Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Bravia KDL-55W805C a multimediální centrum

primax (15)|29.5.2016 15:51
Prosím Vás jaké multimediální centrum by se hodilo k SMART TV Sony Bravia KDL-55W805C?

Jak jsem si zde pročítal tvfreak tak koupí jenom externího disku a jeho zapojení do SMART TV přináší problémy kdy disk pak není vidět při pripojeni k PC nebo notebooku.
KamilZ (10277)|29.5.2016 16:45
TV nemá s typem MMC nic společného, vyber si dle libosti, tipů zde, v této sekci, máš více než dost. Dále třeba zde: https://www.tvfreak.cz/multimedialni-centra/
primax (15)|29.5.2016 17:01
Děkuji. Jak jsem si pročítal ten odkaz tak by mělo to MMC připojit k SMART TV. Dříve jsem narazil na TV které měly zabudované pevné disky v TV. Existuje ještě něco takového nebo raději připojit MMC k SMART TV pomocí HDMI kabelu?

Jinak jsem si našel na datartu:

Multimediální centrum přenese vaši televizi do světa doposud nevídané zábavy. Ta nejlepší centra do televize umí vnést takové funkce, že se rázem vyrovná těm nejkvalitnějším SMART televizím. Pro odpověď na otázku jaké domácí multimediální centrum bude to nejlepší, je nutné uvědomit si několik důležitých věcí.

Tou první je, zda budete chtít media centrum bez operačního systému nebo dáte přednost centru s operačním systémem, např. Android. Další věcí je otázka konektivity. To nejlepší domácí multimediální centrum musí umět přehrávat filmy ve formátu .mkv, mít přístup na internet , podporovat 3D přehrávání a mnoho dalšího.

Nejste si jisti, jakému centru dáte přednost? Zda to bude některý výrobků od značek Samsung, LG nebo Evolve? Recenze od našich zákazníků, které naleznete u jednotlivých produktů, vám mohou rozhodování usnadnit.

Sony kterou jsem vybral má OS Android a jak píšou na datartu tak některé MMC ma taky OS Android. Musím mít u MMC taky android nebo nemusím a SMART TV bude MMC detekovat bez OS Android.Nechci totiž koupit MMC bez Vás zkušenějších.
KamilZ (10277)|29.5.2016 17:14
TV se zabudovaným HDD uvnitř jsem snad ani neviděl, ale externí HDD s filmy přes USB připojíš prakticky je každé dnešní TV.
MMC toho obecně ale zvládne víc. Záleží, jaké máš nároky.
primax (15)|29.5.2016 17:24
Někde tady na diskusním foru jsem pročítal že některé SMART TV mají problém s připojením pevného disku do TV a pak aby toho nebylo malo tak po zapojení toho pevného disku do notebooku nebo stolního pc nejde vidět pevný disk v pc.

Platí to ještě tento problém nebo si mám vybírat SMART TV podle roku výroby nebo OS jeho verzi (LG - WebOS, Samsung- tizen, Sony- Android)?

Jinak se ještě zeptám:

Chci prodat starou neSMART TV a to Samsung LE32R86bdx, ale předtím než to udělám tak jsem si řekl že pokud k ní půjde připojit multimedialni centrum s pevným diskem tak ji nechám pro rodice. myslíte že tato TV půjde propojit s multimedialním centrumem pomocí HDMI nebo USB?
KamilZ (10277)|29.5.2016 17:35
Problémy s vlastním připojením už nebývají. Co se týká přístupu, tak disk v PC neuvidíš, pokud na něj budeš chtít nahrávat TV vysílání. Pokud na něm budeš mít jen nahrané filmy z PC a nebudeš na TV využívat nahrávání nebo timeshift, tak disk v PC "uvidíš". Některé TV podporují rozdělení disku na dvě části, na jednu pak nahrávají (tu v PC neuvidíš) a druhou pro přehrávání filmů a tu normálně v PC uvidíš. Jak je na tom tento konkrétní model nevím, zkus pročíst návod.
primax (15)|29.5.2016 17:38
U drahžsích MMC jsou zabudované pevné disky, a já bych rád věděl zda tam není strčen méně kvalitní pevný disk nebo raději koupit MMC bez zabudovaného pevného disku a koupit nějaký lepší exterák?
KamilZ (10277)|29.5.2016 17:53
Interní disk v MMC většinou neznamená, že ho s přímo s MMC koupíš, ale že ho můžeš dát dovnitř.
Pokud se prodává přímo MMC s diskem, tak bych si o kvalitu nedělal obavu (spíše naopak, výrobci ví, jaký typ HDD se pro MMC hodí a nebudou tam rvát zbytečně rychlé a topící HDD), nebo si vyber značku, která uvádí, co v něm je, jako třeba zde http://www.avcenter.cz/avcenter/eshop/73-1-Prehravace/0/5/4125-Mediaplayer-Mede8er-MED-800X3D-WP-H2
primax (15)|29.5.2016 18:10
Díval jsem se na podporu zda-li Sony Bravia KDL-55W805C bude podporovat multimediální centrum třeba to co jste doporučoval, ale přímo na stránkach výrobce bylo pouze tohle

http://www.sony.cz/search?query=sony bravia kdl 55w805c&locale=cs_CZ&tab=products
KamilZ (10277)|29.5.2016 18:15
Pleteš si dojmy a pojmy, opět opakuji, že TV žádné MMC "nemusí podporovat" (resp. to ani nejde takto definovat), prostě k ní připojíš libovolné MMC přes HDMI, stejně jako PC, DVD, BluRay, Playstation, Xbox, ..... (cokoli).

PS: To MMC jsem nedoporučoval, jen uvedl jako příklad. Přesto nicméně značka Mede8er patří mezi ty lepší: https://www.google.cz/search?q=Mede8er+site%3Atvfreak.cz
primax (15)|29.5.2016 18:29
u té staré TV co se chystám prodat mám zkrátka smůlu a to u Samsung LE32R86BDX, která má pouze frekvenci panelu 50Hz což na sledování sportu je k ničemu a navíc nemá MPEG4 dekodér tudíž nejde DVB-T. Takže MMC u této TV nemá smysl pořizovat.
Jediné co šlo tak koupit STB a přijímat tak standard DVB-C přes ktkdigi.

našel jsem MMC se zabudovaným DVB-T tunerem na alza.cz, který je zpětně kompatibilní s mpeg2.

viz odkaz: https://www.alza.cz/evolveo-alpha-hd-d2355580.htm?catid=18851870

na alze jsem našel tento komentář:

Přístroj zatím funguje bez problémů. Lze doporučit pro 50 Hz televizory. Pro 100 Hz bych však příště zvolila jiný.

Jinak nevím zda-li zvolit kabel HDMI nebo SCART.
vivid.sk (11472)|29.5.2016 21:40
[QUOTE=primax;522969] Takže MMC u této TV nemá smysl pořizovat.[/QUOTE]
Tak toto skus rozvies, pretoze celkom nerozumiem, co si tym chcel povedat. Viac ako 60 snimkov za sekundu z MMC cez HDMI 1.x nepretlacis (vynimka je len 3D, ale o tom sa bavit nemusime). Mozes mat teda TV aky len chces - kludne aj existujuci.

[QUOTE=primax;522969]Jinak nevím zda-li zvolit kabel HDMI nebo SCART.[/QUOTE]
Predpokladam, ze si robis srandu.
primax (15)|30.5.2016 15:57
TV Samsung LE32R86BDX má pouze HDMI 1.2 a MMC od Evolveo Alpha HD má novější verzi HDMI a to HDMI v1.3. Bude ten HDMI kabel ve verzi 1.4 pripojit mezi TV a MMC?
vivid.sk (11472)|30.5.2016 16:05
Kabel verzie 1.4 neexistuje*. Ostatne vymenovane prepojit pojde a bez akychkolvek negativ.

[SPOILER]

[TABLE="width: 700, align: left"]
[TR]
[TD="align: left"][/TD]
[TD="align: left"]Built for most home applications, the Standard HDMI Cable can reliably transmit 1080i or 720p video.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"][/TD]
[TD="align: left"]Standard HDMI Cable performance, plus a dedicated Ethernet channel for Internet connection sharing and device networking.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"][/TD]
[TD="align: left"]Designed to support video resolutions of 1080p and beyond, including advanced display technologies like 3D and 4K.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"][/TD]
[TD="align: left"]High Speed HDMI cable performance, plus a dedicated Ethernet channel. For more information on HDMI cable types and their capabilities, see “Finding the Right Cable”[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[/SPOILER]
primax (15)|30.5.2016 17:50
Prosím Vás jaký propojovací kabel HDMI mám vzít, protože tento (HDMI A <-> HDMI micro D) je blbost brát jak jsem se díval vzadu v TV.
Co jsem tak našel tak by tento kablík měl být on (HDMI M <-> HDMI F) pro propojeni TV a MMC.
Fakt jsem lama a nechci vzít jiný kabel HDMI a pak litovat vyhozených penez.

děkuji vám předem za pomoc.:-)
vivid.sk (11472)|30.5.2016 18:44
[QUOTE=primax;522986]Fakt jsem lama a nechci vzít jiný kabel HDMI a pak litovat vyhozených penez.[/QUOTE]
Prave preto mas moznost vratit tovar do 14 dni :)

Na prepojenie komponentov cez HDMI sa pouziva "HDMI Male" kabel, treba kupovat High Speed, cize nieco taketo. Sice nepises co s cim chces prepojit, ak to ma byt STB Evolveo z predchadzajucej strany, tak to bude OK.
primax (15)|31.5.2016 15:28
[QUOTE=vivid.sk;522987]Sice nepises co s cim chces prepojit, ak to ma byt STB Evolveo z predchadzajucej strany, tak to bude OK.[/QUOTE]

Jen chci pripojit k Evolveo externí disk s usb verze 2 o velikosti 60GB nebo můžu pak ještě jeden disk s verzi usb 3 o velikosti 320GB v boxu od výrobce AXAGO.