Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Jakou 4K tv do 60000.-?

Neregistrovaný (0)|6.2.2016 13:51
Tazatel: Milan

Znění dotazu: Poprosím o radu, na TV koukám z 3m, mám Sony 65W955B a po roce jsem se rozhodl ze ji vyměním z jinou značku ve 4K. Je mi jedno jedtli LG Panasonic Samsung Philips...zdroj Skylink,PS4 a filmy v mkv.Díky za případné rady.

Technika, které se dotaz týká: 4k TV
vivid.sk (11472)|6.2.2016 14:07
Nie je to dobrý nápad. Je totiž veľká pravdepodobnosť že si pohoršíš viac, ako polepšíš.
MILAN1971 (3)|6.2.2016 16:16
[QUOTE=vivid.sk;520442]Nie je to dobrý nápad. Je totiž veľká pravdepodobnosť že si pohoršíš viac, ako polepšíš.[/QUOTE]


OK. Ale kdyby jsi se rozhodoval kterou 4K do 60t koupit.... Mezi čím by jsi se rozhodoval ty? Vidim že tomu rozumíš tak si nechám poradit :-)
vivid.sk (11472)|6.2.2016 19:37
Ja by som v prvom rade nemenil 65" za 65", ale za vacsi, pretoze pri troch metroch nemas problem s HD panelom (ak akceptujeme fakt, ze z 2.5 metra je na referencne sledovanie FHD zdroja 65" tak akurat).
Ak UHD, tak od ~75", co je z troch metrov uz aj realne zdvodnitelne.
Druhy dovod preco aktualne nemenit, je nedostupnost nativnych kvalitnych zdrojov videa. Nie je pravda, ze FHD zdroj bude vyzerat na UHD TV lepsie, toboz, ak si kupis TV s horsim panelom.
Takze suma sumarum: lepsia pouzitelna 75" UHD TV stoji dnes 2x tolko, ako chces investovat (povedzme takato), rovnaka TV pri 65" uhlopriecke stoji o polovicu menej).

Co mozes ziaskat?
- lepsiu ciernu (tvoja vlajkova lod SONY je zial osadena panelom od LG a pokial ma rovnake parametre ako tie testovane v 55" uhlopriecke, tak to nieje ziadna slava. Pri mojom prvom prispevku som si ju pomylil s inou modelovou radou W905, ktora mala display s lepsimi parametrami, preto ta reakcia).

resume: nie je kam sa ponahlat, pokial s TV nemas nejaky problem, ktory sa snazis zamenou vyriesit. V buducnosti budu kvalitnejsie UHD cenovo dostupnejsie.
MILAN1971 (3)|6.2.2016 19:45
Děkuju za info.
MILAN1971 (3)|6.2.2016 22:14
Ale v případě že se zblázním �� Co by jsi viděl z těhle modelů nejlépe?

65" Philips 65PUS7600
65" SONY KD-65X8505BBAEP
65" Panasonic TX-65CX700E
vivid.sk (11472)|7.2.2016 00:24
Philips nie, lebo android (najdi si prispevky uzivatela rommi, ktory tuto TV mal a vratil).
Sony nie, lebo IPS panel (aktualny model X8505C by mal mat uz VA, ale prichadza tiez s androidom)
Panasonic nie, lebo motion processing nie je optimalny, aky by si takyto TV zasluzil.

Nie, zeby som bol nenarocny, ale ak sa bavime o ~2500 eurach, ocakavam, ze TV nebude mat zasadne nedostatky a pri danom rozliseni bude aspon trosku "future-proof".
UHD nieje argument preco to nejde. Len dovod, pre ktory vyrobcovia mozu aktualne pytat za obrazovo menej dokonale TV viac penazi.
borax (8)|7.2.2016 12:30
Zakoupil jsem Sony KD-49X8309C a mám problémy ze satelit. tunerem.
Při nastavení oblíbené mi z této složky mizí vybrané tel kanály.Nevím co s tím dělat.Aktualizaci mám vypnutou a i přesto nastavení oblíbených mizí.
Při nabídce guide byla špatná diakritika, ale po vytažení modulu( Mascom ) se diakritika opravila.
Je možné , že by obchodníkem dodaný modul Mascom nebyl kompatibilní? Má označení Skylink Ready.
Kartu mám Skylink.
Na tuto televizi jsem přešel ze " skleněnky ", takže zkušenosti nemám téměř žádné...
Poradí někdo, prosím.
Kexame (72)|7.2.2016 12:40
Nieco podobne mam ja na Samsungu. Nie ze zmiznu,ale krokovou volbou prepina vselijako. Ked idem cez menu zobrazenu skupinu,vsetko je ok. Tiez som na to zatial neprisiel,ze preco