Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T a společná anténa v bytě od UPC

roly30 (14)|13.9.2015 10:12
Zdravim, mám takový dotaz, jestli někdo nemá zkušeností s tím, že společnou anténu a rozvody pro všechny v bytě vlastní UPC. Dlouho jsme byli u UPC, ale chceme přejít k O2 (díky fotbalu). Teď mi jde o to jak chytit DVB-T signál na dalších TV v bytě, kde je celkem 5 televizí. Jestli když ukončím smlouvu s UPC, tak budu stále chytat DVB-T?
Děkuji za odpověď.
jito (999)|13.9.2015 10:16
Kvůli fotbalu jít k O2?
Upřímnou soustrast....
roly30 (14)|13.9.2015 10:24
Tak myslim si, že rozdíl mezi O2 a UPC moc velkej nebude. Po zkušenostech s rušení smlouvy u UPC už s nimi vážně nechci mít nic společného a člověku co chce tady v ČR sledovat fotbal, mám na mysli Ligu mistrů a Premier League hlavně, tak mu nic jiného nezbývá. Je jen otázka času, kdy Kellner tady dokáže s O2 to, co dokázalo Skysports v Německu, Británii atd., kde člověk nemá jinou možnost sledovat fotbal.
jito (999)|13.9.2015 13:10
Tak se pak ale nediv,až budeš chtít něco stahovat,tak zapomeň na sledování např.HD programu-a naopak...
jis (1301)|15.9.2015 11:43
[QUOTE=jito;515914]Tak se pak ale nediv,až budeš chtít něco stahovat,tak zapomeň na sledování např.HD programu-a naopak...[/QUOTE]

To je tvoje osobní zkušenost?
jito (999)|15.9.2015 16:29
Moje ne-já mám to "špatné" UPC-ale znám spoustu lidí,kteří ze nachali nalákat na O2TV.A tyto problémy běžně mají...
jis (1301)|15.9.2015 17:24
Já O2TV mám řadu let a to co popisuješ bude asi nějaký extrémní případ. Stahování z internetu, sledování TV v SD/HD ani telefonování se navzájem vůbec neruší a běží paralelně. Je samozřejmě zcela logické, že pokud zapneš O2TV STB na HD kanále, zarezervuje si svou šířku pásma z tvé celkové, takže ti na net zbyde např. 40-7=33Mbps. Té změny si však nevšimneš, jedině pokud bys rychlost neustále měřil :)
Pokud s tím má někdo problém, asi má velmi pomalou přípojku, ale na takové by byla hloupost O2TV vůbec zřizovat.
jito (999)|15.9.2015 18:48
Přesně to jsem měl na myslí...
40Mb přípojka patří k vysněným rychlostem.Na menších městech nebo krajních částech velkých měst je reálná rychlost 10-15Mb-a to už je o něčem jiném...
Mám sestru v malé vesnici-cca.20 domů a tam je maximum 3Mb-a to už je i problém pustit video na YouTube...
bastlir (3245)|18.9.2015 11:40
Takže k původnímu dotazu .... pro DVB-T si nainstaluj anténu a tu pak rozboč do všech televizí. To problém není. S UPC už také nechci mít ani společný plot, ale od O2 bych ohledně TV nečekal také žádné zázraky. Jejich bezchybný obraz jsem viděl snad jen na prodejně. I když ne bezvýhradně doporučoval bych spíš Skylink.
Dagy2 (3153)|18.9.2015 21:03
No, skylink bude asi strelba v tomto prípade kompletne vedľa.
1/ Kde na tom skylinku bude sledovať PL. To uvádza kolega ako jeden z bodov zmeny od UPC k O2.
2/ 5 ďalších TV potrebuje napojiť na DVB-T príjem - to by spolu znamenalo na balkon anténu na DVB-T + parabolu na skylink

V SR musí majiteľ bytového domu zabezpečiť príjem terestricky voľne šírených TV programov. Preto by DVB-T malo zostať. Poplatok za používanie platí majiteľ bytu cez príspevok na údržbu. Zachovanie DVB-T bez zvyšku balíka od UPC ale nemusí byť jednoduché, treba sa zrejme pripraviť na boj s touto inštitúciou.
bastlir (3245)|19.9.2015 02:15
Pokud je z balkonu vyhled na jih, problem s parabolou by byt nemel. Je ale pravda, ze jsem Skylink bral jako alternativu za UPC do objemu prg. Vybirat vsak system ci operatora jen kvuli jednomu kanalu, nevidim jako stastnou volbu. Ale kazdeho vec.