Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zásady pro střih hudebního videa - potřebuji konzultaci

bugr (295)|4.10.2015 10:31
Dal jsem se do kritiky videí z festivalu Obscene Extreme, vadí mi zbytečně rychlý střih, záběry se střídají tíměř pravidelně po jedné vteřině a chybí tomu dle mého dynamika.
Napsal jsem pořadateli aby donutil firmu, která videa zpracovává ke změně.

Navrhuji delší záběry, jak na muzikanty tak do publika, občas to vystřídat akčnější sekvencí. Pokud je sólo tak nechat záběr na zpěváka, kytaristy atd.
No a vůbec nechápu proč zařadili nezaostřené záběry v tomto konkrétním videu.
mi přijde jak kdyby jim záběry automaticky skládal nějaký software, asi je to blbost ale působí to na mě tak.

Jde mi teď o toho konkrétní video..



Pokud byste se mi k tomu někdo vyjádřil budu rád, třeba můj subjektivní pohled neodpovídá názoru většiny.
Mě to prostě trhá oči ale někomu se to může líbit, díky.
A taky mám pocit, že ten střih je proto aby tam nacpali co nejvíc materiálu když už to natočili, taková ta klasická amatérká chyba. Ale to jse možná předpojatej...
666dia (476)|4.10.2015 11:44
no...není to tak hrozný, celkem to tomuto druhu hudby odpovídá...jasně, že bych něco udělal jinak, to asi každý, ale ten koncept je v pohodě...
jsou věci, které by mi vadily víc, než střih...
BOBA (590)|4.10.2015 16:43
Střih je hodně o citu a hlavně subjektivní věc. Osobně si myslím, že v některých fázích je střih pomalý a chtělo by to zrychlit. Zkus se podívat na toto :) a to jsou určitě na světě ještě větší rychlosti střihu.
BEPE (539)|4.10.2015 17:52
Tato muzika není sice můj šálek čaje, ale jak uvádí 666dia celkem způsob střihu odpovídá typu muziky. Co mě vadí víc, na rozdíl od klipu Ramstein, že střih není většinou dělaný v taktu, čili někdy o fous dřív, někdy o fous později. Jako člověk co kdysi muziciroval, to tak cítím.
bugr (295)|5.10.2015 08:52
Dík za názory!
Takže jestli vadí rychlost střihu a trhá to oči jenom mě tak nebudu už dál do nich prudit :)

Jen teda porovnávat to s klipem Rammsteinu je dost blbost, tohle je záznam živáku pro lidi a ne exhibice tvůrce videa, tak mi to teda do teď připadá. (Ten Rammstein to je opravdu profesionální práce)

Jinak jsem koukal na videa z Brutal Assaultu, což je rozpočtem někde jinde festival a tam běžně nechaj 3-5 vteřin záběr na zpěváka, kytaristu atd. neprostřihávají do toho nesmyslné záběry, které tam nepatří. Prostě zpěvák zpívá sólo a člověk se na něj může soustředit, což mi přijd eprofesionálnější než tam nacpat několik pohledů jen proto, že je mi líto je vyhodit, což je většinou spíš problém nás amatérů...

Souhlas s tím střihem mimo hudbu, to je možná to co mi trhá oči, ono ta videa vypadají jako kdyby vždy vybrali dvě písničky a do toho se pokusili nacpat co nejvíc záběrů, můj názor je opravdu, že někdy méně je více..
mirekv (7169)|8.10.2015 08:22
Přimlouval bych se za delší záběry a přesnost střihu. Jen tak mimochodem, kde se dají sehnat videa z BA? (Nějaké slušné, normálně je jich na YT hafo.)
Alf (888)|14.10.2015 22:15
Mně se to vůbec nelíbí. Nevím, ale mně to připadá, jako když dáš do ruky malému děcku nůžky a ono střídá a stříhá a stříhá... Není tam kousek místa, které by mě zaujalo. Převážná většina jednotlivých záběrů je pod 1 s, takže o nějaké přehlednosti scény se nedá mluvit. Po pěti minutách už si na ten klip nevzpomenu. Občas taky používám krátký ostrý střih, ale pouze několik za sebou jdoucích klipů a v místě které se k tomu hodí, abych klip zpestřil. Používat takto krátký střih v celém klipu je IMO blbost. Není zážitek ani z obrazu ani ze zvuku. Maximálně z toho bolí hlava...:-k