky rovnou mažu, z 90 % se nedají přetáčet, ani se nedá pokračovat ve sledování z posledního sledovaného místa.


Výpadky signálu jsou tedy možné vždy, když mezi parabolou a satelitem bude třeba mrak?

Co se týče vdsl modemu, očekávám, že by mi o2 poslalo nový modem v případě že by rychlost v obci skutečně navýšili. Podepsali jsme spolu smlouvu, kde si tuto službu naúčtovali. Zatím (půl rok) se mi však položka ve vyúčtování neobjevila.


Nakonec tedy, možnosti jsou:
A) Smířit se s tím, že se video kóduje a vůbec nenahrávat.
B) Zahodit to a jít raději do přírody
C) Pořídit si mmc a na celý satelit se vykašlat


Je totiž pravda, že já se stejně dívám víceméně jen na čt1, čt2, čt sport, na primě na autosalon, a pak ještě nějaké sportovní kanály.
RoPo (6061)|30.6.2016 18:10
[QUOTE=NahdarVebb;523402]Výpadky signálu jsou tedy možné vždy, když mezi parabolou a satelitem bude třeba mrak?[/QUOTE]

To by signal vypadal vsem a temer vzdy a navic by mrak musel byt snad betonovy. Za spatneho pocasi muze poklesnout sila signalu, ale nikoliv tak dramaticky, aby signal zcela vypdnul. Pokud signal pri zamracenem pocasi vypadava, tak misto nebo prijimaci soustava neni v poradku.
NahdarVebb (13)|30.6.2016 18:28
To byla řečnická otázka. Ale někdo tu zmínil zásadní věc a to, že se nesmí parabola hýbat. T já samozřejmě beru. Parabola je napevno přichycená ke stožáru, ale stožár se s takovou plachtou prostě ve větru hýbat bude vždy. Teď když nad tím tak přemýšlím, nezmínil jsem, že je tu docela větrno a nejedná se vůbec o kopec. To by mohlo snad být příčinou zhoršení příjmu až výpadků.
RoPo (6061)|30.6.2016 18:53
Fajn by bylo kdybys sem dal fotku paraboly na zminovanem stozaru, at vime co mas na mysli a nepredstavujeme si kdo vi co.
bastlir (3245)|30.6.2016 19:03
Tak tím jsi měl snad i začít. Stožár se prostě kymácet nesmí. Pro tento účel se stožár případně ocelovými lanky kotví "zavětrovává". V opačném případě stačí poměrně málo a ohnisko paraboly se vychýlí mimo signál.
Pokud si ten nový VDSL2 modem s novým splitterem nepořídíš, nikdy nepoznáš, zda ti O2 rychlost navýší. Obvykle však vše funguje na první připojení. Ačkoliv jsem z Prahy, a tedy je tu vysoká agregace, přesto mně rychlost nepadá pod 37/40 Mbs.
NahdarVebb (13)|30.6.2016 19:17
No začít jsem tím asi měl, kdyby mě to napadlo. Modem bych sice pořídit mohl, al e proč bych to dělal, když mi ho má poslat o2. Na co mi budou dva. A navíc ten současný zyxel p-870hn-53b vdsl2 podporuje.

Tady je ta fotka. Naposledy technik stožár ukotvil, aby se nemohl točit. Žádný lanka tam nejsou, nakonec jak by to vypadalo... :P
20160630_190758.jpg
bastlir (3245)|30.6.2016 20:43
Teda sorry, ale aby se stožár navíc otáčel podle vlastní osy by už bylo snad trochu moc, nemyslíš? A ještě jednou a jednoduše, pokud nezajistíš (jakkoliv) tuhost stožáru, nemá cenu se tu o satelitu vůbec bavit. To je prostě realita.
Pokud si vzpomínám, u mě přechod z VDSL na VDSL2 neznamenal automatické získání zdarma nového modemu. Mohu se ale mýlit. Že ten starý podporuje novou technologii zároveň neznamená, že ji plně využije. Z osobní zkušenosti vím, že jsem i splitter musel vyměnit.
RoPo (6061)|30.6.2016 23:28
Ten stozar je svou velikosti absolutne v pohode. Mam neco obdobneho, ale navic se dvouma parabolama a bez kotvicich lan. Stozar je zajisten ke konstrukci strechy a na pude. Stozar se nesmi otacet ani jemne pootocit kolem svisle osy. Pokud tato torzni tuhost neni, tak se nediv, ze ti signal vypadava. Zajisti pevnou nehybnou pozici stozaru a paraboly. Pak teprve lze neco nastavovat a konstatovat o kvalite signalu.
bastlir (3245)|30.6.2016 23:38
Tazatel však upozorňoval, že bydlí ve "větrné" lokalitě. Takže by měl za větru minimálně ten stožár sledovat, zda se příliš nevychyluje.
Dagy2 (3153)|1.7.2016 00:26
podobný stožiar má sused. nie sme vo v zvlášť veternom pásme. napriek tomu parabola sa plantá vo vetre. Strecha je nešťastné riešenie.

K nahrávaniu:
1/ akú kartu máš v prijímači
2/ aký modul v CI-slote
RoPo (6061)|1.7.2016 08:06
Jemné vychylování není na závadu, ale pokud se parabola otáčí kolem svislé osy, tak to není dobře. U mne také stožár vibruje ve větru, ale nemá vliv na příjem signálu. Já naopak preferuji střechu, protože nechci zasahovat do fasády. Stožár by neměl být nad vrcholem střechy a parabola jabysmet. Je potřeba najít vhodné umístění a pevné uchycení stožáru a paraboly.
Tazatel psal o větrné oblasti, toho jsem si vědom, ale pokud parabola nelítá snad 1cm vlevo, vpravo, tak signál nemůže vypadávat. Třeba není zcela správně nastavena elevace a azimut paraboly. Možná bych parabolu umístil níže ke střeše, ale to je zase problém, když napadne sníh.
NahdarVebb (13)|1.7.2016 12:08
Ta až příště začne foukat, půjdu ven sledovat. No s tím otáčením se to snad už vyřešilo. Přiznám, na střechu nepolezu, abych zjistil jestli se otáčí nebo ne. Ale technik ji na půdě přišrouboval. Dotýkat se té tyče jakkoliv nechci, abych si to ještě víc nepokazil.

Karta je Irdeto a modul taky. Pokud se teda za modul bere to plastový cosi do kterýho se karta zasouvá.
KamilZ (10277)|1.7.2016 13:51
Ty jsi expert, to jsi nám o té kartě a modulu toho řekl ... :-). Raději sem dej fotku modulu a přesné označení karty (ICE, Irdeto Pi-Sys, M7, ...). Nebo ji také vyfoť (zamaž na obrázku pak poslední čísla, nech jen první 4 čísla, bez počátečních nul).
bastlir (3245)|1.7.2016 18:15
Asi se tu už budu opakovat, ale pevný stožár je základ. Na tom se tu jistě všichni shodneme, jistě záleží na samotné trubce, zda je ta správná, nebo nějaká, co byla zrovna po ruce. Díval jsem se na tu délku, kdy je navíc stožár na vrcholu osazený ráhnem s dipólem a DVB-T anténou, takže tenkostěnná trubka by při poryvech mohla mít výchylku i přes 2cm. Ale to se jen dohaduji. Jemné vibrace samozřejmě nevadí. Díky své lenosti již také preferuji instalace paraboly do dosahu rukou ze země a mimo závětří také proto, že kdykoliv mohu s ní laborovat a zkoušet např. nové konvertory. Na druhou stranu chápu, že to nemusí každému vyhovovat.

KamilZ mně připomněl, že existují moduly SMIT a možná i další, které někdy v některých zařízeních zamrzají a pomůže jen je za chodu i s kartou vysunout a zase zasunout.
NahdarVebb (13)|1.7.2016 21:58
Přátelé myslím že je čas to tu uzavřít. Je jasné, že problém je na mé straně a ne na straně poskytovatele jak jsem se domníval. Hlavně že mi je již známa příčina. Trubka, síla trubky? Já nevím, já ji nekupoval. Ani barák jsem nestavil. Karta, modul, typ obou? No, jakkoliv nemám rád označení BFU, tak zde se velmi hodí. -- Já nevím. -- Nevím co přesně jiného mám z té karty vyčíst, když je na ní nápis Irdeto.

Omlouvám se tedy že jsem vás obral o váš čas, protože nejsem schopný vám odpovídat na dotazy. Neznám na ně odpovědi.
bastlir (3245)|1.7.2016 23:24
Pro informaci ti ještě posílám svůj "výtvor" na chalupě. Stožár s parabolou se pochopitelně ani nehnou.
[ATTACH=CONFIG]33295[/ATTACH]
stožár.jpg
tahlovej (304)|2.7.2016 15:47
[QUOTE=NahdarVebb;523429]Přátelé myslím že je čas to tu uzavřít. Je jasné, že problém je na mé straně a ne na straně poskytovatele jak jsem se domníval. Hlavně že mi je již známa příčina. Trubka, síla trubky? Já nevím, já ji nekupoval. Ani barák jsem nestavil. Karta, modul, typ obou? No, jakkoliv nemám rád označení BFU, tak zde se velmi hodí. -- Já nevím. -- Nevím co přesně jiného mám z té karty vyčíst, když je na ní nápis Irdeto.

Omlouvám se tedy že jsem vás obral o váš čas, protože nejsem schopný vám odpovídat na dotazy. Neznám na ně odpovědi.[/QUOTE]Ještě k tomu signálu - podívej se ,jak vypadá "měřící protokol" z nastavených parabol,na kterých vznikne výpadek opravdu pouze při přechodu extrémně vysoké frontální oblačnosti s přívalovým deštěm.
bastlir (3245)|2.7.2016 16:16
:-E:-E:-E Už je tu zas. Jsi si jist, zda píšeš tomuto tazateli?
KamilZ (10277)|2.7.2016 17:11
NahdarVebb: Už jsem Ti napsal v #24 co máš dělat, pokud se v tom nevyznáš. Jak je vidět, tak fotit umíš, takže ...