Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDMI switcher

NahdarVebb (13)|30.3.2016 19:33
Ahoj,
jen bych si chtěl objasnit funkci tohoto zařízení. Můj problém, mám domácí kino s nedostatkem vstupů na zvuk. Nepamatuju si přesně kolik těch vstupů tam je, ale vím že mmc do něj nepřipojím. Nehce se mi odpojovat bluray aebo kabely neustále přepojovat. Pomůžu si switcherem?

Nevím jestli ty popisky nad hdmi vstupy "sat", "bluray" apod. znamenají, že do nich můžu zapojit jen onen daný přístroj. Napadlo mne tedy koupit switcher, píchnout do switcheru zvuk z bluray a mmc, a výstup ze switcheru do jednoho z volných vstupů.

Funguje to tak? Nerad bych kupoval zbytečnost a už vůbec ne mmc, které bude mít plastový zvuk tv. Dík.
KamilZ (10277)|30.3.2016 19:40
Do těch HDMI vstupů můžeš připojit cokoli. Ale raději napiš, co máš přesně za přístroje (přesné modely, včetně TV + ideálně fotky ze zadní strany), třeba HDMI Switch (ne switcher :-) ) nebude potřeba. Ale Tvoji situaci by velmi pravděpodobně řešil.
vivid.sk (11472)|30.3.2016 20:17
Switcher funguje, ako popisujes, bez degradacie kvality (jednoducho sa jeden vstup elektronicky odpoji a prepoji dalsi).
https://www.alza.cz/oem-hdmi-3-1-4k2k-d3913390.htm?o=1

alebo lacnejsie varianty z ciny
NahdarVebb (13)|31.3.2016 13:21
No ono je to jediné možné řešení. Nevím kolik má ten systém vstupů, nejsem doma a až budu, pěkně si zanadávám - je k tomu špatný přístup a zrcátko nemám :) Píšu systém, zesilovač to není ani zdaleka. Potřebuji jen připojit audio signál, video by šlo rovnou do televize, kde jeden dva hdmi stále volné jsou.

Upřímně bych se rád vyhnul větší investici ve formě nové reprosoustavy/zesilovače, to bych se na to rovnou vykašlal a dál se díval na ntb. Takže jsem rád že jste mě utvrdili v mé myšlence. Jinak díky za odpověď, seženu nějaký levný krám.
KamilZ (10277)|31.3.2016 13:28
Připojit audio do AVR a obraz přímo do TV není moc ideální možnost, můžeš mít rozsynchronizovaný obraz od zvuku .
NahdarVebb (13)|31.3.2016 18:42
Člověče, ale za ty léta co mi takhle běží bluray a satelit, jsem nevypozoroval nějaký utíkající zvuk. Video jde z bluray a satelitu přímo do tv. Snad jen poslední dobou, když si pozastavím satelitní přenos a pak přepnu na jiný kanál, tak se rozutíká zvuk. Ale restartem se vše vyřeší. Tady bych to viděl na problém satelitu.
carlyno52 (26)|31.3.2016 19:46
zde je levnější varianta,používám k plné spokojenosti.
http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-switch-2-1-automaticky/77557/produkt
vivid.sk (11472)|31.3.2016 20:45
[QUOTE=NahdarVebb;521879]tak se rozutíká zvuk.[/QUOTE]
Zavisi to od TV, presnejsie jej input lagu. A nieje to tak, ze sa to rozuteka. Rozdiel je konstantny. Taktiez zavisi, na co pozeras.
Ak len na dabovane BD/DVD, rozdiel si nevsimnes nikdy :)
NahdarVebb (13)|31.3.2016 22:19
Ahoj, no děje se to poslední dobou, řekněme tři měsíce. Čím dál častěji. Řekl bych že satelit má už odslouženo a se Skylinkem mám celkově problém, osobní. Při přehrávání bluray se mi nikdy zvuk nerozutekl. A už vůbec ne dabovaný. Slovo dabing je u mne urážka :)

Každopádně děkuji všem za pohotové odpovědi a podnětné připomínky.