Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada ta Xtreamer PRO

Pepa22 (34)|13.12.2015 13:54
Zdravím,
Hledám náhradu za dosluhující Xtreamer PRO.
Ten je sice stále funkční a plně mi dostačuje, ale poslední dobou se stále častěji setkávám s filmy kde není schopen přehrát zvuk, či obraz - už hold neumí rozkódovat nové codeky...
Android nechci...
Windows též nepotřebuji a přijde mi na mé potřeby zbytečný/komplikovaný.

Využívám jej pouze na přehrávání po lokální síti, případně USB.
Převážně filmy v MKV + fotky + MP3.
Internet browser nepotřebuji a ani nepříhrávám z on-line knihoven (VOYO atd.) - prostě čistě přehrávání medií z vlastních zdrojů a víc nic nepotřebuji.

Očekávám 100% odladěnost/spolehlivost (aspoň na podobné úrovni jako Xtreamer PRO při mém využití), plnou podporu aktuálních formátů.
Jednoduchost zapojení, nastavení a ovládání - nechci ovládat myší, ale ovladačem.
Cena +/- 5.000,-

Našel jsem si:
https://www.mall.cz/multimedialni-centra/popcornhour-vten-4k-wifi-dongle?v=784983
Tam mi vadí zmíněné horší zobrazení titulků a nezapamatování si jejich nastavení - ale to už je možná odladěné.

https://www.mall.cz/multimedialni-centra/mede8er-med600x3d-wp?v=617122

https://www.alza.cz/dune-hd-tv-102wt2-d604702.htm?catid=18845960
Ten vypadl pro špatnou podporu DTS.

Nějaká poznatky/názory?

Díky
tdlmarek (1566)|13.12.2015 14:19
[QUOTE=Pepa22;518760]Internet browser nepotřebuji a ani nepříhrávám z on-line knihoven (VOYO atd.) - prostě čistě přehrávání medií z vlastních zdrojů a víc nic nepotřebuji.[/QUOTE]
Tomuto přesně odpovídá projekt OpenELEC, pokud se odvážíš odklonit se od klasických hotových zařízení: http://openelec.tv/

V tamějším e-shopu lze už koupit i zařízení, která jsou předinstalovaná. A nebo lze poskládat vlastní HTPC a systém si nainstalovat sám, tak jak to má velká část pokročilých uživatelů zde na fóru. V ceně 5000 CZK lze už poskládat pěkné mašinky, pro inspiraci třeba zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34981-HTPC-Sestava?p=496742&viewfull=1#post496742

Ale už je to starší post, chtělo by to některé komponenty aktualizovat.
Pepa22 (34)|13.12.2015 14:24
K tomu mám právě odpor, je to skládané = nepřijde mi to dostatečně blbotěsné.
Z dob kdy mi bavilo se v něčem šťourat, pořád něco ladit jsem dávno vyrostl a manželka tuhle potřebu navíc nikdy neměla.
Potřebuji něco co vybalím, zapojím, nastavím síť e bude to jednoduše fungovat a ovládat - stejně jako starý Xtreamer PRO.

Edit:
Nákup v zahraničí zavrhuji z důvody horší možnosti vrácení, nebo reklamace.
tdlmarek (1566)|13.12.2015 14:31
Já do rodiny pořídil dvě taková zařízení (Intel NUC z podpisu a pak podobná skládačka jako z odkazu) a od té doby, co jsem to dal dohromady, tak jsem se v ničem šťourat nemusel :)

Ale samozřejmě proti gustu ... Jen to tu mělo zaznít, aby třeba kvůli nevědomosti neuniklo pozornosti řešení, které je obecně považováno za jedno z nejlepších.


Nicméně kvůli těm klasickým MMC prohledej zdejší témata, k tomu Med8er je třeba tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35977-Mede8er-MED-800X3D-MEDE8ER-MED-1000X3D
(konkrétně hledej příspěvky uživatele puschpull, měl by mít přímo MED600X3D a dost tam o tom zařízení psal)
Pepa22 (34)|13.12.2015 14:44
Ty různé miniPC jsem už právě zkoumal a nemám k tomu důvěru a manželka (což bude 80% uživatel zařízení) mě s tím rovnou poslala "někam" :-)
wencaS (853)|13.12.2015 18:20
Měl jsem Xtremer Pro (budiž mu křemíková zem lehká), mám Xtreamera Prodigy (ten si vozím na chalupu).
Teď mám Raspberry Pi2 a už bych žádné MMC nekoupil. Rychlostí a užitnou hodnotou mu Xtreamery nesahají ani po první součástku na desce.
Sice se v tom furt vrtám, hrabu ... ale to je prostě proto, že mi to baví, nemusel bych.
Pepa22 (34)|14.12.2015 13:05
Co jsem doma zkoumal různé filmy, tak některé z těch co už Xtreamer neber jsou v HEVC.
Přehraje je ten Mede8er, co jsem byl totiž schopný dohled, tak asi ne.
Pak mi tedy zbývá jen ten Popcorn.
Malina si s HEVC poradí?
RoPo (6061)|14.12.2015 13:55
RPi na HEVC nemá HW dekodér a CPU je pro SW dekódování slabé.

S HEVC si poradí z podobně zaměřených desek jako RPi např. ODROID-C1 nebo pak např. nějaký NUC např. NUC5i3RYK
Pepa22 (34)|14.12.2015 13:59
A něco už složené v setu s ovladačem prostě už hotové MMC co zvládne HEVC?
Jestli to chápu dobře (čímž si nejsem jist :-) ), tak to je právě ten Popcorn.
Ten Mede8er to nedá, ne?
Pepa22 (34)|22.12.2015 10:28
Tak Popcorn je doma a bude vrácen zpět.
+ obraz je opravdu super a viditelně lepší jak na Xtremeru
- reakce přístroje nejsou nejrychlejší
- obraz filmu vždy roztáhne na celou plochu, byť je nastaveno a by to nedělal, jak v menu, tak následně ještě rychlou volbou přímo při přehrávání - vydrží to 5 sekund a pak se roztáhne na celou...
- titulky se musí jmenovat stejně jako film a být ve stejné složce jinak je přístroj nevidí

Přijde mi smutné, že od vydáví starého Xtremeru PRO MMC neušla žádný kus cesty krom podpory nových formátů a nevyvarují se takových chyb, které neměl ani starší výrobek.
H.Umberto (214)|22.12.2015 10:49
Já víceméně uvažuji taky o výměně PRO za něco jiného,ale Popcorn jsem zavrhl ihned.Má ho kolega a je to děs.Zlatý Xtreamer Pro.Je za zenitem má své velké mouchy,ale chroustá.Nyní jsem našel tohle https://www.alza.cz/qnap-hs-251-d3913751.htm?kampan=adpla_produkty_domaci&gclid=COL_kdCX78kCFUETGwodOtsJMg a udělat radikální řez jednou pro vždy.Uvažuji ještě o X-K4 za 3 tác,i ovšem jsem už nyní kolegy odrazován od Androidu.

Bohužel tem QNAP tady nikdo nemá,aby sdělil dojmy.
Pepa22 (34)|22.12.2015 10:55
Já zjišťuji že asi skončím na XBMC/Kodi.
Zatím si s tím hraji na svém PC a snad to půjde.

U toho NAS co pochybuju, že bude mít nějaké pokročilé funkce pro přehrávání - načítání titulků z různých adresářů, posun atd.
H.Umberto (214)|22.12.2015 11:45
[QUOTE=Pepa22;519040]Já zjišťuji že asi skončím na XBMC/Kodi.
Zatím si s tím hraji na svém PC a snad to půjde.

U toho NAS co pochybuju, že bude mít nějaké pokročilé funkce pro přehrávání - načítání titulků z různých adresářů, posun atd.[/QUOTE]

Hm,dík ty titulky mne nenapadli,že by mohl být problém.
Pepa22 (34)|22.12.2015 18:14
Po vyzkoušení Kodi na PC jsem nakonec objednal ten OpenELEC BOX, tak uvidím jak to bude použitelné...
H.Umberto (214)|22.12.2015 19:57
Ja preferuji šuplík na HDD asi koupím bazarovou K4 xtreamer má taky Kodi.
tdlmarek (1566)|22.12.2015 20:14
Bylo by dobré rozlišovat mezi aplikací a operačním systémem - že si na Android doinstaluju Kodi aplikaci z toho zařízení ještě nedělá "taky Kodi" srovnatelné s hardwarem posaveném na OpenELECu.

Tím nechci předhazovat nějaká hodnocení co je horší, či lepší - jde spíš o to, že je zde docela radikálně odlišná filozofie toho, k čemu to zařízení má sloužit a co má umět.
H.Umberto (214)|22.12.2015 20:28
[QUOTE=tdlmarek;519052]Bylo by dobré rozlišovat mezi aplikací a operačním systémem - že si na Android doinstaluju Kodi aplikaci z toho zařízení ještě nedělá "taky Kodi" srovnatelné s hardwarem posaveném na OpenELECu.

Tím nechci předhazovat nějaká hodnocení co je horší, či lepší - jde spíš o to, že je zde docela radikálně odlišná filozofie toho, k čemu to zařízení má sloužit a co má umět.[/QUOTE]
Rozumím co chceš řící.Já preferuji jen přehrávání filmů v lepší kvalitě z interního disku.Vše v jedné krabičce.Taky nejsem příznivec Androidu,očesané Kodi asi není to pravé a prodávající majitelé K4 tvrdí,že to šlape.Tak nevím.
Pepa22 (34)|23.12.2015 20:17
Jedu výhradně z NASu, tak tohle nepotřebuji.
Pepa22 (34)|28.12.2015 17:00
Openelec BOX je doma.
Jediný co mi zatím vadí, že se musí pro všechno (výběr titulků, audio stopy atd.) lézt skrz menu a není k tomu namapovaná klávesa na ovladači, ale to možná půjde poladit pomocí nějaké doplňku.
tdlmarek (1566)|28.12.2015 17:15
Zkus prozkoumat toto:
http://kodi.wiki/view/Keymap

Obecně se dá říct, že jde v Kodi na libovolnou klávesu/tlačítko na DO namapovat kdejakou akci. Konkrétně v tomto případě ale drtivá většina lidí nejspíš používá běžný způsob, že se titulky jmenují stejně jako film, takže podobnou funkci nepotřebují mít rychle dostupnou - což je pravděpodobně důvod, proč není na nějaké žádné klávese.
Pepa22 (34)|28.12.2015 17:50
Už jsem to udělal.
Chápu, že ne každý to využije... Koukám často na seriály a stahuji vždy od toho kdo jako první hodí ten daný díl na torrent, stáhnu k tomu všechny dostupné titulky a pak za pochodu zkouším jaké tam sednou :-)
Stejně pojmenované je tedy mít nemůžu, když jich tam mám třeba 5.
tdlmarek (1566)|28.12.2015 20:14
Já používám plugin na stahování titulků přímo v Kodi - ten sám dokáže doporučit ty správné titulky, které na daný release sedí, a pokud se mu to náhodou nepovede, tak vybírám sám. Takže v tom horším případě vlastně zkouším podobně jako ty, akorát nevybírám z předem stažených souborů někde na disku, ale přímo u zdroje v Internetu.
Pepa22 (34)|29.12.2015 10:26
Ten jsem tam už hodil taky, ale nejsem na to z xtremeru zvyklej, tak tomu zatím moc nevěřím :-)
whitesak (406)|29.12.2015 11:24
[QUOTE=Pepa22;519224]Openelec BOX je doma.
Jediný co mi zatím vadí, že se musí pro všechno (výběr titulků, audio stopy atd.) lézt skrz menu a není k tomu namapovaná klávesa na ovladači, ale to možná půjde poladit pomocí nějaké doplňku.[/QUOTE]

Ne že by to bylo přímo řešení tvého problému, respektive zvyku z Xtreameru s DO, ale je možnost využívat pro ovládání smartfouna s aplikací Yatse. Tam jsou při spuštěném filmu tyto dvě dostupná "tlačítka" přímo na obrazovce tohoto spuštěného filmu, takže zde je možné udělat ten jeden klik aniž by se muselo skákat přes menu. Ale jak říkám není řešení pro DO ale v aplikaci.
Na druhou stranu, když to jde z aplikace, tak to napovídá, že by to mohlo jít i před keymap na DO...
Pepa22 (34)|29.12.2015 14:55
Ovladač jsem si už přemapoval dle mích představ.
Android nevlastním... app používám https://www.microsoft.com/cs-cz/store/apps/media-center-remote/9wzdncrdqz3d ale jen na vyzkoušení jestli to vážně funguje a dál to používat nebudu - ovladač je ovladač.
Takže jediný nedostatek je slabý výkon na H.265 v HEVC, ale to bych chtěl už vážně za ty prachy moc :-)
Takže jsem ve finále spokojen a Popcorn VTEN vrácen, Mede8er vrácen a doma zůstává Openelec BOX za poloviční cenu a lepší funkčností.
H.Umberto (214)|31.12.2015 15:12
[QUOTE=Pepa22;519224]Openelec BOX je doma.
Jediný co mi zatím vadí, že se musí pro všechno (výběr titulků, audio stopy atd.) lézt skrz menu a není k tomu namapovaná klávesa na ovladači, ale to možná půjde poladit pomocí nějaké doplňku.[/QUOTE]
Jaký to máš model?Nabízejí tři.A NAS máš?
Pytkin (7947)|1.1.2016 02:04
Celkom zaujimavym Media centron v sucasnosti je aj APPLE TV PRO .. Uz na nom chodi XBMC a zaroven je to aj herna konzola .. a cela je v pohode ..
H.Umberto (214)|1.1.2016 08:28
Hodně by mne zajímalo jak se k tomu dá připojit NAS?Openelec Apple Tv.
Pepa22 (34)|1.1.2016 14:38
Vzal jsem DVB-C/T/T2, nemám v plánu to připojovat na anténu, tak mi to vlastně bylo jedno.
Apple TV třetí generace https://www.mall.cz/domaci-multimedialni-centrum/apple-tv-3generace-?v=503303 má kamarád, má tam nahraný Kodi a ten Openelec box běhá rozhodně lépe a rychlejš.
Na NAS leze pomocí Samby, mám udělané zástupce ve složce s filmy, fotkami...
Pytkin (7947)|2.1.2016 01:20
Humberto : normalne citas samba archivy ..

Pepa : Apple TV sa musi jailbreakovat na nainstalovanie XBMC .. Nove Apple TV pro uz umoznuje instalovat aplikacie a jedna z nich je aj XBMC .. VOla sa to dako inak .. Ale je to to iste ..
RoPo (6061)|2.1.2016 10:48
Pytkin: jedna se o MrMC. U ATV3 neni jb tak jednoduchy a nekdy nemozny.
Pepa22 (34)|14.1.2016 18:26
Tak Openelec box půjde do světa. Sice přehraje některé nové filmy co mi už Xtreamer nedá, ale zase ne úplně všechny + některé staré které xtreamet naopak přehraje v pohodě.
Do toho přinesl horší práci s titulky (načtení externích které se nejmenují stejně jak film je hůře přístupné), které bych překousl za předpokladu přehrátí všeho obsahu.
Takže v něčem 1 krok vpřed a v něčem 1 vzad...
Je ještě nějaké řešení (Mede8er má zase problémy s divx, titulky se musí jmenovat stejně jak film)?
RossiD (1271)|14.1.2016 18:34
Tak RPi asi nechceš jinak bys jej již měl, nezbývá než si něco postavit ... ;)
Pepa22 (34)|14.1.2016 18:53
V čem bude RPi jiné proti tomu OPenelecu?
tdlmarek (1566)|14.1.2016 19:22
Pokud je pro tebe logika ovládání Kodi při manuálním výběru titulků* natolik zásadní, že ovlivňuje výběr zařízení, potom můžeš logicky ihned vyřadit všechna HTPC a i MMC, která Kodi, resp. OpenELEC používají. To se týká i zmíněného RPi2.

Zbývají ti tedy pouze MMC s vlastním uzavřeným systémem od výrobce - jenomže žádné MMC nikdy nepřehraje úplně všechno, to je technicky nemožné. Paradoxně je to právě ta vlastnost, že nelze přehrát vše, podle které zařízení nazýváme MMC.

Ve výsledku tedy dostáváme prázdnou množinu. Budeš muset z některých požadavků slevit, pokud si něco koupit chceš :)


* což je podle mě ten hlavní problém - zbytek světa zkrátka používá výrazně pohodlnější titulky pojmenované stejně jako film
Pepa22 (34)|14.1.2016 19:56
To ovládání jsem ochoten překousknout :-) za předpokladu, že to přehraje skoro všechno.
Ale když tenhle box s openelec přehraje procentuálně to samé jako můj 5let starý xtreamer (20 nových filmů se 2 sekají (na xtremeru 4), z mé databáze ktetou xtremer přehraje celou už jsem našel 5ks kde má kodi buď problém se zvukem, nebo obrazem) tak je to upgrade jak stehno + se má hůře ovládá.
Přitom KODI na PC je rozlouská v pohodě = asi nedostatečný výkon té "krabičky".

Já osobně si z toho vyvozuji Intel NUC + nějaký Logitech remote kde by měl výkon stačit, nebo nějaké lepší MMC (jestli ovšem existuje - teď študuju DUNE HD BASE 3D a HD TV-303).

K titulkům:
[QUOTE=Pepa22;519226]Koukám často na seriály a stahuji vždy od toho kdo jako první hodí ten daný díl na torrent, stáhnu k tomu všechny dostupné titulky a pak za pochodu zkouším jaké tam sednou
Stejně pojmenované je tedy mít nemůžu, když jich tam mám třeba 5. [/QUOTE]
Filmy řeším stejně... titulky kolikrát stahuji z různých zdrojů a to ještě po telefonu a rovnou ukládám do NAS.
A hlavně tohle všechno zvládá 5let stará krabice kde mi vadí již horší podpora formátů, ale to jí rozhodně nemůžu zazlívat, neboť zatím funguje k mé největší spokojenosti a to jsem měl doma Popcorn VTEN, Mede8er MED600 a teď Openelec BOX.
H.Umberto (214)|14.1.2016 20:27
Trápil jsem se taky tak.Nakonec používám zpět X-pro.Vyzkoušel jsem toho dost,ale přiznám se ani KODI mne neoslovilo.Stačí mi kvalitně přehrát film a zvuk,to zatím PRO zvládá.Co je ovšem nejhorší sračka,tak Android, ani vidět.Je to můj názor.
Pepa22 (34)|14.1.2016 20:47
Já mám tu X-Pro taky právě už zpět u TV :-D
Teď mám v merku tu Dune TV-303D, ale nevím jak ta je na tom s pojmenování titulků a u modelu TV-102 jsem se dočetl o problému s DTS zvukem.
Jen nevím zda se to DTS týká i tohohle modelu a mého případu - zvuk mám po HDMI do TV.
Asi objednám nějakou rozbalenou (ať nejsem jó ku.va) a případně vrátím do 14dnů...
H.Umberto (214)|15.1.2016 05:13
Měl jsem Dune DUO týden a šel z domu.Dune TV-303D nevím.To už Sencor 900 Pro má lepší výbavu :-)
ai (2993)|15.1.2016 16:08
Me naopak Android prekvapil, vsichni si na nej stezuji, ale me tam po seznameni o co de v pripade videa vsechno beha, dokonce i DV avi, kde u zadneho MMC to neni mozne. Ale protoze to je operacni system, je treba k tomu i tak pristupovat. Musi byt k tomu poradny ovladac (bezdratova mini klavesnice s touchpadem) a nejdrive si to vse projit a nastavit. Vyhoda pouziti nekolika prehravacu, se zda byt prave nevyhoda pro nektere, kde je to zkratka prilis a chteji jednoduchy ovladac a program, kde jede vsechno. vsechny videa, ruzne formaty, titulky , streamovat ze vseho mozneho.

Ale praxe je takova, ze na kazdou vec je treba poradny specialni vercajk, tools na vsechno je k nicemu nebo drive nebo pozdeji jeden narazi (tak jako u tech MMC).
Dale je treba stale davat pozor jaky Android prehravac, zrejme k pouziti jsou jen ty posledni nove verze na trhu a zase ne ty nejlevnejsi, ktere uz jsou dostatecne silne.

Jedina nevyhoda co nejde obejit je , mam tu film s videem VC1, Appaloosa, ktery jsem jen zkopiroval z Blu-Ray , tedy video stream a audio jsou originaly a nepatrne se to skube po par sekundach, a zrejme to VC1 je problem pro Kodi (nebo i Mcplayer, Bsplayer), dale jsem to nejak nezkoumal, az nekdy narazim na VC1 a budu vedet ze to zase drhne muzu rict, ze jsem nasel nejakou botu, ze to VC1 ten Android neumi hardwarove podporit.
Pepa22 (34)|18.1.2016 11:51
Dune TV-303D je doma a jde zase zpět - nemožnost vložit extení titulky pojmenované jinak než film.
Asi jsem vážně exot, když něco tak složitého co dřív umělo každé MMC...

Další zastávka asi Nvidia Shield TV + Kodi, ale koukám, že se u nás koupit nedá :-S
Pepa22 (34)|18.1.2016 15:21
Je tohle
http://www.czc.cz/zotac-zbox-nano-aq02-be-cerna/146557/produkt
použitelné jako základ pro Kodi co sežere 4k a hevc?
tdlmarek (1566)|18.1.2016 15:54
Nemyslím si. Ten procesor na H.265 nemá.
RoPo (6061)|18.1.2016 17:20
Podle tohoto by snad i 4k zvladat mohl, alel neni uvedeno jestli 4k video je kodovano pres h.264 nebo HEVC:


Tady mas s OpenElecem a Kodi. Je to vsak peknej hucak:


Kup pres internet, vyzkousej a pokud nebude vyhovovat, tak vrat ve 14-ti dnech.
Pepa22 (34)|18.1.2016 17:25
Nakonec jsem objednal Shield TV (Amazon).
Možná pak bude dál k prodeji... :-)
Hainzik (1)|1.12.2016 20:20
Zdravím, rád bych koupil nový satelitní přijímač místo svého starého Topfield 7700. Mám své tři kandidáty:

1. Vu+ SOLO 4K
2. Xtrend ET8500
3. GigaBlue HD Quad Plus

A nyní o co mi jde - na přehrávání filmů mám MMC Xtreamer Pro a rád bych ho nahradil právě jedním z výše uvedených přijímačů. Je nějaké omezení buď ve formátech, či kodecích, které by přijímač nezvládl přehrát? Jaká je podpora českých titulků? Dále, jak je to s výstupní kvalitou obrazu a zvuku? Je toto řešení náhrady MMC satelitním přijímačem vůbec reálné a vhodné?

Pro upřesnění - MMC mám s TV propojené přes HDMI a zvuk optikou do AV receiveru.

Děkuji za případné postřehy a doporučení některého z výše uvedených přijímačů.
vivid.sk (11472)|2.12.2016 11:40
Podla mna tam ajtak nahodis KODI (interne playere niesu nicim zaujimave) a to by malo fungovat tak, ako na inych platformach. Ceske titulky su dnes uplna samozrejmnost snad uz aj v chladnickach s internym LCD :)