Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výber TV 900 - 1100 Eur

Shaggy22 (4)|4.10.2015 13:04
Zdravvíčko. Bol som sa informovať na televízor v pár predajniach. Mám záujem kúpiť LCD LED TV 55 palcov, 4k nepotrebujem. Som v TV úplný lajk. V jednej predajni mi odporučili značku LG ževraj sú bezkonkurenčný na trhu co sa týka obrazu a v druhej predajni nay mi týpek odporučil zasa SONY a keď som sa ho spýtal na LG povedal že nič moc :D .. 3D tak isto nebudem využívať.

V predajni mali vystavený kus Sony KDL-55W807C http://www.nay.sk/sony-kdl55w807csaep#podrobny-popis, ktorý sa mi naozaj páči, lenže prehrávali na ňom iba prezentačné video vo FULL HD kvalite a na ostatných prehrávali bežný digitálny signál tak jasné, že sa mi táto zdala byť lepšia.
TV kupujem na pekných pár rokov do predu tak preto chcem vybrať dobre.
Prosím Vás o radu medzi akými typmi sa rozhodovať. Televízor budem sledovať cca z 3,5 metra a z taktiež zo strany cca 45 stupňov nakoľko mám obývačku spojenú s kuchyňou.
vivid.sk (11472)|4.10.2015 20:34
Tych 45°, bude na permanentné kritické sledovanie? Alebo len ako kulisa? Lebo to nieje žiadna výhra.
Shaggy22 (4)|4.10.2015 20:37
nebude to permanentne.. v najhorsom to vyriesim nastavitelnym drziakom na stenu a budem si ho natacat..
vivid.sk (11472)|4.10.2015 20:42
Otazka je, do akej miery je to dolezite, pretoze v tom pripade je naozaj mozno lepsia alternativa v podobe IPS panela (LG, niektore Panasonicy), ale zasa na ukor ciernej.
Musis si otazku zodpovedat sam, az nasledne po vybere typu panela IPS vs. VA by som zvazoval konkretne modely. Aj napriek tomu, ze nepreferujem IPS, su situacie, kde by som ich odporucil (sledovanie z uhla, pripadne primarne denne sledovanie TV resp. pri silnejsom osvetleni).
Shaggy22 (4)|4.10.2015 20:48
nebude to permanentne.. v najhorsom to vyriesim nastavitelnym drziakom na stenu a budem si ho natacat..
Shaggy22 (4)|4.10.2015 20:58
Denne sledovanie.. nenarocny divák. Väčšinou moja polovička, sledovanie priamo z gauča. TV bude bežať ako denná kulisa. Naozaj sa bude TV sledovať v podvečer, večer, noc. Sledovanie z uhla taktiež ako kulisa.. pri varení, atď. Keď si chcem vychutnať film, pustím tam dobrú kvalitu sadnem oproti na gauč a pozerám :).. A na ukor ciernej.. ak vychádzam z tejto galérie.. tak urcite by som uvítal tú čiernu akože naozaj čiernu http://www.overclock.net/t/1548405/lightbox/post/23747807/id/2410736 dufam ze nevadi ze som priamo vlozil link..
RoPo (6061)|5.10.2015 09:21
Dnešní panely typu VA např. u Panasoinicu starší model AS640 bez problémů zobrazuje ucházející a téměř nezkreslený obraz i z 45°. Zkoukl jsem na vlastní bulvy...
vivid.sk (11472)|5.10.2015 14:13
[QUOTE=RoPo;516448] téměř nezkreslený obraz i z 45°[/QUOTE]
Iste :)



Inak cez den, inak v noci. A znacne zavisi od narocnosti pouzivatela. Inak by to zhodnotila napriklad moja manzelka a inak ja.
[SPOILER]
Tu mas AS640 a jej nezkresleny obraz z uhla (podotykam, ze to takto - alebo podobne - vyzera aj pri inych VA paneloch, nemam osobne nic proti tomuto konkretnemu modelu)
[ATTACH=CONFIG]31532[/ATTACH]
[/SPOILER]



Ale k teme, vyssie uvedeny SONY, ktory si si vybral (W80xC) bude dobra volba. Celkovo su tohtorocne modely SONY prijemnym prekvapenim. Nizke hodnoty nativnej ciernej, vyborny input lag a akceptovatelna cena (pre W805C) hovori v prospech tejto TV. Treba si ustriehnut vadne pixely, ktorymi boli minulorocne SONY povestne. Mne osobne sice prilis nesedi pretlacenie BFI do MCFI processingu, ale v najhorsom pripade sa to da vypnut.
13.jpg