Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Smart TV bez příjmu DVB-T

Neregistrovaný (0)|28.11.2015 10:19
Tazatel: Milan K.

Znění dotazu: Dobrý den.

Je možné na nějaké Smart TV sledovat televizní programy i tam kde není dostupný DVB-T signál?

Mám poskytovatele internetového připojení, který mi umožňuje sledovat televizní programy na PC, nebo na mobilu s Androidem.
K tomu je ale nutné nainstalovat program VLC Player do PC, nebo programy IPTV + MXPlayer do mobilu.

Do těchto programů se pak zadá internetová adresa nějakého souboru (playlist.m3u) a ve výše uvedených nainstalovaných programech se zobrazí seznam televizních kanálů (asi 30 českých + nějaké zahraniční).

A tak se ptám, jestli je možné tyto aplikace nainstalovat i do nějaké SMART televize.

Zatím jsem našel, že je možné nainstalovat program HbbTV na sledování ČT, ale co ostatní stanice?
tdlmarek (1566)|28.11.2015 10:41
Nemyslím si, že by tohle nějaké aktuální TV bezproblémově a komfortně zvládly. Jednodušší by bylo koupit jakoukoliv TV s HDMI vstupem a k ní za 1500,- RaspBerry Pi 2 s nainstalovaným OpenELEC. Zde by s přehrávám těchto streamů neměl být sebemenší problém a ovládat to jde DO od TV, takže navenek to bude vlastně úplně totéž, jak kdyby funci zastávala samotná TV.
vivid.sk (11472)|28.11.2015 14:31
Do Samsung TV, (rady "ES" od r. 2012/2013 a novsich) a LG TV existuje plugin (Smart IPTV), ktory to zvladne (viac tu), ovsem prihovaram sa rovnako za univerzalnejsie a otvorenejsie vyssie spomenute riesenie (HTPC + KODI).
Milan-K (8)|28.11.2015 15:10
Děkuji za nasměrování.
Jestli to s tím raspberry bude fungovat, tak mi ušetříte hodně peněz.
Našel jsem si na internetu návody na instalaci, tak to snad nebude problém.