Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunkčnost programu Fanda

Robert-Pr (5)|9.5.2016 23:07
Měl jsem sice Fandu v seznamu programů, ale bohužel vůbec nejel. Proto jsem si řekl, že ho smažu a zkusím naladit znovu. Jsem z Přítluk a pokud se nepletu, tak pro naladění bych měl zvolit kanál 46. Ale po smazání se mi již Fanda neobjevila. Zkusil jsem tedy dát automatické ladění, bohužel ani to nepomohlo. Mám televizi s vestavěným set top boxem. V kuchyni mám televizi a k ní koupený set top box a tam mi Fanda jede! Síla signálu se kýve mezi 54% a 50%, žádná sláva, ale myslím, že by to mohlo stačit. Nebo ne ? Někdo mi radil, abych čapl tu televizi vzal ji do kuchyně a zkusil to tam. Skončilo to neůspěchem.

Nenapadá někoho jaký mám problém, a jak bych ho mohl vyřešit?

Nejsem žádný odborník, doufám, že omluvíte moji neznalost. Na střeše máme jak směrovou tak síťovou anténu. Myslím si, že ta směrová bude určitě pro satelit, který je v obýváku.

Předem děkuji za každou odpověď.
Robert-Pr (5)|10.5.2016 00:04
Bylo mi řečeno, že problém by mohl být v málo citlivém příjímači, nebo že třeba nemám zapnutý zesilovač v TV.

Pokud to pomůže, zde je televize, kterou používám:

https://www.alza.cz/16-sencor-slt-1630dvbt-d267631.htm
RoPo (6061)|10.5.2016 10:28
Signál je relativně slabý, ale chytatelný. Nemožnost naladit daný kanál opravdu může souviset s citlivostí tuneru v konkrétní TV, útlumem vedení na konkrétním kmitočtu nebo vadným zesilovačem v instalaci anténního svodu.
DVB-T anténu máš směrovanou jakým směrem? Směrem na východ - na Hodonín?

"Směrová/nesměrová pro satelit": pro satelit to je vždy anténa typu parabola a ta je vždy směrová a s největší pravděpodobností míří směrem na jižní oblohu (podle toho, přes jaký satelit SAT TV příjmáš).
mirekv (7169)|10.5.2016 10:44
Program Fanda je součástí Multiplexu 4, jak chodí ostatní programy na tomže muxu, tedy Relax, Rebel, Smíchov... Těch 50% je síla nebo kvalita? Pokud kvalita, tak tedy nic moc, tady se už může projevit různá citlivost tunerů. Bude třeba prověřit anténní systém včetně svodů.
Robert-Pr (5)|11.5.2016 16:40
Jelikož se v těchto věcech vůbec nevyznám, tak radši posílam foto našeho antenního systému. Parabolická anténa směřuje na jih, to je ta pro satelit předpokládím. A ta síťová předpokládám bude pro DVB-T.


---------- Doplněno v 16:40 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:37 ----------

Je to kvalita. Asi to vypadá, na ten horší tuner. Vyzkouším ještě čapnou ten set top box z kuchyně a připojit k sobě, jak to dopadne....
Robert-Pr (5)|11.5.2016 17:07
Tak jsem vyzkoušel ten set top box z kuchyně a Fanda, Smíchov a všechny takové programy jedou. Je pravda, že kvůli té slabé kvalitě třeba jednou za minutu vypadne obraz na pul sekundy, ale nic co by mi hrozně vadilo. Horší to rozhodně bude když příjde horší počasí, ale to je věc se kterou počítám.
Tedy aby i na mé televizi s vestavěným DVB-T tunerem (jak mě někdo opravil, že neexistuje set top box v televizi ale DVB-T tuner), musel bych prověřit anténní systém a svody?
RoPo (6061)|11.5.2016 17:39
[QUOTE=Robert-Pr;522639]musel bych prověřit anténní systém a svody? [/QUOTE]

Ano, toto je vhodné udělat jako první. Problém může být ve starém kabelu, špatném spoji, vadném zesilovači, špatně směrované anténě. Všechny tyto vlastnosti velmi ovlivňují kvalitu příjmu na vzdálených místech, s už tak slabým signálem, od vysílače.

K teploměrům: Síla vypadá v pořádku, ale ta kvalita je opravdu špatná. Možná vysoká chybovost díky výše uvedeným možným problémům. Ještě by mohl být problém v přebuzení tuneru, ale to bez měřáku je jen odhad.
Lumca_1 (218)|11.5.2016 18:20
[QUOTE=Robert-Pr;522639]Tak jsem vyzkoušel ten set top box z kuchyně a Fanda, Smíchov a všechny takové programy jedou. Je pravda, že kvůli té slabé kvalitě třeba jednou za minutu vypadne obraz na pul sekundy, ale nic co by mi hrozně vadilo. Horší to rozhodně bude když příjde horší počasí, ale to je věc se kterou počítám.
Tedy aby i na mé televizi s vestavěným DVB-T tunerem (jak mě někdo opravil, že neexistuje set top box v televizi ale DVB-T tuner), musel bych prověřit anténní systém a svody?[/QUOTE]

Ty nic neprověřuj, protože (dle tvých příspěvků) o dané problematice nemáš absolutně páru! Podle té fotky je to vcelku nový přijímací anténní systém a podle počtu a polarizace antén se tam přijímá několik vysílačů z několika zemí a pro laika to znamená jediné, pokud je to v záruce, povolat toho, kdo to instaloval, pokud ne, opět povolat prvotního instalatéra, případně jiného anténáře, který je vybaven potřebnou měřící technikou (je potřeba změřit a analyzovat parametry přijímaných signálů MER, C-BER, V-BER, IO, spektrum) a perfektní znalostí místních příjmových podmínek, který příčinu/y způsobující závadu odhalí (může to být xy věcí, které laik bez znalostí a vybavení není schopen zjistit a analyzovat! Síla signálu (podle těch teploměrů z STB je dostatečná, pouze kvalita pokulhává a je něčím (čím, to zjistí onen odborník) degradována! Může to být změna příjmových podmínek vlivem změny ročního období, LTE, rušení neodborně instalovanou WI-FI někde v okolí(kolikrát to instalují těžká prasata). Povolání odborníka je (jak říkával kdysi náš partajní šéf Mirek Mamula - budiž mu země lehká) totiž v tomto (a nejen v tomto) případě jediná, politicky správná cesta! A místní odbornk bude taky spokojen, protože vydělá a tím podpoří i růst naší ekonomiky a tím i HDP.
Robert-Pr (5)|26.5.2016 12:58
Moc se omlouvám za nepřítomnost, ale včera se mi povedlo zdárně udělat maturitu, tak se můžu věnovat i jiným věcem.

Takže se asi nenajde něco co by zvládl s tímto problémem udělat laik jako jsem já, kromě zavolání toho nějakého technika.