Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vážení přátelé,prosím radu.........

H.Umberto (214)|8.10.2015 06:56
Byl jsem nějaký čas mimo dění v oblasti MMC.Doposud jedu na X-PRO a popravdě řečeno bez větších problémů,když pominu dlouhý start a hlučný FAN.Ovšem cítím,že by měl nadejít čas změny.Hledal jsem ,pročítal vše kolem a dokola i zde na fóru a něco mne táhne k X-Prodigi 4K .Na druhou stranu ta Malina je také velmi zajímavá.
Prostě je možné mi doporučit sestavičku?Preferuji ovládání pomocí DO na obrazovce TV,co nejmíň otravných zvuků a přehrávání z HDD interních(NAS atd.)
Řeším jen kvalitní přehrávání filmů.Internet a věci kolem jsou druhotné.Teda až na krmení disků ze stolního PC po LANu.
Budu Vám velmi vděčný za názory a návrhy.Děkuji!
RoPo (6061)|8.10.2015 07:39
RPi 2 je relativně bezproblémový stroj (jak s Kodi, tak s OSMC). Nemá však SATA konektor pro připojení interního disku a krabičku bys musel také řešit. Sata konektor má např. Banana Pi Pro. Kdybys oželel interní HDD, tak RPi 2 bych doporučil. Přehrávání 4k, také není podporováno. To je však prozatím podle mě brzo se bavit o 4k. Máš UHD TV, že se pídíš po 4k?
H.Umberto (214)|8.10.2015 13:11
[QUOTE=RoPo;516549]RPi 2 je relativně bezproblémový stroj (jak s Kodi, tak s OSMC). Nemá však SATA konektor pro připojení interního disku a krabičku bys musel také řešit. Sata konektor má např. Banana Pi Pro. Kdybys oželel interní HDD, tak RPi 2 bych doporučil. Přehrávání 4k, také není podporováno. To je však prozatím podle mě brzo se bavit o 4k. Máš UHD TV, že se pídíš po 4k?[/QUOTE]

Tak přemýšlím trochu do budoucna.
RoPo (6061)|8.10.2015 13:20
Plánuješ snad během 2 let koupit UHD TV? Za 1-2 roky budou 4K přehrávače zase o podstatný kus dále než nyní.
H.Umberto (214)|8.10.2015 13:39
Tak jsem tomu návrhu od RoPo věnoval něco času.Příznám se,že jsem ve věku,kdy se vše hůře chápe,ale úplný laik zase nejsem.Přesto mne opravte,kdybych napsal blbost.Pořídím si desku Banana Pi Pro,napájení desky,HDD SATA 3.5 4TB 5400ot a případně krabičku.Pochopil jsem,že budu muset mít nějaký operační systém na SD kartě(nevím jaký).HDD propojím s Banana Pi Pro,vložím SD s OS,zapojím zdroj napětí a vše propojím s LED Panasonic přes HDMI.A nyní jsem v koncích co bude následovat dále.
H.Umberto (214)|8.10.2015 13:42
[QUOTE=RoPo;516560]Plánuješ snad během 2 let koupit UHD TV? Za 1-2 roky budou 4K přehrávače zase o podstatný kus dále než nyní.[/QUOTE]
Tak nějak,zatím je to jen přání a otázka financí. :-)
rcph (139)|8.10.2015 17:57
H.Umberto: ...nevím, ale raději si nejdřív prostuduj problematiku použití Banana Pi Pro jako MMC na http://www.lemaker.org/ a jeho fóru, a to vzhledem k problematice procesorů Allwinner A20 a HW akcelerace... to raději RPi2, ikdyž nemá SATA, a připojení HDD řešit jiným způsobem :)

Doplnění: O Banana Pi jsem přemýšlel jako o výkonějším zařízení za služby RPi B, pak se objevila RPi 2 a nebylo o čem přemýšlet :)
RoPo (6061)|8.10.2015 19:44
Banana Pi je přeci jen vhodnější pro automatizaci než jako MMC.
H.Umberto (214)|9.10.2015 05:25
Trochu jsem do noci pátral a študoval https://www.youtube.com/watch?v=ADPwWbFRXMY,ale nevím kde a jak připojit velký HDD.Ovládání v menu na TV asi dálkovým infra ovladačem nepůjde jen myší?Cenově bych se dostal na úroveň Xtreamer Prodigi 4K,nemám u něj raději zůstat?Zjišťuji,že zas tak velký machr na sestavení vlastního MMC nejsem.
RoPo (6061)|9.10.2015 08:13
U RPi se HDD (velikost 2,5") připojuje přes USB. Případně s Y-USB-rozdvojkou kvůli napájení. Navíc lze v configu nastavit větší proud (RPI 2) do USB, právě kvůli např. připojenému HDD. K tomu však potřebuješ silnější napájecí adaptér s výkonem 10W a více.
Ovládání na TV se řeší přes HDMI-CEC. RPI 2 má podporu HDMI-CEC integrovanou, jinak lze dodělat/dokoupit IR příjmač.
Victor77 (118)|9.10.2015 15:31
Jestli preferuješ větší kapacitu, můžeš samozřejmě použít i HDD 3,5" v boxu s vlastním napájením. Pokud tvoje TV podporuje HDMI-CEC, v pohodě si vystačíš s DO od ní. Ale kdyby se ti někde válela volná bezdrátová klávesnice, určitě ji taky užiješ.